Skocz do zawartości
IGNORED

Polskie Drogi. Dlaczego tak chętnie Polacy zabijają się na drogach?


Amator 2b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kierowcy nie są w stanie tak kontrolować ruchu, aby zachować pomiędzy wszystkimi pojazdami stały odstęp. To nie ma nic wspólnego z cwaniactwem, szeryfowaniem itp.

Ten film to utopia.

Nawet ten znak źle oddaje sytuację:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bo pokazuje, że drugie auto na zwężeniu musi dojechać do końca. Przy takim rozwiązaniu pojazd na prawym pasie będzie musiał się zatrzymać, aby przepuścić OBA auta. Znak powinien pokazywać, że ten drugi włącza się w kolejnym odstępie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, misiomor napisał:

Na filmiku mamy paradoksalną sytuację,

Filmik Z Golden Gate (?) , w ogóle nie pokazuje zasady suwaka

pokauje jak uniknąć korków - ale nie ma to nic wspólnego ze zweżką

Po prostu w zależności od natężenia , ten ruchliwszy pas dostaje  3 pasy , a mniej ruchliwy 2

np - rano  trzy pasy są na pasie do miasta - a po południu - trzy pasy są z miasta

 

ale forumowe "orły" , myślały że to pokazuje zasade suwaka na zwezce ?  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Meloman napisał:

Nawet ten znak źle oddaje sytuację:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bo pokazuje... 

To nie rysunek w skali a schemat! 

 

34 minuty temu, Meloman napisał:

Kierowcy nie są w stanie tak kontrolować ruchu... 

Nie muszą. Wystarczy, że przed zwężeniem jeden widząc kierunkowaskaz wpuści drugiego, aruch na obu pasach będzie odbywać się spojojnie i w zbliżonym tempie. Jedyno co psuhe sytuację, to Wy swoimi teoriami. Wystarczy się kulturalnie zachować, i nie trzeba  szeryfów, buraków, cwaniaków, kozaków (w 20-to letnich BMW) i wszystkich forumowych miszczuf organizacji ruchu drogowego.

-----

8 minut temu, billy idol napisał:

Filmik Z Golden Gate (?) , w ogóle nie pokazuje zasady suwaka

Racja.

-----

I gdzie ten problem?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie - co wstrzymuje obecnych, jak i poprzednio rządzących od podniesienia stawek mandatów drogowych? Patrząc li wyłącznie na kasę - dałoby to realne większe dochody do budżetu Państwa czy samorządów? Przecież przy tej ostatniej nagonce medialnej to jest najlepszy moment, aby to uczynić. Można nawet tłumaczyć to chęcią poprawy bezpieczeństwa na drogach - a przecież na tym powinno zależeć nam wszystkim, prawda? No właśnie... Wiem, że PiS - za co naprawdę choć niestety należy się im szacun, bo przynajmniej w końcu ktoś skumał o co chodzi w polityce - przeprowadza badania, sondaże. Czy więc jest, że nie podejmują decyzji, bo Polacy co innego mówią jawnie, a co innego w sondażach i po prostu nie chcą wyższych mandatów? Innego wytłumaczenia nie mam...

PiS jest tą partią, która nie zrobi nic, jeżeli cokolwiek innego miałoby to choć trochę jej w sondażach popsuć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Meloman napisał:

Jak myślicie - co wstrzymuje obecnych, jak i poprzednio rządzących od podniesienia stawek mandatów drogowych?

Nie chcą stracić wyborców. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Meloman napisał:

Polacy co innego mówią jawnie, a co innego w sondażach... 

Otóż to! Ci sami co się mądrzą o bezpieczeństwie, klikają lajki "łowcy radarów". Szybko ale bezpiecznie? Tak, czyli nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko czyha  wszędzie i bez przerwy podejmujemy większe lub mniejsze. W zamian za różne korzyści, w tym przypadku za szybkość akceptujemy jakiś poziom ryzyka. Pytanie jak wysoki może być poziom tego ryzyka i w jakich okolicznościach jesteśmy gotowi narażać się na nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Less

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Meloman napisał:

