Skocz do zawartości
IGNORED

Usb DAC vs Odtwarzacz CD vs Streamer do 3000 PLN


Rusio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Rozglądam się za źródłem do swojego systemu (cena do 3000 PLN) i mam pytanie, która z opcji dawałaby najlepszy dźwięk. Mam wiele płyt CD w swojej kolekcji, wszystkie zgrane na komputerze do Wav, mam również pliki 24/192 - wiadomo, przy odtwarzaczu CD nie byłoby opcji ich odtwarzania. 

Czy teoretycznie lepiej zagrałby np: Onkyo NS-6170 czy Marantz NA8005 z dysku zewnętrznego czy np: DAC Questyle CMA400i po USB z komputera? Czy też z uwagi na dużą kolekcję płyt rozglądać się jednak za jakimś odtwarzaczem CD? 

Z góry dziękuję za pomoc w temacie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Rusio napisał:

Czy też z uwagi na dużą kolekcję płyt rozglądać się jednak za jakimś odtwarzaczem CD? 

Tak. Jeśli nie bierzesz pod uwagę obsługi i korzystania z serwisów typu Tidal, lepszym (jakościowo) rozwiązaniem jest kupienie odtwarzacza CD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz płyty przekładać od czasu do czasu to można kupić np. Marantz'a SA 8005 który działa bardzo dobrze także jako USB dac z PC na Linuksie bądź ostatecznie Windows. Nie masz wtedy sterowania przez smartfona ale czy to jest potrzebne? Nie wiem ja zapuszczam Spotify bądź VLC playera (do odtwarzania plików z dysku) i muzyka może lecieć cały dzień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Największą uniwersalnością byłby odtwarzacz strumieniowy typu Onkyo NS6170 z racji tego, że można odtwarzać muzykę z serwisów streamingowych czy dysku zewnętrznego. Osobiście nie wyobrażam sobie zrezygnować z odtwarzacza płyt CD jak i streamera. Są to 2 elementy, które po prostu muszą u mnie być. Pytanie czy masz dużo płyt CD? Jeżeli tak i jest to dla Ciebie główne źródło to może warto byłoby zaopatrzyć się właśnie w lepszy odtwarzacz CD. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o czystą jakość dzwieku - czy lipiej zagra to Onkyo z plików Wav czy też odtwarzacz CD w granicach 3000 np. Rega Apollo w komplecie z Dayens Menuetto i Dynaudio Excite X14

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rusio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.08.2019 o 21:04, Rusio napisał:

Mam wiele płyt CD w swojej kolekcji

Wiele osób wraca do słuchania płyt CD na dobrej jakości CD playerach. Też jestem za płytami CD i pliki w ogóle mnie nie interesują. Dobry player na dac pcm 1702 i można zapomnieć o plikach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ziko369 napisał:

A co było nie tak z plikami?

Lubię je za wygodę korzystania. Podstawowym źródłem poznawania dla mnie nowej muzyki jest Tidal. Jednak gdy chcę posłuchać sobie jakiejś płyty, wybieram nośnik fizyczny. Dla mnie brzmi po prostu lepiej. Mniej techniki - więcej muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jednoznacznie twierdzić , żeby CD miało jakaś przewagę nad plikami i na odwrót . Jeżeli zrippowany plik jest identyczny z tym na CD, to jakość brzmienia zależy od jakości odtwarzacza ( nieważne CD czy plikowca )

wedlug mnie najlepsze wyjście to dobry DAC + transport ( CD albo plików , zależy co kto woli )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu używam audiolab cd 8300 jako cd i dac sprawdza się bardzo dobrze,  a ponieważ ma wejście USB strumieniowanie z komputera nie jest problemem . Osobiście polecam jest porządne 2w1 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, ziko369 napisał:

Oj tam... Piotr, gdzie Ty w plikach technikę słyszysz? ?

Taka sama jak w CD przecież...

Ja wole płytę CD. I tyle w temacie. A i tak skończę na gramofonie choć z odtwarzacza plików nie zrezygnują. Traktuję go jako formę rozwojową tunera dadiowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Rusio napisał:

Bardziej chodzi mi o czystą jakość dzwieku - czy lipiej zagra to Onkyo z plików Wav czy też odtwarzacz CD w granicach 3000 np. Rega Apollo w komplecie z Dayens Menuetto i Dynaudio Excite X14

