Skocz do zawartości
IGNORED

Czas na wzmacniacz do Dali E870


Mariusz Marciniak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym brał na Twoim miejscu tego Rotela Ra 980 Bx, a w międzyczasie zbierał na coś porządniejszego. Ma przy 4 ohm praktycznie 2 x 200W, więc słabeuszem jakimś nie jest. Oczywiście do tych kolumn by się przydało jeszcze coś wydajniejszego, a by pokazały się w pełnej klasie , ale i tu tragedii nie będzie.

Słuchałem tego modelu Rotela z Dali 450 i Dali 850. Jak dla mnie bardzo fajnie się zgrywa, uzupełnia. Podejrzewam , że z 870 będzie podobnie.

Ten Rotel w takiej cenie to moim zdaniem bardzo solidny piecyk. Nie można go tylko zestawiać z bardzo rozjaśnionymi  kolumnami. Dla mnie grał on lepiej niż nowszy model Ra 1070, którego cena katalogowa w pewnym momencie po podwyżkach była aż 7K (czysta abstrakcja swoją drogą) ? .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Jakby podeszło Ci połączenie Rotel'a Ra 980 Bx i chciałbyś iść wyżej to w przyszłości mógłbyś zakupić przedwzmacniacz i końcówkę: Rc 995 + Rb 990 , a ten set już by ładnie zarządził tymi Dali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exciter555 dziękuję za opinie i Twoje zainteresowanie moim tematem. Generalnie nie myślałem wcześniej o Rotelu bo bardziej w mojej świadomości i z doświadczeń odsłuchowych więcej miałem do czynienia z japońskimi konstrukcjami. Zarówno w kinie jak i w stereo... z angielskiej szkoły znam w zasadzie tylko NADa ale to i tak za dużo powiedziane.

I tak na przykład dzisiaj koniec końców podłączyłem tego Marantza PM-62 w swój zalążek systemu i szczerze to byłem w szoku lub może lepiej napisać że przeżyłem spore rozczarowanie ?. Spodziewałem się usłyszeć jakąś poprawę w stosunku do ampli Onkyo. Może nie jakąś spektakularną ale nastawiałem się że PM-62 lepiej poradzi sobie z E870 no bo w końcu to wzmacniacz stereo i nie znowu taki najsłabszy... Zmianę zauważyłem ale taką że pod każdym prawie względem Onkyo skopało tyłek Marantzowi - stąd moje zdziwienie. Fakt jest natomiast taki że połączenie Dali z angielskim klockiem zagrało bardzo płasko i mulasto. Średnica i wysokie wysunięte za bardzo na pierwszy plan, bas dużo słabszy i za bardzo konturowy. Mało dynamiki o szczegółowości nie wspomnę. Nawet przy odkręceniu gałki na godzinę 11 a nawet 12 gdzie spodziewałem się usłyszeć trochę więcej dołu nic takiego nie miało miejsca... Onkyo pod tym kątem przy poziomie głośności w okolicach 40tki robi już większe wrażenie a przy 45 jest małe trzęsienie ziemi i basu całkiem miękkiego i na pewno lepiej kontrolowanego mam pod dostatkiem. Rock i muzyka elektroniczna brzmią na marantzie jak z za zamkniętych drzwi. Jedynie wokale momentami wydają się wyraźniejsze i lepiej wyeksponowane. Wniosek taki że PM-62 zupełnie nie nadaje się do typu muzyki której słucham, a już na pewno nie w połączeniu z E870.

Dlatego wracając do Rotela mam pewien dylemat czy angielska szkoła grania jest dla mnie ?. Boję się że pomimo dobrych parametrów RA980BX też może nie udźwignąć zadania odpowiedniego wysterowania moich paczek w muzycznym repertuarze który mi odpowiada. Muszę się mu bliżej przyjżeć a już idealnie by było go sobie przed kupnem posłuchać ?.

Ps. Czekam na atak ze strony miłośników Marantza którzy zaraz po mnie pojadą że jestem głuchy i w ogóle się nie znam ?. I jak w ogóle taki badziewny ampli może lepiej zagrać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mariusz Marciniak

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Mariusz Marciniak napisał:

Dlatego wracając do Rotela mam pewien dylemat czy angielska szkoła grania jest dla mnie ?.

Miało być Marantza... Nie wiem co mi się tak napisało ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się tak że nabyłem dzisiaj drogą kupna ROTELA RA-980BX. W cenie dostałem kable kolumnowe Melodika MDC 2250 2,5m oraz dodatkowy komplet zworek na kablach SCHULZ-KABEL Silverline. Czy zrobiłem dobrze okaże się w najbliższych dniach jak wszystko popodpinam i odpalę kilka ulubionych kawałków. Postaram się wkrótce napisać o pierwszych wrażeniach z odsłuchów.

Co do kolejnych elementów budowanego przeze mnie systemu liczę również na waszą nieocenioną pomoc. W następnej kolejce będą DAC, interconect, RCA, odtwarzacz CD i tuner ... A potem się zobaczy ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i elegancko. Pierwsze koty za płoty ?

