Skocz do zawartości
IGNORED

Polskie Drogi. Dlaczego tak chętnie Polacy zabijają się na drogach?


Amator 2b

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, jezz napisał:

Jestem przejazdem . Aż się zatrzymałem jak zobaczyłem drogowskaz. I cyknąłem fotkę.

może takie zbiegi okoliczności się zdarzają ?

nie wybrałeś trasy 92 ani tym bardziej A2 tylko Żelazowa Wola Kampinos Leszno itd

wszędzie prawie 50/h

ale fajnie bo jeżdzisz moimi szlakami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, slawek.xm napisał:

może takie zbiegi okoliczności się zdarzają ?

nie wybrałeś trasy 92 ani tym bardziej A2 tylko Żelazowa Wola Kampinos Leszno itd

wszędzie prawie 50/h

ale fajnie bo jeżdzisz moimi szlakami ?

Coś jeszcze do załatwienia w Wawie, a to miła trasa. A w Lesznie w prawo na światłach i potem przez pola, na Wąsy i Ożarów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo najważniejsze żeby koń był trzeźwy.

"Dolny Śląsk: Pijany woźnica przekonywał, że może jechać dalej - "koń jest trzeźwy"

Podczas rozmowy z mężczyzną policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że woźnica ma prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie. 68-latek przyznał, że godzinę wcześniej pił wysokoprocentowy alkohol.

Woźnica twierdził jednak, że może jechać dalej, ponieważ koń jest trzeźwy i zna drogę do domu. Policjantów nie przekonała ta argumentacja: mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Koń został przekazany pod opiekę osoby wskazanej przez 68-latka"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja wierzę woźnicy.

Drzewiej słyszałem opowieści, jak to woźnica popił, zasnął na wozie, a koń sam go do domu przywiózł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To za Króla Ćwieczka działało. Słyszałem opowieść o takim wozaku, którego w stanie wyższej świadomości koń wiózł do domu. Rumak radził sobie nieźle z nawigacją, gorzej jednak było z trzymaniem się zasad ruchu prawostronnego w pagórkowatym terenie. W każdym razie po spotkaniu z rozpędzonym Kamazem, pragnący po krześcijańsku pogrzebać owego wozaka mieli problem z rozpoznaniem, która mielonka pochodziła od Homo Sapiens, a która od kunia. W każdym razie zebrali szufelką ileś materii organicznej, żeby było co włożyć do mauzoleum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

2 tys. zł za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h, wyższe kary za zignorowanie czerwonego światła i wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, powiązanie wysokości mandatu z zarobkami sprawcy - to nowe propozycje dotyczące zmian w prawie o ruchu drogowym. Premier Mateusz Morawiecki chce zaostrzenia kar.

Szef rządu chce także, by w skrajnych przypadkach móc orzekać zabór samochodu. Karą mieliby być zagrożeni ci, którzy decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych niedozwolonych środków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Najbardziej mi się to ostatnie podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2019 o 16:19, toptwenty napisał:

Wjeżdżasz na szosę na odcinku, gdzie jest limit 60, a wszyscy zasuwają ponad 100.

No i co? Dostosowujesz się, czy powodujesz ogólną katastrofę?

Będziesz miał o czym pogadać z oddziałowym, albo św. Piotrem.

Tak mi się przypomniało przy okazji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jacchusia napisał:

2 tys. zł za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h, wyższe kary za zignorowanie czerwonego światła i wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, powiązanie wysokości mandatu z zarobkami sprawcy

Prosta droga do tego aby słabo opłacana drogówka zaczęła na potęgę brać w łapę.  Zwłaszcza że nigdy nie przestała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zbig napisał:

Prosta droga do tego aby słabo opłacana drogówka zaczęła na potęgę brać w łapę.  Zwłaszcza że nigdy nie przestała.

Normalnie same przeszkody na drodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jezz napisał:

Normalnie same przeszkody na drodze.

Korupcja w policji koreluje się bardzo negatywnie z poziomem bezpieczeństwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zbig napisał:

Prosta droga do tego aby słabo opłacana drogówka zaczęła na potęgę brać w łapę.  Zwłaszcza że nigdy nie przestała.

