Skocz do zawartości
IGNORED

Polskie Drogi. Dlaczego tak chętnie Polacy zabijają się na drogach?


Amator 2b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Po to jest przepis, że...

Po to jeden ma zakaz, żeby drugiemu dać prawo. Nie można drugiemu zabronić korzystania z prawa, bo  pierwszy może olać zakaz. Taka jest konstrukcja przepisów.

Obwinianie karetki, że nie wzięła pod uwagę, że po PDP może 4x szybciej niż pieszy pędzić rower, to jak obwinianie Ciebie, że nigdy nie stajesz na zielonym, a przecież na czerwonym może jechać jakiś matoł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Obwinianie karetki, że nie wzięła pod uwagę, że po PDP może 4x szybciej niż pieszy pędzić rower,

 

1. Nie tylko chodziarze zapierdzielają z dużą prędkością.

2. Prędkość akurat tej rowerzystki była niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kretyństwo ludzi nie zna granic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Ku przestrodze

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem się dziś wieczorem wybrać na drugą stronę Warszawy i z powrotem.  Muszę przyznać, że nasi kierowcy pokładają wielką wiarę w systemach kontroli trakcji swoich aut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Zbig napisał:

Musiałem się dziś wieczorem wybrać na drugą stronę Warszawy i z powrotem.  Muszę przyznać, że nasi kierowcy pokładają wielką wiarę w systemach kontroli trakcji swoich aut.

Dwa razy dupką rzuci to będzie 30 na liczniku , widziałem już takie przypadki jadąc do roboty lubią wyprzedać dostawczaki , Kozaki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, jarekb napisał:

Dwa razy dupką rzuci to będzie 30 na liczniku , widziałem już takie przypadki jadąc do roboty lubią wyprzedać dostawczaki , Kozaki ?

Zastanawiam się ilu kierowców wie że sól działa do około minus siedmiu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

"Piękne" zachowanie policjantów. Ja, na miejscu kierowcy, chyba bym to zgłosił.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Mandat za przekroczenie prędkości nawet do 5 tys. zł. Maksymalna grzywna podwyższona sześć razy do 30 tys. zł. Do tego kierowca dostanie znacznie więcej punktów karnych, a te będą kasowane dopiero po 2 latach. Za jazdę po alkoholu zabiorą samochód, a pijany sprawca śmierci ma płacić rentę – to tylko niektóre z rewolucyjnych zmian ujawnionych właśnie przez rząd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie śmieszą wypadki że pieszy wlazł pod koła samochodu, i koleś poszedł do piachu . Jak lezę przez ulicę to gapię się czy coś nie jedzie , bez problemu widzę że ten TIR nie ma zamiaru się zatrzymywać . A jak jest mokro , ślisko to zatrzymanie może być niemożliwe. Jednak wyobraźnia ujemna to podstawa wypadku z pieszym w tle . Nigdy bym nie wpadł na to, żeby wymuszać zatrzymanie się pociągu , tramwaju , samochodu, biegnącego słonia bo wlezę na jego tor ruchu . Jako pieszy nie lubię tego pomysłu że samochody mają się zatrzymywać przed przejściem dla pieszych . Jeżeli są dwa pasy , zatrzyma się TIR , nie widać co jest za nim , wtedy po drugim pasie może jechać drugi sprzęt i zrobi ze mnie mokrą plamę . Nie wiem czy to brak wyobraźni , głupota , poprawność  polityczna  że na taki pomysł ktoś wpadł. Zdarzało mi się że musiałem hamować ostro, bo święta krowa wlazła na drogę . Nie lubię się pakować pod koła jako pieszy i nie lubię hamować jako kierowca. Z tego wynika że są inni niż ja,  lubią hamować przed świętą krową i pakować się pod tira żeby wymusić jego zatrzymanie . Proponuje zmianę przepisów że samochód ma pierwszeństwo przez pociągiem , a wrony przed samolotem , będzie większa radocha . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?jwtsig=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1

Sama prędkośc to dla mnie żaden problem (w przeciwieństwie do kapusia Śpiewaka). Natomiast za rozwijanie takiej prędkości Autem z Kurom to powinni raperowi łapy poobcinać. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, berkut napisał:

Nie wiem czy to brak wyobraźni , głupota , poprawność  polityczna  że na taki pomysł ktoś wpadł.

