Skocz do zawartości
IGNORED

Tannoy Definition DC10Ti czy ktoś zna te kolumny


Marcin Wielgus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

490fd48ef00e88c5a2f792cabd2a2920.jpg

Stare i nowe . Potęga sceny, ściana muzyki jak na koncercie zagościła wczoraj pod strzechę.


Wysłane z miłości do muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej, tak czułem że nie możesz się od muzyki oderwać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie odsun od scian - KONIECZNIE - tam sa potezne bassreflexy....

Bardzo dobre polaczenie z Musicalem ? - mysle ze na dluzszy czas bedziesz mial spokoj ? ... no chyba ze sie myle ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez awietek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aktualnie stoją dość wysunięte. Musiałem im zrobić trochę miejsca od góry, a tam mam skosy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze, że mimo rozmiarów znikają w pomieszczeniu jak monitory. Wszystko odbywa się pomiędzy i za kolumnami. Tutaj sporo wniósł też wzmacniacz. No, ale czekamy niecierpliwie  na wrażenia autora wątku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście odjadą od ściany ale ... No wiecie, nie mieszkam tu sam tak na 70 cm wyjadę a jak więcej to muszę ślady na podłodze zrobić i do słuchania wysuwać.
Używał ktoś z was tym gombek do bass-reflex?

Wczoraj podłączyłem i właśnie wróciłem z pracy i jazda ... Dam znać . Teraz zabawa z pozocja i kablami ale fun jest. Jak napisałem ściana dźwięku - detalicznego, z niskim basem, i bardzo pięknym wokalem.

Znikają w pomieszczeniu .... Ha ha jak się zamknie oczy to tak. One takie wielkie że w czarnym kolorze jak mała trumna na sztorc


Wysłane z miłości do muzyki

Koniecznie odsun od scian - KONIECZNIE - tam sa potezne bassreflexy....
Bardzo dobre polaczenie z Musicalem  - mysle ze na dluzszy czas bedziesz mial spokoj  ... no chyba ze sie myle  


Taki plan. Zaparkować na dłużej! Kolumny i Wzmak to uważam, że serce systemu.


Wysłane z miłości do muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
co ty masz z tymi spadkami ?
 
Sveda audio neon - 2 drożny monitorek
- Zakres częstotliwości: 30 Hz – 20 kHz (+/- 2 dB),  
 
Ogromne JBL K2 na 15" wooferze
Pasmo przenoszenia: 48Hz – 50 kHz
 
Mało to mówi raczej
 

To rzeczywiscie nie wiele mowi. Do jakiego poziomu glosnosci te monitory utrzymuja te parametry ;-)

Porownujesz jablka z gruszkami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiscie nie wiele mowi. Do jakiego poziomu glosnosci te monitory utrzymuja te parametry ;-)

Porownujesz jablka z gruszkami


Xajas my Tu dzisiaj świętujemy moje głośniki a ty z jakimiś owocami


Wysłane z miłości do muzyki

b5c7de1d3b4f51b36f0ce0e571d8e862.jpg
70 cm od tyłu


Wysłane z miłości do muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Koniecznie odsun od scian - KONIECZNIE - tam sa potezne bassreflexy....
Bardzo dobre polaczenie z Musicalem  - mysle ze na dluzszy czas bedziesz mial spokoj  ... no chyba ze sie myle  
Tu nie chodzi o bass reflex, Tannoy mówi krótko: pół metra od tylnej ściany i po metrze od bocznych. Ja mam tzw. distributed port, a zlecenia Tannoya są dokładnie te same.

No ale to wszystko uj... wzmacniacz mi padł, konkretnie lewy kanał - zaczęło charczeć. A że mam bi-wire z wykorzystaniem wszystkich gniazd głośnikowych, to łatwiej było się upewnić przełączając na wzmacniaczu pomiędzy częstotliwością podziału i powyżej 1,1 kHz wybitnie słychać.

Stargałem z sypialni starego Marantza PM8003 i muzyka gra, ale Yamaha A-S1100 do wymiany. Gdzieś mi się przewinęło w którymś wątku, że ktoś narzekał na lewy kanał w tym wzmacniaczu - czyżby wada fabryczna?

I jeszcze na fotce zauważyłem, że mi tapeta odłazi. Fuck! 141b92a41b6eb3082449f663971d37a6.jpg

Na osłodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Xajas my Tu dzisiaj świętujemy moje głośniki a ty z jakimiś owocami

 

 

Super glosniki, co prawda jeszcze ich nie slyszalem, ale z wygladu mi sie podobaja :-) Juz sam rozmiar wyglada obiecujaco.

