Skocz do zawartości
IGNORED

Tool 'Fear inoculum' wasze opinie


Michał W
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fragment recenzji z metalnews.pl pod którym mógłbym sie podpisać:

Gdy pierwszy raz słuchałem całej płyty, dość szybko zaświtała u mnie myśl, że zespół doszedł do ściany pod względem kompozytorskim. Nie potrafiłem pozbyć się wrażenia, że słucham zaledwie jednego, zapętlonego w nieskończoność utworu. Drażniła mnie powtarzalność motywów, obracanie w kółko kilku tych samych dźwięków. Zupełnie, jakby zespół przez pomyłkę wypuścił płytę demo z pomysłami przygotowanymi do dalszej obróbki i selekcji. Lub, co gorsza, że muzycy podeszli do tematu na odczepnego, na zasadzie „no dobra, macie tę nową płytę i dajcie nam spokój”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem Toola od 2006 roku, kiedy wyszła ostatnia płyta i do tej pory jest zdecydowanie moją ulubioną. Ciężkie brzmienie, spójne, genialne, chwytliwe kompozycje, energia wymieszana z kosmiczną atmosferą, teksty chwytające za gardło, no po prostu majstersztyk...

Lateralus zweryfikował jednak jedną kwestię - 10000 days jest nagrane jak gówno. Loudness momentami powoduje krwawienie z uszu. I jak usłyszałem, że masterować ten album będzie ten sam typ, to się przeraziłem: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moje podejrzenia okazały się niestety całkowicie uzasadnione, bo tutaj jest jeszcze gorzej. Trzeba być k***a głuchym, żeby coś takiego wydać, jeszcze mając tak genialny zespół. Invincible:

image.thumb.png.33da709c8a6a343d04a9eed412983bd4.png

No i teraz jak tutaj się nie dziwić, że wszystko charcze i trzeszczy a dynamika jest żałosna? Instrumenty też źle brzmią, przytłumione, ale tutaj wina pewnie ma wielu ojców. 

 

Pytanie do Was - jest szansa, że wyjdzie wersja dobrze zmasterowana? Tak samo jak można dostać Californication sprzed spi****a przez przemysł fonograficzny? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cold fire
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, cold fire napisał:

Jestem fanem Toola od 2006 roku, kiedy wyszła ostatnia płyta i do tej pory jest zdecydowanie moją ulubioną. Ciężkie brzmienie, spójne, genialne, chwytliwe kompozycje, energia wymieszana z kosmiczną atmosferą, teksty chwytające za gardło, no po prostu majstersztyk...

Lateralus zweryfikował jednak jedną kwestię - 10000 days jest nagrane jak gówno. Loudness momentami powoduje krwawienie z uszu. I jak usłyszałem, że masterować ten album będzie ten sam typ, to się przeraziłem: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moje podejrzenia okazały się niestety całkowicie uzasadnione, bo tutaj jest jeszcze gorzej. Trzeba być k***a głuchym, żeby coś takiego wydać, jeszcze mając tak genialny zespół. Invincible:

image.thumb.png.33da709c8a6a343d04a9eed412983bd4.png

No i teraz jak tutaj się nie dziwić, że wszystko charcze i trzeszczy a dynamika jest żałosna? Instrumenty też źle brzmią, przytłumione, ale tutaj wina pewnie ma wielu ojców. 

 

Pytanie do Was - jest szansa, że wyjdzie wersja dobrze zmasterowana? Tak samo jak można dostać Californication sprzed spi****a przez przemysł fonograficzny? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dziwne bo u mnie Invincible wygląda tak:

image.thumb.png.5c1a3cf7796005658562be310a65462f.png

image.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie dziwne. Mam premium Spotify'a, ale ściągnąłem sobie z neta we Flacu aby porównać, czy jest tak samo źle i sprawdzić jak to wygląda na Audacity... Nie wiem jak wygląda kawałek ze Spotify, ale brzmią identycznie, czyli clipping w miejscach, gdzie więcej się dziej.

Z jakiego źródła masz swoją wersję?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cold fire napisał:

Pytanie do Was - jest szansa, że wyjdzie wersja dobrze zmasterowana?

