Skocz do zawartości
IGNORED

Polskie Drogi. Dlaczego tak chętnie Polacy zabijają się na drogach?


Amator 2b

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, d-t-x napisał:

Śmiesznie niskie mandaty, nasza polska, wsiurowata mentalność, każąca udowadniać wszystkim dookoła, że jest się lepszym, brak patroli Policji na drogach, niski poziom wyszkolenia kierowców.

W sumie wszystko.

Nie pomaga fatalny stan polskich dróg i samochodów, ale to nasz tradycyjny polski warcholizm jest głównym zabójcą ... I szczerze mówiąc, wątpię, żeby to się w najbliższym czasie zmieniło ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, misiomor napisał:

Tak czy siak część niskiej statystyki wypadków dla Niemiec jest rezultatem wytłuczenia u nich wszystkich zwierząt, mogących stworzyć zagrożenie.

U nas trzebaby zacząć od "wytłuczenia" sprawiających zagrożenie kierowców.

37 minut temu, misiomor napisał:

Nikogo nie przekonasz do jazdy 50 przez teren, gdzie może wyleźć łoś.

Jak chcesz to jedź 150... przepraszam 90, ale nie zganiaj później winy na łosia. BTW, dobrze ustawione światła mijania wystarczają do prędkości autostradowych.

-----

41 minut temu, rafal735r napisał:

Większość ludzi nawet nie umie jeździć "przepisowo".

 

Godzinę temu, szymon1977 napisał:

"Przepisowo" to masz dostosować prędkość do warunków i widoczności. 

 

41 minut temu, rafal735r napisał:

Na karetej drodze z dopuszczalna prędkością 90km/h jeżdżą 60km/h.

I chwała im za to! Nauczą,się, to będą jechać 90... a nawet 150.

41 minut temu, rafal735r napisał:

Potem ci "z tyłu" się denerwują i stwarzają się zagrożenia.

Skoro to oni stwarzają zagrożenia, to niech nie jeżdżą.

-----

45 minut temu, rafal735r napisał:

...a Szymus dalej w swoim wymyślonym świecie. 

Nie kłam Rafake, bo to poraz kolejny Twoje wyobrażenie o świecie, powstało w opozycji do Przepisów Ruchu Drogowego i innych zasad uczestnictwa w życiu publicznym. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, szymon1977 said:

Jak chcesz to jedź 150... przepraszam 90, ale nie zganiaj później winy na łosia.

Łosia pojęcie winy nie dotyczy. Co najwyżej może dotyczyć decydentów, operujących wg. hierarchii wartości:

untermensch < łoś < ubermensch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, rafal735r napisał:

A wiesz co to jest "spowalnianie ruchu"? Kiedys mój kumpel dostał za to mandat. 

Powtórzę:

Godzinę temu, szymon1977 napisał:

"Przepisowo" to masz dostosować prędkość do warunków i widoczności. 

A nie do siedzącego Ci na zderzaku Rafała w BMW. Proste? Rafał w BMW siedzący na zderzaku sprawia zagrożenie, a nie Rafał w BMW jadący z prędkością dostosowaną do widoczności i warunków na drodze.

Ps. Z teorii prawa mógłbyś się dowiedzieć, który ze wspomnianych tu dwóch przepisów jest ważniejszy, ale oczywoście teorii prawa nie znasz. Domyślam się, że nie znasz nawet tych dwóch wspomnianych tu przepisów. Ale co tam, gaz do dechy - w razie czego wina łosia.

-----

10 godzin temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Zobaczymy, co mistrzowie kierownicy napiszą. Jeśli zdążą.

I jak Niusiu, usatysfakcjonowany ...na ...ny? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szymon1977 napisał:

 

Ps. Z teorii prawa mógłbyś się dowiedzieć, który ze wspomnianych tu dwóch przepisów jest ważniejszy, ale oczywoście teorii prawa nie znasz. Domyślam się, że nie znasz nawet tych dwóch wspomnianych tu przepisów. Ale co tam, gaz do dechy - w razie czego wina łosia.

