Skocz do zawartości
IGNORED

Wharfedale LINTON Heritage 85 Anniversary - neoklasyka?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Q21 napisał:

Zapraszamy do naszego salonu na odsłuchy kolumn Wharfedale Linton, wygrzewamy pierwszy komplet, pierwsze wrażenia bardzo pozytywne.

Możesz napisać coś więcej? Grają z Audiolabem czy sprawdzaliście także inne połączenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, Warm Hoxton napisał:

Właściwie to ja zapytuję . Puściłem kiedyś pierdziawki 3'' 88 db\ 1m. 1W mega głośno na ampli Onkyo tx sr 803 i zniekształcenia były bardzo duże . A tutaj to pewnie wychodzi 87 db\1m.1W . Także proszę o wyjaśnienie  czy czegoś nie rozumiem .

Nie wiem co Ty za pierdziawki sobie pusciles, ampli onkyo to tez nie orzel. Moje KEFy przy zmierzonej skutecznosci 88 db nie maja zadnych znieksztalcen nawet przy bardzo glosnym sluchaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe są te Lintony. Kibicuje im by super brzmiały bo to jedna z niewielu kolumn której cena jest po prostu normalna. Żeby jeszcze świetnie brzmiały byłoby super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piotrek7 napisał:

Możesz napisać coś więcej? Grają z Audiolabem czy sprawdzaliście także inne połączenia?

Możemy już napisać co nieco na temat brzmienia. Kolumny grają nasyconym dźwiękiem o delikatnie przyciemnionym charakterze. Nie gubią rytmu, rozdzielczość na dobrym, bezpiecznym poziomie. Kolumny mają bardzo dobrą podstawę basową. Bas schodzi zaskakująco nisko a wszystko to w dobrych proporcjach do reszty pasma. Granie zaliczyłbym do analogowych, może delikatnie ocieplonych z naciskiem na delikatnie ? Dlatego też przy "cięższej" muzyce nie powinny się pogubić.

Pozdrawiam i zapraszam serdecznie na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Z tą elektroniką to różnie. Albo powolnie, gęsto i ciemno oraz bula na basie, albo szybko rytmicznie z konturem ale z brakiem masy i z rozjasnieniem góry. Czy jest jakiś piecyk pomiędzy? Ja w rozsądnej cenie nieslyszalem.


Yamaha A-S1100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Bardzo interesujące kolumny. Wyglądają jakby projektowano je na konkurencję dla Spendorów SP1/2. Ciekaw byłbym bezpośredniego porównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2019 o 20:13, Q21 napisał:

Możemy już napisać co nieco na temat brzmienia. Kolumny grają nasyconym dźwiękiem o delikatnie przyciemnionym charakterze. Nie gubią rytmu, rozdzielczość na dobrym, bezpiecznym poziomie. Kolumny mają bardzo dobrą podstawę basową. Bas schodzi zaskakująco nisko a wszystko to w dobrych proporcjach do reszty pasma. Granie zaliczyłbym do analogowych, może delikatnie ocieplonych z naciskiem na delikatnie ? Dlatego też przy "cięższej" muzyce nie powinny się pogubić.

Pozdrawiam i zapraszam serdecznie na odsłuchy.

Taaak? A to bardzo ciekawe ?!  Od jednego z waszych pracowników słyszałem, że te Lintony grają jak stare Altusy, pukanie kijkiem w karton.... Inna opinia na forum, inna przez telefon. Ktoś tu konfabuluje? Ma rozdwojenie jažni? Czy sprzedaż i zysk przede wszystkim? Na zachodnich forach te monitory mają super opinie... A tu? Branża nie może się zdecydować, czy sprzedaje dobry produkt, czy totalną lipę z piękną etykietą !

Ale to jeszcze nic... Okazuje sie, że u dystrybutora, w Normie niikt nie słuchał tych głośników (sic!), a je dystrybuują. Czysty obłęd !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, sweetminio napisał:

Taaak? A to bardzo ciekawe ?!  Od jednego z waszych pracowników słyszałem, że te Lintony grają jak stare Altusy, pukanie kijkiem w karton.... Inna opinia na forum, inna przez telefon. Ktoś tu konfabuluje? Ma rozdwojenie jažni? Czy sprzedaż i zysk przede wszystkim? Na zachodnich forach te monitory mają super opinie... A tu? Branża nie może się zdecydować, czy sprzedaje dobry produkt, czy totalną lipę z piękną etykietą !