Jak myślicie - co wstrzymuje obecnych, jak i poprzednio rządzących od podniesienia stawek mandatów drogowych? Patrząc li wyłącznie na kasę - dałoby to realne większe dochody do budżetu Państwa czy samorządów? Przecież przy tej ostatniej nagonce medialnej to jest najlepszy moment, aby to uczynić. Można nawet tłumaczyć to chęcią poprawy bezpieczeństwa na drogach - a przecież na tym powinno zależeć nam wszystkim, prawda? No właśnie... Wiem, że PiS - za co naprawdę choć niestety należy się im szacun, bo przynajmniej w końcu ktoś skumał o co chodzi w polityce - przeprowadza badania, sondaże. Czy więc jest, że nie podejmują decyzji, bo Polacy co innego mówią jawnie, a co innego w sondażach i po prostu nie chcą wyższych mandatów? Innego wytłumaczenia nie mam...

PiS jest tą partią, która nie zrobi nic, jeżeli cokolwiek innego miałoby to choć trochę jej w sondażach popsuć.

Ale PiS robi, no może nie w kwestii piractwa drogowego ale od czegoś trzeba przecież zacząć "gotować żabę".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie słyszałeś najświeższych wieści?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Less napisał:

Pytanie jak wysoki może być poziom tego ryzyka i w jakich okolicznościach jesteśmy gotowi na nie się narażać..

Jak widać bardzo duży sądząc nawet po cytowanej powyżej statystyce.

Mamy pogardę dla innych. Właśnie wróciłem ze sklepu, gdzie chciałem kupić zwykłą herbatę na wagę. I do teraz mam podniesione ciśnienie i przeżyłem w jakimś sensie szok, z jakim chamstwem się spotkałem. Strach pomyśleć co ten idiota może wyprawiać za kierownicą skoro w normalnych sytuacjach tak się odnosi do ludzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Meloman napisał:

z jakim chamstwem się spotkałem

Chamstwo na co dzień i wysoki poziom agresji to przykry element naszej codzienności, pod tym względem negatywnie wyróżniamy się, ale w ciągu ostatniego ćwierćwiecza i tak następuje tu powolna ale dostrzegalna poprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Amator 2b napisał:

Nie słyszałeś najświeższych wieści?

Nie ukrywam, że tylko mi się obiło o uszy - ale tutaj niestety rządzący jakoś mnie nie zaskoczyli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Amator 2b napisał:

Ale PiS robi, no może nie w kwestii piractwa drogowego ale od czegoś trzeba przecież zacząć "gotować żabę".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie słyszałeś najświeższych wieści?

 

Robi srobi... GITD która jako tako zaczął działać pod koniec rządów PO, rozp... dokumentnie,  2/3 mandatów niepościąganych i przedawnionych, ogólne bezhołowie i synekurki dla krewnych i znajomych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Zbig napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A na dole artykuł jest link, w którym bodajże autobus zatrzymuje się na pasach, aby przepuścić dwoje dzieci. O włos nie doszło do tragedii. Już abstrahuję, że ciul na drugim pasie w osobówce się nie zatrzymał, ale znowu zwracam uwagę, ile za***rdalał... To nie było 50 km/h.

ps. wczoraj przez moment obejrzałem "Uwaga pirat!" - były dwa wykroczenia. W pierwszym kierowca ciężarówki za wymuszenie pierwszeństwa otrzymał 500 zł. w drugi kobitka w osobówce za przekroczenie o 55 km/g w obszarze zabudowanym otrzymała … 400 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Amator 2b napisał:

Ale PiS robi, no może nie w kwestii piractwa drogowego ale od czegoś trzeba przecież zacząć "gotować żabę".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ciekawe, jak mam otworzyć okno jak muszę mieć ręce na kierownicy? ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie dzisiaj pomyślałem czytają i wyczynach 18-latka w Legnicy ile ludzi zginęło na drogach bo ktoś pomyślał, że jest szybki i wściekły. Dwóch mogę podać od ręki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2019 o 11:57, Less napisał:

...w tym przypadku za szybkość akceptujemy jakiś poziom ryzyka.

