Jump to content
mercandede

Listwa sieciowa na 6/8 gniazdek z włącznikiem - do 500 - 1000 zł zł

Recommended Posts

Ja tam też nie słyszę różnicy, a listwę z gniazdami Furutecha zrobiłem właściwie dla lepszego samopoczucia.

Brawo, lubie takie szczere odpowiedzi. Nierozumie dlaczego tak niewielu ma odwage poprostu powiedziec ze pewne „tuningi“ robimy, bo sprawia nam to przyjemnosc, lubimy sie tym zajmowac, dobrze sie przy tym czujemy, i wcale nie musimy slyszec roznicy/porawy, ktora potem na sile probujemy usprawiedliwic/wytlumaczyc jakas tam woodo-pseudo-fizyko-akustyka :-)
  • Like 1
  • Haha 2

Ja sobie zrobiłem teraz szybki test z wykorzystaniem gniazda w ścianie, zwykłego przedłużacza, listwy Acar i listy Sun Audio Leiste. Wzmacniacz największego kopa ma bezpośrednio ze ściany, ale też uwidacznia się lekki chaos w graniu (szczególnie gdy gra głośniej). Na zwykłym przedłużaczu, bardzo podobnie jak ze ściany. Z listwy komputerowej Acar ciemniej, płynniej, ale nieco mniej powietrza i swobody. Z listwy Sun Audio czyściejsze i bezdyskusyjnie bogatsze soprany, a co za tym idzie lepsza holografia. Jednak bas nieco osłabia się na samym dole, co nie do końca mi pasuje. Odtwarzacz CD o dziwo najlepiej ze ściany (zwykłe najtańsze gniazda w ścianie, ale okablowanie w domu było wymieniane jakiś czas temu na nowe aż pod słup i trzyma 235V).

Pytanie na marginesie (pewnie juz zadawane nie raz, ale nie zaszkodzi się upewnić). Jeśli wzmacniacz ma przełącznik 220V/240V, to mocno się będzie męczył na 220V? Pytam, bo jednak w tej opcji gra lepiej. 

.

20 godzin temu, xajas napisał:

Brawo, lubie takie szczere odpowiedzi. Nierozumie dlaczego tak niewielu ma odwage poprostu powiedziec ze pewne „tuningi“ robimy, bo sprawia nam to przyjemnosc, lubimy sie tym zajmowac, dobrze sie przy tym czujemy, i wcale nie musimy slyszec roznicy/porawy, ktora potem na sile probujemy usprawiedliwic/wytlumaczyc jakas tam woodo-pseudo-fizyko-akustyka :-)

No właśnie już dawno złapałem się na tym, że lubię grzebać w sprzętach a i do końca nie wiem jakie to przyniesie rezultaty. Ale moje modyfikacje są tak duże, że powinny być różnice między fabrycznymi. Listwę zrobiłem wg przepisu pana Fikusa i jedyne co w niej przynosi słyszalną poprawę to DC blocker. Poza tym głównie zależało mi na elektrycznej poprawności montażu i jak najmniejszej ilości wewnętrznych połączeń.  Raczej już będzie u mnie do końca , mojego lub jej.

htytps://avcorp.pl/Gniazda-montazowe-Furutech-i-Gigawatt-blog-pol-1542638761.html

12 godzin temu, bl4ck napisał:

Mógł byś jeszcze zrobić test z dłuższym kablem tak aby długość była podobna gdy stosujesz listwę i podpieciem w ścianę.

Za dychę opłaca się choćby na podmiankę kabla do żelazka, jak stary oplot wyleniały :)

.

W dniu 14.09.2019 o 04:05, Lumperator napisał:

Wzmacniacz największego kopa ma bezpośrednio ze ściany, ale też uwidacznia się lekki chaos w graniu (szczególnie gdy gra głośniej). Na zwykłym przedłużaczu, bardzo podobnie jak ze ściany. Z listwy komputerowej Acar ciemniej, płynniej, ale nieco mniej powietrza i swobody. Z listwy Sun Audio czyściejsze i bezdyskusyjnie bogatsze soprany, a co za tym idzie lepsza holografia. Jednak bas nieco osłabia się na samym dole, co nie do końca mi pasuje.

Próbowałeś kiedyś te "zawody", zrobić rzetelnie, czyli na ślepo...ale tak realnie na ślepo nie wiedząc gdzie i kiedy wtyczka tkwi?

220- 240V - nie ma żadnej różnicy dla ZASILACZA w danym urządzeniu - zasilacz spełniający podstawowe (tylko) normy będzie prawidłowo pracował w zakresie +/- 10% napięcia nominalnego.

42 minuty temu, mercandede napisał:

Znalazłem taką listwę. Podoba mi się koncepcja 3 niezależnych włączników. Jak się wam podoba?;)

100x razy lepsza od sułka...za to 60 x tańsza 🤣

Edited by iro III