Skocz do zawartości
IGNORED

pierwsze stereo podłączone do KD / Yamaha 663 / Dali Ikon 6


Rafał Siennicki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, to mój pierwszy post wiec na początku "witam wszystkich" ??️

Jestem posiadaczem kina domowego które chciałbym uzupełnić / rozbudować o stereo (moje pierwsze stereo).
Obecnie posiadam ampli Yamaha RX-V663, kolumny Dali Ikon 6 MK2, tylne i centralny Dali Zensor, odtwarzacz Blue-Ray Oppo BDP-103 EU, Sieciowy NAS Synology z muzyką. Kino domowe głownie służy do Netflixa, HBO, NC+ i czasem DVD / BlueRay.
Pokój 26 m2, 30% podłogi to dywan, ciężkie zasłony w oknach (trochę echa wciąż jest).

Pomysł na stereo to: wzmacniacz integra + streamer z radiem net i bluetooth. Używać stereo będę głownie do muzyki z NAS (flac, wav, mp3), Spotify, radio internetowe, CD (dokładnie w w takiej kolejności %).

Chciałbym połączyć stereo z ampli (jest pre out) ale nie za bardzo wiem jak.... okablowanie i w efekcie chciałbym móc używać bez większych utrudnień raz KD a raz stereo. Nie wiem też jak będzie wyglądała regulacja głośności kolumn przednich, czy za pomocą ampli które wysteruje wzmacniacz czy oddzielnie sterowanie na wzmacniaczu ? Rozumiem że za każdym razem muszę uruchamiać wzmacniacz stereo żeby był dźwięk z KD ?

Jeśli chodzi o stereo to dostałem rekomendację i jestem bliski decyzji zakupu:
Wzmacniacz Cambridge Audio CXA80
Streaming Cambridge Audio CXN

Co sądzicie o takim wyborze i będę wdzięczy za kilka słów odpowiedzi na postawione w tekście pytania.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Main in" posiada także Onkyo A9070 lub A9000R z tym, że Yamaha RX-V663 podłączona jako przedwzmacniacz dupy nie urwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie szukaj wzmacniacza, który może działać jako końcówka mocy. Chodzi o to, że jak będziesz w trybie KD to żeby aktualny amplituner mógł sterować głośnością kolumn frontowych. W innym przypadku dojdzie Ci jeszcze regulacja na wzmacniaczu stereo co BARDZO utrudni Ci ustawienie odpowiednich poziomów głośności. Jak poznać taki wzmacniacz? Musi mieć z tyłu gniazda cinch opisane:

- main in

- processor in

- HT (home theater)

nie wiem czy jeszcze jakoś inaczej się nazywają takie gniazda.

Zastanawiam się tylko czy zmiana charakteru brzmienia nie będzie za duża w stosunku do kolumny centralnej. Pamiętaj sygnał na 2 kolumny frontowe będzie wysterowany z innego urządzenia wzmacniającego (może wtedy jakaś auto kalibracja pomoże)

Co do sposobu podłączenia, na pewno wszystko znajduje się w instrukcji Yamahy oraz przyszłego wzmacniacza stereo - po prostu łączysz kablem 2 x cinch to 2 x cinch ze wzmacniacza z gniazd "pre out" (kolumny front lub main w zależności jak są nazwane w twoim ampli) do gniazd takich jak opisałem powyżej (main in/processor in/HT) i na wzmacniaczu trzeba włączyć przyciskiem funkcję "direct amp" lub coś podobnego (też zależy od modelu)

2 godziny temu, Maraudio napisał:

Yamaha RX-V663 podłączona jako przedwzmacniacz dupy nie urwie.

dupy nie urwie ale @Rafał Siennicki polecam podłączenie źródeł audio typu streamer i CD bezpośrednio do wzmacniacza stereo wtedy oczywiście omijamy sekcje przedwzmacniacza KD w czasie słuchania muzyki.

To chyba tyle ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
40 minut temu, PawelMitsu napisał:

nie wiem czy jeszcze jakoś inaczej się nazywają takie gniazda.

Zastanawiam się tylko czy zmiana charakteru brzmienia nie będzie za duża w stosunku do kolumny centralnej. Pamiętaj sygnał na 2 kolumny frontowe będzie wysterowany z innego urządzenia wzmacniającego (może wtedy jakaś auto kalibracja pomoże)

Oczywiście , że są jeszcze inne nazwy. Jest chyba jeszcze by-pass, Amp Direct in czy coś podobnego. W Marantzu jest to ostatnie.

Co do zmiany charakteru, napewno będzie ale można tego uniknąć.

