Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór projektu domu / salon z kuchnią, a akustyka


DAWH

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Jestem na etapie wyboru projektu domu. 

W zasadzie wybrałem już, ale obawiam się nieco o akustykę. System będzie umieszczony w salonie.

Problem w tym, że wszystkie projekty, które mnie i żonę interesują mają całkiem podobny układ.

Bardzo proszę, doradźcie czy w takim salonie zagra muzyka i jak ewentualnie zaadoptować to pomieszczenie ?

Miejsce na system planuję tak poniżej, czyli tam gdzie umieszczono TV, a odsłuch sofa naprzeciwko.

Z góry bardzo dziękuję za cenne informacje.

PS. Nie chciał bym zmieniać tego projektu, bo to jeden z nielicznych, który pasuje mi i żonie...

Pozdrawiam, Dawid

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety jest trochę pytanie z serii "czy ten czerwony samochód będzie szybki", na podstawie samego rzutu parteru niewiele da sie stwierdzić... zależy jak ustawisz sprzęt i jakie będą możliwości adaptacji. Jeżeli przewidujesz możliwość wrzucenia pewnej ilości ustrojów akustycznych to da się względnie wybrnąć z wielu sytuacji, pod warunkiem odpowiedniego budżetu... jak nie - to i tak nie ma znaczenia, bo zawsze będzie  "mocnośrednio" skoro to otwarty salon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

To niestety jest trochę pytanie z serii "czy ten czerwony samochód będzie szybki", na podstawie samego rzutu parteru niewiele da sie stwierdzić... zależy jak ustawisz sprzęt i jakie będą możliwości adaptacji. Jeżeli przewidujesz możliwość wrzucenia pewnej ilości ustrojów akustycznych to da się względnie wybrnąć z wielu sytuacji, pod warunkiem odpowiedniego budżetu... jak nie - to i tak nie ma znaczenia, bo zawsze będzie  "mocnośrednio" skoro to otwarty salon

Właśnie dlatego ten temat. Pytanie gdzie tu najlepiej zaplanować miejsce na system i odsłuch...i gdzie umieścić ustroje akustyczne. Budżet to powiedzmy 10 -15 tys. 

Projekt po zakupie będzie adaptowany, ale oczywiście w ograniczonym zakresie. Pewne ściany można przesunąć, ale nie chciał bym tego robić w przypadku salonu. Ustroje są możliwe pod warunkiem, że nie będzie to coś stało na środku salonu (WAŻ). Biorę pod uwagę panele GK akustyczne na sufit. warto na całej powierzchni salonu ?

Na przykład płyta perforowana 1188 x 1998 mm 12.5 mm Knauf Cleaneo Akustik:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lub płyta gipsowo kartonowa akustyczna RIGIPS GYPTONE BIG QUATTRO typ Nr 41 12,5/1200/2400 mm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

itp,..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie proszę ?  Czy w takim salonie jest szansa na to, że uzyskam zadowalający efekt, stosując na przykład akustyczne płyty GK na suficie, itp., czy lepiej sobie całkiem odpuścić ten projekt. 

nie oczekuję cudów, ale akustyka jest dla mnie na tyle istotna, że w ostateczności jestem nawet w stanie zrezygnować z tego projektu. Problem w tym, że większość projektów które mnie interesują maja podobny układ salonu. Myślę, że wielu z nas boryka się z podobnym dylematem, przy wyborze projektu domu. Może ten wątek pomoże tez innym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę spróbować pomóc ale nie możemy operować takimi absolutami i od razu odpowiadać na pytania "czy uzyskasz zadowalający efekt". To jest dom, projekt wybrałeś - ciesz się. Trzeba po prostu popracować żeby w określonym budżecie wykorzystać jego możliwości do maksimum. Jak na salon z bardzo dużym współczynnikiem WAŻ - 10-15 tys będzie... do wykorzystania. Nie poszalejemy, ale na pewno zrobi się sporo lepiej. Niedawno realizowałem podobny temat, ale tam budżet był ponad dwukrotnie większy - masz foto niżej. Płyty perforowane - super sprawa, ja zawsze powtarzam że jak mam możliwość dopięcia się do projektu na etapie wykończeniowym, wtedy wrzucenie płyt perforowanych np. na cały sufit to duża oszczędność na późniejszej adaptacji, a i w salonie się żyje dużo lepiej... alternatywą, chociaż droższą, będzie sufit podwieszany "miękki" od np. ecophona. W adaptacji poniżej jest focus DS, cena ok 130-150 zł za m2 a w pokoju już zyje się zupełnie inaczej. Taki argument wyciągnęliśmy jak trzeba było przekonywać małżonkę do projektu poniżej, teraz cała rodzina bardzo zadowolona ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, na pewno będę chciał skorzystać z twoich usług kiedy dom będzie stał w stanie surowym zamkniętym. Wtedy trzeba by zdecydować o sposobie wykończenia tego salonu, tak żeby było ładnie, estetycznie i  przede wszystkim możliwie dobrze pod kątem akustyki.

