Jump to content
Jacko0o

Optymalizacja PC-audio pod bas

Recommended Posts

Witam.

Ze 2 lata temu modernizowałem swój sprzęt PC. Zdecydowałem się na zachwalaną kombinację karty dźwiękowej AIM SC808 z głośnikami Edifier R2600. Początkowo rewelacji nie było. Brakowało mi basu, który według specyfikacji sprzętu i opinii użytkowników powinien być przyjemny. Trochę lepiej zrobiło się po zabawie sterownikami karty. Później dodatkowy sterownik Breakaway - dźwięk zdecydowanie nabrał przestrzeni, basu i dynamizmu. Ostatecznie zmieniłem tanie marketowe kable na RCA Vitalco i również odczułem poprawę. Jednak czy da się coś jeszcze zrobić? Moja stara 20-letnia mini-wieża Sony grała lepiej i potrafiła "ruszyć powietrze". Tutaj tego efektu nie czuję. Choć tony średnie i wysokie są lepsze, to jednak jestem wielkim fanem basu.

Nie mam ucha audiofila, ale słyszę jak te same utwory grają na różnym sprzęcie. I na wspomnianym wiekowym Soniaku było zwyczajnie lepiej (pod względem basu). Również warunki odsłuchu są te same co dotychczas a różnica jest zauważalna - Edifiery stoją na miejscu głośników od wieży, czyli na moim roboczym 3-metrowym stole (po bokach). Pokój ma ok. 15 m2.

Jakie opcje mi pozostają?

Karta posiada wejście na suba, jednak głośniki nie - czy jest sens próbować z subem w takiej sytuacji?

Może jakieś wzmacniacze? Jeśli wzmacniacz to jaki (widywałem dotąd jedynie takie z wejściem na 2 kanały, bez suba)? Nie wiem też czy wzmacniacze posiadają własny sterownik dźwięku czy jedynie wzmacniają sygnał/moc (chodzi mi o to czy karta dźwiękowa nie stanie się bezużyteczna)? A może wystarczy sam wzmacniacz stereo, nawet bez suba? Prawdę powiedziawszy nie wiem czego można się spodziewać po tego rodzaju sprzęcie, bo nigdy z takiego nie korzystałem.

Jestem laikiem w kwestiach audio, więc będę wdzięczny chociaż za kierunek - zrobię sobie wtedy research i zapoznam się z tematem.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam,
J.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Twoim problemem nie jest PC. Twoim problemem są: dac, wzmacniacz i kolumny.

 

Wyobraź sobie, że masz CD z wyjściem cyfrowym i zamierzasz używać go jako tzw. transportu czy źródła sygnału wyprowadzanego spdif (coax/toslink) i teraz spróbuj skonfigurować swój zestaw.

Edited by ayran

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.