Zycze duzo uciechy. Daj gazu!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sine Metu napisał:

jeszcze na fotce zauważyłem, że mi tapeta odłazi. Fuck!

Z dwojga złego dobrze że wzmacniacz padł tak to byś zdjęcia nie zrobił i nie zauważył że odłazi :)))))

Żart oczywiście szkoda kloca bo koszty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Z dwojga złego dobrze że wzmacniacz padł tak to byś zdjęcia nie zrobił i nie zauważył że odłazi :)))))
Żart oczywiście szkoda kloca bo koszty. 
Tym bardziej, że mi bardzo pasuje ten wzmacniacz. A że nie toleruję naprawianych sprzętów, to zapewne mi zaproponują wymianę na wyższy model - i szczerze mówiąc, sam się obawiam wymiany na ten sam.

Q... że tak powiem delikatnie. No ale tak to już jest, że mając swój sprzęt, wymiany napędzają wyłącznie awarie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tu nie chodzi o bass reflex, Tannoy mówi krótko: pół metra od tylnej ściany i po metrze od bocznych. Ja mam tzw. distributed port, a zlecenia Tannoya są dokładnie te same.

No ale to wszystko uj... wzmacniacz mi padł, konkretnie lewy kanał - zaczęło charczeć. A że mam bi-wire z wykorzystaniem wszystkich gniazd głośnikowych, to łatwiej było się upewnić przełączając na wzmacniaczu pomiędzy częstotliwością podziału i powyżej 1,1 kHz wybitnie słychać.

Stargałem z sypialni starego Marantza PM8003 i muzyka gra, ale Yamaha A-S1100 do wymiany. Gdzieś mi się przewinęło w którymś wątku, że ktoś narzekał na lewy kanał w tym wzmacniaczu - czyżby wada fabryczna?

I jeszcze na fotce zauważyłem, że mi tapeta odłazi. Fuck! 141b92a41b6eb3082449f663971d37a6.jpgNa osłodę




Ratuj Wzmak, co tam tapeta.
Wszystko da się naprawić, ale wiem wiem czas i kasa a najgorsze że "rozstanie"


Wysłane z miłości do muzyki


Ratuj Wzmak, co tam tapeta.
Wszystko da się naprawić, ale wiem wiem czas i kasa a najgorsze że "rozstanie"

Ale to nowy model. Gwarancja? Czy już po?


Wysłane z miłości do muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Ratuj Wzmak, co tam tapeta.
Wszystko da się naprawić, ale wiem wiem czas i kasa a najgorsze że "rozstanie"


W sumie wiesz, wzmacniacz rzecz nabyta... jak kobita - ale z tym ciii

Kasa szczęśliwie problemem nie jest. Pytanie, czym tak naprawdę się różnią 3000/2100/1100 - tak żeby się nie władować w ten sam problem po latach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Xajas my Tu dzisiaj świętujemy moje głośniki a ty z jakimiś owocami emoji1.png


Wysłane z miłości do muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
70 cm od tyłu

 

70CM od tyłu, ale baza stereo na moje oko to ma ze 120-130cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
70CM od tyłu, ale baza stereo na moje oko to ma ze 120-130cm.


Producent zaleca tył min 50 cm boki min 1 m. Nie wszystkie te paretrym dam radę spełnić ale im dalej od ściany tym lepiej.

Baza stereo? Tj odległość między kolumnami masz na myśli ? Jest 230 cm mierzone w osi kolumn


Wysłane z miłości do muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może na zdjęciu tak wygląda, że przy samej szafce kolumny stoją , a szafka 120cm :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez essewissa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

Producent zaleca tył min 50 cm boki min 1 m. Nie wszystkie te paretrym dam radę spełnić ale im dalej od ściany tym lepiej.

 

Nie kierowal bym sie tak sztywno tymi zaleceniami producenta, gdyz producent nie wie jak wielkie jest twoje pomieszczenie. Celem jest osiagniecie w miare rownomiernego przebiegu pasma czestotliwosci w miejscu odsluchu, a ten nie zalezy od absolutnej odleglosci od scian (podanej przez producenta) tylko od relatywnej (czyli z uwzglednieniem wielkosci pomieszczenia). Jesli warunki na to pozwalaj, zawsze zaczal bym poszukiwanie optymalnego miejsca na glosniki i na siedzenie od reguly 1/4, czyli