Płyty perforowane zamiast standardowych GK na sufit na pewno trafią. Czy można je stosować na wełnę? bo dom ma być z lekkim stropem zintegrowanym z konstrukcją dachu. Do kleszczy jest podwieszony sufit z płyt gipsowo-kartonowych, pomiędzy kleszczami jest ocieplenie z wełny mineralnej a na kleszczach położone będą deski lub płyty OSB, aby można było poruszać się po strychu. 

Jeśli chodzi o ścianę za miejscem odsłuchu, tutaj też sprawa otwarta. Budżet zależy od tego ile pochłonie budowa. Jest szansa że wygospodaruję więcej. Zastanawiam się tylko jakiego rzędu to kwoty, żeby uzyskać zadowalający efekt w salonie powiedzmy 30m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są kwoty mierzalne, jeśli w grę wchodzi estetyka salonu. W normalnym pokoju dedykowanym mając 20-25 tys powiedziałbym że więcej nie da rady albo że to już by było trochę za dużo i takie baaaardzo high-end, w salonie... bywa różnie. Wiadomo że zawsze można zrobić drożej, pytanie czy jest sens no i czego kto oczekuje.

Co do tematu płyt na suficie to proponuję jeszcze rozważyć te perforacje, bo jak będą to te gęste to kurde efekt stroboskopowy może się mało podobać. Serio może lepiej ten ecophon albo np. coś klasy AcousticShaper? no ale to już taka fancy estetyka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

To nie są kwoty mierzalne, jeśli w grę wchodzi estetyka salonu. W normalnym pokoju dedykowanym mając 20-25 tys powiedziałbym że więcej nie da rady albo że to już by było trochę za dużo i takie baaaardzo high-end, w salonie... bywa różnie. Wiadomo że zawsze można zrobić drożej, pytanie czy jest sens no i czego kto oczekuje.

Co do tematu płyt na suficie to proponuję jeszcze rozważyć te perforacje, bo jak będą to te gęste to kurde efekt stroboskopowy może się mało podobać. Serio może lepiej ten ecophon albo np. coś klasy AcousticShaper? no ale to już taka fancy estetyka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem minimalistą, żona raczej też. Obawiam się, że AcousticShaper to zbyt ekstrawagancko może wyglądać jak na moje skromne progi. Natomiast sufity od ecophon wyglądają już całkiem fajnie. Orientujesz się jaki to jest mniej więcej koszt na sufit 30m2?

Czyli przed wykończeniem salonu konsultacja z tobą i zakup odpowiednich materiałów. Później jak pomieszczenie gotowe to pomiary i ewentualnie dodatkowa adaptacja ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schemat działania tak jak mówisz, jeśli chodzi o Ecophona to podstawowy Focus to ok 100 zł za m2 + 30% ok na montaż. Wersja Focus DS ma ukryte profile montażowe, znacznie lepsza do salonu, kosztuje 150 zł za m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

150 zł za m2

do salonu 30m2 wychodzi około 5000zł, nie jest źle... Ściana za słuchaczem też powinna być pokryta podobnymi płytami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ścianę za słuchaczem dałbym na wstrzymanie bo tam powinny być rozpraszacze, a je bez pomiarów wrzucać to szkoda bo drogie. Najważniejsze zrobić to, czego potem się już nie da dodać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek te ustroje na tylnej ścianie z pierwszego zdjecia to są zrobione z styrodoru bo tak mi wyglądają. A co jest na frontowej ścianie absorbery? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zibii napisał:

Bartek te ustroje na tylnej ścianie z pierwszego zdjecia to są zrobione z styrodoru bo tak mi wyglądają. A co jest na frontowej ścianie absorbery? 

