Jump to content
Rafik-lodz

LUXMAN porównanie końcówek mocy wrażenia odłuchowe

Recommended Posts

Cześć moi drodzy!

Planuję zakup stereo Luxmana. Muzyka bardzo zróżnicowana TOTO, Journey, S. Wonder, Al di Meola, Correa, Hancock, Soyka, Zaucha, Bocelli, J.M. Jarre, Morone. Poszukuję ciepłego zrównoważonego brzmienia z wyraźnie zaznaczoną sceną i niemęczącą selektywnością (obecnie Yamaha mnie zamęczyła jak komar w nocy).

Nie mogę jednak znaleźć zbyt wiele recenzji w internecie dotyczących różnić w jakości brzmienia poszczególnych modeli, a możliwości odsłuchu są niewielkie. Brakuje też źródła opinii samych użytkowników.

Przyznam, że rozważam zakup Luxmana L-85V lub L81? Ewentualnie coś z nowszej serii C -383 z M-363? Czy ktoś z Was ma w/w sprzęt lub miał możliwość odsłuchu? Jakie są Wasze wrażenia? Jakie kolumny parowaliście? Słyszłem Luxmana na niedrogich  B&W12 oraz AKAI SR1400 i brzmiał doskonale? Macie może swoje typy?

Czy warto dopłacać do L507S lub L 505?

Z góry dziękuję i pozdrawiam muzykomanów hifi 🙂

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luxmany typu 363, 383 i 03 miałem i jak dla mnie są tandetnie wykonane, płytyki cieniutkie jak w boomboxie i masy zimnych lutów oraz nudne granie, bez polotu. Nie był to najlepszy okres w firmie Luxman (przejęcie przez Alpine)

Ogólnie jeśli chodzi o luxmana to jednak celowałbym w nowsze modele typu właśnie 507.

Stare modele są fajne ale koszmarnie drogie a kupno modelu który nie jest po przeglądznie to kupno bomby z opóźnionym zapłonem. L510/530/550 to samo.

Edited by Marek.S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie,

Też się Marku obawiam stanu technicznego starszych modeli i nie bardzo chcę zaczynać zakup od serwisu. Z drugiej strony kuszące są modele z końca lat 70tych, wiele też dobrego słyszałem o L550X, lecz co bardziej chodliwe modele praktycznie nie pojawiają się w obrocie, chyba że z 25 ręki lub ktoś pilnie potrzebuje pieniędzy.

Chyba rzeczywiście porozglądam się za nowszymi seriami. A może macie jakiś swój typ analogowo brzmiącego wzmacniacza, nie musi być koniecznie Luxman?

Chciałem jeszcze zapytać co sądzicie o kolumnach do Luxmana?

Tu stare konstrukcje jak Diatone 2000 czy Onkyo scepter 1000 są  rzadkością lub ich stan budzi także wiele wątpliwości.  Może poszukać coś z nowszych serii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Starszych kolumn jednak bym nie ryzykował, Diatone czy Sceptery to absolutne unikaty w Europie, w razie jakiegokolwiek uszkodzenia mamy problem z częściami, nie jestem też przekonany że to jakieś wybitnie grające kolumny.

Jeśli lubisz coś z miękkszym graniem to może starsze tannoye na głośniku koncentrycznym - Eaton, Devon itp?

Oprócz Luxmana jest jeszcze np. Accuphase.

 

Edited by Marek.S

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Vienna Acoustic Grand może słyszałeś? A odnośnie Accuphase chętnie bym zakupił 550A II  ale prędzej w totolotka trafię niż trafię w rozsądnej cenie. Ale cóż nie ja jeden szukam 🙂 więc trening cierpliwości przede mną. Na marginesie do kompletu chciałem jakiegoś Soniaka np.CDP-X 779 ES. Obecnie mam Yamahę 😞 i już jestem zmęczony monotonią grania. I pomyśleć, że sam sobie ją wybrałem, hehe

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Udało mi się ostatnio porównać 507s z m03/03. Ewidentnie w 507S  dźwięk prowadzony jest w bardziej spójny, zorganizowany sposób, o większej dyscyplinie. Sama barwa, detaliczność przekazu w sumie porównywalna.

Odnośnie Luxman m900 i l509x. Ulala. Przyznam, że przy tym budżecie spodziewałbym się bardzo dobrego grania od każdej marki. Może kiedyś, but not yet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.