- glosniki 1/4 dlugosci/szerokosci pomiezczenia od przedniej/bocznej sciany i

- fotel 1/4 odleglosci od tylnej sciany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już działam i szukam. Mam też spostrzeżenie że jak coś słabiej jest zrealizowane to np dudni - jakby mody, a jak zapuszczę płytę Stockfish to wszystko cacy. Jakoś ... Te paczki wszystko pokażą


Wysłane z miłości do muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Już działam i szukam. Mam też spostrzeżenie że jak coś słabiej jest zrealizowane to np dudni

 Co w szukaniu moze byc pomocne, to prosta aplikacja na iPada do pomiaru RTA. Odtwarzasz White Noiseals jako sygnal wzorcowy i mierzysz w ktorym miejscu ustawienia glosnikow i gotela przebieg pasma jest najbardziej zrownowazony, z najmniejszym dudnienieniem.

 

Tutaj przyklad takiej Aplikacji RTA Audio Pro

 

edb19d0d26287505167a45eb46cbea83.jpg

 

Albo Spectrum

 

18e289235dbbb77919fe7c7a5b4a7203.jpg

 

7e9056ff8cd419f2d22e77b260627e25.jpg

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Nie kierowal bym sie tak sztywno tymi zaleceniami producenta, gdyz producent nie wie jak wielkie jest twoje pomieszczenie. 

 

No akurat tu bym polemizował, ponieważ Tannoy nie jest garażową firemką, która nie ma zielonego pojęcia w jakich warunkach akustycznych grają ich kolumny.

 

No to mam lekcje do odrobienia

 

Słuchaj muzyki i nie patrz na wykresy. Nawet powiem, odpuść forum i tylko słuchaj - to działa

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu jest do polemizowania?

Czy wszystkie pomieszczenia, w ktorych graja Tannoye sa identyczne, maja te same rozmiary i sa znane/zdefiniowane przez „niegarazowa“ firme Tannoy?

 

 

Wyprobuj kilka takich kombinacji (w tym przykladzie 9)

 

9473ffdda1d2443f2e571297a5dbd6b9.jpg

 

Zacznij od ustalenia miejsca fotela/siedzenia

 

Kazda kombinacja brzmi i mierzy sie inaczej. I to niezaleznie od tego, czy to glosniki garazowe czy niegarazowe

 

Jesli nie slyszysz roznic, to rzeczywiscie mozesz opuscic forum i skupic sie na sluchaniu muzyki :-)

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Co tu jest do polemizowania?Czy wszystkie pomieszczenia, w ktorych graja Tannoye sa identyczne, maja te same rozmiary i sa znane/zdefiniowane przez „niegarazowa“ firme Tannoy?

 

 

Wyprobuj kilka takich kombinacji (w tym przykladzie 9)

 

9473ffdda1d2443f2e571297a5dbd6b9.jpg

 

Zacznij od ustalenia miejsca fotela/siedzenia

 

Kazda kombinacja brzmi i mierzy sie inaczej. I to niezaleznie od tego, czy to glosniki garazowe czy niegarazowe

 

Jesli nie slyszysz roznic, to rzeczywiscie mozesz opuscic forum i skupic sie na sluchaniu muzyki :-)

 

 

I co, Ty nagle dysponujesz większą wiedzą niż Tannoy? No to kurcze szacun

 

I żeby było jasne, no offence. Zawsze zapraszam do siebie - kolumny moje, a wzmacniacze i dace przywozić, jak najbardziej proszę. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Sine Metu napisał:

I co, Ty nagle dysponujesz większą wiedzą niż Tannoy? No to kurcze szacun emoji6.png

Dokladnie tak, gdyz Tannoy nie ma zielonego pojecia o tym, jak MOJE pomieszczenie wyglada. To JA wiem jak ono wyglada. A to jest to, co o brzmieniu ich glosnikow w zaleznosci od ich USTAWIENIA w MOIM pomieszczeniu decyduje.

Widze ze ciagle jeszcze tej podstawowej zasady nie strawiles ?

Zamiast dyskutowac i sie zapierac, przesun swoje glosniki / fotel (przeciez to zaden problem), to sie dowiesz jak to dziala. A jesli Ci sie nie chce, to musisz zyc z tym, co ci wmowil Tanoy (ryzykujac potencjalna utrate lepszej niz dotychczas reprodukcji) .

 

Twoje zaproszenie na odsluchy jest co prawde mile, ale co mialo by ono pokazac? Jak brzmi ustawienie zgodnie z zaletami Tannoy? Czy jest to rownoznaczne z tym, ze jest ono najlepsze?

Przeciez wyglada na to, ze nawet zadnych innych nie wyprobowales, wiec jak chcesz je z inymi porownywac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.