Ale to jeszcze nic... Okazuje sie, że u dystrybutora, w Normie niikt nie słuchał tych głośników (sic!), a je dystrybuują. Czysty obłęd !!!

U dystrybutora w Horn, a nie w Normie...miało być napisane.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, jozwa maryn said:

Po prostu samemu posłuchać.

Samemu troche nudno ?

Mozna z jakims kumplem a najlepiej z kolezanka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2019 o 21:48, Uchatek napisał:

Mozna z jakims kumplem a najlepiej z kolezanka ?

z koleżanką lepiej nie bo:

1. jak Ci się spodoba ich granie to powiesz jej żeby już sobie poszła bo Ci przeszkadza i wyjdziesz na dziwaka.

2. jak Ci się za bardzo spodoba koleżanka, to na dźwięku się nie skupisz.

Albo jedna albo druga przyjemność innej drogi nie ma ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, sweetminio napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fajne zdjęcia, skrzynki w środku są, jak się wydaje, częściowo oklejone fornirem (zdjęcie ze zwrotnicą). Chyba, że boczne ścianki, góra i spód  są po prostu ze sklejki. Może kiedyś wykręcę głośniki w swoich Lintonach i z ciekawości sprawdzę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez elessar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2019 o 22:16, Piotr_1 napisał:

W Stereophilu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mi w tych kolumnach najbardziej nie podoba się, że są z UK, jakoś nie lubię angielskich rzeczy. Są tanie i granie nie jest liniowe, ale czy musi być ?. Czy zawsze mam umierać słuchając JBL 4312SE ? które pokazują mi jak beznadziejnie mam niektóre winyle ? albo nowe remastery płyt CD są podbite, że ucho boli ? (nie każde).  W zależności od wzmacniacza. Słuchałem je z jakimś nowym małym gównem i bas dominował jak dla mnie w 20m2. Potem exposure i basu sporo ubyło. Kolumny były szczegółowe , ale z umiarem. bas dmuchany jak to z tanich BR, ale mimo wszystko czuć , że to nie 2x15 tylko 20cm woofer. Ja będę na nich grał ze starą elektroniką. Albo AKAI 95 jasny wzmacniacz, albo 2950 lata 70 ciepłe nie energiczne granie, aczkolwiek szczegółowe. Nie możesz pisać , że kolumna musi być neutralna zależy do czego komuś potrzebna. Jak ktoś chcę się zrelaksować aby muzyka lecia w tle ten model może być szczałem w 10 zwłaszcza, że kolumna tania. Doskonale zdajesz sobie sprawę, że ortodoksyjne słuchanie muzyki wymaga skupienia i chęci na to. Reasumując będę je miał w domu będę wiedział więcej jak zagra u mnie i z moimi klockami. Obok słuchałem pylona Ruby 30 który ma bdobre recenzje i bardziej podobał mi się linton. Jutro posłucham JBL L100 ... apropo wykończenia stały herbatniki za 50 koła i wyglądały gorzej niż lintony. fornir wyglądał ubogo. Tak na marginesie nie słyszałem lepszego dźwięku niż z Infinity , ale to sprzęt używany i cenowo dzisiaj by bił mocno małe konstrukcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2019 o 20:13, Q21 napisał:

Możemy już napisać co nieco na temat brzmienia. Kolumny grają nasyconym dźwiękiem o delikatnie przyciemnionym charakterze. Nie gubią rytmu, rozdzielczość na dobrym, bezpiecznym poziomie. Kolumny mają bardzo dobrą podstawę basową. Bas schodzi zaskakująco nisko a wszystko to w dobrych proporcjach do reszty pasma. Granie zaliczyłbym do analogowych, może delikatnie ocieplonych z naciskiem na delikatnie ? Dlatego też przy "cięższej" muzyce nie powinny się pogubić.

Pozdrawiam i zapraszam serdecznie na odsłuchy.