Będzie powrót do starych czasów, kiedy to się w Dowodzie Rejestracyjnym woziło się opłatę za pouczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jezz napisał:

To trzeba się zająć korupcją w policji.

Zajęcie się korupcją polega przede wszystkim na nie stwarzaniu okoliczności korupcjogennych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Zbig napisał:

Zajęcie się korupcją polega przede wszystkim na nie stwarzaniu okoliczności korupcjogennych.

To może zlikiwdować w ogóle mandaty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jezz napisał:

To może zlikiwdować w ogóle mandaty?

GITD pod rządami PiSu w dużej mierze się to udało ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie nie ma sensu nic zmieniać . Dobrze jest jak jest.

W dniu 24.11.2019 o 16:19, toptwenty napisał:

Wjeżdżasz na szosę na odcinku, gdzie jest limit 60, a wszyscy zasuwają ponad 100.

No i co? Dostosowujesz się, czy powodujesz ogólną katastrofę?

Będziesz miał o czym pogadać z oddziałowym, albo św. Piotrem.

A najlepiej jak jest tak.  To pewnie w stolicy,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jezz napisał:

To w takim razie nie ma sensu nic zmieniać . Dobrze jest jak jest.

Był dobry trend ale wygląda na to że dzięki uporczywej walce o dobrą zmianę się zatrzymał.

2 godziny temu, jezz napisał:

A najlepiej jak jest tak.  To pewnie w stolicy,

Jak sobie uważasz.  Pewne jest to, że Warszawa wraz z otaczającymi ją powiatami mają jedne z najniższych wskaźników wypadkowości drogowej w Polsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Zbig napisał:

Jak sobie uważasz.  Pewne jest to, że Warszawa wraz z otaczającymi ją powiatami mają jedne z najniższych wskaźników wypadkowości drogowej w Polsce.

A może byś się odniósł do wypowiedzi, którą zacytowałem?

Bo może w takim razie to jest właściwy trend. Ostatnio słyszałem wypowiedź chcącego podnieść prędkość w terenie zabudowanym do 60-70 km/h

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jezz napisał:

Ostatnio słyszałem wypowiedź chcącego podnieść prędkość w terenie zabudowanym do 60-70 km/h

Wtedy bez publicznego oburzenia, możnaby lecieć przez osiem-dziewięć dych, a nawet setą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wtedy znów będzie powód żeby podnieść prędkość w terenie zabudowanym bo przepisy nie nadążają za życiem.?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jezz napisał:

A może byś się odniósł do wypowiedzi, którą zacytowałem?

Bo może w takim razie to jest właściwy trend. Ostatnio słyszałem wypowiedź chcącego podnieść prędkość w terenie zabudowanym do 60-70 km/h

Zignorowanie też jest formą odniesienia się.  Miałem nadzieję, że zauważyłeś, że nie odpowiadam na wszystkie Twoje tendencyjne pytania ?

Dużo zależy od tego jak zdefiniujemy obszar zabudowany.  "Misia" oglądałeś, jak mniemam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zbig napisał:

Dużo zależy od tego jak zdefiniujemy obszar zabudowany. 

Dla Ciebie, jako kierującego, obszar zabudowany to od tabliczki do tabliczki. Znać definicję to nie Twoja działka. Więc jeśli masz tabliczkę, to 50/60, a nie gdybanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zbig napisał:

Zignorowanie też jest formą odniesienia się.  Miałem nadzieję, że zauważyłeś, że nie odpowiadam na wszystkie Twoje tendencyjne pytania ?

Dużo zależy od tego jak zdefiniujemy obszar zabudowany.  "Misia" oglądałeś, jak mniemam...

Rozumiem, bo to wypowiedź towarzysza w sprawie:)

Tak też można.

Tylko, że ta wypowiedź akurat nie dotyczyła definicji obszaru zabudowanego a chamstwa drogowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

Dla Ciebie, jako kierującego, obszar zabudowany to od tabliczki do tabliczki. Znać definicję to nie Twoja działka. Więc jeśli masz tabliczkę, to 50/60, a nie gdybanie. 

