Skocz do zawartości
IGNORED

Polskie Drogi. Dlaczego tak chętnie Polacy zabijają się na drogach?


Amator 2b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Meloman napisał:

Zajrzyj sobie w przepisy, ile czasu przyjmuje się pojazdom na ruszanie w tzw. programach sygnalizacji świetlnej.

Sam sobie zajrzyj i odpowiedz, czy to jest tempo, które zmusza do nadwyrężania mojego Fiata Uno, celem gonienia przerośniętego ego Misiomora w V6. Ja bez zaglądania wiem, że nie. Bo jak zbyt mocno cisnę swojego Fiata Uno, to do następnych świateł dojeżdżam zanim zaświeci się zielone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jechałem kiedyś z Niemiec do Polski, przed granicą zauważyłem z przodu taką nietypową sportową Alfę z rejestracją niemiecką. Do granicy wszyscy jechali zgodnie z przepisami. Po granicy (jeszcze wtedy była) wszystko co z polską rejestracją ruszyło z kopyta do przodu wyprzedzając tą sportową Alfę. W pewnym momencie wyprzedzanie na ograniczeniu prędkości było tak intensywne że kierowca Alfy zjechał przestraszony na pobocze żeby przepuścić polskich Kubiców ponieważ jazda zaczęła być groźna dla kierowców jadących z naprzeciwka. 

Co prawda nie mam Alfy, ale przypomina mi to moj styl jazdy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, szymon1977 napisał:

Sam sobie zajrzyj i odpowiedz, czy to jest tempo, które zmusza do nadwyrężania mojego Fiata Uno, celem gonienia przerośniętego ego Misiomora w V6.

Ja wiem, bo to mój zawód.

Zrozum proszę - tu nie chodzi, aby ruszać z piskiem opon jak na każdych światłach w Warszafce, ale osiągnięcie 50 km/h po ponad minucie od ruszania spod świateł, to lekka przesada. A jak jechałem DK1 to tyle zajmowało na wszystkich światłach uzyskanie  takiej prędkości.

A potem jak jest odcinek przed Tychami w Kobiórze w lesie, ci sami kapeluśniki zapierdalają 120-140 km/h i więcej. Niby dwie jezdnie, zero skrzyżowań czy zjazdów, ale do nadal tylko droga dwujezdniowa, a nie eska czy autostrada.

ps. czasami widząc jak Panie jeżdżą za kierownicą zastanawiam się czy one są zawsze świadome, jakie jest ograniczenie prędkości na danym odcinku? Troszkę przerysowane, ale mam często wrażenie, że oddzielna jezdnia z dwoma pasami ruchu jest dla nich autostradą - niezależnie czy miasto, czy poza nim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Meloman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Meloman napisał:

...tu nie chodzi, aby ruszać z piskiem opon jak na każdych światłach w Warszafce... 

A przeczytaj czego od mojego Fiata Uno oczekuje Misiomor.

Godzinę temu, Meloman napisał:

...osiągnięcie 50 km/h po ponad minucie od ruszania spod świateł, to lekka przesada. 

Zdecydowanie, zwłaszcza że mój Fiat Uno z dynamicznym silnikiem 1.0 przy spokojnej jeździe 50km/h osiąga po 10-15s. Przasadziłeś i to mocno z tą "ponad minutą".

Godzinę temu, Meloman napisał:

...uzyskanie  takiej prędkości.

W niektórych warunkach uzyskiwanie taaakiej prędkości jest bezcelowe.

1 godzinę temu, Meloman napisał:

...ci sami kapeluśniki zapierdalają 120-140 km/h i więcej. Niby dwie jezdnie, zero skrzyżowań czy zjazdów, ale do nadal tylko droga dwujezdniowa, a nie eska czy autostrada.

A to Cię boli, że "kapelusznika" nie wyprzedziłeś?

-----

Ps. Nie mam Fiata Uno 1.0, ale to fajne auto, więc nie protestuję, że Rafał mnie w niego wsadził.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Meloman napisał:

Ja wiem, bo to mój zawód.

Skoro to Twój zawód, to tym bardziej nie pisz bzdur. Bo Misiomor podnieca się, że jego RWD V6 automat szybko rusza spod świateł i marudzi, że ja swoim Fiatem Uno 1.0 nie. O dorabianiu do tego teorii o rozładowywaniu korków, czy ratowaniu gospodarki kraju z obowiązku wspomnę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, misiomor napisał:

Poza tym "zielona fala" musi działać na zasadzie "lepiej zapobiegać niż leczyć" a więc kolejne światła powinny być ustawione z opóźnieniem równym dystansowi dzielonemu przez "konstrukcyjną" prędkość. Wtedy jest jak w antenie kierunkowej, jadąc z prędkością "konstrukcyjną" jesteśmy w fazie ze światłami. Żeby załapać się na to ruszając spod świateł zmieniających się z czerwonego na zielone, należałoby ruszyć jak najszybciej i wręcz lekko przekroczyć ową "konstrukcyjną" prędkość przed pierwszymi światłami, a za drugimi - trzecimi światłami zwolnić i zsynchronizować prędkość z systemem.