Trzeba się zgodzić z q21, Bas nie jest tak miekki jak np w Pylon Diamond 28, przestrzeń mam wrażenie mniejsza, chociaż diamondy 28 są dedykowane do większych pomieszczeń. Tylni BR nie dmucha jakoś mocno. Przy dobrej akustyce można je dostawić do ściany. Gęstość basu zależy w dużej mierze od wzmacniacza, jak słuchałem w salonie z jakimś malutkim wzmakiem bas był za obfity i dominował , był okrągły jak to kolega nazwał wyżej brzuch biskupa"".  Z exposure było go mniej. U mnie w pomieszczeniu o podobnym metrażu basu jest zdecydowanie mniej, ale nie brakuje. Kolumny wydają się być bardziej liniowe, chociaż do jbl 4312se im sporo brakuje. Granie analogowe , przyciemnione. Ja mam jasne wzmacniacze o sporym zapasie mocy 120-150w, więc u mnie ok. Kolumny z tego co zauważyłem po 2g słuchania nie należą do szybkich. Bardzo dobrze czuły się np.  z Isack Hayes , Jean Michel Jarre z rockiem też się nie pogubiły. Natomiast ostrzegam ludzi którzy mają podłogi drewniane bez wylewki na tzw filcu/filarach. W złym miejscu potrafią dobrze pobuczeć, chociaż bas jest zmienny i nie należy do długiego. Porównywałem je jeszcze do białych kruków unitry zg60c201 , basem nie wygrały (lubię budy zamknięte), ale reszta pasma jest lepsza,  bardziej detaliczna. Skuteczność na poziomie 87db. Lepiej wygląda 90 przy 2.0 na papierze , zabieg podobny do stx 500 tam było 96 :).  Reasumując jak ktoś ma wolne 5 tys i chce mieć kolumny wizualnie Vintage,  nie chce narobić hałasu, nie potrzebuje szybkości i ma jasny wydajny wzmacniacz jak najbardziej polecam, Stosunek cena/jakość OK. Fornir bardzo ładnie położony. Widziałem w sklepie kolumny po 20tys i wyglądało to gorzej. Gorzej niż unitra w latach 70. Po prostu słoje byle jak , nie dopasowane. Tutaj nie ma czegoś takiego. Jak dla mnie kolumna max do 25m2.  Jak ktoś ma większe pomieszczenie nie marudzić :) i szukać dobrego infinity cena nie będzie wyższa lub wiele wyższa, a 8.2 niższa, ciężko o lepsze granie z dobrym wzmacniaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, davero napisał:

U mnie w pomieszczeniu o podobnym metrażu basu jest zdecydowanie mniej, ale nie brakuje.

A jaki masz metraż?

Pamiętasz może jaki to był model tego Exposure w salonie?

Fajna recenzja swoją drogą ? Super, że się podzieliłeś wrażeniami z odsłuchu. I jak zostają czy wracają?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Exciter555 napisał:

A jaki masz metraż?

Pamiętasz może jaki to był model tego Exposure w salonie?

Fajna recenzja swoją drogą ? Super, że się podzieliłeś wrażeniami z odsłuchu. I jak zostają czy wracają?

Zwrotów nie ma. Co najwyżej odsprzedaż :) z poślizgiem cenowym.  Nie wiem jaki model. Jeśli dobrze zapamiętałem mówił, że ma 40w na kanał. Do 20m2 polecam. Ja mam dwie pary kolumn w pomieszczeniu i raczej będę je musiał sprzedać z racji tego że ustawić poprawnie mogę tylko w jednym miejscu , a pod skosem (czyli drugie miejsce )jaki mam w pomieszczeniu  poprawnie gra tylko closed ZG60c201 mimo słabszej selekcji instrumentów będzie musiał zostać na tym miejscu.

8 godzin temu, Exciter555 napisał:

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne kolumienki, ale...znów made in china ? Wrrrrrrr...Make China Lose Again !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marian.ch napisał:

Fajne kolumienki, ale...znów made in china ? Wrrrrrrr...Make China Lose Again !!!

