Jump to content
Marcin Wielgus

Tannoy Definition DC10Ti czy ktoś zna te kolumny

Recommended Posts

Porownaj Twoje ustawienie zgodne z zaleceniem Tannoy (w przykladowym pomieszczeniu, ktorego Tannoy nie zna)

Tan1.thumb.JPG.868696307e479f4eab8d867b76bac9a3.JPG

z przykladowym ustawieniem nie zgodnym z Tannoy ( a moim zdaniem lepszym)

Tan2.thumb.JPG.91cda2eca566fd53a99eed60aa8e8ab6.JPG

Ale jesli lubisz dudniace 60Hz przy opadajacym niskim basie, to jest wszystko OK

Edited by xajas

Piękne kolumny. To Turnberry Gr?
Kensington GR

Dokladnie tak, gdyz Tannoy nie ma zielonego pojecia o tym, jak MOJE pomieszczenie wyglada. To JA wiem jak ono wyglada. A to jest to, co o brzmieniu ich glosnikow w zaleznosci od ich USTAWIENIA w MOIM pomieszczeniu decyduje.
Widze ze ciagle jeszcze tej podstawowej zasady nie strawiles
Zamiast dyskutowac i sie zapierac, przesun swoje glosniki / fotel (przeciez to zaden problem), to sie dowiesz jak to dziala. A jesli Ci sie nie chce, to musisz zyc z tym, co ci wmowil Tanoy (ryzykujac potencjalna utrate lepszej niz dotychczas reprodukcji) .

Twoje zaproszenie na odsluchy jest co prawde mile, ale co mialo by ono pokazac? Jak brzmi ustawienie zgodnie z zaletami Tannoy? Czy jest to rownoznaczne z tym, ze jest ono najlepsze?
Przeciez wyglada na to, ze nawet zadnych innych nie wyprobowales, wiec jak chcesz je z inymi porownywac?

A powiedz mi kim Ty jesteś w wątku Tannoya?
Pomijając kwestię wieku i osłuchania

Pojedź do Coatbridge, posłuchaj i wtedy pogadamy, ok?

Ja, tak się przypadkiem zdarzyło, zawiozłem kolegę na nagranie w Niemczech i pokazano mi parę pomieszczeń przy okazji. Stąd Tannoy jeżeli o mnie chodzi.

Nie gniewaj się ale Twoje doświadczenia DIY nie bardzo mnie obchodzą. Sorry.

If you want the job done right, hire a professional.

39 minut temu, Sine Metu napisał:

Nie gniewaj się ale Twoje doświadczenia DIY nie bardzo mnie obchodzą. Sorry.

Nie gniewaj sie, ale zasady akustyki rzadza sie wlasnymi prawami, nie maja nic wspolnego z DIY i nic je nie obchodzi, co Tannoy zapisuje w swoich instrukcjach obslugi. Sorry.  

A jezdzenie po Niemczech i ogladanie pomieszczen ma tyle z tym wspolego co faza ksiezyca z brzmieniem mojego DACa 🙂 

Edited by xajas

54 minuty temu, Sine Metu napisał:

A powiedz mi kim Ty jesteś w wątku Tannoya?

Okazyjnym sluchaczem 🙂

Ja tez jezdze po Niemczech (codziennie) i ogladam sobie pomieszczenia, np. handlarza Audio, wyspecjalizowanego w produktach Tannoy (u mnie "za rogiem"). Ale w dalszym ciagu nie widze zwiazku z optymalnym ustawieniem sprzetu 😉

tann2.thumb.JPG.13717067d9a13563e3c1e45ae19c33a1.JPG

TANN.thumb.JPG.b1073121fc8270df76548666fb46e47a.JPG

Edited by xajas

Już abstrahując czy słuchamy Tannoy czy cokolwiek innego to systemy dedykowane tylko pod jakieś wybrane gatunki są dla mnie  systemami ułomnymi, w MUZYCE nuty, akordy, dynamika, timing, to wszystko występuje w każdym gatunku i zachowuje się wg tych samych zasad, podlega tym samym zależnościom czy to jazz czy klasyka, czy metal.

Nagraniami najbardziej dynamicznymi jest symfonika i doszedłem do wniosku, że najprościej sprawdzić czy system jest dobrze zestawiony właśnie na symfonice, osobiście polecam "Eroicę" jeśli jest dynamika i rozdzielczość wciskająca w fotel, separacja źródeł pozornych, a timing sprawia powiększenie źrenic 😮  to znaczy, że śmiało taki system poradzi sobie z metalem, a granie dzezików to dla takiego systemu będzie przedszkole.

Pisząc system miałem na myśli także akustykę. Ignorancja co do zasad akustyki zaistniała mocno w tym wątku, a szkoda, bo gra to później tak a nie inaczej i trzeba się tłumaczyć specyficzną barwą 🙂 a tak naprawdę nie słychać całych zakresów i nie winne temu są kolumny bynajmniej tylko klapki na oczach i zamknięte umysły

• Like 1

Już abstrahując czy słuchamy Tannoy czy cokolwiek innego to systemy dedykowane tylko pod jakieś wybrane gatunki są dla mnie  systemami ułomnymi, w MUZYCE nuty, akordy, dynamika, timing, to wszystko występuje w każdym gatunku i zachowuje się wg tych samych zasad, podlega tym samym zależnościom czy to jazz czy klasyka, czy metal.
Nagraniami najbardziej dynamicznymi jest symfonika i doszedłem do wniosku, że najprościej sprawdzić czy system jest dobrze zestawiony właśnie na symfonice, osobiście polecam "Eroicę" jeśli jest dynamika i rozdzielczość wciskająca w fotel, separacja źródeł pozornych, a timing sprawia powiększenie źrenic   to znaczy, że śmiało taki system poradzi sobie z metalem, a granie dzezików to dla takiego systemu będzie przedszkole.

Pisząc system miałem na myśli także akustykę. Ignorancja co do zasad akustyki zaistniała mocno w tym wątku, a szkoda, bo gra to później tak a nie inaczej i trzeba się tłumaczyć specyficzną barwą  a tak naprawdę nie słychać całych zakresów i nie winne temu są kolumny bynajmniej tylko klapki na oczach i zamknięte umysły

Ech, następny wie lepiej. I jeszcze teoria z powietrza, że Tannoye są do jakiegoś konkretnego rodzaju muzyki.
Klapki na oczach i zamknięte umysły? - to już się powinno chyba leczyć
Jprdl.

If you want the job done right, hire a professional.

Klapki na oczach i zamknięte umysły? - to już się powinno chyba leczyć

Jprdl.

Spojrzales w lustro?

Zdejmij te Tannoyowe klapki, to leczenie bedzie zbedne