W żadnym wypadku, jak nie ma takiej potrzeby budżetowej lub nie potrzebuję większej ilości rozpraszaczy i pochłaniania (czyli w sumie w dalszym ciągu budżet) to nie używam styroduru za dużo. To aluminium, wyciskane. Klasa najwyższa możliwa... a te w środku to drenwo

Na frontowej ścianie są grube zasłony + pustka (czyli zasłony na oknach) bo nic innego się nie dało za bardzo, ale i tak taka zasłona + 20 cm przestrzeni daje sporo pochłaniania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od wstępnego określenia jak chcecie urządzić salon, żeby przy całym suficie z Ecophonu + dywan/wykładzina + meble + kanapa nie okazało się że wysokie tony nagle gdzieś wessało i jest przetłumione pomieszczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę z innej beczki. Zastanawiam się czym  będziesz ogrzewać dom bo na razie na rysunku jest kocioł na ekogroszek albo pellet.

Podajnik jest dosyć głośny więc może przeszkadzać w odbiorze muzyki czy spaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wam dziękuję za sugestie i rady. Okazuje się, że wybór projektu domu, przy moich kryteriach (do 110m, prosta parterówka bez poddasza użytkowego) to nie takie proste w moim wypadku, kiedy akustyka ma znaczenie. 90% projektów ma taki salon,  że odechciewa się tam wstawiać stereo...

Dlatego doszedłem do wniosku, ze zmieniam projekt i szukam takiego, który mi odpowiada pod kątem akustyki.
Właściwie w całym gąszczu gotowców, znalazłem tylko jeden względnie nadający się:

Pozostaje zamiana wejścia z kotłownią - wydłuża się ściana pierwszego odbicia...

Jeśli nie ten, to jedyną opcją jest rysowanie projektu od zera, ale i tak musi to być salon z otwarta kuchnią, dlatego nie sądzę, żeby architekt wyczarował dużo lepszy układ niż ten.

Dajcie znać proszę co o tym myślicie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W dniu 15.09.2019 o 14:45, kszyho napisał:

Tak trochę z innej beczki. Zastanawiam się czym  będziesz ogrzewać dom bo na razie na rysunku jest kocioł na ekogroszek albo pellet.

Podajnik jest dosyć głośny więc może przeszkadzać w odbiorze muzyki czy spaniu.

ma być piec gazowy kondensacyjny lub pompa ciepła

W dniu 11.09.2019 o 14:14, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

ścianę za słuchaczem dałbym na wstrzymanie bo tam powinny być rozpraszacze, a je bez pomiarów wrzucać to szkoda bo drogie. Najważniejsze zrobić to, czego potem się już nie da dodać

Bartek, powiedz mi czy pod kątem akustyki, jest duża różnica na korzyść stropu żelbetowego kontra drewnianego, wypełnionego watą + płyta GK  ? Oczywiście mówimy o akustyce w salonie, bo poddasze jest nieużytkowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2019 o 11:41, Bartek z Mega-Acoustic napisał:

lodz_main_foto.jpg

o ku... tu jest jakby luksusowo. Z tego co piszesz adaptacja to 30k ktoś jest w stanie ocenić jaki to % sumy za potencjalny sprzęt który tam jest? Pieniądze jednak czasem dają szczęście ?

W dniu 17.09.2019 o 15:30, DAWH napisał:

rzut_1_web.jpg

Proszę powiedz jak już jesteś na etapie budowania od 0 to co Cię powstrzymuje aby kupić dom z pomieszczeniem, które możesz wykorzystać tylko do odsłuchu (może z 20 mkw)? Może dołożysz kilka tys. ale i tak chyba wyjdzie taniej niż adaptacja salonu i tak z niepewnym skutkiem + większe możliwości łatwiejszej, tańszej adaptacji + możliwość nieprzeszkadzania innym mieszkańcom + 0% wpływu WAŻ?

Nie wiem w jakim wieku są inni użytkownicy ale jeżeli nie możesz zrobić osobnego pomieszczenia to może kompromisem jest wybranie takiego projektu, w którym po wyprowadzce jednego z dzieciaków można by było zrobić z jednej sypialni pokój odsłuchowy? Chyba, że masz dzieci w wieku przedszkolnym to trochę głupio tyle czekać ? Jeżeli moje propozycje są zbyt śmiałe to przepraszam - nigdy nie budowałem domu więc to są tylko takie moje przemyślenia gdybym był na Twoim miejscu.