No i co z tego, że made in China ? Ile wymlaskanej elektroniki jest wytwarzane w Chinach i gra to bardzo dobrze.... A taki np. Naim z serii SI produkowany w Europie, a brzęczy, brumi, wyje  w co drugim, trzecim egzemplarzu. Podobnie z innymi kontynentalnymi garażowymi tworami.

Posłuchaj tych monitorow, a potem skazuj  je na potępienie ... jeśli jeszcze po odsłuchu będą zasługiwały na wstręt i odrzucenie.

1 godzinę temu, marian.ch napisał:

Fajne kolumienki, ale...znów made in china ? Wrrrrrrr...Make China Lose Again !!!

No i co z tego, że made in China ? Ile wymlaskanej elektroniki jest wytwarzane w Chinach i gra to bardzo dobrze.... A taki np. Naim z serii SI produkowany w Europie, a brzęczy, brumi, wyje  w co drugim, trzecim egzemplarzu. Podobnie z innymi kontynentalnymi garażowymi tworami.

Posłuchaj tych monitorow, a potem skazuj  je na potępienie ... jeśli jeszcze po odsłuchu będą zasługiwały na wstręt i odrzucenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sweetminio napisał:

 

No i co z tego, że made in China ?

Posłuchaj tych monitorow, a potem skazuj  je na potępienie ... jeśli jeszcze po odsłuchu będą zasługiwały na wstręt i odrzucenie.

Przeca napisałem, że są fajne ? Nie darzę sympatią ChRL i komunistycznej partii i życzę jej jw. Szkoda, że na tej pięknej rocznicowej plakietce Wharfedale Company wraz z dumną flagą GB  znalazło się to paskudne Made in China ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może dzięki "Made in China" marka przetrwała i ma realne szanse na rozwój? Tak więc niech lepiej będzie to "Made in China". Zdaje się, że Chińczycy bardziej doceniają europejskie marki i dorobek konstruktorów niż rdzenni mieszkańcy Europy. A przy okazji, z połączenia kultur i potencjałów różnych nacji czasem powstaje coś fajnego. Czego doskonałym przykładem są te głośniki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sweetminio napisał:

No i co z tego, że made in China ? Ile wymlaskanej elektroniki jest wytwarzane w Chinach i gra to bardzo dobrze.... A taki np. Naim z serii SI produkowany w Europie, a brzęczy, brumi, wyje  w co drugim, trzecim egzemplarzu.

Miałem cztery integry Naim'a: 2 x 5si, Xs-2 oraz Supernait 2 - ten jest do tej pory i nigdy nic mi nie pierdziało, nie brzęczało , nie brumiło , nie wyło, nie wołało o jeść czy tam pić i nie płakało ? 

Ale fakt, zdarzają się takie opinie, że w Naimach , Atollach, Heglach itp. trafo potrafi dać do wiwatu ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te kolumny od października,zgodzę się że góra jest lekko przygaszona więc wydaje się przez to że mamy mniejszą stereofonie  ,z jasnym cd i wzmacniaczem + kable srebne możemy poprawić charakter brzmienia góry  czyli ją otworzyć ,średnica jest gładka a zarazem bardzo czytelna  pomimo głośnika z kevlaru   głosy są dobrze i rzetelnie przedstawione  jest dobrze ,,bas,,,jest po stronie lekko utwardzonego   z kopem   i pomrukiem choć nie przeciąga  nie dudni też jest dobrze ,, widziałem kolumnę w środku woofer  ma spory magnes i osobną komorę dość mocno wypełnioną jakimś materiałem nazwy nie znam,średniotonowy ma bardzo dużą komorę w raz z głośnikiem wysokotonowym swoją drogą tęż obficie wypełniona tym samym materiałem jak woofer ,  mam sporo zestawów głośnikowych  oz i tl  i nie taki zły ten bas-refleks  ogólnie równe brzmienie  konstukcji 3drożnej   ,, 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wharfedale określa czułość Lintona na 90 dB przy 1 m dla wejścia 2,0 V zamiast 2,83 V, przy czym ten ostatni odpowiada 1 W z głośnikiem 8 omów. Moje oszacowanie ze zwykłym 2,83 V było niższe, przy 88,1 dB (B) / m, chociaż jest to nieco więcej niż średnia wszystkich mierzonych przeze mnie głośników.
Read more at

