Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny do Yamaha RX797


zong15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

?Witam, zaczynam właśnie przygodę ze stworzeniem swojego pierwszego zestawu stereo. 

Zakupiłem ostatnio amplituner Yamaha RX797, I teraz pojawia się pytanie jakie kolumny podłogowe wybrać do tego. 

Muzyki jakiej słucham to rap, electro, oraz czasami jakiś pop, zależy co w ucho wpadnie. Zależy mi na tym, aby był fajny bass, oraz ładna i czysta góra. 

Pokój w którym będzie to grało to mniej ~25m2.

Wszystko będzie spięte z odtwarzaczem DVD plus PC. 

Budrzet jaki planuje na to przeznaczyć to 1000-1500zł, z drugiej ręki. 

Już zrobiłem delikatny research:

1. Heco Aurora 700 / Music Style 900

2. Monitor Audio RS6

3. Tonsil Siesta / Maestro II 130 lub 180

Które z tych były by najciekawsze lub jakieś inne propozycje. 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zawsze posłuchać trza , widzę że wybierasz między większymi ,  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja wiem że trzeba posłuchać, ale może ktoś ma te wymienione i np. W jednych było czegoś za mało lub czegoś za dużo. I tak każdy ma inny gust i słuch ale chyba po to pytam się na forum aby poznać opinię innych użytkowników lub to co mogą polecić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, zong15 napisał:

Już zrobiłem delikatny research:

1. Heco Aurora 700 / Music Style 900

2. Monitor Audio RS6

3. Tonsil Siesta / Maestro II 130 lub 180

Które z tych były by najciekawsze lub jakieś inne propozycje. 

Jak znajdziesz to MS 900 poleca, lecz tu już mowa tylko o używkach. Jeśli nowe to Heco Aurora 700 - ciepły charakter grania dobrze zaznaczona podstawa basowa, na pewno sprawdzą się w twoich klimatach muzycznych.

Można również spojrzeć na Dali Oberon 7- sporo dołu, sporo góry, brzmienie otwarte, bezpośrednie. Według mnie również sprawdzi się u Ciebie w systemie.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jesli znajdziesz Heco Aurora 700, to moim zdaniem będzie to najlepsza dla Ciebie opcja. Stosunkowo jasna i dynamiczna Yamaha świetnie zgra się z Heco, które oferują plastyczne, dobrze wypełnione granie z dobrą podstawą basową. Natomiast z fabrycznie nowych kolumn świetnie sprawdzi się Pylon Audio Pearl 27, które z upustem forumowym zakupisz u nas w górnym przedziale założonego budżetu, no może minimalnie więcej.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj Klipsch RF-62 (może nawet RF-52). Miałem je kiedyś podpięte pod Yamaha RX-V1700 i grało to naprawdę przyzwoicie - wyraźnie lepiej niż np. z Onkyo TX-SR805 (którego i tak z sentymentu mam do dzisiaj gdzieś w szafie ?). Jednak amplituner w STEREO nie zastąpi stworzonego do tego wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ten rx 797 budową przypomina wszędzie opiewany trenami pochwalnymi  rn802  wystarczy poszukać w guglu  zdjęć ale wiadomo to stary grat ?  według niektórych znafcóf 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branża jak zwykle poleca gówno jakim w danej chwili handluje. Heco Aurora 700 to nic specjalnego, lawina dźwięku, słabiutka separacja i wszechobecny dominujący bas. Odradzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od nowości ten ampli RX 797 w zestawie z CD 397MkII i Pylonami Pearl Monitor. Spięte dobrej jakości IC (srebrzona miedź) i Suprą Ply 34 do głośników.

Zdecydowanie polecam taki zestaw.

Aktualnie stoi w sypialni i nie zamierzam się go pozbywać.

Przy doborze głośników do RX 797 warto uważać na to, że w ustawieniu Pure Direct ma tendencję do grania wyraźną, czytelną średnicą.

W moim zestawieniu jw., wszystko jest ładnie wyrównane, przestrzenne i dynamiczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że odświeżam, ale mam pewne pytanie.

Mianowicie w swojej okolicy (Białystok) mam dwie oferty kolumn do kupienia:

1. Focal Chorus 716 (~1600zł)

2. Jamo X3M 10 (~1200zł)

 

Czy ktoś słyszał te kolumny i może wyrazić swoją opinię na ich temat ? 

Oraz czy mój piecyk jest wystarczająco silny mocowo aby wydobyć potencjał z tych głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zong15 napisał:

Wybaczcie że odświeżam, ale mam pewne pytanie.