Właśnie tak staram się jeździć, niestety często zdarza mi się zakląć na tych co przede mną z tym że to przekleństwo nie podnosi mi ciśnienia, sprawdzałem ;-).

11 godzin temu, xajas napisał:


Co prawda nie mam Alfy, ale przypomina mi to moj styl jazdy emoji3.png

Który styl? Ten kierowcy Alfy, czy tych co jechali za Alfą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to działa wyłącznie w jednym kierunku "głównej" drogi, tym ktory jest uprzywilejowany w danym momencie. W drugą stronę albo w kierunkach prostopadłych mamy mocno przypadkowe ustawienie świateł, gdzie czasem opłaci się jechać dynamicznie, bo jeszcze przeskoczymy, a czasem nie, bo czerwone zatrzymuje nas akurat kiedy pracowicie osiągnęliśmy przelotową prędkość i tracimy całą energię kinetyczną w hamulcach. Trudno jest tu wyznaczyć jakieś optimum o najlepszej wartości oczekiwanej czasu przejazdu / zużycia paliwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misiomor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, misiomor napisał:

Trudno jest tu wyznaczyć jakieś optimum o najlepszej wartości oczekiwanej czasu przejazdu / zużycia paliwa.

Trudno... ale przez Ciebie. Bo gdyby nie wybujałe ambicje Misiomorów, to ruch szymonów1977 w Fiatach Uno odbywałby się spokojnie, płynnie i bezpiecznie.

26 minut temu, misiomor napisał:

...mamy mocno przypadkowe ustawienie świateł...

!? 

26 minut temu, misiomor napisał:

...czasem opłaci się jechać dynamicznie, bo jeszcze przeskoczymy, a czasem nie...

Zrozumiesz wreszcie, że sygnalizacja świetlna jest tak synchronizowana, żeby autobus MPK też dał radę, i to bez przewracania swoich pasażerów? Ktoś dla dobra społeczbego powinien z Twojego V6 tak ze 4 świece zapłonowe wykręcić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Meloman napisał:

Zrozum proszę - tu nie chodzi, aby ruszać z piskiem opon jak na każdych światłach w Warszafce, ale osiągnięcie 50 km/h po ponad minucie od ruszania spod świateł, to lekka przesada

 

2 godziny temu, Meloman napisał:

A potem jak jest odcinek przed Tychami w Kobiórze w lesie, ci sami kapeluśniki zapierdalają 120-140 km/h i więcej

bo mu sie wtedy wał kręci 2 500 i jest zadowolony

a żeby dynamicznie przyśpieszyc musiałbygo pokrecic te 4-5 tysi

ale wtedy uwaza że ...

13 godzin temu, szymon1977 napisał:

zmusza do nadwyrężania mojego Fiata Uno

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, billy idol napisał:

bo mu sie wtedy wał kręci 2 500 i jest zadowolony

a żeby dynamicznie przyśpieszyc musiałbygo pokrecic te 4-5 tysi

Odwróciłeś liczby: 4500 to przy 140, za to 2500 w zupełności wystarczy do płynnej jazdy po mieście z przepisowymi prędkościami. Po raz kolejny dostarczasz dowodu, że nie wiesz o czym mowa.

Ps.

A jak znajdę czas, to wykażę wszystkie Twoje błędy, które tu wypisałeś nt suwaka. Zbyt dużo tego, aby klikać w ekran srajfona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Który styl? Ten kierowcy Alfy, czy tych co jechali za Alfą?

Oczywiscie Alfy :-) 

 

Lubie to powiedzenie o wystarczajacej swiadomosci, ze mogl bym byc pierwszy...

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, xajas napisał:

Oczywiscie Alfy ?

 

Lubie to powiedzenie o wystarczajacej swiadomosci, ze mogl bym byc pierwszy...

