Skocz do zawartości
IGNORED

Polskie Drogi. Dlaczego tak chętnie Polacy zabijają się na drogach?


Amator 2b

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, rafal735r napisał:

Aby nie 20km/h ani 150km/h. Ja dużo chodzę, jeżdżę mało a mimo to zawsze na drodze spotkam jakąś sierote. I zdarza to się częściej jak tzw piratów. Pewnie w oczach takiego szymusia to piratem jestem. "No idiota, zabic się chce, jedzie 90km/h w zakręcie, czubek! Dzwonię na policję! " 

Ja Ciebie nie znam, ale to samo wywnioskowałem po Twoich wpisach w Idiotyzmach motoryzacyjnych. Te Twoje dywagacje dynamicznej jeździe i mocnym aucie do jazdy miejskiej idealnie wpisują się w stereotyp Polaka - mistrza kierownicy. 
Krew Cię zalewa, gdy ktoś jedzie lewym pasem 70 na 70-tce, co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę może pierwszy pkt z tematu :

-nieprzestrzegania pierwszeństwa przejazdu – 25,5%;

Z czego to wynika? Chociażby z nie patrzenia w lusterka. 

Teraz, d-t-x napisał:

Ja Ciebie nie znam, ale to samo wywnioskowałem po Twoich wpisach w Idiotyzmach motoryzacyjnych. Te Twoje dywagacje dynamicznej jeździe i mocnym aucie do jazdy miejskiej idealnie wpisują się w stereotyp Polaka - mistrza kierownicy. 
Krew Cię zalewa, gdy ktoś jedzie lewym pasem 70 na 70-tce, co?

Kolejny. Kończę dyskusje z zatwardzialymi głowami nie ma co rozmawiać. Zaczynają się dywagacje i czytanie po lebkach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rafal735r napisał:

Nie, jeżdżę po polach. A jaka jest prędkość ogółu jak za jednym człowiekiem jedzie 25 aut? 

A uczyli Cię żeby zachować szczególną ostrożność jak widzisz pojazd poruszający się wolno oraz że lepiej dojechać wolniej niż się zabić przez pośpiech? Zjechać na bok ochlonac? Czy zawsze tniesz do przodu najszybciej jak się da? Bierzesz udział w wyścigu czy przemieszczsz się z punktu a do b? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rafal735r napisał:

Kolejny. Kończę dyskusje z zatwardzialymi głowami nie ma co rozmawiać.

Jeśli wszyscy mówią Ci, że jesteś pijany, to znaczy, że jesteś pijany i pora się położyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz lepiej na YT i na seriale które tak lubisz. Tam prawdę objawiona poznasz. 

9 minut temu, d-t-x napisał:


Krew Cię zalewa, gdy ktoś jedzie lewym pasem 70 na 70-tce, co?

Jazda nagminnie lewym pasem podlega pod mandat. Szymon ci powie. Slabo znasz przepisy. Nigdzie nie napisałem że przekraczam prędkość. Więc nie wciskaj mi kitu i nie wprowadzaj w błąd innych. To może ciebie krew zalewa ze za kierownicą samochodu czujesz się nie swojo i wiesz ze nie panujesz nad nim jak blondynka co dopiero odebrała kwit? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jacm napisał:

Po polskiej autostradzie są tylko dwie możliwości. Albo jedziesz za tirem te 88 na godzinę albo masz dobre auto i jedziesz raz 170 a raz 140 zależy od sytuacji, niestety na bezpieczną odległość ok 100 metrów  między autami nie masz szans na lewym ani prawym pasie. 

Nie pojmuję dlaczego tak jest?

Infrastruktura nie adekwatna czy źle zaprojektowana do natężenia ruchu?

Znajdując się np. w Niemczech w analogicznej sytuacji jest inaczej a natężenie ruchu jest też ogromne.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Polacy wierzą, że Bóg ich uratuje.

Tak jak w Smoleńsku w czasie słynnego "lądowania". Jesteśmy narodem wierzącym to może wyjaśniać temat naszej skłonności do szarży ułańskich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rafal735r napisał:

Dziwne, w DE ograniczen nie ma, a wypadków mniej. Cuda na kiju. 

Zgadza się ale jest też coś takiego jak prędkość zalecana i wynosi 130 km/h.

Sugerujesz, że u nas też by się to sprawdziło ( b/o ) bo to tylko kwestia techniczna jest i byłoby bezpieczniej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Amator 2b napisał:

Dodaj jeszcze coś o PiS do kompletu.