Tak. Rzecz w tym, że przepisy określają, przy jakiej prędkości ryzyko przekracza akceptowalny poziom. Dla przykładu na terenie zabudowanym jazda szybciej niż 50km/h powoduje przekroczenie akceptowalnego poziomu ryzyka. Tylko trzeba zdać sobie sprawę, że to ryzyko nie dotyczy nas, a innych uczestników ruchu.

Przykład? Proszę bardzo: pomarańczowy kozak w BMW. Choć jechał 130km/h, to bez większych problemów przejechał na drugą stronę przejścia dla pieszych (lampa ze szrotu, a błotnik się wyklepie). Natomiast pieszemu nie udało się przejść na drugą stronę jezdni, po której pomarańczowy kozak jechał 130km/h.

Stąd u mnie irytacja naszymi forumowymi kozakami. Jeden podnieca się, że potrafi po łuku jechać szybciej niż 70km/h szymona1977 w Uno, a drugi że jako przedstawiciel handlowy robi 1 punkt/9,6minuty. Obaj szybko, ale bezpiecznie, czyli kompletny brak zrozumienia zasad uczestnictwa w ruchu drogowym!

-----

2 godziny temu, Meloman napisał:

...ile ludzi zginęło na drogach bo ktoś pomyślał, że jest szybki i wściekły.

Szybki i wściekły? Oni myślą, że mogą szybciej, bo lepiej potrafią. Głupole.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie badania wykazują, ze brak kontroli drogowych, strajki psów policyjnych zmniejszają liczbę  wypadków. Szybkość jako taka także nic nie ma do wypadków.

W czasie zimy około 3 lat temu pamiętam oblodzenie na 1/3 ulic w mieście, właściciele kilku suvów wystąpili na drogę sądową, bo jechali poniżej 50km/h i rozbili się o latarnie. Wracałem wtedy wcześnie rano z pracy, prędkość bezpieczna mieścila sie w granicach 3-15 km/h.

Są setki jeśli nie tysiące nagrań na youtube z kamer miejskich pokazujących skrajnie głupie zachowania przechodniów, wchodzenie pod samochód z oczami w komórce, granie w jakies gierki i wchodzenie pod koła itd. itp.

Kluczowy w Polsce jest stan dróg i stan samochodów. Zarówno stan dróg jak i stan samochodów nie podlega uczciwemu nadzorowi ani uczciwej kontroli. Stad te wypadniecia z trasy, wypadki na obwodnicach itp. Wiele takich wypadków zdarza sie na drogach, którymi jezdze codziennie, znam szybkość przy której doszło do staranowania zabezpieczen itd. Ktoś te samochody dopuszcza do ruchu, ktoś podbija badania techniczne.

Skupienie się na szybkości samochodu jest to temat zastepczy, telewizyjny i idiotów policyjnych gdyz pozwala policji zarobić. Tylko o to chodzi, a tłuszcza się podnieca, bo złapala grupa speed jadacego 215 km/h. No i co z tego? co to za szybkośc w dzisiejszych czasach dla dobrego, sprawnego technicznie samochodu? po to sa drogi i po to sa samochody zeby szybko jechać. Dla reszty hulajnogi. Ale hulajnogi tez juz sa coraz szybsze, coraz bardziej niebezpieczne i psy policyjne tworza dla hulajnóg prawo...

 

Pomaranczowy to nie byl zaden kozak tylko bandyta. Zwykły bandyta i nie mylmy pojęć. Nie mylmy polowania na kierowcow na trasach szybkiego ruchu, obwodnicach, ustawiania sie psow policyjnych na kawalkach prostych odcinkow od bandytyzmu. Nie widze psow policyjnych w nocy pod dyskotekami, pod remizami, a co piatek/sobota wyciagani sa z tych samochodów kierowcy z rozbitymi lbami wracajacy z tych imprez i rozwozacy pijanych tak jak oni kolegow, to policji nie obchodzi, policja w nocy spi.

W każdym wypizdowie gdzie jest ograniczenie do 50 mozna postawic radar, tylko nikt sie nie zastanowi po co w wypizdowie ograniczenie do 50 , w jakich godzinach powinno byc to ograniczenie do 50 itd. itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez electro

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako niesamochodowy jakiś czs temu zadałem pytanie .

 Który z Was - kierowców 0 po zap[łaceniu mandatu - minimum-  10000 zł , nadal nie przesttrzegał by przepisów?