Moim skromnym zdaniem łatwiej będzie Ci uzyskać dobre granie w pierwszym projekcie, w tym drugim masz kominek, kanapę zupełnie na środku lub nawet bliżej. W pierwszym projekcie jak jesteś na etapie budowy od 0 to teoretycznie jesteś w stanie stworzyć ukrytą, rozwijaną kotarę która oddzieli salon od kuchni i wychodzi ci teoretycznie coś takiego jak zasłona, którą wysłał @Bartek z Mega-Acoustic na oknie jego klienta. Dodatkowo chyba będziesz w stanie uzyskać lepszą symetrię w II projekcie będzie już pewnie trzeba więcej kombinować.

PS dylematy audiofilów... jak też kupowałem mieszkanie m. in. wg kryteriów salonu i jego potencjalnych możliwościach dla audio ? . Oczywiście, nie ukrywam, że moi znajomi tego zupełnie nie ogarniają nie mówiąc o ich partnerkach, na szczęście moja żona chcę bym był szczęśliwym człowiekiem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2019 o 14:29, DAWH napisał:

Cześć wszystkim,

Jestem na etapie wyboru projektu domu. [•••]

Bardzo proszę, doradźcie czy w takim salonie zagra muzyka i jak ewentualnie zaadoptować....

Z góry bardzo dziękuję za cenne informacje.

PS. Nie chciał bym zmieniać tego projektu, bo to jeden z nielicznych, który pasuje mi i żonie...

Pozdrawiam, Dawid

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dygresję wtrącę, bo bardzo mi zaimponowało takie podejście, czyli przed całą budową.

Pomóż użytkownikom i doradcom i podaj, jaka to ma być muzyka. Bardzo różne są gusta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
treść

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, PawelMitsu napisał:

Proszę powiedz jak już jesteś na etapie budowania od 0 to co Cię powstrzymuje aby kupić dom z pomieszczeniem, które możesz wykorzystać tylko do odsłuchu (może z 20 mkw)?

Paweł, tak na wstępie dzięki za wpis. 

Widzisz, wybór pomiędzy salonem do odsłuchu, a dedykowanym pokojem wcale nie jest taki jednoznaczny i prosty. Oczywiście biorę to pod uwagę. Nawet z żona o tym rozmawiałem :)

Tylko widzisz, obecnie mam sprzęt w salonie, w mieszkaniu. To jest miejsce gdzie muzyka jest obecna bardzo często. Mój 2,5 letni syn też bardzo lubi słuchać i tańczyć właśnie w tym salonie. Żonie nie przeszkadza muzyka, a przeważnie jest wręcz przeciwnie. Nie bardzo chcę się oddzielać od rodziny, sam siedzieć w tej jaskini audio. Jak bym miał nastoletnie dzieci to nawet bym się nie zastanawiał. Poszedł bym w osobne pomieszczenie. Ale tak, życie ucieka, a ja bardzo cenie sobie czas spędzony z dzieciakiem. Właśnie dlatego nie chcę  dziennie siedzieć w odosobnieniu. 

 

55 minut temu, PawelMitsu napisał:

Moim skromnym zdaniem łatwiej będzie Ci uzyskać dobre granie w pierwszym projekcie, w tym drugim masz kominek, kanapę zupełnie na środku lub nawet bliżej. W pierwszym projekcie jak jesteś na etapie budowy od 0 to teoretycznie jesteś w stanie stworzyć ukrytą, rozwijaną kotarę która oddzieli salon od kuchni i wychodzi ci teoretycznie coś takiego jak zasłona, którą wysłał @Bartek z Mega-Acoustic na oknie jego klienta. Dodatkowo chyba będziesz w stanie uzyskać lepszą symetrię w II projekcie będzie już pewnie trzeba więcej kombinować.

Zgadzam się z Tobą ! Nie bardzo mnie przekonuje ta sofa na środku, a tylna ściana to wielkie okno. Dlatego skłaniam się jednak ku pierwszemu projektowi. Wyobraź sobie, że zdołałem przekonać żonę na to żeby zamknąć kuchnię i zastosować drzwi przesuwne wbudowane w ścianę. Jak mam potrzebę to zamykam takie drzwi i wtedy kuchnia całkowicie oddzielona jest. Mało tego, zgodziła się na wydłużenie domu w lewo o 1m, czyli salon będzie trochę dłuższy niż teraz, w sumie jakieś 35m2 bez kuchni.