Jest, jeśli zajmie się tym Steven Wilson.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem sobie próbną wersję. Taka Pneuma jak wchodzi perkusja po zwolnieniu w 3/4 kawałka clipuje tak samo jak w każdej innej wersji. Jest tak samo źle, jak w Californication albo St. Anger. Do poziomu gdzie nie da się wręcz słuchać. 

6 minut temu, soundchaser napisał:

Jest, jeśli zajmie się tym Steven Wilson.

Mógłbyś przybliżyć jak on to zrobi i dlaczego akurat on?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, cold fire napisał:

Mógłbyś przybliżyć jak on to zrobi i dlaczego akurat on?

Jak to nie wiem, ale dlaczego on? Posłuchaj jego remiksów i remasterów starych płyt z lat 70-tych.
Napisz do niego - może poprawi też jakąś nowość. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cold fire napisał:

Pytanie do Was - jest szansa, że wyjdzie wersja dobrze zmasterowana?

Poszukaj przyczyny swojego niezadowolenia bliżej siebie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta nie brzmi źle. Może została celowo nagrana tak, by uwypuklić "pneumatyczną" perkusję, której bas ma walić po uszach i by "zamazać" trochę wysokie tony?
Mi takie brzmienie podoba się...jak mam ochotę na takie łojenie, to robię sobie głośniej i mam miód w uszach. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, JBN napisał:

Poszukaj przyczyny swojego niezadowolenia bliżej siebie .

Wybacz - jeśli nie masz nic do powiedzenia w temacie - to nie pisz. Nie ma sensu.

 

4 minuty temu, soundchaser napisał:

Ta płyta nie brzmi źle. Może została celowo nagrana tak, by uwypuklić "pneumatyczną" perkusję, której bas ma walić po uszach i by "zamazać" trochę wysokie tony?
Mi takie brzmienie podoba się...jak mam ochotę na takie łojenie, to robię sobie głośniej i mam miód w uszach. ?

To, że została tak celowo zmasterowana jest niewątpliwe. Jednak z perspektywy słuchacza, który oczekuje słuchać instrumentów, a nie sztucznych zniekształceń dźwięku w postaci clippingu, płyta jest ciężka do przetrawiania. No i nie muszę słyszeć dodatkowych zniekształceń, jeśli podkręcę głośność - wystarczy mi rezonujące elementy w pokoju plus zniekształcenia od kolumn i wzmacniacza. 

 

21 minut temu, soundchaser napisał:

Jak to nie wiem, ale dlaczego on? Posłuchaj jego remiksów i remasterów starych płyt z lat 70-tych.
Napisz do niego - może poprawi też jakąś nowość. ?

A wiesz, że napiszę ? Dzięki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, cold fire napisał:

Wybacz - jeśli nie masz nic do powiedzenia w temacie - to nie pisz. Nie ma sensu.

 

To, że została tak celowo zmasterowana jest niewątpliwe. Jednak z perspektywy słuchacza, który oczekuje słuchać instrumentów, a nie sztucznych zniekształceń dźwięku w postaci clippingu, płyta jest ciężka do przetrawiania. No i nie muszę słyszeć dodatkowych zniekształceń, jeśli podkręcę głośność - wystarczy mi rezonujące elementy w pokoju plus zniekształcenia od kolumn i wzmacniacza. 

 

A wiesz, że napiszę ? Dzięki. 

Ciezkie jest zycie malkontenta....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie sobie włączyłem najnowszego Toola (po raz trzeci) przed snem, surfując w internecie. 
Muzyka tak samo działająca jak ambient, czy new age, tylko bardziej agresywna. ?

Jeśli oczekuję od muzyki wrażeń i koncentruję się na jej niuansach, to słucham zakręconych płyt progresywnych, albo jazzu.
Jeśli chcę by muzyka stanowiła tło do tego co robię i nie skupiam się tylko na niej, to słucham popu, rocka, bluesa, czy właśnie ambientu, albo new-age. Tool jak najbardziej pasuje do mojej koncepcji.
To jest podobne granie do takich wykonawców jak Devin Townsend czy Katatonia, tyle że wolę Tool, bo mimo wszystko nie jest aż tak nudny i powtarzalny. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cold fire napisał:

Wybacz - jeśli nie masz nic do powiedzenia w temacie - to nie pisz. Nie ma sensu.