 NIKT nie odpowiedział.

 Pytanko.

 PO Co wymyślacie tutaj różne rzeczy ?

 . Zakładam że większość tutejszych kierowników chce przestrzegania przepisów.

 Pytanko.

 Dlaczego nie ma poparcia?

Mój prosty  rozum tego  nie pojmuje.

 Może jakiś skomplikowany wyjaśni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, dulon184 napisał:

Który z Was - kierowców 0 po zap[łaceniu mandatu - minimum-  10000 zł , nadal nie przesttrzegał by przepisów?

To jeszcze doprecyzuj za złamanie jakich przepisów miałaby býć taka stawka..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, electro napisał:

Szybkość jako taka także nic nie ma do wypadków.

Bzdura! Ma i to dwie rzeczy: większa prędkość to większe ryzyko wypadku, oraz większe wypadku skutki.

39 minut temu, electro napisał:

...właściciele kilku suvów wystąpili na drogę sądową, bo jechali poniżej 50km/h i rozbili się o latarnie.

I przegrali? Prędkość przepisowa w żaden sposób nie eliminuje ryzyka, a tylko zmniejsza je do akceptowalnego poziomu. I chodzi nie tylko o ryzyko wypadku, ale i ryzyko poważnych konsekwencji. Swoją drogą to całe szczęście, że w terenie zabudowanym nie można "setą". Jesteś w stanie sobie wyobrazić, czego dokonaliby właściciele tychże suvów?

39 minut temu, electro napisał:

...setki jeśli nie tysiące nagrań na youtube z kamer miejskich pokazujących skrajnie głupie zachowania przechodniów...

Przechodzień, jako uczestnik ruchu, też ma określone prawa i obowiązki. Niektórzy zachowują się na drodze równie głupio, jak pomarańczowy kozak w BMW.

39 minut temu, electro napisał:

Kluczowy w Polsce jest stan dróg i stan samochodów. ... Stad te wypadniecia z trasy, wypadki na obwodnicach itp.

Kiedyś miałem Żuka, którego dla hecy uratowałem przed szrotem. Po drobnych poprawkach silnika rozpędzał się do licznikowych 125km/h. Z drogi jakoś nie wyleciałem, choć na zakrętach gumy piszczały. Co okazało się kluczowe? 

39 minut temu, electro napisał:

Skupienie się na szybkości samochodu jest to temat zastepczy, telewizyjny i idiotów policyjnych gdyz pozwala policji zarobić. Tylko o to chodzi, a tłuszcza się podnieca, bo złapala grupa speed jadacego 215 km/h. No i co z tego? co to za szybkośc w dzisiejszych czasach dla dobrego, sprawnego technicznie samochodu?

Powtórzę, bo najwyraźniej nie czytałeś: na terenie zabudowanym jazda szybciej niż 50km/h powoduje przekroczenie akceptowalnego poziomu ryzyka. Tylko trzeba zdać sobie sprawę, że to ryzyko nie dotyczy nas, a innych uczestników ruchu.

39 minut temu, electro napisał:

...po to sa drogi i po to sa samochody zeby szybko jechać.

Jako posiadacz prawa jazdy powinieneś wiedzieć co to jest droga, i po co, a właściwie to dla kogo istnieje. Jak chcesz szybko jechać, to na tor wyścigowy.

39 minut temu, electro napisał:

Nie mylmy polowania na kierowcow na trasach szybkiego ruchu, obwodnicach, ustawiania sie psow policyjnych na kawalkach prostych odcinkow od bandytyzmu.

Ale chyba nie dają mandatu za przekroczenie prędkości tym, którym rozum nie pozwala prędkości przekraczać? Więc w czym problem?

39 minut temu, electro napisał:

Nie widze psow policyjnych w nocy pod dyskotekami, pod remizami, a co piatek/sobota wyciagani sa kierowcy z robitymi lbami wracajacy z tych imprez i rozwozacy pijanych tak jak oni kolegow, to policji nie obchodzi, policja w nocy spi.

Jak procent wypadków i ofiar jest efektem jazdy po alkoholu? Poważnie myślisz, że policjant pod dyskoteką rozwiąże problem?