Mianowicie w swojej okolicy (Białystok) mam dwie oferty kolumn do kupienia:

1. Focal Chorus 716 (~1600zł)

2. Jamo X3M 10 (~1200zł)

Ani to ani to . Szukaj MS900 lub Aurory 700 i nie pożałujesz. Ostatnio klient u mnie wymienił te Chorusy na  Aurorę 1000(dlaczego? - twierdził iż brak basu), a stosunkowo w tym modelu Yamahy przyda Ci się trochę dołu. Wspomniana powyżej opcja z kolumnami Pylon Pearl 25 również jest ciekawa i jak najbardziej rozważył bym ją przy zakupie! ?

W dniu 8.09.2019 o 09:48, marek2603 napisał:

Branża jak zwykle poleca gówno jakim w danej chwili handluje. Heco Aurora 700 to nic specjalnego, lawina dźwięku, słabiutka separacja i wszechobecny dominujący bas. Odradzam.

Marku oprócz tak zwanego "hejtu'' na niektóre marki kolumn nic nie wnosisz w konwersację i nie jest to pierwszy raz. Ja rozumiem że kolumny, którymi ty dysponujesz w domu są najlepsze. ?
Może Ci się nie podobać jakiś model, marka ale raczej nie wszyscy mają taki sam gust jak ty, też chcą wybrać coś dla siebie. Wypowiedź w stylu że Aurora to "gówno" jest nie na miejscu a tym bardziej nie na poziomie.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, S4Home napisał:

Ani to ani to . Szukaj MS900 lub Aurory 700 i nie pożałujesz. Ostatnio klient u mnie wymienił te Chorusy na  Aurorę 1000(dlaczego? - twierdził iż brak basu), a stosunkowo w tym modelu Yamahy przyda Ci się trochę dołu. Wspomniana powyżej opcja z kolumnami Pylon Pearl 25 również jest ciekawa i jak najbardziej rozważył bym ją przy zakupie! ?

?

Dzięki za odpowiedź, Heco trochę drogie są i właśnie biorę pod uwagę Pylon Pearl 25 oraz zastanawiam się nad Pylon Pearl 27 delikatnie droższe, ale zastanawiam się czy było by warto? Z tych dwóch które by były ciekawsze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 w swojej cenie jest świetną konstrukcją, 27 brzmi lepiej, lecz jest już trochę więcej kasy za nie. W okolicach ceny 27 pojawia się też Tannoy Mercury 7.4, który według mnie również jest kapitalną konstrukcją. Różnice są brzmieniowe, jeśli chcesz więcej dołu to 27 i Mercury 7.4 to na pewno lepszy wybór!

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) nie moje,ale jakościowo od tej proponowanej chińszczyny duużo lepsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, szpotek73 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) nie moje,ale jakościowo od tej proponowanej chińszczyny duużo lepsze

Nie miałem bliższej styczności z tymi kolumnami. A że tak spytam ty o Pylonie mówisz "chińszczyzna" ? ?
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ,miałem na myśli wszystkie te heco i pochodne z dalekiego wschodu, pylon jest ok, vox visatona to naprawdę dużo lepsze kolumny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co w tym złego, że jest to "chińszczyzną"? Bowers Wilkins czy Dynaudio też już należą do Chińczyków i czy w związku z tym jest tam coś gorzej?Bo moim zdaniem jest tylko in plus. Podobnie z telefonami. Czy Xioaomi ustępuje w tym momencie np. Applowi? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Tonnii99 napisał:

Ale co w tym złego, że jest to "chińszczyzną"?

Ależ oczywiście nie ma w tym nic złego,są już typowo chińskie firmy ,mające świetne produkty ,po prostu w odniesieniu do tego konkretnego wątku podałem pytającemu link do świetnych używanych kolumn w bardzo niskiej cenie,mogę je z czystym sumieniem polecić ,bo je miałem.W porównaniu do sklepowych konstrukcji w podobnych kwotach grały lepiej,zdarzyło mi się też do paru kolumn znanych firm zajrzeć do środka-elementy zwrotnic ,jak i same przetworniki były na bardzo niskim poziomie w dosyć drogich podłogówkach,to było niestety słychać.Dlatego moim zdaniem najlepszy stosunek jakości do ceny mają kolumny polskie,jest kilka manufaktur produkujących zestawy głośnikowe o lata świetlne lepsze od "metkowych", robione na głośnikach scan -speaka,sb-acoustic,seasa itp,oczywiście każdy zrobi za swoimi pieniędzmi co zechce.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szpotek73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Tonnii99 napisał:

Ale co w tym złego, że jest to "chińszczyzną"? Bowers Wilkins czy Dynaudio też już należą do Chińczyków i czy w związku z tym jest tam coś gorzej?Bo moim zdaniem jest tylko in plus. Podobnie z telefonami. Czy Xioaomi ustępuje w tym momencie np. Applowi? ?