Jechałem kiedyś do Hamburga do znajomych i po zjeździe z autostrady wjechałem na drogę z ograniczeniem prędkości do 70 km/h, przez chwilę byłem sam w zakresie widzialności do przodu i do tyłu, ale po chwili z tyłu pojawił się "sznur"/kolumna samochodów miejscowych, same wypasione "fury". Byłem przekonany że jak dojadą do mnie to zacznie się masowe wyprzedzanie. Byłem dosyć mocno zaskoczony jak ta kolumna samochodów dojechała do mnie i grzecznie poruszała się tak jak ja z dopuszczalną prędkością w bezpiecznej odległości. Bardzo mi to zachowanie zaimponowało, żadnych nerwów, mrugania światłami itp. Pełna kultura. Jeszcze dużo czasu minie zanim w Polsce nastanie taka kultura. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Lech36 napisał:

...dużo czasu minie zanim w Polsce nastanie taka kultura. 

Biorąc pod uwagę naszych forumowych mądrali baaardzo dużo. Bo wszystko chcą załatwić poganianiem mojego Fiata Uno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie myślaleś o NOS ? w Fiacie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, szymon1977 said:

Zrozumiesz wreszcie, że sygnalizacja świetlna jest tak synchronizowana, żeby autobus MPK też dał radę, i to bez przewracania swoich pasażerów?

A Ty zrozumiesz że:

- synchronizacja świateł jest możliwa tylko w jednym kierunku, w drugim jest praktycznie przypadkowa?

- autobus MPK nie bierze udziału w "zielonej fali" (nawet jeżeli jedzie w jej kierunku), bo zatrzymuje się na przystankach z mocno losowym czasem zatrzymania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, szymon1977 napisał:

Biorąc pod uwagę naszych forumowych mądrali baaardzo dużo.

To nie zależy tylko od "mądrali" tylko od ogólnego wychowania a to w obecnych czasach zleca agresywne zachowania, widać to nawet w polityce która niewątpliwie ma wpływ na te elementy życia społecznego. Niestety "ciemny (i agresywny) lud" jest formowany w innych domenach życia publicznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lech36 napisał:

"ciemny (i agresywny) lud

dzień bez "ciemnego ludu" u Lecha , to dzień wybitnie stracony

 

:]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, billy idol napisał:

dzień bez "ciemnego ludu" u Lecha , to dzień wybitnie stracony

 

:]

Dzień bez próby pokazania kim jesteśmy jest stracony, to racja. Niestety przed Polską jeszcze wielka praca zanim poziom kultury dojdzie do tej zachodniej. PiS nie jest dobrym propagatorem takich działań. Raczej prowadzi nas w strefę chamstwa i prymitywności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, jarekb napisał:

nie myślaleś o NOS ? w Fiacie ?

Nie. Świadomemu kierowcy 1.0/45KM w zupełności wystarcza. BTW tak na pierwszy rzut oka, ten NOS to w jakimś V6.

-----

6 minut temu, misiomor napisał:

- synchronizacja świateł jest możliwa tylko w jednym kierunku, w drugim jest praktycznie przypadkowa?

Ale jaja! Tym bardziej przypadkowe będą efekty Twojego doganiania zielonej fali (o narażanie bezpieczeństwa innych uczestników ruchu z obowiązku wspomnę). 

8 minut temu, misiomor napisał:

- autobus MPK nie bierze udziału w "zielonej fali"

Od przyspieszenia autobusu MPK i innych kapeluszników zależy "przyspieszenia fali". Chcesz postać na czerwonym - bądź szybszy od "fali".

-----

5 minut temu, Lech36 napisał:

To nie zależy tylko od "mądrali" tylko od ogólnego wychowania a to w obecnych czasach zleca agresywne zachowania, widać to nawet w polityce która niewątpliwie ma wpływ na te elementy życia społecznego. Niestety "ciemny (i agresywny) lud" jest formowany w innych domenach życia publicznego.

Kuriozalnie, internet zamiast stać się narzędziem poszerzania wiedzy, to wbrew zamierzeniom twórców, stał się narzędziem szerzenia populistycznej głupoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szymon1977 napisał:

Kuriozalnie, internet zamiast stać się narzędziem poszerzania wiedzy, to wbrew zamierzeniom twórców, stał się narzędziem szerzenia populistycznej głupoty.

"Populistyczną głupotę" najbardziej szerzy obecnie jedynie słuszna partia czyli PiS. Internet jest narzędziem poszerzania wiedzy, ale duża część ludzi polega na TVP-iS a to już bardzo kiepska platforma poszerzania wiedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Lech36 napisał:

Populistyczną głupotę" najbardziej szerzy obecnie jedynie słuszna partia czyli PiS. 

