Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz również do cięższej muzyki i BW 602 S2


g4sior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym brał H80. Nawet kosztem większego kompromisu w zakresie głośników. Co najwyżej odłożysz trochę w czasie ich zakup aż znajdziesz jakąś ciekawą ofertę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam słucham dosyć ciężkiej muzy. Teraz nie chodzi mi o sprzęt a o samą jakość produkcji materiału co niestety jest porażką, mastering końcowy dla mnie to żenada na wielu płytach. A co idzie z tym przyjemności ze słuchania tak słabo wyprodukowanych płyt jest znikoma. Musisz posłuchać jak masz możliwość wzmak przed kupnem. U jedno zagra tak a u drugiego inaczej. Nie sugeruj się opiniami tylko własnym słuchem.

Drugie te Bowery nie dają tyle niskich tonów bo miałem 602 s1 czyli chyba najlepsza seria, u mnie grały środkiem i górą a bas był twardy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kratos40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, g4sior napisał:

A'propos kupiłem ostatnio synowi małe Missiony MX2 i jestem pozytywnie zaskoczony tymi maleństwami. Warto do wyżej wymienionych wzmacniaczy myśleć np. o QX2?

Ja raczej zwróciłbym uwagę na ELAC Debut 2.0 B6.2. Bardzo przyzwoite głośniki o uniwersalnym brzmieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kratos40 napisał:

Teraz nie chodzi mi o sprzęt a o samą jakość produkcji materiału co niestety jest porażką, mastering końcowy dla mnie to żenada na wielu płytach.

Posłuchaj ostatniego Baroness ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ziko369 napisał:

A dlaczego aż tyle?

Proste - mam 2.5-metrowy mebel pod tv, którego nie wymienię. Opcją jest postawienie kolumn na nim ale wiem, że w większości przypadków zrobię krzywdę kolumnom, bo wtedy max od ściany będzie z 20 cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Teraz, g4sior napisał:

Proste - mam 2.5-metrowy mebel pod tv, którego nie wymienię. Opcją jest postawienie kolumn na nim ale wiem, że w większości przypadków zrobię krzywdę kolumnom, bo wtedy max od ściany będzie z 20 cm.

Moim zdaniem to na podstawkowe za dużo, nawet na małe podłogowe, bo robi się dziura w scenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Bartosz_70659 napisał:

Właśnie dlatego że mam przejrzysty sprzęt słyszę niedoskonałości w nagraniach Radiohead

Mnie się wydaje, że to bardziej celowe działanie. Zwróć uwagę, że mają często-gęsto takie wstawki zfuzowanych gitar. Na poprzednim moim zestawie audio czasami przy głośniejszym słuchaniu było to zwyczajnie męczące.

3 godziny temu, Kratos40 napisał:

Sam słucham dosyć ciężkiej muzy. Teraz nie chodzi mi o sprzęt a o samą jakość produkcji materiału co niestety jest porażką, mastering końcowy dla mnie to żenada na wielu płytach.

Mam to szczęście, że wychowałem się na najlepszych dla muzyki latach 80-tych. Wtedy i tak powiedzmy gdzieś do umownej granicy 2005 r. płyty naprawdę nagrywało się dobrze. Nawet pierwsze płyty New Model Army czy Killing Joke brzmią co prawda garażowo, ale dla mnie świetnie są zrealizowane.

Poza tym trzeba uważać na wydania.  Współcześnie remasteruje się pod srajfony i to rzeczywiście brzmi tragicznie.

4 godziny temu, g4sior napisał:

Sporo korzystnych cenowo aukcji na Primare i22 się pojawiło, jest też H70 dużo tańszy od H80 - wtedy zostaje mi trochę więcej funduszy na kolumny.

Jeżeli miałby doradzić to docelowo wzmacniacz z dobrą selektywnością i Powerem spełni Twoje oczekiwania.

Spróbowałbym też jakiego Moona w zależności jaki masz budżet. I z własnego doświadczenia wiem, że niestety lepie nie iść w pół środki. Człowiek wyda trochę kasy, a zaraz będzie tylko "pół zadowolony". Więc lepiej się szarpnąć nawet na dwa razy, ale mieć system na kolejne lata. Kupując bądź przekonany, że spełnia ona Twoje oczekiwania w 100%.

Wiem, że łatwiej napisać, niż zrobić, ale naprawdę warto poczekać kilka miesięcy, odłożyć coś więcej i dopiero kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2019 o 08:16, Bartosz_70659 napisał:

Właśnie dlatego że mam przejrzysty sprzęt słyszę niedoskonałości w nagraniach Radiohead

Wczoraj słuchałem po raz pierwszy płytki The Mission "God is bullet" z roku 2007 r. wydanej przez niemiecki SPV. To póki co najgorsza nagrana płyta jaką odsłuchałem na swoim nowym zestawie. Jest tak źle, że po kilku utworach myślałem, że coś mi się śpierdoliło w systemie.

Po wysłuchaniu płyty do końca z drżeniem serca wrzuciłem Tori Amos "Scarlet's walk" i na szczęście zagrało to jak powinno.

Wiem, że dobrej klasy sprzęt z gówna nie ulepi nic dobrego, ale ta płyta The Mission to jakieś totalne nieporozumienie. Z jednej strony niby jest jasno nagrana, ale ma się wrażenie, że wszystko jest przymulone (ot - taki paradoks). Wokal jest lekko cofnięty, ale w większości wręcz delikatnie zniekształcony (przynajmniej takie miałem wrażenie). Utwory brzmią płasko, nie ma wyraźnego rozdzielenia planów. I co gorsza - nie ma energetyki przekazu. Nawet stopa perkusji brzmi przymulająco. Generalnie - cały czas ma się wrażenie, że gra to nie czysto.