Zastanawiam się nad wnęką którą stanowi korytarz. Brdzie to chyba jedyny większy problem trudny do wyeliminowania. Czy macie doświadczenie z takim układem salonu, w którym korytarz jest otwarty od tej strony po której jest umieszczony sprzęt?

Podpowiedzcie proszę czy warto też iść w strop żelbetowy, czy wystarczy drewniany (dźwigary), wypełnione watą i płyty GK ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, xetras napisał:

Dygresję wtrącę, bo bardzo mi zaimponowało takie podejście, czyli przed całą budową.

Pomóż użytkownikom i doradcom i podaj, jaka to ma być muzyka. Bardzo różne są gusta.

Myślę że wielu ludzi zakręconych na punkcie audio ma podobne dylematy. A wybór odpowiedniego projektu domu to jak dla mnie podstawa. Później jest już za późno...Problem w tym, że większość nowych projektów ma akustykę mocno przeciętną. A to tylko jedna w bardzo wielu kwestii decydujących o wyborze takiego, a nie innego domu.

Ciężkie nasze życie :)

Słucham prawie wszystkiego (oprócz plastikowej komercji). Obecnie sporo polskiej alternatywy, ale także elektronika, trip hop, ambient, pop, synth pop, jazz, soul, progressive rock, jakieś eksperymenty z pogranicza elektroniki, jazzu i rocka., itd...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, DAWH napisał:
Godzinę temu, PawelMitsu napisał:

Proszę powiedz jak już jesteś na etapie budowania od 0 to co Cię powstrzymuje aby kupić dom z pomieszczeniem, które możesz wykorzystać tylko do odsłuchu (może z 20 mkw)?

Paweł, tak na wstępie dzięki za wpis. 

Widzisz, wybór pomiędzy salonem do odsłuchu, a dedykowanym pokojem wcale nie jest taki jednoznaczny i prosty. Oczywiście biorę to pod uwagę. Nawet z żona o tym rozmawiałem ?

Tylko widzisz, obecnie mam sprzęt w salonie, w mieszkaniu. To jest miejsce gdzie muzyka jest obecna bardzo często. Mój 2,5 letni syn też bardzo lubi słuchać i tańczyć właśnie w tym salonie. Żonie nie przeszkadza muzyka, a przeważnie jest wręcz przeciwnie. Nie bardzo chcę się oddzielać od rodziny, sam siedzieć w tej jaskini audio. Jak bym miał nastoletnie dzieci to nawet bym się nie zastanawiał. Poszedł bym w osobne pomieszczenie. Ale tak, życie ucieka, a ja bardzo cenie sobie czas spędzony z dzieciakiem. Właśnie dlatego nie chcę  dziennie siedzieć w odosobnieniu. 

Doskonale Cię rozumiem, w zasadzie to jedna z rzeczy o której nie napisałeś (przynajmniej ja się tego nie doczytałem), czyli czego oczekujesz w odbiorze muzyki i na jakim stopniu zaawansowania jesteś. Mam podobnie. U nas muzyka to w zasadzie najważniejszy czynnik we wspólnym spędzaniu wolnego czasu i lubię jak gra w miejscu gdzie spędzamy czas. Jednak równie mocno lubię robić sobie samotne odsłuchy, w których się szczególnie skupiam i odłączam się od wszystkiego, nawet jeżeli znajdę czas na odsłuchanie jednego albumu w tygodniu (wielki niedosyt ale zawsze coś i to najczęściej w piątek po 22). Ja mam system w salonie nie z wyboru tylko z konieczności.

Wszystko to kwestia oczekiwań, możliwości $ i priorytetów dlatego też jest opcja stworzenia 2 zestawów jeden do referencyjnego odsłuchu w osobnym pomieszczeniu drugi do małych szaleństw z domownikami w salonie ? 70% sianka na zestaw referencyjny 30% na jakiś uniwersalny mniej wymagający komplet do zabaw, % już sobie sam dopasuj ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PawelMitsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy budowie domu z tym sianem różnie bywa... Dlatego trudno o takie kompromisy, żebym sobie mógł pozwolić na dwa dobre systemy.