 

Wybacz - w delikatny sposób chciałem skierować tory twojego myślenia na sedno problemu .

Widzę jednak że to działanie bezsensowne .

Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kondzio13 napisał:

Ciezkie jest zycie malkontenta....

 

2 godziny temu, JBN napisał:

 

Wybacz - w delikatny sposób chciałem skierować tory twojego myślenia na sedno problemu .

Widzę jednak że to działanie bezsensowne .

Powodzenia.

Wiedziałem, że fani Toola potrafią mieć klapki na oczach i uszach, ale nie myślałem, że nawet tutaj i nawet dyskutując o kwestii niby związanej z tematyką tego forum jest tak źle. I jeszcze dodatkowo pokazując swoje zarozumialstwo (JBN).

Kolejny raz powtarzam, choć zasada jest prosta - jeśli nie rozumiesz, nie słyszysz, nie jest to dla Ciebie istotne - po prostu nie odzywaj się; nie uczestnicz w dyskusji. Nikogo tutaj nie zmuszam do odpowiedzi. Kropka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cold fire
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, cold fire napisał:

 

Wiedziałem, że fani Toola potrafią mieć klapki na oczach i uszach, ale nie myślałem, że nawet tutaj i nawet dyskutując o kwestii niby związanej z tematyką tego forum jes int tak źle. I jeszcze dodatkowo pokazując swoje zarozumialstwo (JBN).

Kolejny raz powtarzam, choć zasada jest prosta - jeśli nie rozumiesz, nie słyszysz, nie jest to dla Ciebie istotne - po prostu nie odzywaj się; nie uczestnicz w dyskusji. Nikogo tutaj nie zmuszam do odpowiedzi. Kropka.

Zglos sie do chlopakow z toola z propozycja masteringu nowej plyty...pewnie szukaja takiego specjalisty Jak ty...

Chlopaki z toola nie slysza, nie znaja sie, nie jest to dla nich istotne...hahaha

Ach Ci wieczni malkontenci....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kwestie techniczne przysłaniają kwestie czysto muzyczne to po co w ogóle słuchać muzyki.
Kocham pierwszy album Wishbone Ash, uwielbiam The Unforgettable Fire...wiele, wiele innych zepsutych technicznie płyt
ale tam liczy się muzyka choć żal dupę ściska, że byłoby jeszcze lepiej gdyby nie głuchy za stołem miksera siedział.

Przypominam, że gówniane brzmienie nie przekreśla wielu płyt, które do dzisiaj są klasykami,
muzycznymi kamieniami milowymi i do dzisiaj się ich słucha.
Nowy TOOL klasykiem zostanie ale raczej ze względu na statystykę częstotliwości wydawania płyt, zadufanie w sobie i lenistwo muzyków.

Chyba, że przyjmiemy, że robią to z rozkoszą i tylko dla siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kondzio13 napisał:

Zglos sie do chlopakow z toola z propozycja masteringu nowej plyty...pewnie szukaja takiego specjalisty Jak ty...

Chlopaki z toola nie slysza, nie znaja sie, nie jest to dla nich istotne...hahaha

Ach Ci wieczni malkontenci....

Produkuj się dalej, dobrej zabawy ?

Tylko nie zapomnij potem napisać, że jakiś kabel za 1000pln/m brzmi gorzej od takiego za 2000pln/m - przecież to słychać na pewno o wiele wyraźniej ?

 

1 godzinę temu, xniwax napisał:

Jeśli kwestie techniczne przysłaniają kwestie czysto muzyczne to po co w ogóle słuchać muzyki.
Kocham pierwszy album Wishbone Ash, uwielbiam The Unforgettable Fire...wiele, wiele innych zepsutych technicznie płyt
ale tam liczy się muzyka choć żal dupę ściska, że byłoby jeszcze lepiej gdyby nie głuchy za stołem miksera siedział.

Przypominam, że gówniane brzmienie nie przekreśla wielu płyt, które do dzisiaj są klasykami,
muzycznymi kamieniami milowymi i do dzisiaj się ich słucha.
Nowy TOOL klasykiem zostanie ale raczej ze względu na statystykę częstotliwości wydawania płyt, zadufanie w sobie i lenistwo muzyków.

Chyba, że przyjmiemy, że robią to z rozkoszą i tylko dla siebie.