Ale krela pograzyli. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, szpotek73 napisał:

Ależ oczywiście nie ma w tym nic złego,są już typowo chińskie firmy ,mające świetne produkty ,po prostu w odniesieniu do tego konkretnego wątku podałem pytającemu link do świetnych używanych kolumn w bardzo niskiej cenie,mogę je z czystym sumieniem polecić ,bo je miałem.W porównaniu do sklepowych konstrukcji w podobnych kwotach grały lepiej,zdarzyło mi się też do paru kolumn znanych firm zajrzeć do środka-elementy zwrotnic ,jak i same przetworniki były na bardzo niskim poziomie w dosyć drogich podłogówkach,to było niestety słychać.Dlatego moim zdaniem najlepszy stosunek jakości do ceny mają kolumny polskie,jest kilka manufaktur produkujących zestawy głośnikowe o lata świetlne lepsze od "metkowych", robione na głośnikach scan -speaka,sb-acoustic,seasa itp,oczywiście każdy zrobi za swoimi pieniędzmi co zechce.

 

 

Na prawdę jest różnie z głośnikami. Zobacz, że Proaci Studio 100 też były z tanich komponentów a mimo to były nie zwykłą konstrukcją. 

9 godzin temu, rafal735r napisał:

Ale krela pograzyli. 

Krell już wcześniej się pogrążył.Wystarczylo dodać funkcjonalność i robić to co robili wczesniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tonnii99 napisał:

Proaci Studio 100 też były z tanich komponentów

ok ,ale tam był duet scan-speaka i seasa ,no i robił je porządny konstruktor ze swoją wizją dzwięku ,a nie program komputerowy,Troels Gravesen też zrobił swoją wersję ,głośniki jednak do najtańszych nie należą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2019 o 13:35, zong15 napisał:

Wybaczcie że odświeżam, ale mam pewne pytanie.

Mianowicie w swojej okolicy (Białystok) mam dwie oferty kolumn do kupienia:

1. Focal Chorus 716 (~1600zł)

2. Jamo X3M 10 (~1200zł)

 

Czy ktoś słyszał te kolumny i może wyrazić swoją opinię na ich temat ? 

Oraz czy mój piecyk jest wystarczająco silny mocowo aby wydobyć potencjał z tych głośników.

Ten model Jamo to straszny szajs,  odradzam. Focale mają impedancję w porywach do 3 ohm z hakiem, też bym uważał czy wzmacniacz nie za słaby, sam dźwięk Focali jest generalnie OK pod riffy gitarowe (choć znowu niekoniecznie z troche suchą i jasną Yamahą, bardziej np z Nad).

 

W dniu 17.09.2019 o 11:19, S4Home napisał:

25 w swojej cenie jest świetną konstrukcją, 27 brzmi lepiej, lecz jest już trochę więcej kasy za nie. W okolicach ceny 27 pojawia się też Tannoy Mercury 7.4, który według mnie również jest kapitalną konstrukcją. Różnice są brzmieniowe, jeśli chcesz więcej dołu to 27 i Mercury 7.4 to na pewno lepszy wybór!

Pozdrawiam.

Pylony tanie, bezpieczne granie, bez fajerwerków, niewiele zepsują, ale niczym nie zaimponują. Dobre w klasie budżetowej ale z używek można znaleźć w tej samej cenie kolumny które kosztowały kilka razy więcej. Nowe Tannoy Mercury fajnie się zapowiadały ale niestety również bardzo zawiodły po porównaniu ze starymi M.  Osobiście odradzam tą linię. Można poszukać zamiast nich Tannoy M4, M5 lub R3, będzie lepiej oraz taniej. Z Yamahą zagrają dobrze. Wspomniane wcześniej Monitor Audio RS6 też grają bardzo fajnie, choć nie wiem czy akurat pod rap / elektro, bas mocny ale raczej twardy i szybki, bez takiego mięsa na dole jakiego pewnie oczekujesz :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Arcus TM85 w bardzo dobrym stanie i pozamiata te wszystkie wynalazki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, smax napisał:

Kup sobie Arcus TM85 w bardzo dobrym stanie i pozamiata te wszystkie wynalazki ?

True brother?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.