Ja narazie widzę tu tylko jedenego łosia ?

Zgadnij kto to? 

6 minut temu, szymon1977 napisał:

Powtórzę:

A nie do siedzącego Ci na zderzaku Rafała w BMW. Proste? Rafał w BMW siedzący na zderzaku sprawia zagrożenie, a nie Rafał w BMW jadący z prędkością dostosowaną do widoczności i warunków na drodze.

Też powtórzę. Jak w biały dzień na suchej drodze musisz swoim Unem jechać 60, bo masz przed sobą zakręt to zapisz się na dodatkowe szkolenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rafal735r napisał:

Jak w biały dzień na suchej drodze musisz swoim Unem jechać 60, bo masz przed sobą zakręt to zapisz się na dodatkowe szkolenie. 

Pomyliłeś się. Jeśli chcesz to ja Tobie mogę zrobić szkolenie. Nie tylko z przepisów, ale i techniki jazdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim świecie pewnie znasz się na wszystkim co widać po twoich popisach na Bocznicy. Czekamy na wykład, tylko tego łosia z maski zdejmij. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafal735r napisał:

I tutej jest sedno. Większość ludzi nawet nie umie jeździć "przepisowo". Na karetej drodze z dopuszczalna prędkością 90km/h jeżdżą 60km/h.

I nie łamią taka jazdą przepisów..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, rafal735r napisał:

...pewnie znasz się na wszystkim...

To, że Ty mówisz o czymś, o czym jak widać nie masz bladego pojęcia, nie sprawia, że ja znam się na czymkolwiek. Ja po prostu orientuję się w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jezz napisał:

I nie łamią taka jazdą przepisów..

No pewnie nie, ale nie zmienia faktu że mój kolega dostał mandat ? ja to w sumie ze śmiechu się położyłem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafal735r napisał:

Czyżby Pan w komunie chyba wychowany? I tam zatrzymał się. 

Nie, pan nie ma natury Polaczka, który po latach życia w ubóstwie dochapał się wreszcie i swoim wypasionym autem najchętniej wjechałby do sklepu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szymon1977 napisał:

To, że Ty mówisz o czymś, o czym jak widać nie masz bladego pojęcia, nie sprawia, że ja znam się na czymkolwiek. Ja po prostu orientuję się w temacie.

Żeby to chociaż szło w parze z praktyką, a prawda jest taka że w 99% teoretyzujesz. Jak ktoś cię czyta to doskonale to widać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rafal735r napisał:

No pewnie nie, ale nie zmienia faktu że mój kolega dostał mandat ? ja to w sumie ze śmiechu się położyłem. 

Mógł nie przyjąć. Widocznie uznał, że dostał słusznie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, d-t-x napisał:

Nie, pan nie ma natury Polaczka, który po latach życia w ubóstwie dochapał się wreszcie i swoim wypasionym autem najchętniej wjechałby do sklepu.

Zawsze jest jedna rzecz o jaką proszę w takich dyskusjach. Nie popadajmy w skrajności. W dzisiejszych czasach samochód to żaden luksus jak i nikt nie jeździ z losiem na masce po mieście 150km/h.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie skrajności? Przecież tak to właśnie wygląda. Sam znam ludzi, którzy po bułki do sklepu oddalonego o niecałe 200 metrów jeżdżą autem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie 20km/h ani 150km/h. Ja dużo chodzę, jeżdżę mało a mimo to zawsze na drodze spotkam jakąś sierote. I zdarza to się częściej jak tzw piratów. Pewnie w oczach takiego szymusia to piratem jestem. "No idiota, zabic się chce, jedzie 90km/h w zakręcie, czubek! Dzwonię na policję! " 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasowac wszystkie samochodowe ubezpeiczenia . jeśli ktoś zapłaci tylka tysi za stłuczkę to zacznie jezdzić odpowiednio .