Nikt nie mówi, że przysłania. Nowy album jest wg mnie bardzo nierówny w kwestii klimatu i kompozycji, od majstersztyków w przypadku Pneumy, przez nijakie Culling Voices czy Descending, do zbyt rozciągniętego (nawet jak na Toola), np. 7empest. Ale za mało jeszcze słuchałem, żeby pisać recenzję. Widzę, że niektórzy klapkowi fani Toola nie są w stanie tego zrozumieć i powtarzają jak mantrę wyświechtane banały tego forum - słucha się muzyki, nie technikaliów. Pewnie, tylko płyta wyszła tydzień temu, na razie można gadać jedynie o pierwszych spostrzeżeniach, takich jak co jest fajne, co nie, co przeszkadza. 

Widzę jednak, że to forum dalej wyżej s**, niż tyłek ma. Przypomnieliście mi, czemu tak rzadko tutaj zaglądam mimo 15 lat stażu ?

Dziękuję Soundchaserowi i czwartek4 za normalną dyskusję, do reszty - bez odbioru ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cold fire
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, jacekm22 napisał:

Fragment recenzji z metalnews.pl pod którym mógłbym sie podpisać:

" [...] Nie potrafiłem pozbyć się wrażenia, że słucham zaledwie jednego, zapętlonego w nieskończoność utworu. Drażniła mnie powtarzalność motywów, obracanie w kółko kilku tych samych dźwięków. [...]”.

IMHO to w tym cytacie recenzent informuje o tym, że nie rozróżnia utworów. Zlewają mu się w jedność. Właściwie pisze o swojej niekompetencji w poruszanym temacie.

W zasadzie z tego samego powodu ja nie napiszę niczego sensownego o dziełach operowych Rossiniego. Niezależnie od tego w jak kwieciste słowa bym tej wypowiedzi nie ubrał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cold fire napisał:

Produkuj się dalej, dobrej zabawy ?

Tylko nie zapomnij potem napisać, że jakiś kabel za 1000pln/m brzmi gorzej od takiego za 2000pln/m - przecież to słychać na pewno o wiele wyraźniej ?

 

Nikt nie mówi, że przysłania. Nowy album jest wg mnie bardzo nierówny w kwestii klimatu i kompozycji, od majstersztyków w przypadku Pneumy, przez nijakie Culling Voices czy Descending, do zbyt rozciągniętego (nawet jak na Toola), np. 7empest. Ale za mało jeszcze słuchałem, żeby pisać recenzję. Widzę, że niektórzy klapkowi fani Toola nie są w stanie tego zrozumieć i powtarzają jak mantrę wyświechtane banały tego forum - słucha się muzyki, nie technikaliów. Pewnie, tylko płyta wyszła tydzień temu, na razie można gadać jedynie o pierwszych spostrzeżeniach, takich jak co jest fajne, co nie, co przeszkadza. 

Widzę jednak, że to forum dalej wyżej s**, niż tyłek ma. Przypomnieliście mi, czemu tak rzadko tutaj zaglądam mimo 15 lat stażu ?

Dziękuję Soundchaserowi i czwartek4 za normalną dyskusję, do reszty - bez odbioru ?

Jestes zadufanym w sobie ignorantem... descending to najlepszy nr na plycie. Tak to jest Jak sie nie slucha muzyki tylko...no wlasnie, Sam sobie odpowiedz co...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na tym forum w ogóle są moderatorzy, czy chamstwo i sk***ysyństwo się panoszy bez opamiętania? Z obrażającymi rozmówców (teraz już jak widać personalnie tylko dlatego, że mają inny gust i opinię) kretynami nie rozmawiam. Ile razy będziesz jeszcze prowokował? Masz 10 lat czy 15?

Serio, żałosne się to już zrobiło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cold fire
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @cold fire, najbardziej nieuprzejme i wulgarne wypowiedzi w tym temacie to ja widzę z Twojej strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, cold fire napisał:

Widzę jednak, że to forum dalej wyżej s**, niż tyłek ma.

W czym masz problem?
Każdy ma swoją opinię. Moją wypowiedziałem, to dobra płyta ale nie wybitna, będę do niej wracał.
Oczekiwałem czegoś więcej w nowej muzyce TOOL - tyle i nic ponadto.