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, stage6 napisał:

Mam te kolumny od października,zgodzę się że góra jest lekko przygaszona więc wydaje się przez to że mamy mniejszą stereofonie  ,z jasnym cd i wzmacniaczem + kable srebne możemy poprawić charakter brzmienia góry  czyli ją otworzyć ,średnica jest gładka a zarazem bardzo czytelna  pomimo głośnika z kevlaru   głosy są dobrze i rzetelnie przedstawione  jest dobrze ,,bas,,,jest po stronie lekko utwardzonego   z kopem   i pomrukiem choć nie przeciąga  nie dudni też jest dobrze ,, widziałem kolumnę w środku woofer  ma spory magnes i osobną komorę dość mocno wypełnioną jakimś materiałem nazwy nie znam,średniotonowy ma bardzo dużą komorę w raz z głośnikiem wysokotonowym swoją drogą tęż obficie wypełniona tym samym materiałem jak woofer ,  mam sporo zestawów głośnikowych  oz i tl  i nie taki zły ten bas-refleks  ogólnie równe brzmienie  konstukcji 3drożnej   ,, 

No widzisz u mnie nie jest przygaszona :) jest jest sporo i dość szczegółowo , kwestia wzmacniacza :) To że jest China jest szansą na to aby te głośniki przeciętny Kowalski mógł kupić, Jakby to robił made in Angol kosztowałyby  x3 x 4 ? 15-20 tys ?. 

Jeśli ktoś zainteresowany sprzedaję ten zestaw. Nowy z gwarancją , dowodem zakupu z grudnia 2019. W pudełkach jak oryginał, nawet nie wygrzałem pograły około 20g. Spakowane czekają na klienta. Dla ciekawskich dlaczego bo kilka par kolumn w domu wystarczy, a ciekawość za nowościami i starociami jest u mnie spora :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, davero napisał:

No widzisz u mnie nie jest przygaszona :) jest jest sporo i dość szczegółowo , kwestia wzmacniacza :) To że jest China jest szansą na to aby te głośniki przeciętny Kowalski mógł kupić, Jakby to robił made in Angol kosztowałyby  x3 x 4 ? 15-20 tys ?. 

Jeśli ktoś zainteresowany sprzedaję ten zestaw. Nowy z gwarancją , dowodem zakupu z grudnia 2019. W pudełkach jak oryginał, nawet nie wygrzałem pograły około 20g. Spakowane czekają na klienta. Dla ciekawskich dlaczego bo kilka par kolumn w domu wystarczy, a ciekawość za nowościami i starociami jest u mnie spora :)

Dla tego też wystawiłem ,mam sporo kolumn ,jak coś to zapraszam   sprzedam za najlepszą cenę  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, piotrek7 napisał:

Być może dzięki "Made in China" marka przetrwała i ma realne szanse na rozwój? Tak więc niech lepiej będzie to "Made in China". Zdaje się, że Chińczycy bardziej doceniają europejskie marki i dorobek konstruktorów niż rdzenni mieszkańcy Europy. A przy okazji, z połączenia kultur i potencjałów różnych nacji czasem powstaje coś fajnego. Czego doskonałym przykładem są te głośniki

Tak, szczególnie  "kultura" stuletniej Chińskiej Republiki Ludowej  zasługuje na szacunek i podziw, tak jak potencjał 90 milionów towarzyszy komunistycznej partii Chin. Kolego, chyba żartujesz. "Współpraca" gospodarcza z ChRL na warunkach, przyklepanych przez socjalistycznych eurokołchoźników (UE) i USA pod przewodnictwem poprzednich prezydentów ( Bush Jr, Clinton, Obama) skończy się dramatem za kilka, kilkanaście lat. Pozostałe i nieliczne już firmy spoza Chin znikną całkowicie z rynków i będziemy mieli Świat Made i China....Dzięki Bogu jest Prezyden Trump, który stara się przywrócić zdrową i cywilizowaną konkurencję, co jak się uda, ożywi szczególnie europejskie trupy. Światowa gospodarka prawie do końca XX wieku radziła sobie bez ChRL. Barbarzyńska, chińska ekspansja wymyka się spod kontroli. MAKE CHINA LOSE AGAIN - powtórzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2019 o 09:27, elessar napisał:

