Skocz do zawartości
IGNORED

Do fachowcow - prosba o pomoc w wyborze!


maniek1

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem te Kody w 12m2 i basu było wystarczajaco,nie stwierdziłem rezonansów,ale ja mam styropian dekoracyjny na całym suficie z pofałdowaniami wiec to tez po czesci wpływa na akustyke,ale nie powinno w 14m2 byc źle.I nie mozna tez ogólnie powiedziec ze podłogowe maja duzo basu a podstawki mało,to wszystko zalezy od konkretnej konstrukcji,ja mam teraz podstawkowe i mam wiecej basu jak przy podłogowych Kodach z 2x 13 cm przetwornikami:),a o jakosci tego basu przy porównaniu tych 2 kolumn nawet nie wspominam poniewaz jest wiadomym co gra lepiej;)

 

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i podłączam się do wątku. W zasadzie byłem o krok od kupna pioneera 814 a teraz zgłupiałem. Mam dvd 575 i kolumnu Avance Omega 509. W przyszłości chciałbym podłączyć pod ten zestaw gainclona ( części już są :) ) I moje obiekcje ograniczały się do tego czy 814-tka pociągnie kolumny 4 omowe na froncie, bo reszta to avance 501 Mk II i jeszcze cgcę dokupić centralny. Ale pozostaje też kwestia najważniejsza - amplituner. W zasadzie na pllacu boju pozostały dwa: Pioneer 814 i Marantz 5400. Cena zachęca mnie do pioneera. W końcu na allegro można już nabyć za 1199 i też ma preamp na wszystkie kanały. Już sam nie wiem i mam mętlik w głowie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz napisać dlaczego akurat wybierasz pomiędzy tymi dwoma markami/modelami? Tzn. co cie skłoniło do tego że akurat te dwa ci pasują, co ci w nich pasuje i czego oczekujesz.

 

Na szczęscie z tego co wiem Avance Omega 509 są dosyć wdzięczne i raczej grają ładnie ze wszytskim. A masz 509 czy 509mkII bo mkII są 6ohm i u mnie na słabej Yamasze 440 chodzą bez problemu.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->wookash

zwykłe. tak wogóle to przeczytaj to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

autor Rogus. Tym jego znajomym byłem ja :). Otóż co do 814-tki to pasowała by do 575 - ale teraz na poważnie. Chcę sie przekonać, czy z Avancami zagra. Inny znajomy ma 575 i 814-tkę oraz

Tannoy mx4 jest bardzo zadowolony. Ja chcę sprawdzić to u siebie i to uzywając gainclona jako końcówki mocy do stereo. Niestety Cambridge Audio jest poza moim zasięgiem ( finansowym ) z tych co słuchaliśmy - pozostaje Marantz, który w połączeniu z Proac studio 125 ( na odsłuchu ) zrobił na mnie najlepsze wrażenie w przeciwieństwie do Rogusa, któremu najbardziej podpasował wzmacniacz CA + kolumny audio academy phoebe. A czego ja oczekuję ? Głównie chodzi mi o stereo. Średnie i wysokie mają mnie nie męczyć a bas ? no właśnie - razem z żoną kochamy bas ale żeby się nie rozlewał i nie "burczał". Na koniec jeszcze jedna uwaga - mam pokój paskudy pod kątem akustyki. Ze względy na alergię dzieci - nie ma żadnych zasłon ani wykładziny. Na prawdę będzie ciężko coś dopasować do takich warunków

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia z głośnikami i słuchawkami Bose OSZAŁAMIAJĄCA jest jedynie cena. Kosztują trzy razy tyle co powinny sądząc na podstawie dźwięku.

 

Ta firma to żywy dowód, że oferując przeciętne produkty można wyrobić sobie światową markę wyłącznie za pomocą windowania cen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd jeszt OSZAŁAMIAJĄCY, niekoniecznie ładny

Ceny są OSZAŁAMIAJĄCE, niekoniecznie niskie

Dzwięk jest N I E-OSZAŁAMIAJĄCY, bo co można wycisnąć z małych "pierdziawek"? w systemach sub-sat.

 

Słowem - wyrobili sobie OSZAŁAMIAJĄCĄ opinię, a tak naprawdę to wszystko jest do d.... ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za dobra rade - bo i tak bym ich nie kupil ze wzgledu na cene. A co za roznica czy kolumny podlogowe czy podstawkowe bo ja jakos nie czuje tego ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.