PiS rozdaje kasę za którą wielu kupuje samochody, które później muszą poruszać się w jeszcze słabej infrastrukturze drogowej. Przyrost ilości samochodów jest większy niż możliwości ich wchłonięcia przez polską infrastrukturę drogową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, rafal735r napisał:

Naucz się czytać ze zrozumieniem. 

OK, panie Przewodniczący Towarzystwa Pedantycznego:

Jakbyś więcej jeździł to wiedziałbyś, bez mojego wspierania się YT, że problem zbyt wolnej jazdy to kropla w morzu polskiego piractwa drogowego.

Lepiej? Czy gdzieś brakuje przecinka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Jaro_747 napisał:

No nie bardzo. Wypadków śmiertelnych zdaje się nie mieli.

Bo naród o nich dba i nie wtrąca się jak kupują najbezpieczniejsze na rynku samochody za ciężką kasę z podatków, czyli za kasę narodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lech36 napisał:

PiS rozdaje kasę za którą wielu kupuje samochody, które później muszą poruszać się w jeszcze słabej infrastrukturze drogowej. Przyrost ilości samochodów jest większy niż możliwości ich wchłonięcia przez polską infrastrukturę drogową.

Aha. Czyli zabieramy plusiakom samochody i z automatu robi się bezpieczniej.

Odpocznij stary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Amator 2b napisał:

Odpocznij stary.

Cały czas odpoczywam. Młody.

5 minut temu, Amator 2b napisał:

Czyli zabieramy plusiakom samochody i z automatu robi się bezpieczniej.

Czy ja coś pisałem o zabieraniu? Inklinacje do zabierania to tylko w rządzie/rządach bywają. W obecnym szczególnie wysokie. To nic dziwnego w końcu PiS to lewacy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rafal735r napisał:

Lece 200 przez miasto z losiem na masce? Pasuje taka odpowiedź Panu? 

Kiedyś często jeździłem na trasie 300 km trasa mieszana autostrady i miasta  Jadąc na pałę robiłem ja w dzień ok 5 h. Przy czym ilość spin i niebezpiecznych sytuacji rosła lawinowo a dojazd do miejsca kończył się zmęczeniem i wkurwem. Potem zacząłem jeździć spokojnie czas wydłużył się ledwo o 30 minut do godziny gdy stawalem na obiad za to dojazd nie kończył się zmęczeniem. Ten pęd nie był wart tych 30 minut sam odpoczynek trwał dłużej. Jak dla mnie nie warto. Wszystko przemawia za spokojem, bezpieczeństwo i brak zmęczenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Lech36 napisał:

Tak jak w Smoleńsku w czasie słynnego "lądowania". Jesteśmy narodem wierzącym to może wyjaśniać temat naszej skłonności do szarży ułańskich.

 

16 minut temu, Lech36 napisał:

PiS rozdaje kasę za którą wielu kupuje samochody, które później muszą poruszać się w jeszcze słabej infrastrukturze drogowej. Przyrost ilości samochodów jest większy niż możliwości ich wchłonięcia przez polską infrastrukturę drogową.

Obsesja jak widzę trzyma.

Musisz koniecznie jeszcze tu napisać o samochodach elektrycznych i Janowie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Amator 2b napisał:

Zgadza się ale jest też coś takiego jak prędkość zalecana i wynosi 130 km/h.

Sugerujesz, że u nas też by się to sprawdziło ( b/o ) bo to tylko kwestia techniczna jest i byłoby bezpieczniej?

Nie, bo nie mamy żadnej sieci dróg. Znaczy w sensie dopiero się pojawiają. Jakby były drogi problem w połowie był by rozwiązany. Zauważ chociażby ze w DE zdając prawo jazdy na motocykl nie możesz sobie kupić odrazu super mocnej maszyny, a trzeba odjezdzic słabszym ileś czasu. Próbuje się jakoś ludzi do czegoś przyzwyczaić, nauczyć. Poza tym druga rzecz. Tory wyścigowe, gdzie przyslowiono, ludzie mogą się wyżyć bez ograniczeń. U nas nie ma nic, potem jest jak jest. To akurat tyczy się tej nadmiernej prędkości jak już tak się jej wszyscy uczepili. Ale prędkość to tylko jeden składnik, trzeba to zrozumieć, a nie przytykac komuś łatki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Amator 2b napisał:

Nie pojmuję dlaczego tak jest?