A ja upieram się przy tym, że jeśli płyta jest źle zrealizowana, to tak zabrzmi bez względu na zastosowaną elektronikę, która tylko w niedużym stopniu może to zmienić. A co do omawianych Wharfedale, to poza wykresami laboratorium sugeruję jednak ich posłuchać, a nie wydawać pochopnie osądy. U mnie bas nie jest miękki ani okrągły. 

masz racje

W dniu 14.11.2019 o 10:52, Piotr_1 napisał:

Możliwe, ja nie wiem jaki masz sprzęt.

Są dwie szkoły w materii doboru urządzeń. Albo neutralność, albo dopasowywanie sprzętu pod swoje gusta muzyczne. Ja uważam że ludzie dopasowujący swój system pod 5 czy 10 ulubionych płyt robią sobie krzywdę. Zawężają sobie w ten sposób możliwości poznawania nowej muzyki, a jest jej naprawdę bardzo wiele. Można codziennie do końca życia słuchać jakiejś nowej dobrej płyty i jeszcze wszystkiego nie uda nam się przesłuchać, życia nie starczy. Tylko liniowy sprzęt i bez zniekształceń pokaże nam różnorodność i pełnię wszystkich stylów i barw. W pozostałych przypadkach zaczyna to wszystko grać "na jedno kopyto" i na przykład w moim przypadku już po 4 dniach to czuję i mam takiego urządzenia dosyć.

Dyskusja w stylu "te kolumny są lepsze do rocka" przypomina mi dyskusję w rodzaju "Hummer H2 to doskonałe uniwersalne auto na co dzień, gdyż żadna dziura w drodze nie jest mu straszna".

liniowe odtwarzanie muzyki przez glosniki to najwieksza audiofilska glupota naszych czasow

ktora sprawia ze wiele osob pozniej na forach pyta sie co zrobic wymienic wzmak kolumny kable bo nie gra bo sie nam nie podoba a to gra tylko liniowo

lubimy wzmaki lampowe bo te nie graja liniowo

warto przeczytac akapit dotyczacy badan prowadzonych przez profesjonalnych producentow sprzetu na prawdziwych ludziach

jakie preferencje maja i jaki dzwiek i im sie podoba

wykres jest w linku z artykulem

mozna sie zdziwic Harman prowadził i nadal prowadzi w swoich laboratoriach w Northridge w Kaliforni od 25 lat badania nad dźwiękiem, na czym polega ten tzw. „dobry dźwięk” i czego ludzie chcą słuchać. Mówimy tu wyłącznie o badaniach czysto naukowych, których wyniki zaczęto implementować dopiero jakieś 4-5 lat temu w produktach Harman/Kardon i JBL. Na podstawie tysięcy pomiarów przedstawicieli różnych ras, budowy ciała, preferencji muzycznych i zamieszkujących dosłownie na całej planecie stworzono idealną krzywą reprodukcji dźwięku w słuchawkach. To nie jest krzywa audiofilska, ani konsumencka tylko ludzka. Gdy uporano się ze słuchawkami zaczęto te same pryncypia implementować podczas projektowania: kolumn konsumenckich i profesjonalnych, systemów samochodowych i koncertowych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przyznaję, że nie zapytałem o to wprost, ale podejrzewam, że za mega sukcesem rynkowym kolumn JBL L100, które zostały entuzjastycznie przyjęte na świecie, może również stać wykorzystanie harmanowskich badań. Bo gdy się pyta ludzi jak postrzegają brzmienie tych kolumn to powtarzają się zwroty w stylu: „one dają tyle radości”, „dawno nie słyszałem równie ożywczego brzmienia” itp. Wiem, że trudno w to uwierzyć co teraz piszę, ale fabryki nie nadążają z produkcją L100, nie ma stoku magazynowego bo wszystko schodzi na pniu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ohmygod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2019 o 17:21, davero napisał:

...szczałem w 10

się uśmiałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.