Jump to content
Sign in to follow this  
EIC-Marketing

Fyne Audio F502SP – Special Production

Recommended Posts

 

Fyne Audio wprowadza do swojej oferty nowy model kolumn głośnikowych o oznaczeniu – F502SP, które są ulepszoną wersją uznanych na całym świecie konstrukcji F502. Producent zdecydował się w nieco mniejszą obudowę wykonaną z płyt pilśniowych o wysokiej gęstości, wstawić doskonałej jakości przetworniki premium, które stosowane są w modelu F702. Nowa koncepcja wymagała przeprojektowania zwrotnicy i systemu BassTrax. 

Przetwornik IsoFlare™, zastosowany w F-502SP, zawiera calową magnezową kopułkę wysokotonową napędzaną magnesem neodymowym i unikalny element wyprowadzający wysokie tony, który tworzy z membraną wykonaną z włóknistej celulozy i opartej na zawieszeniu FyneFlute™, akustyczną jedność. Zapewnia to bardzo stabilną charakterystykę kierunkową i równomierne przetwarzanie wszystkich częstotliwości w zakresie dźwięków reprodukowanych przez system. Takie rozwiązanie to punktowe źródło dźwięku.   

Ośmiocalowy IsoFlare™, wsparty ośmiocalowym przetwornikiem basowym, w połączeniu z ciężką, solidną aluminiową plintą o konstrukcji „kanapkowej” BassTrax i zaawansowaną zwrotnicą zawierającą elementy stosowane w produktach z linii „F700”, zapewnia wysoką wytrzymałość i dynamikę odtwarzania, ponadprzeciętną precyzję, głęboki bas i perfekcyjne odwzorowanie efektów stereofonicznych.

FyneAudio F502SP dostępne będą jako: czarne bądź białe wykończone na wysoki połysk oraz oklejone luksusowym fornirem orzechowym i wykończone również na wysoki połysk.

Właściwości Fyne Audio F502 SP:

Rodzaj konstrukcji:  2 ½ drożna, dyfusor BassTrax™ Tractrix promieniujący w dół, system z dwoma komorami wewnętrznymi. 

Rekomendowana moc współpracującego wzmacniacza (Watt RMS): 30-200

Moc ciągła (Watt RMS): 100

Moc szczytowa (Watt RMS): 400

Skuteczność (2.83 V/1m): 92 dB

Impedancja nominalna: 8Ω

Pasmo przenoszenia (-6dB typowe w pokoju): 30Hz-34kHz

Zastosowane przetworniki:1 x IsoFlare™ - punktowe źródło dźwięku - membrana niskośredniotonowa wykonana z włóknistej celulozy o średnicy 200mm; magnezowa kopułka wysokotonowa napędzana magnesem neodymowym o średnicy 25mm; zawieszenie FyneFlute™. 1 x niskośredniotonowa membrana wykonana z włóknistej celulozy o średnicy 200mm; zawieszenie FyneFlute™.

Podziała w zwrotnicy: 250Hz i 1.7kHz

Rodzaj zwrotnicy: bi-wired; filtr 2 rzędu dolnoprzepustowy; filtr 1 rzędu górnoprzepustowy

Wymiary (W x S x G w mm): 1110x338x380

Wykończenie: Piano Gloss Walnut / Piano Gloss Black / Piano Gloss White.

F502SP-front-3Q-grille-off-high-gloss-black-large-floorstander (1).jpgF502SP-front-3Q-grille-off-high-gloss-black-large-floorstander.jpgF502SP-front-3Q-grille-on-high-gloss-black-large-floorstander (1).jpgF502SP-front-3Q-grille-on-high-gloss-black-large-floorstander.jpgF502sp-piano-gloss-walnut-front-Gon.jpg

F502SP-front-grille-off-high-gloss-black-large-floorstander.jpgF502SP-front-grille-on-large-floorstander.jpgF502sp-piano-gloss-walnut-3Q-Goff.jpgF502sp-piano-gloss-walnut-3Q-Gon.jpgF502sp-piano-gloss-walnut-front-Goff.jpg

F502sp-piano-gloss-walnut-rear.jpgF502sp-piano-gloss-white-3Q-Goff.jpgF502sp-piano-gloss-white-3Q-Gon.jpgF502sp-piano-gloss-white-front-Gon.jpgF502sp-piano-gloss-white-front-Goff.jpg

F502sp-piano-gloss-white-rear.jpgF502SP-rear-high-gloss-black-large-floorstander.jpg

Edited by EIC-Marketing

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.