Infrastruktura nie adekwatna czy źle zaprojektowana do natężenia ruchu?

Znajdując się np. w Niemczech w analogicznej sytuacji jest inaczej a natężenie ruchu jest też ogromne.

 

 

 

 

Tu akurat upatruje winę w naszym Polskim  Chamstwie, pośpiechu , edukacji i braku wyobraźni.  

Tak jak piszesz są kraje gdzie ruch jest równie duży a odstęp potrafią zachować. Kwestia rozwoju ludzi i całościowo jako narodu. Narazie raczkujemy jako Polacy mamy już autostrady i szybkie auta ale nauka jazdy i bezpieczeństwa jeszcze przed nami. Wyzbycie się pierwotnych instynktow i chamstwa to także jeszcze odległa droga. Narazie jesteśmy na etapie mieć a gdzie tu do etapu być i żyć i dać żyć innym  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sprawy trzeba rozpatrywać w kontekście prawdopodobieństw. 75 zabitych na rok na milion obywateli oznacza, że przy średniej życia 75 lat przeciętny obywatel ma szansę 1/180 zginąć na drodze w ciągu swojego życia. Ludzie bardziej ryzykowali swoim życiem dla mniejszych wartości niż wygoda jazdy samochodem. Zwłaszcza że drastyczne spowolnienie ruchu wcale nie wyeliminuje tego ryzyka do zera, takie rzeczy jak spadnięcie autokaru w przepaść też liczą się do tej statystyki.

Jak ludzie zaczną wydajniej pracować, więcej zarabiać przy mniejszym stresie, to jeździć zaczną ostrożniej i kupować lepsze samochody (tempomat + automat i można jeździć wolniej bezstresowo). Mandatowy zamordyzm nic nie poprawi, bo kierowcy będą wypatrywać "miśków" zamiast skupiać uwagę na drodze.

Poza tym do wypadków drogowych liczą się też takie rzeczy jak kolizje rowerzystów z pieszymi czy ze sobą nawzajem ew. ich wtargnięcia pod prawidłowo jadący samochód.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, rafal735r napisał:

Zauważ chociażby ze w DE zdając prawo jazdy na motocykl nie możesz sobie kupić odrazu super mocnej maszyny, a trzeba odjezdzic słabszym ileś czasu

A to jest uzależnione od stażu czy wieku motocyklisty?

U nas np. żeby mieć prawo jazdy kategorii A trzeba mieć 24 lata lub 20 lat i przez 2 lata posiadać prawo jazdy A2 a żeby mieć A2 trzeba mieć lat 18,a to jeszcze nie wszystkie rodzaje prawa jazdy kategorii A.

Chyba nic się nie zmieniło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł. Liczba wypadków jak w latach 40 a liczba aut obecnie nieporównywalnie większa, Jakim cudem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, misiomor napisał:

Te sprawy trzeba rozpatrywać w kontekście prawdopodobieństw. 75 zabitych na rok na milion obywateli oznacza, że przy średniej życia 75 lat przeciętny obywatel ma szansę 1/180 zginąć na drodze w ciągu swojego życia. Ludzie bardziej ryzykowali swoim życiem dla mniejszych wartości niż wygoda jazdy samochodem. Zwłaszcza że drastyczne spowolnienie ruchu wcale nie wyeliminuje tego ryzyka do zera, takie rzeczy jak spadnięcie autokaru w przepaść też liczą się do tej statystyki.

Jak ludzie zaczną wydajniej pracować, więcej zarabiać przy mniejszym stresie, to jeździć zaczną ostrożniej i kupować lepsze samochody (tempomat + automat i można jeździć wolniej bezstresowo). Mandatowy zamordyzm nic nie poprawi, bo kierowcy będą wypatrywać "miśków" zamiast skupiać uwagę na drodze.

Poza tym do wypadków drogowych liczą się też takie rzeczy jak kolizje rowerzystów z pieszymi czy ze sobą nawzajem ew. ich wtargnięcia pod prawidłowo jadący samochód.

Mandaty od lat są podnoszone, wprowadzono pkt karne i co? I nic. Tak samo jak wprowadzenie jazdy na światlach. Minęło kilka lat a bezpieczeństwo jak się nie poprawiło tak się nie poprawi. Za to poprawiła się sytuacja finansowa paru osób. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, jezz napisał:

Obsesja jak widzę trzyma.