Po co tu się spinać, to nie jest ta wartość, za którą należy się aż tak spinać.
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra drodzy Państwo. Troszkę zdaje się zeszliśmy z tematu. Wszystkie powyższe wypowiedzi są raczej subiektywnym spojrzeniem na temat i dlatego nie powinno być powodem do tego aby się z kimś kłócić a tym bardziej obrażać. Wyluzujcie trochę. Pamiętajmy, że każdy ma inny słuch, sprzęt i wiedzę na temat samego procesu tworzenia/masteringu muzyki. Ja na tym ostatnim się kompletnie nie znam i z przyjemnością czytam wypowiedzi ludzi, którzy się tematem interesują ale jak już wchodzimy w tony takie jak kilka powyższych postów, to kręce w niedowierzaniu głowa. Jak w kilku postach można wyrazić.... właściwie co? Jak ktoś nie ma nic nowego do powiedzenia w temacie widniejącyn w tytule, ewentualnie o czymś ciekawym nawiązującym do nowej płyty Toola, to byłoby fajnie jakby może poczytał inny temat. I tam się wypowiadał. Wróćmy do tematu panie i panowie. Bez urazy..??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 9/7/2019 at 2:11 PM, Froju said:

Chciałbym mieć taki mix z ostatniej płyty - tylko perkusja:-)

No dobra, niech będzie z basem.

Albo wszystko oddzielnie i można sobie słuchać w dowolnych kombinacjach...

To polecam, kanał Ricka Beato "What  makes this song great" jako ciekawostkę. Rozebral w ten sposób "schism" i "pababola". Można krytykować nową płytę ale jak się to obejrzy to się dojdzie do wniosku, że chyba jednak muzycy toola nie są leniwi i naprawdę chcieli nagrać dają płytę i nie cofają się w rozwoju 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jestes zadufanym w sobie ignorantem... descending to najlepszy nr na plycie. Tak to jest Jak sie nie slucha muzyki tylko...no wlasnie, Sam sobie odpowiedz co...



Czy Descending jest najlepszy nie wiem ale moim zdanie definytywnie nie jest odpadem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Froju napisał:

MHO to w tym cytacie recenzent informuje o tym, że nie rozróżnia utworów. Zlewają mu się w jedność. Właściwie pisze o swojej niekompetencji w poruszanym temacie.

To skrót myślowy. Zlewają się, bo są podobne do siebie. Tego się nie da podważyć.
Ale przecież taka monotonia może się też podobać. Wszystko zależy od preferencji i nastawienia.
Ja lubię muzykę nieprzewidywalną i często zmieniającą się, ale to nie znaczy, że tylko takiej ciągle słucham.
Jak mam przesyt takiego grania, to włączam sobie jakiś ambient, new age, elektronikę, czy płyty ze skandynawskiej wytwórni "Hubro" (polecam).
Najnowszy Tool też się nadaje do takiej odskoczni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohoho, wesoła ta dyskujsa ? Wydaje mi się, że kto jak kto ale chłopaki z TOOL'a wiedzą jak nagrywać i masterować płyty...

Nie używam tych tidali czy spotify... Kupiłem 24-bitowe wavy (96KHz) z HDTracks. Porównywałem ze zwykłym 16-bitowym flac'iem z netu i jest spora różnica. Warto zainwestować te 74 złote...

Na HDTracks mają też od paru miesięcy 24-bitowe wersje pozostałych płyt ale jeszcze nie kupowałem i nie porównywałem. Ktoś już próbował??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

0 + 2 = 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.09.2019 o 21:35, soundchaser napisał:

Ta płyta nie brzmi źle. Może została celowo nagrana tak, by uwypuklić "pneumatyczną" perkusję, której bas ma walić po uszach i by "zamazać" trochę wysokie tony?
Mi takie brzmienie podoba się...jak mam ochotę na takie łojenie, to robię sobie głośniej i mam miód w uszach. ?

Dokonałem zakupu dwóch utworów : Pneuma i 7emest Flac 24/96 za niecałe 6 euro... U mnie brzmi bardzo dobrze...Nie mam się do czego przyczepić...Dzwięk detaliczny , dużo powietrza , bas głęboki... Faktycznie wysokie tony z talerzy perkusji są wycofane...Mnie to nie przeszkadza....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacekm22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.