Na końcu wczorajszego seansu wrzuciłem jeszcze Radiohead (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), bo jeszcze ich nie słuchałem po zmianie sieciówek. U mnie brzmią naprawdę fajnie. Jest świetna przestrzeń i energetyka, dlatego jestem ciekaw, gdzie Ty widzisz mankamenty w jakości ich nagrań.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Meloman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Meloman napisał:

Na końcu wczorajszego seansu wrzuciłem jeszcze Radiohead (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), bo jeszcze ich nie słuchałem po zmianie sieciówek. U mnie brzmią naprawdę fajnie. Jest świetna przestrzeń i energetyka, dlatego jestem ciekaw, gdzie Ty widzisz mankamenty w jakości ich nagrań.

Kawałki z czasów ok computer sa dobrze nagrane w większości. Chociaż taki No surprises mógłby brzmieć lepiej. Na szczęście są to pojedyncze przypadki. Najgorzej jest na Kid A. Kawałek Optimistic brzmi strasznie. Co ciekawe zaraz pozniej jest bridge i ta wstawka brzmi o wiele lepiej. Czy to świadome działanie? Nie wiem. 

Kawałki z How AM i driving rzeczywiście brzmią fajnie. Polyethylene to bajka , gęsta średnica , miękkie , przyjemne brzmienie, dobrze nagrane bębny . Tylko naciskac repeat i słuchać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem po przeliczeniu za i przeciw (z pustego i ja nie naleję) stałem się posiadaczem Primare i22. Czas pokaże czy będę się cieszył muzą (a o to głównie mi chodzi) czy analizował jak powyżej niuanse - myślę jednak, że moje ucho długo do tego będzie dochodzić. A po tym zakupie będę mógł przeznaczyć trochę więcej, bo około 2 tysięcy na kolumny. Ten temat ciągle otwarty i chętnie posłucham bardziej doświadczonych. Wstępnie mam na oku m.in. Dali Ikon 2 MK2, człowiek od którego kupiłem wzmacniacz miał go z Focalami Chorusami i wg niego grało to bardzo dobrze...

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Meloman napisał:

@Bartosz_70659

Więc jak piszesz tym Raidohead nie jest aż tak źle jakby się wydawało. ?

 

Na pewno całych płyt spapranych nie mają to na pewno

6 minut temu, g4sior napisał:

Wstępnie mam na oku m.in. Dali Ikon 2 MK2,

Miałem dali ikon kiedyś i miło wspominam. Dłuższy czas nie wymieniałem bo ikony grały bardzo fajnie. Można je dostać za niezłą cenę . Co do Primare to ten sprzęt ma opinię niezawodnego więc gratuluje wyboru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przeznaczyć całość na wzmacniacz toCyrus ONE HD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jeśli przeznaczyć całość na wzmacniacz toCyrus ONE HD
Wzmacniacz już jest :) Zostały kolumny, w późniejszym czasie jakiś sensowny niedrogi DAC/Streamer

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, g4sior napisał:

stałem się posiadaczem Primare i22.

Kompromis ale całkiem rozsądny. Poszukaj też czegoś z oferty Audiovectora. Nawet starsze modele są bardzo fajne. Albo Phonar. Też będzie ciekawie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem już. Zauważyłem po moim wpisie. To teraz podam kontrowersyjną propozycję kolumn, które można kupić za kilka stów. Arcus TM65 albo większy model. Jako, że tu audiofile operują głównie kryterium ceny to na poicieszenie dodam, że jako nowe kosztowały ok. 1000DM co w tamtych czasach było całkiem dużo.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, g4sior said:

Wzmacniacz już jest ? Zostały kolumny, w późniejszym czasie jakiś sensowny niedrogi DAC/Streamer

 

Hejka. 

Miałem i32 ze trzy lata, jak chcesz to mam dobre kolumny do Primare. 

Odezwij się na PM

Zmieniam na podłogowe razem z całym systemem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając Twojego Primare zainteresowałbym się - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy głośniki Dali będą dobrego do słuchania cięższej muzyki.

Ja bym szukał czegoś z KEF-a, ale przede wszystkim Monitor Audio.

Znajomy ma Primare z monitorkami Spendora - niby fajnie, ale basu tam nie prawie w ogóle, choć jemu się podoba.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... szukanie kolumn do i22 trwa. Czy ktoś z Was miał do czynienia z Usherami V-601? Podobno kolumny idealne do rocka, mają przedni bass reflex Co w moim pomieszczeniu jest plusem. Zastanawiam się tylko, bo mają opinię jasnych i czy to połączenie nie będzie z czasem męczące?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem trochę pytań w stylu wzmacniacz/ kolumny do rocka / metalu/ klasyki

dobry zestaw audio powinien prawidłowo odtwarzać każdy rodzaj muzyki, w przeciwnym razie osoba słuchająca różnych gatunków musiałaby mieć kilka zestawów 

sprzet który sprawdza się w jazzie a nie radzi sobie z klasyka jest prawdopodobnie zle zestawiony albo po prostu słaby 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to również liczę. Stąd pytanie o to, czy te kolumny dobrze zgrywają się z Primare, bo może ktoś miał styczność z takim lub o podobnej charakterystyce zestawieniem.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.