Skocz do zawartości
IGNORED

Autorytet w dziedzinie home-audio


Chicago
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taka mnie naszła refleksja, kto na forum AS mógłby wystąpić w roli auorytetów w dziedzinie home-audio? Chodzi o to, że cała wspaniała gama forumowiczów i użytkowników domowego stereo udzielająca się na forum AS jest przekonana o własnych racjach, jedynym zestawie audio, który 'gra', oraz, a jakże, o nieskazitelnym słuchu. Jak pojawi się temat dotyczący jakiegoś jednego czy dwóch modeli głośników lub wzmacniaczy, to niemalże z automatu pojawia się 'siedemnaście tysięcy'  opinii - od skrajnie negatywnych do super pozytywnych. Więc tak: co decyduje i gdzie tkwi żródło przekonania, że opinie danego forumowicza na temat sprzętu z rynku home-audio są dobre, złe lub autorytatywne? Czy ktoś, kto ocenia dżwięk setapów audio i wypisuje różne dyrdymały oraz bełkocze bezrefleksyjnie, a nie ma większego o nim pojęcia (wiadomo, 'dżwięk' studiuje się tak z pięć lat na wyższych studiach), może być w jakikolwiek sposób wiarygodny?

Do założenia wątku sprowokował mnie tego typu wpis w jednym z high-endowych wątków: 'Jeżeli Pacuła jest dla Ciebie autorytetem a Soulution jest wyznacznikiem hiendu to nie mamy o czym rozmawiać ...'

Więc ponawiam pytanie - z kim trzeba rozmawiać na forum AS, żeby otrzymać wiarygodną opinię o dżwięku i o konkretnych systemach audio, które coś potrafią?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Pan Wojciech Pacuła jest wiarygodnym autorytetem, ale on się nie udziela tu na forum, bo sceptycy i inni znawcy by go zjedli na śniadanie.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że Wojciech Pacuła przyszedł do home audio z pro-muzycznego realu. A tak a propos wrażliwości i słuchu - już sam fakt o jakości dżwięku i nagłośniena dużych amerykańskich imprez mówi o tym, że jednak się da - wielu z Was narzeka na jakość dżwięku w realu - ja wręcz przeciwnie, czego przykładem jest kolejny, tegoroczny Chicago Jazz Festiwal - siedem koncertów za mną i nic się w tej kwestii nie zmieniło - zawsze wybitnie. Wczoraj najgłośniejszy był Christian McBride z kwartetem, ale było niemęcząco, dokładnie, bardzo czytelnie i audiofilsko - a to wszystko, to dżwięk 'open air'. Uczta dla uszu i dla ducha! Przedwczoraj, Art Ensemble Of Chicago w wielkim orkiestrowym składzie, zagrał koncert wybitny -  i tu również referencyjnie zarówno dżwiękowo jak i artystycznie - na próżno szukać tego na płycie, którą mam już od czterech miesięcy. Więc jak to jest? Da się?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
11 minut temu, Chicago napisał:

tegoroczny Chicago Jazz Festiwal - siedem koncertów za mną i nic się w tej kwestii nie zmieniło - zawsze wybitnie.

Czy było w stereo ? Jak z głębią i szerokościa sceny ? Był plankton i separacja ? Źródła pozorne ? Zaokraglenia na basie?...takie lubię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było w stereo. Zauważyłem, że mają w tym roku zupełnie nowy zestaw głównych głośników - lewa strona i prawa strona sceny. Plankton też pewnie jest, bo to miejsce jest praktycznie nad jeziorem - wystarczy wejść do wody i zanurkować. Separacji nie stwierdziłem - czarni, białaski, żółci... wszyscy bawili się na 100%. McBride nie zaokrągla, cokolwiek to oznacza - jego sound jest ostry, wyrażny, detaliczny, referencyjnie artykułowany i referencyjnie nagłośniony - praktycznie w każdym przypadku, bez znaczenia czy z płyty czy z realu. Zaokrąglenia, to szukałbym u Charlie Hadena, ale nie u McBride'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Chicago napisał:

Było w stereo

Było w 2.1, musieli dodać suby bo mają słabe fronty, to nie jest audiofilsko. Poza tym system strojony czyli z DSP, wszystko w cyfrze, zwykła skrętka tyle że wzmocniona na scenę a nie audiofilska i inne takie. 