Dokładnie, nie wiesz. Bo widzisz przejście dla pieszych to takie wyjątkowe miejsce na drodze, na którym to pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem. Więc tak jak nie wjeżdżasz na przejazd kolejowy jeśli nie masz pewności, że nie nadjeżdża pociąg, tak nie wjeżdżaj na przejście dla pieszych jeśli nie masz pewności, że nie nadchodzi pieszy. Pieszy Cię nie rozp..., ale rozp... Cię Sąd. Łatwiej Ci będzie jak sobie wyobrazisz, że jezdnia się kończy i musisz przejechać w poprzek chodnika. Widziłem nawet takie przejścia dla pieszych, przed którymi asfalt się kończy i jedzie się po płytach chodnikowych.

Ehhh..., że też takie podstawy trzeba tłumaczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, szymon1977 napisał:

Bo widzisz przejście dla pieszych to takie wyjątkowe miejsce na drodze

no szczególnie wyjątkowe.....pasy z farby na asfalcie i słupek z blachą na poboczu i wyjątkowość gwarantowana, prawie osobliwość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kazik-t napisał:

no szczególnie wyjątkowe.....pasy z farby na asfalcie i słupek z blachą na poboczu i wyjątkowość gwarantowana, prawie osobliwość.

Gdybyś znał przepisy, to o wyjątkowości PDP dowiedziałbyś się z definicji i dyspozycji powiązanych. A jeśli pasy z farby i słupek z blachą tej wyjątkowości wystarczająco nie pokazuje, to stosuje się tricki typu zmiana na PDP asfaltu na płyty chodnikowe, wyniesienie na wysokość chodnika. Miejmy nadzieję, że nie doczekamy krawężników w poprzek jezdni przed każdym PDP. Choć biorąc po uwagę zauważalny nawet w tym wątku brak znajomości przepisów  i narastające buractwo wśród kierujących, wszystko jest możliwe.

Drogie dzieci! W świetle przepisów na przejściu dla pieszych to zabójca wjeżdża na pieszego, a nie samobójca włazi pod koła. Ale obraz sytyacji może być zaburzony, gdy niezależnie od warunków na drodze (nie mylić z jezdnią) pędzi się na złamanie czyjegoś karku dozwolone 50km/h (a może i więcej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.

W sumie to całkiem niezły pomysł, żeby zamiast malować przejścia dla pieszych jezdnia po prostu się kończyła i trzeba by przejechać w poprzek chodnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, szymon1977 napisał:

 

Ehhh..., że też takie podstawy trzeba tłumaczyć.

Jak  przejście dla pieszych będzie traktowane jako skrzyżowanie z pierwszeństwem pieszego , jak byś w jakikolwiek sposób ''najechał '' pieszego leżysz przed sądem , tylko czekać na takie zarządzenie , to jak skręcasz a biegnie ścieżka rowerowa , potrąciłeś samochodem  leżysz i kwiczysz 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, jarekb napisał:

Jak  przejście dla pieszych będzie traktowane jako skrzyżowanie z pierwszeństwem pieszego , jak byś w jakikolwiek sposób ''najechał '' pieszego leżysz przed sądem...

I tak to właśnie powinmo wyglądąć, bo na razie to pieszy ma pierwszeństwo, auto mu nie ustępuje i szukanie winnego. Obecny przepis o zakazie wchodzenia bezpośrednio przed maskę, nie dość że dubluje dyspozycje innych przepisów, to pozwala ściemniać tym, co po prostu nie ustąpili pieszemu należnego my pierwszeństwa.

8 minut temu, jarekb napisał:

to jak skręcasz a biegnie ścieżka rowerowa , potrąciłeś samochodem  leżysz i kwiczysz 

No i słusznie. A czego oczekujesz, że masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa ale je wymuszasz i zwalasz winę na ofiarę?

10 minut temu, jarekb napisał:

tylko czekać na takie zarządzenie

Czekam z niecierpliwością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.09.2019 o 23:16, Amator 2b napisał:

Dlaczego Duńczycy,Anglicy czy Holendrzy są w końcówce tego niechlubnego rankingu i co można by było zrobić aby na polskich drogach było bezpieczniej?

 

Czasem dobrze jest spojrzeć na siebie z boku. To naprawdę dobrze robi. 😉

Jesteśmy narodem mocnym w gębie, warcholskim, a przy tym wszystkim większość z nas zrobi wszystko żeby przebić sąsiada lub dowolną inną napotkaną osobę. 😉 To przekłada się również na sposób prowadzenia samochodu:

- Kierunkowskazy? To mnie nie dotyczy.
- Stoi gościu w bocznej uliczce. Niech stoi do rana!
- Bez względu na to czy jadę wolno czy szybko, lewy pas jest zawsze mój. Jeśli za 100m będę skręcał w prawo też jest mój.
itd.