=====

22 minuty temu, dulon184 napisał:

Zakładam że większość tutejszych kierowników chce przestrzegania przepisów.

Na prawdę nie zauważyłeś, ilu forumowych mądrali chce jeździć szybciej niż przepisy pozwalają, bo wydaje im się, że lepiej potrafią, a w ogóle to im się spieszy?

=====

13 minut temu, jezz napisał:

To jeszcze doprecyzuj za złamanie jakich przepisów miałaby býć taka stawka..

Za spowodowanie kolizji/wypadku, za jazdę pod wpływem, za duże przekroczenie prędkości (np o 50km/h)... tyle na szybko przyszło mi do głowy. Poza tym (wzorem UK) towarzystwa ubezpieczeniowe powinny mieć wgląd w rządową bazę danych kierowców. Masz punkty - masz droższe OC (nawet dziesięciokrotnie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szymon1977 napisał:

na terenie zabudowanym jazda szybciej niż 50km/h powoduje przekroczenie akceptowalnego poziomu ryzyka

Człowieku, zrozum, to jest szybkość historyczna. Podobnie jak masz zakret i przed zakretem ograniczenie 50, jade tam 100 km/h z pelnym bezpieczenstwem. Wbij sobie to do głowy niewolniku.

Oczywiscie, że oddalono zarzuty wlasciccieli tych suvów, bo szybkość bezpieczna jest zależna od warunków, raz to jest 5 km/h raz 200 km/h. W Niemczech wywozili by trupy furmankami z autostrad gdyby szybkosc zabijala, wreszcie moze by to mydło tanie robili co sobie kiedys wymarzyli....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, dulon184 napisał:

Dlaczego nie ma poparcia?

Sorki, tego nie zauważyłem. Z mojej strony jest ale już chyba o tym gdzieś pisałem. 

Teraz, electro napisał:

Człowieku, zrozum, to jest szybkość historyczna

Ludzie poruszający się w terenie zabudowanym przeszli do historii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego 50 km/h w zabudowanym? Dlaczego nie 27,5 km/h? bedzie naprawde bezpiecznie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jezz napisał:

Ludzie poruszający się w terenie zabudowanym przeszli do historii?

Nie, zmieniło się wszystko, technika, technologia nawierzchni, droga hamowania. W terenie zabudowanym króluja rozwiazania bezkolizyjne, gdzie ciagi piesze sa nadziemne itd. itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, electro napisał:

Dlaczego 50 km/h w zabudowanym? Dlaczego nie 27,5 km/h? bedzie naprawde bezpiecznie....

To niech będzie 30

"Prezydent Rafał Trzaskowski opowiedział w poniedziałek o zmianach infrastrukturalnych w skali miasta, które mają poprawić bezpieczeństwo na drogach. Wśród nich jest m.in. docelowe objęcie wszystkich osiedli strefami Tempo 30, co spowodowałoby, że na 2/3 dróg w Warszawie obowiązywałoby ograniczenie prędkości do 30 km/h, "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jezz napisał:

200

Możesz jezdzic 20, to Twoja sprawa, ale nie masz prawa zabronic jezdzic 250-300 komuś kogo na to stać i ma takie umiejetnosci. Tak jak w Niemczech i wielu innych krajach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, electro napisał:

Człowieku, zrozum, to jest szybkość historyczna.

Kolejny, który epatuje brakiem zrozumienia podstaw uczestnictwa w ruchu drogowym: ograniczenie prędkości do 50km/h w terenie zabudowanym nie wynika z możliwości Twoich i Twojego samochodu, a z możliwości innych uczestników ruchu (np emerytów przechodzących przez jezdnię, autobusu komunikacji miejskiej, traktora z dwiema przyczepami).

5 minut temu, electro napisał:

...jak masz zakret i przed zakretem ograniczenie 50, jade tam 100 km/h...

Czyli nie rozumiesz istoty ograniczeń prędkości.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, electro napisał:

W terenie zabudowanym króluja rozwiazania bezkolizyjne, gdzie ciagi piesze sa nadziemne itd

Ja rozumiem, że niedawno w Polsacie był Blade Runner ale nie odbieraj tego jako rzeczywistość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.