 I koniecznie mandat od 10000.

Od ręki wypadkowośc totalnie spadnie..

Zamiast sie cyckac z debilami , trzeba zrobic zmiane radykalna .

 Z ciekawości zapytam .

 Który z forumowych samochodziarzy przekroczył by prędkośc po zapłaceniu rzeczonego mandatu?

 Smiałkowie - wystąp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalny brak wyobraźni, chamstwo i prostactwo. To najbardziej rzuca się w oczy i dezorganizuje spokojną, bezpieczna jazdę wszystkim innym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak nauczyciel na kursie jazdy na jego zakończenie powiedział, po zadanym egzaminie zapomnijcie o jeździe przepisowej której was uczylismy, tak możecie jeździć w innych krajach albo jak jest pusto na ulicach. W Polskich realiach musicie się dostosować inaczej spotkacie się z chamstwem czasem brutalnym lub co gorzej wypadkiem. 

Jedyny sposób na poprawę bezpieczeństwa to wolniejsza jazda każdy kraj z małą ilością wypadków to przerobił. 

Kwestia mentalności Polaków jest nie do przejścia jeszcze przez kilka pokoleń. Takie zmiany trwają dluuugi czas. Tak samo jak długo wyżynali nam elity i ludzi mądrych tak długo Ci pozostali prostsi pędzący ludzie będą dochodzić do poziomu krajów rozwiniętych. 

Ogromne mandaty są w stanie wzbudzić większe posłuszeństwo więc w jakiś sposób przyspieszą poprawę sytuacji na drogach. Napewno wcześniej wymusi to poprawę niż czekanie na mądrość Polaków. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szymon1977 napisał:

dobrze ustawione światła mijania wystarczają do prędkości autostradowych

Nie wystarczają, dlatego autostrady i ekspresówki są z założenia ogrodzone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, dulon184 napisał:

Skasowac wszystkie samochodowe ubezpeiczenia . jeśli ktoś zapłaci tylka tysi za stłuczkę to zacznie jezdzić odpowiednio .

 I koniecznie mandat od 10000.

Od ręki wypadkowośc totalnie spadnie..

Zamiast sie cyckac z debilami , trzeba zrobic zmiane radykalna .

 Z ciekawości zapytam .

 Który z forumowych samochodziarzy przekroczył by prędkośc po zapłaceniu rzeczonego mandatu?

 Smiałkowie - wystąp.

Od początku tematu próbuje uzmysłowić że przekraczanie prędkości to tylko część problemu. Większym zagrożeniem są tu ludzie którzy właśnie jeżdżą za wolno. Jeżeli tak jadą, to coś z tego wynika, a zazwyczaj to że nie pewnie czują się za kółkiem, nie widzą co się wokół nich dzieje. Stwarzają w ten sposób zagrożenie sobie i innym. Temat jest znany nie od dziś. Mimo że nie jeżdżę dużo mogę przytoczyć kilka przykładów z mojego życia. Raz przy wyprzedzaniu taki delikwent wjechał mi prawie na maskę, bo nie patrzy w lusterka, bo nie jest po prostu tego nauczony. Mało nie posłal mnie i mojej rodziny do piachu. Bo on całe życie 50 jeździ i w końcu odważył się coś wyprzedzić na palę swoim hjundajem i20. Kolejny przykład blondynki która dostała prawko chyba za cycki. Jedzie taka przedemna, pusta droga. No to jade z 80km/h, spokój nic się nie dzieje, bo co ma się dziać na prostej, długiej drodze. Raptem widzę hamulec wladowany w podłogę. Mało w nia nie wyjechałem, mimo że odstęp był duży. Za chwilę znów i znów. Okazało się że baba boi się samochodów jadących z naprzeciwka. Wyprzedzilem ja, mam nadzieję że się nie zabila, albo kogoś innego. Kolejny delikwent, jedzie sobie 50. Emeryt. Leci z tyłu karetka na sygnale. Tak się osral z tego wszystkiego jak usłyszał syrene i światła w lusterku że nie zrobił nic. Ani nie zjechał z drogi jak wszyscy, ani nic. Aż go karetka obtrąbila. 