Najlepszy podsumowaniem jest historia o której opowiadał kiedyś któryś z Was. Ponieważ szalenie mnie rozbawiła, pozwolę ją sobie przypomnieć, na tyle na ile pamiętam.

Facet jedzie z żoną przez niemieckie miasto. Trzy pasy ruchu. Żona prowadzi. Kobieta chce skręcić w lewo.
- Włącza lewy kierunkowskaz i... zwalnia.
- Niemiec jadący lewym pasem zwalnia.
- Kobieta jeszcze bardziej zwalnia.
- Niemiec jadący lewym pasem jest przekonany, że coś się dzieje z polskim samochodem. Jeszcze bardziej zwalnia.
- Na pasach lewym i środkowym wszyscy zwalniają.
- Kobieta decyduje się na desperacki krok. Zwiększa prędkość i zjeżdża na lewy pas.
- Niemiec wzdycha z ulgą i z zadowoleniem kiwa głową.
- Wszystkie samochody przyspieszają.

Facet jedzie z żoną przez duże polskie miasto. Sytuacja analogiczna. Trzy pasy ruchu. Żona prowadzi. Kobieta chce skręcić w lewo.

- Włącza lewy kierunkowskaz i oczywiście zwalnia.
- Wszystkie samochody na lewym pasie zwiększają prędkość i zaczynają ją wyprzedzać.
- Na środkowym pasie robi się zator.
- Słychać klaksony.
- Środkowe palce idą w ruch.
- W końcu kobicie udaje się zjechać na lewy pas.

 

21 godzin temu, il Dottore napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sama prędkośc to dla mnie żaden problem (w przeciwieństwie do kapusia Śpiewaka). Natomiast za rozwijanie takiej prędkości Autem z Kurom to powinni raperowi łapy poobcinać. 🙂

To jest właśnie kwintesencja tego o czym wspomniałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Mrok napisał:

- Włącza lewy kierunkowskaz i oczywiście zwalnia.

Generalnie staram się żonie nie udzielać rad jak prowadzi, ale jeśli już to 9/10 brzmi: Gazu! 🙂

 

11 godzin temu, Mrok napisał:

- Wszystkie samochody na lewym pasie zwiększają prędkość i zaczynają ją wyprzedzać.

To już jej wyjaśniłem:  Jeżeli dajesz lewy kierunkowskaz i widzisz że gość jadący za Tobą lewym pasem zaczyna w reakcji przyspieszać, to znaczy że Cię widzi, wjeżdżaj na lewy bez wahania 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście skręcanie w lewo to wyczyn na polskich drogach.

Przyjrzałem się swojej technice skręcania w lewo i zauważam etapy: plan wyprzedzający, obserwacja co obok i za mną na lewym, kierunkowskaz, dalsza obserwacja, dostosowanie prędkości, manewr jeżeli warunki pozwalają.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 20.07.2021 o 00:43, il Dottore napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sama prędkośc to dla mnie żaden problem (w przeciwieństwie do kapusia Śpiewaka). Natomiast za rozwijanie takiej prędkości Autem z Kurom to powinni raperowi łapy poobcinać. 🙂

Auta z kurą wbrew pozorom są całkiem niezłe i lepsze od wielu innych. Miałem kiedyś Superba i bardzo miło wspominam.

Wracając do kierowcy, to trzymając w ten sposób kierownicę , powinien jeździć Ursusem c330.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kazik-t napisał:

wasze komentarze i objaśnienia to jakaś patologia... udajcie się na powtórny kurs nauki prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dokładnie! Przepisy przepisami, a każdy z naszych forumowych miszczy kierownicy wie lepiej jak jeździć - i to jest przyczyna naszego miejsca w rankingu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.07.2021 o 21:17, szymon1977 napisał:

No i słusznie. A czego oczekujesz, że masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa ale je wymuszasz i zwalasz winę na ofiarę?

Znam ścieżki rowerowe, na których żeby sprawdzić czy nie jedzie rower, powinno się, w zasadzie,  wysiąść z samochodu..

Wracając do przejścia dla pieszych. Wczoraj pojawiła mi się na nim, zupełnie z nikąd, pani, dumnie przejeżdżająca po nim na swej hipsterskiej damce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.