Skocz do zawartości
IGNORED

cyfrowa telewizja satelitarna


Smaru

Rekomendowane odpowiedzi

Poniewaz jakosc obrazu z mojej kablowki jest koszmarna (snieg i te sprawy) nosze sie z zamiarem zakupu zestawu cyfrowej tv sat. Nigdy wczesniej mnie to nie interesowalo wiec moja wiedza na ten temat jest nikla. Natrafilem na reklame i zajrzalem na stronke www.skymax.pl. Czy ktos z forumowiczow mial do czynenia z tymi produktami? A moze ktos moze polecic jakies dobre zestawy tv sat? Dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądnij na www.laki.dvhk.pl -kopalnia wiedzy na ten temat.A tak na marginesie to moi faworyci to ferguson5018 noi dreambox-cyfrowe wyjścia audio noi super obraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki - znalazlem cos o tym fergusonie i wyglada sensownie. co jeszcze bedzie potrzebne do tego? antena? konwertery? przelacznik?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz 800-900zl to tylko Dreambox 5620.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

posiadam Nokie DBOX 2 oraz w komputerze skystar 2 i tu i tu jest wszystko

czyli paczka cyfry i polsatu i na jednym i drugim możesz robic wszystko

nie potrzebne żadne karty :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem dość długo na forum sat i jak masz coś kupić to polecam DBox'a , możesz

jeszcze kupić / jak chcesz oczywiście / Fergusona ale model z serii 8000 Ci i nie niższy !

Dreambox jest droższy bo musi być wyższy model żeby ogladać za free i mało oprogramowania

ja jak szukałem tunera to jak kupiłem Nokie DBox2 z linuxem to zastanawiałem

się dlaczego tak póżno to zrobiłem - polecam cena od 600 do 800 zł z allegro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki mim za odpowiedz- czy moge ci zadac troszke pytan dotyczacych tej nokii na twoj adres email? nie chce zasmiecac forum a jestem w tym temacie zupelnie zielony.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie niedawno nabyłem Fergusona 7018 i resztę zestawu i od tygodnia cieszę się możliwością oglądania wszystkiego polskojęzycznego co jest nadawane :-)

Wyboru tunera dokonałem kierując się opiniami na forach dyskusyjnych - wybrałem go ze względu na bardzo łatwą obsługę (potwierdzam!), szybkie pojawianie się softu i ew. możliwośći przyszłej rozbudowy (posiada dwa sloty CI i wbudowany modułem wielosystemowy UCAS). W stosunku do 8018 nie posiada USB, ale jest tańszy ok. 300 zł. Oczywiście ponoć najlepsze są Dreamboxy, z tym, że ponoć obsługa wymaga wyższego stopnia wtajemniczenia. Ja chciałem w możliwie najprostszy i najtańszy sposób zapewnić sobie możliwość oglądania interesujących mnie programów.

Instalacja anteny na Hotbirda i Astrę, uruchomienie, oraz zmiana softu w sprzęcie (wszystko robiłem po raz pierwszy) zajęła mi sobotnie popołudnie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie , nie posiada USB a to własnie umozliwia błyskawiczną zmianę image i nie tylko

ja tez brałem pod uwagę Ferdka z serii 8000 ale kolor , własnie mam starą

serie H/K a dbox pasuje kolorystycznie,Dreambox owszem ale cena z HDD powala,no i zaś kolor

Cieszy mnie to że nie spotkałem jeszcze osoby niezadowolonej z zakupu

tego typu tunerów cyfrowych sat.U mnie rewelacyjnie wypada skystar2 w komputerze

/przerabia na mielone/ wszystkie stacjonarne tunery cyfrowe a kosztowała 280 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz stronkę HUMAX-a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam ich tunerek FTA, humax F2-FOX i jestem zadowolony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zastanawiam sie nad dboxem2 lub ewentualnie dreamboxem 5620 (kolorystycznie mi akurat bardziej odpowiada dreambox).

w kazdym razie jeszcze raz wielkie dzieki dla mima za wyjasnienie tematu na gg i dla reszty forumowiczow za wypowiedzi.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Fox-em to już raczej na dzień dzisiejszy na strych do dziadka. Bo czy odbierasz na nim coś oprócz FTA? Czy jest jakieś "alternatywne" oprogramowanie do niego? Za małe pieniądze to raczej Ferguson (3018 lub wyżej), Datcom, Opticum, Globo, pionierki lub keny z rynku wtórnego (czyt. wyłudzone). Jeżeli ktoś ma więcej pieniędzy i coś wie o linuksie to dreambox.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja kupiłem SKYMAX SX771ST - COMBO.

Oprócz standardowych funkcji tuner ten umożliwia jeszcze, odbiór darmowej naziemnej telewizji cyfrowej.

Mapka zasięgu na stronie producenta. Programowanie bajecznie proste, jednym kabelkiem do kompa, dużo różnorakich aktualizacji oprogramowania na forum, tani (400zł), prosty w obsłudze.

Małym mankament: trochę się grzeje wymaga większej przestrzeni nad sobą.

 

 

Przy okazji tego tematu, mam pytanie, czy prównywał ktoś tunery satelitarne pod kątem brzmienia w systemach audio ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 25

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.