Tak się zazwyczaj zachowują typowi zawalidrogi. Sami nie wiedzą, co robią. Strach w oczach z byle powodu narażając na niebezpieczeństwo wszystkich dookoła. Ale grunt że jedzie przepisowo, przecież zna kodeks jak Pan Szymon. Jeszcze cię nauczy paru rzeczy.

Szkolić, doszklalc kierowców! Zrobić drogi. To jest podstawa. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rafal735r napisał:

Większym zagrożeniem są tu ludzie którzy właśnie jeżdżą za wolno.

No widać, że:

3 minuty temu, rafal735r napisał:

nie jeżdżę dużo

Wejdź na YT, poszukaj filmów (setek!!) polskie drogi albo stop cham. Znajdź mi tam wypadek albo niebezpieczną sytuację spowodowaną przez zbyt wolno jadącego kierowcę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafal735r napisał:

A wiesz co to jest "spowalnianie ruchu"? Kiedys mój kumpel dostał za to mandat. 

Czasem zdarza mi się podróżować po niesławnej a4 i jadąc przepisowe 140  wyprzedzając wolniej jadące pojazdy już niektórzy jadący za mną  dostają "wściku d" migając światłami, żebym "spiertegotam"-  najlepiej pod naczepę tira - bo "miszczowie" jadą a ja pewnie spowalniam ruch. 

Nie szanujemy się i kropka.

Egoizm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, niowluka napisał:

No widać, że:

Wejdź na YT, poszukaj filmów (setek!!) polskie drogi albo stop cham. Znajdź mi tam wypadek albo niebezpieczną sytuację spowodowaną przez zbyt wolno jadącego kierowcę.

Może jeszcze jakiś film z Ukryta Prawda albo Zdrady? 

Podałem ci kilka przykładów ze swojego życia i do czego mogło by dojść gdyby.... 

A na piratów jest bat w postaci radarów, mandatów i innych niebieskich ludzikow i to na tyle. Nikt nie patrzy głębiej w problem tak jak ty i wielu innych. Poszukaj sobie danych, ilu np motocyklistow nie żyje, bo cielaki w lusterka nie patrzą, bo i po co? Pan na kursie nie powiedzial, bo pewnie patrzył za niego. 

21 minut temu, Amator 2b napisał:

Czasem zdarza mi się podróżować po niesławnej a4 i jadąc przepisowe 140  wyprzedzając wolniej jadące pojazdy już niektórzy jadący za mną  dostają "wściku d" migając światłami, żebym "spiertegotam"-  najlepiej pod naczepę tira - bo "miszczowie" jadą a ja pewnie spowalniam ruch. 

Nie szanujemy się i kropka.

Egoizm.

Ja tyle nie jeżdżę, w sensie dużo ponad przepisy. Próbuję tylko uzmysłowić że nadmierna prędkość to tylko część problemu. Jak widać do niektórych nie dociera. Piraty, Piraty, mandaty, mandaty... Ot cała wiedza z Wiadomości. Przepraszam, z YT. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rafal735r napisał:

Próbuję tylko uzmysłowić że nadmierna prędkość to tylko część problemu. Jak widać do niektórych nie dociera. Piraty, Piraty, mandaty, mandaty... Ot cała wiedza z Wiadomości. Przepraszam, z YT.

Jakbyś więcej jeździł nie potrzebowałbyś YT, żeby wiedzieć, że problem zbyt wolnej jazdy to kropla w morzu polskiego piractwa drogowego.

7 minut temu, rafal735r napisał:

Poszukaj sobie danych, ilu np motocyklistow nie żyje, bo cielaki w lusterka nie patrzą, bo i po co?