CD ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wszystkim za pomoc. Teraz powstaje drugie pytanie, czy możecie polecić jakiś odtwarzacz CD nowy do 3500 PLN max. Co do brzmienia to chciałbym, żeby go nie ocieplał anie nie dociążał dodatkowo ale też nie nie brzmiał zbyt chudo czy ostro. Zależy mi na analogowym graniu, może być ciut po jaśniejszej stronie i na ładnej barwie wokali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko pomyśl o odtwarzaczach używanych. Za 3500 kupisz odtwarzacz, który 3-4 lata temu kosztował 10 tys. Jeśli sprzedający udzieli "gwarancji na rozruch", nie masz się raczej czego obawiać. Druga opcja to ex-demo z salonów audio. Jeśli jednak upierasz się przy nowych, weź pod uwagę przede wszystkim dwa odtwarzacze: Rega Apollo i Creek 50CD. Ten pierwszy co prawda lekko ociepla dźwięk ale robi to w bardzo sprytny sposób. Na pewno nie jest to ciepły glut ale bez wątpienia zasługuje na nazwanie go analogowym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 8/26/2019 at 8:04 PM, Rusio said:

Witajcie, 

Rozglądam się za źródłem do swojego systemu (cena do 3000 PLN) i mam pytanie, która z opcji dawałaby najlepszy dźwięk. Mam wiele płyt CD w swojej kolekcji, wszystkie zgrane na komputerze do Wav, mam również pliki 24/192 - wiadomo, przy odtwarzaczu CD nie byłoby opcji ich odtwarzania. 

Czy teoretycznie lepiej zagrałby np: Onkyo NS-6170 czy Marantz NA8005 z dysku zewnętrznego czy np: DAC Questyle CMA400i po USB z komputera? Czy też z uwagi na dużą kolekcję płyt rozglądać się jednak za jakimś odtwarzaczem CD? 

Z góry dziękuję za pomoc w temacie. 

Cześć. 

Za 4k zł.na.allegro stoi marantz ND8006

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w zadanym budżecie wszystko się jakby rozmywa.Mam cd  densen 420,czyli żaden  hiend, ale w miarę przyzwoity CD.Ostatnio kupiłem dac teac ud 503 i usbridge i ripy moich płyt wcale nie brzmią gorzej.A streamy z quobuza w hires czasami lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, xajas napisał:

A z moich doswiadczen PC/DAC

 

I co teraz ?

I nic

Bo i tak poruszamy się na pułapie cenowym 3 tys. Przetwornik, dobry komputer, oprogramowanie (choćby Roon) i w tej kwocie niestety nie zmieścisz się.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotrek7 napisał:

I nic

Bo i tak poruszamy się na pułapie cenowym 3 tys. Przetwornik, dobry komputer, oprogramowanie (choćby Roon) i w tej kwocie niestety nie zmieścisz się.

 

Dobry komputer to jest oczywiście pojęcie względne, przy tanich systemach nie ma specjalnie sensu inwestowanie w jakikolwiek specjalny komputer.

Po-leasingowy laptop z dyskiem ssd i procesorem core i5 można kupić za 500-600PLN. Na dziś dzień taki sprzęt odtwarza materiały z YT czy Spotify do tego przetwornik z wejściem USB i wszystko co trzeba. Nie trzeba do tego Windowsa wystarczy wybrana dystrybucja Linuxa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piotrek7 napisał:

I nic

Bo i tak poruszamy się na pułapie cenowym 3 tys. Przetwornik, dobry komputer, oprogramowanie (choćby Roon) i w tej kwocie niestety nie zmieścisz się.

 

PC €400 (ktory juz u kazdego stoi, nie widze powodu kupowania innego/dodatkowego) 

JRiver €40

USB DAC €350

Mozliwosci ktore oferuje PC (streaming, DSP, DRC,...) w porownaniu do CD, to dwa swiaty  

BTW. Wystarczy Malina z dobrym przetwornikiem DAC.

Na mojej Malinie leci nawet super odjazdowy DSP/DRC!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, xajas napisał:

JRiver €40

Co Wy macie z tym Jriverem? Darmowy Foobar2000 gra dokładnie tak samo. Lepiej te 40€ wydać na cokolwiek. Choćby na skarpety. Nie no tak już całkiem na poważnie. Jriver to wyrzucanie kasy w błoto. Gra jak każdy inny player przez wasapi/ASIO. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi nietylko o "granie".

Granie to "kazdy glupi potrafi".

JRiver ma wiele (moim zdaniem) ciekawych funkcji do zarzadzania biblioteka, DSP, convolver, zmienne setupy/konfiguracje,...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, piotrek7 napisał:

Przetwornik, dobry komputer, oprogramowanie (choćby Roon) i w tej kwocie niestety nie zmieścisz się.

 

Komputer: Zotac ZBOX z pamięcią i dyskiem na system z softem 500 zł, program: kodi, foobar, vlc - 0 zł, przetwornik 500 zł.

Ktoś powie, że celeron za słaby. U mnie gra dwa lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.