Osłuchaj się trochę i daj znać co i jak. W razie jakby Ci dźwięk nie podszedł to wzmacniacz sprzedaż bez problemu w dobrej cenie gdyż  ten model to bardzo chodliwy towar. Ale miejmy nadzieję, że się spodoba.

Pozdrowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.09.2019 o 21:14, Mariusz Marciniak napisał:

No i stało się tak że nabyłem dzisiaj drogą kupna ROTELA RA-980BX.

I jak tam spisuje się Rotel z Dali?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Pd9700 napisał:

I jak tam spisuje się Rotel z Dali?

Wczoraj podłączyłem na szybko i posłuchałem 2 godzinki kilku pierwszych kawałków które przyszły mi do głowy. I ciągle jeszcze nie dowierzam że relatywnie tani wzmacniacz tak dobrze sobie radzi z tymi paczkami. Trafiłem naprawdę zadbany egzemplarz i naprawdę jestem zadowolony, że się na niego zdecydowałem pomimo początkowych oporów. Po pierwszych odsłuchach mogę z całą pewnością napisać że to co słyszałem wcześniej w połączeniu Dali z ampli Onkyo i później przez kilka dni z Marantzem PM-62 to były namiastki tego co te paczki kryją w sobie. Rotel świetnie sobie z nimi radzi. W końcu pojawiła się scena której wcześniej próżno było szukać. Słuchając kawałka Pink Floyd - Money nie wiedziałem spod której kolumny zbierać sypiące się monety ?. Gitary bardzo szczegółowe i rozbrzmiewające tak że można sobie wyobrazić grającą na nich osobę dokładnie tam gdzie słychać instrument. Wokal grzecznie poszedł do środka i gapiąc się w zgaszony telewizor wydaje mi się że to on śpiewa ?. Kolejny kawałek Yello ft. Figi Ring - Kiss the cloud... odkryłem go na nowo. Słuchałem ze trzy razy pod rząd bo tak mi się to podobało. Następnie London Grammar i kawałek Hey Now - piękny lekko nosowy wokal przerywany nisko schodzącymi uderzeniami basu który przechodził przeze mnie falowymi uderzeniami - niesamowite uczucie. Dalej próbuje coś ostrzejszego... puszczam Rammsteina - Mutter. Whhhhoooo ależ to ma wykop w tym zestawieniu. Słychać wszystko to czego wcześniej nie było. Gitary elektryczne soczyste, wyraźne i muzykalne, nie ma już jazgotu zalewającego się z wokalem i basem. A bas w tym kawałku jest tak szybki, zwarty i świetnie kontrolowany że szczękę zbierałem z kolan. No i na koniec Deep Purple - The Surprising... miszczostwo świata.

Generalnie zestawienie Rotela RA-980BX z moimi Dali E870 spodobało mi się do tego stopnia że już dzisiaj nabyłem sobie do kompletu kaseciaka RD-965BX? i szukam jeszcze CDka oraz tunerka bo wymyśliłem sobie że złożę sobie taki zestawik i pobawię się nim przez dłuższą chwilę ?

Serdeczne dzięki wszystkim za udział w moim wątku i pomoc w doborze świetnego wzmacniacza.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mariusz Marciniak

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem , że podejdzie ? Starsze Rotele to naprawdę fajne maszyny i dobrze współgrają z równie starszymi Dali.. A jakbyś posłuchał Rc 995 + Rb 990 to byś dopiero usłyszał jak Twoje kolumny zagrają ? Ale na spokojnie. Będzie to czego dążyć. Miłego słuchania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to o czym pisałem z tym wzmacniaczem jest energia i wykop przy tych kolumnach zwłaszcza wychodzi to w rocku dobrze, że nie kupiłeś starego Sansui albo Accu do tych kolumn nie dość, że by były ciepłe kluchy bez życia to jeszcze byś przepłacił za to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i popatrz rotel zagrał. Nie trzeba było płacić kupę kasy na Sony czy chorą kasę za przereklamowane sansui. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Exciter555 napisał:

Tak myślałem , że podejdzie ? Starsze Rotele to naprawdę fajne maszyny i dobrze współgrają z równie starszymi Dali.. A jakbyś posłuchał Rc 995 + Rb 990 to byś dopiero usłyszał jak Twoje kolumny zagrają ? Ale na spokojnie. Będzie to czego dążyć. Miłego słuchania ?

Oj podszedł i to bardzo. Dzisiaj mam chwilę wolnego popołudniu które zamierzam spędzić na kolejnej sesjiodsłuchowej.

12 godzin temu, zeta-j napisał:

To jest to o czym pisałem z tym wzmacniaczem jest energia i wykop przy tych kolumnach zwłaszcza wychodzi to w rocku dobrze, że nie kupiłeś starego Sansui albo Accu do tych kolumn nie dość, że by były ciepłe kluchy bez życia to jeszcze byś przepłacił za to.

Dobrze że wasze rady były trafione w punkt i naprawdę dostałem to czego oczekiwałem. I za to jeszcze raz wam dziękuję.

8 godzin temu, Bartosz_70659 napisał:

No i popatrz rotel zagrał. Nie trzeba było płacić kupę kasy na Sony czy chorą kasę za przereklamowane sansui. 

Ano nie trzeba było ?. Mam za to oszczędność którą mogę spożytkować na rozbudowę systemu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.