Sam jeżdżę więc wiem jaka jest sytuacja. I co to ma do zbyt wolnej jazdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, rafal735r napisał:

Od początku tematu próbuje uzmysłowić że przekraczanie prędkości to tylko część problemu. Większym zagrożeniem są tu ludzie którzy właśnie jeżdżą za wolno. Jeżeli tak jadą, to coś z tego wynika, a zazwyczaj to że nie pewnie czują się za kółkiem, nie widzą co się wokół nich dzieje. Stwarzają w ten sposób zagrożenie sobie i innym. Temat jest znany nie od dziś. Mimo że nie jeżdżę dużo mogę przytoczyć kilka przykładów z mojego życia. Raz przy wyprzedzaniu taki delikwent wjechał mi prawie na maskę, bo nie patrzy w lusterka, bo nie jest po prostu tego nauczony. Mało nie posłal mnie i mojej rodziny do piachu. Bo on całe życie 50 jeździ i w końcu odważył się coś wyprzedzić na palę swoim hjundajem i20. Kolejny przykład blondynki która dostała prawko chyba za cycki. Jedzie taka przedemna, pusta droga. No to jade z 80km/h, spokój nic się nie dzieje, bo co ma się dziać na prostej, długiej drodze. Raptem widzę hamulec wladowany w podłogę. Mało w nia nie wyjechałem, mimo że odstęp był duży. Za chwilę znów i znów. Okazało się że baba boi się samochodów jadących z naprzeciwka. Wyprzedzilem ja, mam nadzieję że się nie zabila, albo kogoś innego. Kolejny delikwent, jedzie sobie 50. Emeryt. Leci z tyłu karetka na sygnale. Tak się osral z tego wszystkiego jak usłyszał syrene i światła w lusterku że nie zrobił nic. Ani nie zjechał z drogi jak wszyscy, ani nic. Aż go karetka obtrąbila. 

Tak się zazwyczaj zachowują typowi zawalidrogi. Sami nie wiedzą, co robią. Strach w oczach z byle powodu narażając na niebezpieczeństwo wszystkich dookoła. Ale grunt że jedzie przepisowo, przecież zna kodeks jak Pan Szymon. Jeszcze cię nauczy paru rzeczy.

Szkolić, doszklalc kierowców! Zrobić drogi. To jest podstawa. 

 

Właśnie zaprzeczyłeś doświadczeniom krajów i potwierdzonym spadkom wypadków. 

Wzrost prędkości równa się wzrost wypadków. Spadek prędkości równa się spadkowi wypadków.  

Infrastrukora i szkolenia owszem ale myślenie przede wszystkim.

Sam też nie jeździsz po drogach więc prędkość ma być dostosowana dla ogółu czy się to komuś podoba czy nie. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, niowluka napisał:

Jakbyś więcej jeździł nie potrzebowałbyś YT, żeby wiedzieć, że problem zbyt wolnej jazdy to kropla w morzu polskiego piractwa drogowego.

 

Naucz się czytać ze zrozumieniem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Amator 2b napisał:

Czasem zdarza mi się podróżować po niesławnej a4 i jadąc przepisowe 140  wyprzedzając wolniej jadące pojazdy już niektórzy jadący za mną  dostają "wściku d" migając światłami, żebym "spiertegotam"-  najlepiej pod naczepę tira - bo "miszczowie" jadą a ja pewnie spowalniam ruch. 

Nie szanujemy się i kropka.

Egoizm.

Po polskiej autostradzie są tylko dwie możliwości. Albo jedziesz za tirem te 88 na godzinę albo masz dobre auto i jedziesz raz 170 a raz 140 zależy od sytuacji, niestety na bezpieczną odległość ok 100 metrów  między autami nie masz szans na lewym ani prawym pasie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacm napisał:

 

Sam też nie jeździsz po drogach więc prędkość ma być dostosowana dla ogółu

Nie, jeżdżę po polach. A jaka jest prędkość ogółu jak za jednym człowiekiem jedzie 25 aut? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.