Jak to facet, potrzebuję ciemni, jaskini, itp.. ale wtedy wrzucam na uszy dobre słuchawki i nikomu nie przeszkadzam :)

Na jakim etapie jestem? Ciężko stwierdzić, mam system warty jakieś 25k  wiec szału nie ma, ale przyjemność z odsłuchu już tak. Lubię lampioniki i w takie brzmienie idę :)

11 minut temu, PawelMitsu napisał:

czego oczekujesz w odbiorze muzyki i na jakim stopniu zaawansowania

oczekuję przyjemności, nie koniecznie okupionej 100% naturalnością...

Wydaje mi się, że akustyka to podstawa i jak tylko mogę i starczy mi środków to ją dopracuję już na etapie budowy.

Sprzęt ważny, ale jak mam skopaną akustyke to żaden hiend tam nie zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DAWH napisał:

mam system warty jakieś 25k  wiec szału nie ma

hahah, dobry z Ciebie zgrywus ? Może nie jest to jakaś porażająca kwota ale mała też nie. Myślę że poza zasięgiem (nawet wyobraźnią) dużej części Polaków w kontekście wydatków na "słuchanie muzuki". Jeżeli masz taki potencjał finansowy to walcz (także ze sobą) o osobne pomieszczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PawelMitsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PawelMitsu napisał:

Jeżeli masz taki potencjał finansowy to walcz (także ze sobą) o osobne pomieszczenie.

Znając życie to skończy się na salonie. Gdybym miał iść w osobne pomieszczenie to max jaki wygospodaruję to jakieś 14m2. Trchę mało, takie 35m2 daje jednak więcej możliwości. Jak dożyję i będę bliżej emerytury to się przeniosę na poddasze. Tam do zagospodarowania duża przestrzeń :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, DAWH napisał:

14m2. Trchę mało, takie 35m2 daje jednak więcej możliwości

 

53 minuty temu, DAWH napisał:

Sprzęt ważny, ale jak mam skopaną akustyke to żaden hiend tam nie zagra.

Pełna zgoda. 

 

W II projekcie masz dodatkową sypialnie, może rzeczywiście jest to lepsza opcja ? szkoda tylko lokalizacji tego kominka... Może da się go przenieść na ścianę gdzie jest WC (nie wiem jak to jest z wprowadzaniem zmian w takich projektach ale chyba by się dało)

W projekcie II można by było - jak to określiłeś - na emeryturze kiedy dzieciaki wylecą ?, pokusić się o osobne pomieszczenie (wyburzenie ścianki działowej i wyrwanie kawałka przedpokoju dało by Ci z 22 mkw). Pomieszczenia na poddaszach to z tego co wiem są trudne w adaptacji. Została by Ci też dodatkowa sypialnia dla gości (przechodnia -  ale to chyba nie jest jakiś wielki problem w tym przypadku) lub gabinecik. Może trochę wybiegam w przyszłość ale jeżeli to Twoj docelowy dom to warto to przemyśleć.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PawelMitsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, PawelMitsu napisał:

 

Pełna zgoda. 

 

W II projekcie masz dodatkową sypialnie, może rzeczywiście jest to lepsza opcja ? szkoda tylko lokalizacji tego kominka... Może da się go przenieść na ścianę gdzie jest WC (nie wiem jak to jest z wprowadzaniem zmian w takich projektach ale chyba by się dało)

W projekcie II można by było - jak to określiłeś - na emeryturze kiedy dzieciaki wylecą ?, pokusić się o osobne pomieszczenie (wyburzenie ścianki działowej i wyrwanie kawałka przedpokoju dało by Ci z 22 mkw). Pomieszczenia na poddaszach to z tego co wiem są trudne w adaptacji. Została by Ci też dodatkowa sypialnia dla gości (przechodnia -  ale to chyba nie jest jakiś wielki problem w tym przypadku) lub gabinecik. Może trochę wybiegam w przyszłość ale jeżeli to Twoj docelowy dom to warto to przemyśleć.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przy budowie domu wybiega się w przyszłość, bo dzieciaki wyjdą szybciej niż się wydaje...

Dlatego wywalenie ściany i połączenie dwóch pokojów to dobry pomysł. Adaptować poddasze specjalnie do audio - niekoniecznie.

Po rozmowach z żoną udało się ją przekonać do zamknięcia kuchni na salon. To bardzo duże ustępstwo z jej strony, bo od początku chciała w pełni otwartą kuchnię....