Obsesja to trzyma się niektórych Polaków, głównie tych co głosują na PiS. Na drogach też pewnie uwierzyli że są mistrzami świata tak jak sugeruje nasz współczesny wódz. Obsesja to nie ja. Stoję mocno na ziemi. Życie mnie do tego zmusiło. Obecnie lewitują tylko PiS-owcy.

39 minut temu, jezz napisał:

Musisz koniecznie jeszcze tu napisać o samochodach elektrycznych i Janowie.

Już pytałem w innych wątkach, ale widzę że nie masz nowych informacji na temat elektryka Morawieckiego. Może to tylko propaganda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafal735r napisał:

Tak się zazwyczaj zachowują typowi zawalidrogi. Sami nie wiedzą, co robią. Strach w oczach z byle powodu narażając na niebezpieczeństwo wszystkich dookoła. Ale grunt że jedzie przepisowo, przecież zna kodeks jak Pan Szymon. Jeszcze cię nauczy paru rzeczy.

Zauważyłem aż chłopcze, że najniższy wskaźnik w UK. A co w UK? Polecam film dokumntalny o 100-letnich kierowcach. Może Cię to nauczy szacunku dla innych uczestników ruchu. Bo w braku szacunku dla innych największy problem.

Godzinę temu, rafal735r napisał:

Jazda nagminnie lewym pasem podlega pod mandat. Szymon ci powie.

Nie ma takiego przepisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwecja radzi sobie tak 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak widać są sprawdzone metody i możliwości. 

Wymaga to chęci i pracy od nas także no i oczywiście mamony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lech36 napisał:

Obsesja to trzyma się niektórych Polaków, głównie tych co głosują na PiS

Skoro im coś obiecano i dotrzymano to głosują i będą głosować. To proste jak budowa cepa. Jeśli ktoś obiecywał i nie dotrzymał, a do tego swoja kampanię opiera tylko na negacji oraz poparciu lgbt to na niego nie będą głosować. I tyle. A ludzię się zabijaja bo są idiotami.

3 minuty temu, szymon1977 napisał:

Nie ma takiego przepisu

Jak nie ma?

"4.
Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.".

Z artykułu na innej stronie:

"W ośrodkach szkolenia kandydaci na kierowców dowiadują się, że obowiązkowo powinni trzymać się jak najbliżej prawej strony jezdni, a lewy służy do wyprzedzania. Policjanci wystawiają mandaty (mandat od 20 do 500 zł i dwa punkty karne)"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, jezz napisał:

U nas np. żeby mieć prawo jazdy kategorii A trzeba mieć 24 lata lub 20 lat i przez 2 lata posiadać prawo jazdy A2 a żeby mieć A2 trzeba mieć lat 18,a to jeszcze nie wszystkie rodzaje prawa jazdy kategorii A.

Zrobiłem prawo jazdy w wieku 16 lat i prawie od razu zacząłem jeździć. Nikt nie miał ze mną problemu, choć na drodze ekstremalnie grzeczny kiedyś nie byłem. Teraz ze względu na gęstość ruchu i wiek staję się ostrożny, może nawet na wyrost, choć zdarzają mnie się chwile uniesień, ale bardzo rzadko ;-).

9 minut temu, Misio38 napisał:

A ludzię się zabijaja bo są idiotami.

Ci co głosują na rozdawnictwo lansowane przez władzę też są idiotami tylko dowiedzą się o tym w późniejszym terminie i pewnie nie skojarzą tego ze swoją głupotą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, szymon1977 napisał:

Zauważyłem aż chłopcze, że najniższy wskaźnik w UK. A co w UK? Polecam film dokumntalny o 100-letnich kierowcach. Może Cię to nauczy szacunku dla innych uczestników ruchu. Bo w braku szacunku dla innych największy problem.

Szacunku nie mają kierowcy jadący sporo za wolno niż na to przepisy pozwalaja zmuszając wszystkich do tempa, które tylko jemu odpowiada. Żeby przynajmniej czasem zjechał na bok i mrygnal prawym i dał się wyprzedzić to jeszcze pół biedy. Ale żeby to zrobić trzeba widzieć dalej jak czubek własnego nosa i mieć mózg.

3 minuty temu, Lech36 napisał:

 

Ci co głosują na rozdawnictwo lansowane przez władzę też są idiotami tylko do wiedzą się o tym w późniejszym terminie.

Koniecznie trzeba wmieszac politykę do wszystkiego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.