LOL

I co jeszcze wymyślisz?  Może zegar atomowy z legalizacją w kabinie aby wiedzieć czy zmierzch cywilny już nastąpił? ?

Tradycyjnie radzę czytać ze zrozumieniem co kto inny napisał zamiast nadmiernie się napinać, jeszcze Ci żyłka pęknie...

Godzinę temu, jezz napisał:

Rozumiem, bo to wypowiedź towarzysza w sprawie:)

Tak też można.

Tylko, że ta wypowiedź akurat nie dotyczyła definicji obszaru zabudowanego a chamstwa drogowego.

???

Jakiego towarzysza w jakiej sprawie? Z towarzyszy to kojarzę małżonkę i dwie suki tricolor, ale to chyba żadna z nich? :-)

Może dawaj od razu disklejmery do wypowiedzi czego nie dotyczy, bo się trudno połapać.

Z mojego punktu widzenia ta wypowiedź nie dotyczyła ani jednego ani drugiego tylko była tanią prowokacją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę też zrozumieć ignorowania ograniczeń prędkości na drogach szybkiego ruchu (autostrady, ekspresówki) na odcinkach robót drogowych. Często pracują tam ludzie, są zwężenia pasów ruchów, a niektórzy "przelatują" jakby nigdy nic. Nie to, że 140 km/h, często jadąc więcej. Po prostu nawet nie zwalniają.

Najzabawniejsze jest to, że gdy odcinek ma powiedzmy 500 m, to zysk, że gościu nie zwolni jest raptem kilkunastu sekund. Pytanie czy warto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Meloman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zbig napisał:

LOL

I co jeszcze wymyślisz?

LOL

Sugerujesz, że ja jestem autorem poniższego fragmentu: "art2.15 obszar zabudowany – obszar oznaczony odpowiednimi znakami drogowymi"?

4 godziny temu, Zbig napisał:

Tradycyjnie radzę... 

...chociaż z grubsza zorientować się w temacie, zanim drąc mordę obnażysz własną niewiedzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Meloman napisał:

Nie mogę też zrozumieć ignorowania ograniczeń prędkości na drogach szybkiego ruchu (autostrady, ekspresówki) na odcinkach robót drogowych. Często pracują tam ludzie, są zwężenia pasów ruchów, a niektórzy "przelatują" jakby nigdy nic. Nie to, że 140 km/h, często jadąc więcej. Po prostu nawet nie zwalniają.

Ale to nie Ty nie jesteś w stanie zrozumieć, a oni. Nawet w tym wątku wielokrotnie padały wypowiedzi miszczuff kierownicy, którzy nie byli w stanie zrozumieć, że jego prędkość jest limitowana ze względu na możliwości innych uczestników ruchu, a nie możliwości jego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Meloman said:

Nie mogę też zrozumieć ignorowania ograniczeń prędkości na drogach szybkiego ruchu (autostrady, ekspresówki) na odcinkach robót drogowych. Często pracują tam ludzie, są zwężenia pasów ruchów, a niektórzy "przelatują" jakby nigdy nic. Nie to, że 140 km/h, często jadąc więcej. Po prostu nawet nie zwalniają.

Najzabawniejsze jest to, że gdy odcinek ma powiedzmy 500 m, to zysk, że gościu nie zwolni jest raptem kilkunastu sekund. Pytanie czy warto?

Mądra bajka o pasterzu fałszywie alarmującym o wilkach jak zawsze aktualna.

Na drodze którą często jeżdżę, dzielni drogowcy wzięli się za pogłebianie i konserwację rowów melioracyjnych. Na dość długim odcinku ustawili znaki robót drogowych, połączone z zakazem wyprzedzania i ograniczeniem do 30. Stoją te znaki już od miesiąca albo i lepiej, podczas gdy faktyczne prace odbywają się może przez 5% czasu. Pozostałe 95% to kpina z kierowców. Jak drogowcy sami nie traktują własnych znaków poważnie, dlaczego oczekują poważnego ich traktowania od kierowców?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.