Kolega pisze ,że ma Oppo . Ono samo w sobie ma przedwzmacniacz. Ja zastosował bym wielokanałową końcówkę mocy do KD. Chcąc mieć lepsze stereo, kupiłbym przedwzmacniacz stereo z baypassem np. Primare pre32 ( tam to się nazywa SSL na 6 wejściu to się ustawia w menu). Oczywiście amplituner na sprzedaż, kupić jakiś fajny dac i temat załatwiony. Wtedy kolega ma nie tylko fajne stereo ale i lepsze KD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, amplituner będzie brał udział tylko w kinie domowym, cała reszta odsłuchu będzie ze wzmacniacza i źródła będą podłączone właśnie do niego. Dlatego należy zakupić wzmacniacz z trybem pracy końcówki mocy a nie końcówkę mocy. Sama końcówka musiałaby być cały czas sterowana z poziomu amplitunera a to byłoby wąskie gardło. Dla mnie z kolei naturalnym wyborem będzie Atoll IN50, IN80 lub IN100. To wzmacniacze, które mają taki tryb pracy, brzmią bardziej muzykalnie i "soczyście" niż komercyjne Yamahy i Onkyo.. Fajną niedrogą opcją może być także Audiolab 6000A. Jeśli budżet pozwoli, bardzo udanym wzmacniaczem o takich możliwościach jest również Roksan K3. Najlepiej umówić się na odsłuch lub wypożyczyć sprzęt do domu.

Pozdrawiam.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
31 minut temu, Q21 napisał:

Dlatego należy zakupić wzmacniacz z trybem pracy końcówki mocy a nie końcówkę mocy.

Rozumiesz w ogóle ,co ja próbuję tu wytłumaczyć?

Mówię o wyrzuceniu amplitunera i użyciu wielokanałowej końcówki mocy prosto z Oppo. Wyjdzie na tym o wiele lepiej.

Tak to wygląda umnie, system 5.1.

Oppo205+Primare pre60+Nuforce mca20+Primare A32 (fronty).

 

IMG_20190904_112907.jpg

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypożycz koniecznie Yamahę A-S1100. Świetny stosunek ceny do jakości, wejście main in załączane z pilota, świetnie zgrywa się z kolumnami Dali. Faworyt zdecydowany ?

Zapraszam do wypożyczenia.

 

P.S.

Co do plików polecam pochylić się nad streamerem Bluesound Node 2i Wtedy słuchając stereo, ampli Yamahy może być wyłączony, bo jak napisali wyżej, pre amplitunera kina domowego d*** nie urywa ? 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, paul klacska napisał:

Co do zmiany charakteru, napewno będzie ale można tego uniknąć.

Kolega pisze ,że ma Oppo . Ono samo w sobie ma przedwzmacniacz. Ja zastosował bym wielokanałową końcówkę mocy do KD. Chcąc mieć lepsze stereo, kupiłbym przedwzmacniacz stereo z baypassem np. Primare pre32 ( tam to się nazywa SSL na 6 wejściu to się ustawia w menu). Oczywiście amplituner na sprzedaż, kupić jakiś fajny dac i temat załatwiony. Wtedy kolega ma nie tylko fajne stereo ale i lepsze KD

@paul klacskaPomysł Twój a nawet bardziej rozwiązanie Twoje brzmi ciekawie, jednak nie do końca rozumiem jak to ma działać. Czy mógłbyś opisać to bardziej "prostym" językiem, krok po kroku może nawet z przykładami urządzeń co do czego ma słuzyć bo nie do końca rozumiem. Jednocześnie chciałbym wspomnieć o ramach finansowych które kręcą się w okolicach 5-7k na cały mini projekt modernizacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Rafał Siennicki napisał:

@paul klacskaPomysł Twój a nawet bardziej rozwiązanie Twoje brzmi ciekawie, jednak nie do końca rozumiem jak to ma działać. Czy mógłbyś opisać to bardziej "prostym" językiem, krok po kroku może nawet z przykładami urządzeń co do czego ma słuzyć bo nie do końca rozumiem. Jednocześnie chciałbym wspomnieć o ramach finansowych które kręcą się w okolicach 5-7k na cały mini projekt modernizacji.

kino zagra lepiej, ale stereo zagra znowu lepiej, jak będzie porządna integra stereo ? Tutaj to już na czym nam bardziej zależy. To Oppo pre stereo też ma bez rewelacji.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

wypożycz koniecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Świetny stosunek ceny do jakości, wejście main in załączane z pilota, świetnie zgrywa się z kolumnami Dali. Faworyt zdecydowany ?

Zapraszam do wypożyczenia.

 

P.S.

Co do plików polecam pochylić się nad streamerem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Wtedy słuchając stereo, ampli Yamahy może być wyłączony, bo jak napisali wyżej, pre amplitunera kina domowego d*** nie urywa ? 

Yamaha A-S1100 na pewno jest świetnym sprzętem ale chyba za drogo , nie mam tyle kasy. Muszę jeszcze streamer kupić.
Może masz jakieś .... bardziej budżetowe pomysły, max 7k za całość ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

kino zagra lepiej, ale stereo zagra znowu lepiej, jak będzie porządna integra stereo ? Tutaj to już na czym nam bardziej zależy. To Oppo pre stereo też ma bez rewelacji.

Może i bez rewelacji ale napewno lepsze niż pre u kolegi w tym modelu amplitunera , gdzie napewno jest ono robione na zasadzie dzielnika napięcia ( wiadomo koszty). 