Ostatecznie wybraliśmy poniższy projekt i raczej nic się nie zmieni w tej kwestii.

Dom będzie BEZ kominka. Wydłużamy dom o około 1m, od prawej strony, tym samym powiększamy salon do około 35m2  (robi się prostokąt). Zamykamy kuchnię: ściana + drzwi przesuwne chowane w ścianie. Ściana za słuchaczem będzie lekko zaadoptowana akustycznie o ile przekonam żonę - jakiś dyfuzor, lub specjalne panele - jeszcze nie wiem jakie. W całym salonie na suficie położę jakieś płyty akustyczne. W przyszłości, jak dożyję - łączę pokój 8 i 7, otrzymuję 25m2 tylko do audio.

Nie wiem tylko jaki strop wybrać- drewniany  czy żelbetowy (dużo droższy).

Jedyny problem stanowi korytarz, ale tego nie jestem w stanie wyeliminować. Zastanawiam się jakie macie doświadczenia z takim korytarzem i czy mocno psuje akustykę ?

 

 

projekt-dom-w-kostrzewach-4-a-1565013940__11815.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, DAWH napisał:

Po rozmowach z żoną udało się ją przekonać do zamknięcia kuchni na salon. To bardzo duże ustępstwo z jej strony, bo od początku chciała w pełni otwartą kuchnię....

Gratsy, to rzeczywiście duże ustępstwo. Najwyżej w przyszłości jak już się przeniesiesz w całkowicie niezależne miejsce to możesz ją ponownie otworzyć wg pierwotnego projektu.

42 minuty temu, DAWH napisał:

Ściana za słuchaczem będzie lekko zaadoptowana akustycznie o ile przekonam żonę - jakiś dyfuzor, lub specjalne panele - jeszcze nie wiem jakie.

Też ostatnio zastanawiałem się nad dyfuzorem z tyłu za kanapą ale bez pomiarów nie podchodzę do tematu. Nie wiem czy potrafisz to sobie wyobrazić ale ja wpadłem na pomysł, że jeżeli użyłbym dyfuzorów 3D to na grzbietach "kostek" nalepił bym jakąś grafikę (pociętą na kostki). Można by było uzyskać fajny efekt tj. patrząc na dyfuzor na wprost wyłaniałby się obraz w całości a pod kątem był by to kontrolowany misz-masz. Choć dyfuzory same w sobie wyglądają ciekawie i w prostych wnętrzach ich nieregularna struktura może wprowadzić trochę życia i charakteru.

Może są też jakieś rozwiązania które można zamontować na całej płaszczyźnie ściany tak aby było pragmatycznie ale żeby design był miły dla oka, pewnie trzeba by było to robić na etapie wykańczania mieszkania.

A może cegłówki tylko ułożone odwrotnie czyli krótszą ścianką w kierunku środka salonu, z różną głębokością ? ?@Bartek z Mega-Acoustic robiłeś już kiedyś coś takiego, jakie cechy akustyczne ma pomarańczowa tradycyjna cegła?

42 minuty temu, DAWH napisał:

Nie wiem tylko jaki strop wybrać- drewniany  czy żelbetowy (dużo droższy).

Niech mnie poprawią ale chyba zasada jest uniwersalna ?, czym coś jest sztywniejsze tym lepiej dla akustyki więc chyba beton (?). Musisz popytać budowlańców. W kontekście budowy domu ja bym wybierał coś co jest "lepsze" z budowlanego punku widzenia, a na II miejscu stawiałbym akustykę.

42 minuty temu, DAWH napisał:

Jedyny problem stanowi korytarz, ale tego nie jestem w stanie wyeliminować. Zastanawiam się jakie macie doświadczenia z takim korytarzem i czy mocno psuje akustykę ?