Co do autorytetu to niech spojrzę - o, mam, jest na forum 69549 autorytetów ;), to się nazywa autorytet rozproszony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, jakbyś dokładnie się przyjrzał, to było 2.2. Dwa zestawy subs po obu stronach, jednak zupełnie mniejsze zestawy niż poprzednio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Chicago napisał:

No nie, jakbyś dokładnie się przyjrzał, to było 2.2. Dwa zestawy subs po obu stronach, jednak zupełnie mniejsze zestawy niż poprzednio.

Ja tego oczywiście nie widziałem, ale bas jest mono. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, Chicago napisał:

Więc ponawiam pytanie - z kim trzeba rozmawiać na forum AS, żeby otrzymać wiarygodną opinię o dżwięku i o konkretnych systemach audio, które coś potrafią?

Na poważnie; do czego taki ktoś miałby być "potrzebny" ?

Poza tym, gdyby nawet taką osobę wytypować, uznać, czy faktycznie taką by była ? Autorytetów różnego rodzaju jest pod dostatkiem. Czy tu na forum też..... komu, po co ?

Lepiej, jak będzie tak jak było....  ? bo szukać takiego kogoś, jest, jakby szukać opiniotwórcę tego: który alkohol wali w łeb lepiej lub gorzej, bo i tu wiadomo jak jest, kto pije, ten może a tu, kto słucha ten słyszy, ale.....jak wiadomo, wszyscy są głusi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, przemak napisał:

bas jest mono. 

Wyższy, niższy czy najniższy ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma ciśnienie, to łatwo odszukać w necie 'bio' W. Pacuły - co robił, co skończył, jakie ma koneksje i czym się zajmował przed highfidelity.com. Myślę, że na forum AS, tylko kilku userów, dosłownie kilku, ma profesjonalne pojęcie o audio, nie wspominając już o muzyce. Wiedza większości userów sprowadza się właściwie do wklejania obrazków i wypocenia czasami kilku słów, które z rzeczywistością mają tyle wspólnego, co koń z koniakem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, Chicago napisał:

Jak ktoś ma ciśnienie, to łatwo odszukać w necie 'bio' W. Pacuły - co robił, co skończył, jakie ma koneksje i czym się zajmował przed highfidelity.com. Myślę, że na forum AS, tylko kilku userów, dosłownie kilku, ma profesjonalne pojęcie o audio, nie wspominając już o muzyce. Wiedza większości userów sprowadza się właściwie do wklejania obrazków i wypocenia czasami kilku słów, które z rzeczywistością mają tyle wspólnego, co koń z koniakem.

Taka wiedza to już coś, więc.......Chicago miejsce 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prowadzę wątek, więc nie liczy się moje uzerstwo w tym nowym topicu. Ale dzięks za docenienie i życzę wszystkiego dobrego, a przede wszystkim, dużo zdrowia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Chicago napisał:

'bio' W. Pacuły - co robił, co skończył, jakie ma koneksje i czym się zajmował przed highfidelity.com.

Masz rację choć ostatnio traktuję jego artykuły bardziej jako audiofilską poezję niż poważną prozę dla audiofila.
Faktem też jest, że często bywa bardziej interesujący w tym co robi i pisze niż inni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
30 minut temu, Chicago napisał:

Ja prowadzę wątek, więc nie liczy się moje uzerstwo w tym nowym topicu. Ale dzięks za docenienie i życzę wszystkiego dobrego, a przede wszystkim, dużo zdrowia.

Zabrzmiało to, jak ryba w paczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Chicago napisał:

Jak ktoś ma ciśnienie, to łatwo odszukać w necie 'bio' W. Pacuły - co robił, co skończył, jakie ma koneksje i czym się zajmował przed highfidelity.com. Myślę, że na forum AS, tylko kilku userów, dosłownie kilku, ma profesjonalne pojęcie o audio, nie wspominając już o muzyce. Wiedza większości userów sprowadza się właściwie do wklejania obrazków i wypocenia czasami kilku słów, które z rzeczywistością mają tyle wspólnego, co koń z koniakem.

Niby masz racje... ale tylko niby. Bo często wystarczy minimum wiedzy i doświadczenia, aby zorientować się, że fachowiec za pieniędze, konsumentom zwykłe bajki opowiada. I nie tyczy się to tylko audio, a wszelkich dziedzin. W zasadzie piszę o innych dziedzinach, bo jeśli chodzi o audio, to jestem zwykłym laikiem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadomość jest najważniejsza - to jest zmysł, na który możemy mieć wpływ. Nie mamy wpływu na podświadomość, tak? Cenię opinie mądrzejszych ode mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, kazik-t napisał:

Zabrzmiało to, jak ryba w paczce.