Wiadomo , że modele Oppo 105 czy 205 mają sabre na wyjściu pre 7.1 ,ale 5.1 czy 7.1 z pre Oppo 103 plus końcówka zagra to lepiej  niż ten amplituner. Pytanie tylko co chce autor wątku, możliwe że kupi sam wzmacniacz z Main in i będzie zadowolony. Chcę tylko napisać, że są jeszcze inne rozwiązania. Jak to mówią,znać drogę to jedno a podarzac nią ,to drugie.

56 minut temu, Rafał Siennicki napisał:

@paul klacskaPomysł Twój a nawet bardziej rozwiązanie Twoje brzmi ciekawie, jednak nie do końca rozumiem jak to ma działać. Czy mógłbyś opisać to bardziej "prostym" językiem, krok po kroku może nawet z przykładami urządzeń co do czego ma słuzyć bo nie do końca rozumiem. Jednocześnie chciałbym wspomnieć o ramach finansowych które kręcą się w okolicach 5-7k na cały mini projekt modernizacji.

Sprawdź PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
16 godzin temu, Rafał Siennicki napisał:

Kino domowe głownie służy do Netflixa, HBO, NC+ i czasem DVD / BlueRay.

Jeśli tylko Netfix i nc+, nie masz jakiejś kolekcji płyt z filmami, to ja bym odpuściła kino i kupiła pożądny wzmacniacz. Dobry wzmak + kolumnu 2.0 też efekt dźwiękowy przy filmie jest dobry, nie wspominając o muzyce. Kila lat temu tak zrobiłam i nie żałuje. Lepiej dołożyć do dobrego wzmacniacza, nie ma porównania do muzyki puszczanej z amplitunera KD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, paul klacska napisał:

Może i bez rewelacji ale napewno lepsze niż pre u kolegi w tym modelu amplitunera , gdzie napewno jest ono robione na zasadzie dzielnika napięcia ( wiadomo koszty). 

jasne, ale wtedy grałby z pre w a-s1100 w stereo. Pre z Oppo działałoby tylko w kinie

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, paul klacska napisał:

Wyjdzie na tym o wiele lepiej.

I wyda x3-x4 swojego budżetu... wtedy jakość dźwięku z netflixa i tv wyrwie go z butów hehe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Rucia1 napisał:

Jeśli tylko Netfix i nc+, nie masz jakiejś kolekcji płyt z filmami, to ja bym odpuściła kino i kupiła pożądny wzmacniacz. Dobry wzmak + kolumnu 2.0 też efekt dźwiękowy przy filmie jest dobry, nie wspominając o muzyce. Kila lat temu tak zrobiłam i nie żałuje. Lepiej dołożyć do dobrego wzmacniacza, nie ma porównania do muzyki puszczanej z amplitunera KD.

Tak, na dobrym stereo kino też ma rozmach i zawsze polecę to rozwiazanie bardziej niz ultrabudzetowe KD, jednak ja nawet do okazyjnego oglądania filmów i koncertów za nic nie oddał bym surround. Myśle, że mając do dyspozycji 7k można już bawić się w łączenie systemów i upgrade do stereo nie rezygnując z sytemu wielokanałowego. Moim zdaniem @Rafał Siennicki Szuka dobrej drogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
27 minut temu, PawelMitsu napisał:

Myśle, że mając do dyspozycji 7k można już bawić się w łączenie systemów

A jaki fajny wzmak można za to kupić ? eh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny krok za mną ...
Rynek nowych i używanych wzmacniaczy zintegrowanych przeszukany, przeczytane niezliczone ilości tekstów, artykułów i porównań do tego 2-3 rozmowy z pasjonatami audio, odwiedzony 1 sklep ? Tak się stworzyła poniższa lista urządzeń - kandydatów. Z tej listy chciałbym coś wybrać ale wcześniej chciałbym poznać Wasze opinie i sugestie. W najbliższych dniach odsłucham w W-wie 3 urządzenia (2,3,4), reszty będę szukał z możliwością odsłuchu. Poniższa kolejność jest alfabetyczna

Proszę o komentarze (kluczem był obowiązkowy by-pass dla KD,  możliwość "jakiegoś streamingu", budżet 7000)

1)HEGEL H 160   Cena OLX 6300  / LAN dla AirPlay , Bubble UPnP, brak Bluetooth, brak aplikacji dedykowanej do stramingu

2)HEGEL ROST   Cena sklep 6500 / LAN dla AirPlay , Bubble UPnP, brak Bluetooth, brak aplikacji dedykowanej do stramingu

3)Music Hall a30.3   Cena OLX 2000 / budżetowy wznacniacz, jest zapas kasy na streamer

4)NAD C388 + wkładka MMC Cena sklep 6800 / Lan, BT dwukier z aptX HD, AirPlay 2, USB, aplikacja, full streaming

5)Roksan K3 integra Cena sklep 7000 / Bluetooth, b. duża moc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.