Może i najbardziej - ale z pewnością nie tylko. Z całym szacunkiem, ale szczegóły to we właściwym wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szymon1977

Nie rozumiesz mnie. Chodzi o to, że sygnalizacje świetlne, a ściślej ich programy projektuje się dla pewnych założeń - także tych uwzględniających reakcje kierowców, czyli "dynamikę" ruszania. W tę normę nie wpisują się kapeluszniki i rajdowcy i z założonej przepustowości skrzyżowania od razu nici.

A potem psioczy się, ze to wszystko wina drogowców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Meloman napisał:

@szymon1977

Nie rozumiesz mnie.

...

W tę normę nie wpisują się kapeluszniki i rajdowcy i z założonej przepustowości skrzyżowania od razu nici.

Doskonalę Cię rozumiem. Rzecz w tym, że rajdowiec Misiomor za kapeluszników uznał wszystkich tych, którzy nie usiłują dotrzymać kroku jego V6 RWD automat. Jemu to wytłumacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Meloman napisał:

ps. czasami widząc jak Panie jeżdżą za kierownicą zastanawiam się czy one są zawsze świadome, jakie jest ograniczenie prędkości na danym odcinku? Troszkę przerysowane, ale mam często wrażenie, że oddzielna jezdnia z dwoma pasami ruchu jest dla nich autostradą - niezależnie czy miasto, czy poza nim.

Ja wręcz przeciwnie - mam wrażenie, że zakodowały sobie, że dopuszczalna prędkość do 50 km/h i się tego trzymają, bez względu na kategorię drogi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem, że z jazdą na suwak będą jaja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie zdziwię się, jak będą wymuszać pierwszeństwo wjeżdżając na drogę np. ze stacji paliw.

ps. ile gościu złamał przepisów? Bo nie tylko wymusił pierwszeństwo, ale jechał szybciej niż ograniczenie i no tradycyjnie - zatrzymanie pojazdu i wyjście na drogę. Za samo to ostatnie zachowanie powinno być w przepisach jakaś adekwatna kara - powiedzmy do 3 miechów w pierdlu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.01.2020 o 12:39, Meloman napisał:

A nie mówiłem, że z jazdą na suwak będą jaja... 

No i są jaja. I to konkretne:

"- nie masz PIERWSZEŃSTWA na zanikającym pasie, póki nie dojedziesz do jego końca."

A jak dojadę do końca, to już mam pierwszeństwo? Czy szanowni specjaliści z fachowego moto.pl nie wiedzą, że suwak a pierwszeństwo to dwie różne sprawy? Jak kierowcy mają zorientować się w sytuacji, skoro całe media PIER...LĄ BZDURY, że suwak zmienia pierwszeństwo przejazdu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już mnóstwo filmików na YT z niewłaściwym wymuszaniem pierwszeństwa.

Po pierwsze jazda na suwak działa tylko jak jedziemy w korku, czyli jest popularny zator. Choć w przepisach mówi się niestety "z ograniczoną prędkością" i to jest powód do nadinterpretacji.

I prawie wczoraj wykrakałem. Wczoraj BMW kombi na zjeździe przy A4 przy dawnym Praktikerze zajechało mi właśnie tak drogę.

pier**lę i od dzisiaj jeżdżę z włączoną kamerką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Meloman napisał:

...jest powód do nadinterpretacji.

Główną nadinterpretacją jest twierdzenie, że za sprawą suwaka, zmieniający pas zyskuje pierwszeństwo przejazdu - a nie zyskuje i nadal na zmieniającym pas, ciąży obowiązek ustąpienia pierwszeństwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może w tym wątku jest ktoś, kto nad znajomość przepisów, stawia czytanie internetowych portali tematycznych, i wydaje mu się, że suwak daje mu pierwszeństwo podczas zmiany pasa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, szymon1977 napisał:

A może w tym wątku jest ktoś, kto nad znajomość przepisów, stawia czytanie internetowych portali tematycznych

A Ty myślisz, że ile kierowców sięgnęło lub sięgnie po przepisy z ustawy? 99% bierze wiedzę z netu. Pal licho, gdyby jeszcze ta wiedza odpowiadała tym co jest w ustawie, ale tak nie jest.

Po pierwsze - wcale nie masz obowiązku jechać do końca pasa. Jeżeli chcesz się włączyć wcześniej - możesz to zrobić, ale nie masz pierwszeństwa. Jeżeli na końcu pasa zanikającego - to masz pierwszeństwo, ale tylko jeżeli w "warunkach znacznego zmniejszenia prędkości". A dla takiego gościa w BMW i Audi znaczne zmniejszenie prędkości to już będzie pewnie tylko 20 km/h niż mógłby normalnie.

Ten zapis jest w mojej ocenie bardzo nietrafiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Meloman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.