Tak to odebrałeś? Ja sprzedaję sushi, ale fakt, w paczce. Fajnej paczce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark Levinson - jego artystyczne resume w połączeniu z obyciem technicznych dało impuls do poważnego zaiskrzenia na rynku audio. Jego imię i nazwisko wciąż jest kojarzone z produktami z najwyższej półki i wciąż firmuje wiele luksusowch produktów Harmana.  Wrażliwy na jakość soundu muzyk, i przy okazji super-audiofil, zaprojektował nowy sound i nowe brzmienie. Czy mógłby być Mark Levinson autorytetem w dziedzinie audio? Kto byłby lepszy? Mark Levinson czy D'Agostino? Do którego z nich poszlibyście na 'seminarium'? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Jak ktoś ma ciśnienie, to łatwo odszukać w necie 'bio' W. Pacuły - co robił, co skończył, jakie ma koneksje i czym się zajmował przed highfidelity.com.


http://6moons.com/audioreviews/wojciech/2.html

Mówisz i masz. Skończył filologię i pracował dwa lata w sklepie Audioholic nim został recenzentem.
Humanista, techniczny analfabeta. Jedyne co potrafi, to wodolejstwo - w sumie zrobił z tego doktorat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, jafi napisał:

To może konkret?

Kto według Was usilnie stara się nim być  (tym autorytetem) na tym forum?

Kto zacznie?

Mogę tylko powiedzieć że wielkim autorytetem w dziedzinie jazzu na forum jest 'Chicago', choć jest na forum kilka osób też mających ogromną wiedzę w temacie. Autorytet nie powinien nigdy o sobie mówić że nim jest. Ocena kto jest autorytetem a kto nie należy do osób trzecich.
W dziedzinie rejestracji dźwięku i zjawisk z tym związanych niewątpliwie należy to wskazać 'przemak'a. Ten dział audio powinien bardzo interesować audio hobbystów bo w nim tkwią duże możliwości kreacji jakości nagrania. W dziedzinie techniki bardzo rozsądne zdanie na forum prezentuje 'misiomor'. To oczywiście tylko wybrane przeze mnie przykłady osób z forum. Jest ich tu więcej, ale często ich zdanie przykrywają działania marketingowe.
Ale się teraz podlizałem w/w ;-).  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Sine Metu napisał:

techniczny analfabeta. Jedyne co potrafi, to wodolejstwo - w sumie zrobił z tego doktorat

Czy z jego recenzji wynika ten analfabetyzm? Przecież są perfekcyjne pod każdym względem.
Zazdrościsz mu tak pięknego i zarazem lekkiego pióra. ?

Co do autorytetów to dodam przykład Lecha36. Nikt tak dobrze jak on nie opanował tematu związanego z prawidłowymi pod względem technicznym procedurami porównawczymi. Poza tym zna się na aktywnych systemach głośnikowych.?

Kolejny przykład autorytetu - Kolega @przemak. Fachowiec od masteringu płyt, pomiarów technicznych, wykresów, tabelek i testów porównawczych tak samo grających sprzętów i plików. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Pomysł na ustanowienie guru'elity znawców jest całkiem możliwy. To, pusty jak dotąd obszar i wręcz wymaga zagospodarownia. Grupka-garstka-stadko wielbicieli się znajdzie i zapewni o swej potrzebie posiadania ałtorytetu. Jakże krótka będzie wtedy droga do szczęścia, wykluczająca wieczne dopytywania o zakup, połączenie, ustawienie, czego słuchać i jak słyszeć i czytania dziwnych wpisów, bo z reguły:

15 godzin temu, Chicago napisał:

Wiedza większości userów sprowadza się właściwie do wklejania obrazków i wypocenia czasami kilku słów, które z rzeczywistością mają tyle wspólnego, co koń z koniakem.

więc, trzeba się spieszyć, bo lista raz spisana będzie końcem szansy na sukces.

A z czasem, można wprowadzić karnety, bonusy i oczywiście opłaty za rady i instrukcje, bo przecież ...wiedza musi kosztować.

18 godzin temu, Chicago napisał:

kto na forum AS mógłby wystąpić w roli auorytetów w dziedzinie home-audio?

no właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.