Może wstawić drzwi wysuwane ze ściany (z pomieszczenia 6)? Uzyskał byś efekt otwartego salonu na przedpokój, a w czasie odsłuchów mógłbyś zamykać. Musiałbyś tylko sedes z zabudową z pomieszczenia 6 wysunąć trochę od ściany żeby zrobić miejsce na wnękę z tymi drzwiami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PawelMitsu
Chcę dopisać tekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PawelMitsu napisał:

Gratsy, to rzeczywiście duże ustępstwo. Najwyżej w przyszłości jak już się przeniesiesz w całkowicie niezależne miejsce to możesz ją ponownie otworzyć wg pierwotnego projektu.

pracuję w handlu, użyłem kilku sztuczek :)))

10 minut temu, PawelMitsu napisał:

Też ostatnio zastanawiałem się nad dyfuzorem z tyłu za kanapą ale bez pomiarów nie podchodzę do tematu

Dokładnie, ja również planuję pomiary, ale to dopiero jak salon będzie wykończony i umeblowany. Chciałbym jednak uniknąć dyfuzorów drewnianych typu kostki (WAŻ) .. Dlatego bardzo jestem ciekaw jak taka cegła lub inny kamień dekoracyjny wpływa na akustykę. Kompletnie nie mam doświadczenia w tej kwestii. 

Ty masz jakiegoś faworyta do swojego salonu?

24 minuty temu, PawelMitsu napisał:

ich nieregularna struktura może wprowadzić trochę życia i charakteru.

życie żony może skrócić :))

 

32 minuty temu, PawelMitsu napisał:

Może wstawić drzwi wysuwane ze ściany (z pomieszczenia 6)? Uzyskał byś efekt otwartego salonu na przedpokój, a w czasie odsłuchów mógłbyś zamykać. Musiałbyś tylko sedes z zabudową z pomieszczenia 6 wysunąć trochę od ściany żeby zrobić miejsce na wnękę z tymi drzwiami.

też nad tym myślałem, tym bardziej, że toaleta zostanie usunięta, pozostanie tylko pokój. Tylko dobrze by było, żeby się wypowiedział ktoś, kto ma wiedzę odnośnie takiego korytarza i "psucia" przez niego akustyki. Takie ewentualne, chowane drzwi w ścianę trzeba zaprojektować na etapie adaptacji projektu u architekta. Także jeszcze przez budową. No i nie są to tanie rozwiązania...

Co do stropu, to pod katem budowlanym żelbet i drewno są ok, jak nie planuję poddasza użytkowego. Bardziej chodzi tutaj o koszty, bo żelbet dużo droższy. Może się jednak okazać, że sufit w salonie nie wymaga aż takiego stropu, żeby akustyka była ok. Tego nie wiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DAWH napisał:

pracuję w handlu, użyłem kilku sztuczek :)))

haha ja też sprzedaję, chyba muszę zmienić miejsce skoro masz sprzęt za 25k ?

5 minut temu, DAWH napisał:

Ty masz jakiegoś faworyta do swojego salonu?

mną się nie sugeruj, jeszcze urządzam swoje nowo kupione mieszkanie, do dużego pokoju kanapa, dywan i lampy mi zostały ? jak to zrobię wtedy będę myślał nad konkretnymi "systemowymi" rozwiązaniami poprawiającymi akustykę. Tak jak Ci mówię nie sugeruj się mną jeżeli chodzi o ustroje to mam pewnie taką samą wiedzę jak Ty, nie mówiąc o sprzęcie bo z finansowego punktu widzenia to twój sprzęt to inna liga niż mój więc pytaj profesjonalistów ?

34 minuty temu, DAWH napisał:
59 minut temu, PawelMitsu napisał:

ich nieregularna struktura może wprowadzić trochę życia i charakteru.

życie żony może skrócić :))

 

pokaż żonie zdjęcie, które wrzucił @Bartek z Mega-Acoustic i niech wyrazi swoją opinie, wg mnie świetnie wygląda. Ogólnie jest prostota i bardzo dobrze wygląda ta drewniana konstrukcja (żona nie musi wiedzieć że to dyfuzor ?) . W końcu w proste wnętrza specjalnie wstawia się takie "bardziej skomplikowane" przedmioty, żeby właśnie uwypuklić klasykę i dodać trochę charakteru. W mojej opinii całkowicie płaskie pomieszczenia są nudne i świadczą trochę o braku odwagi i wizji ale to już temat na inną dyskusje ? .

PS uważaj na projektantów wnętrz bo oni bardzo nie lubią sprzętów audio (wiem to z własnego doświadczenia)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cegła ma bardzo niewielkie różnice w wysokości i wszędzie bardzo podobne, w żadnym wypadku nie robi za dyfuzor. Dla samego wnętrza nie jest zła, bo ma sporo większe współczynniki pochłaniania niż np. beton albo malowana ściana, ale raczej bym tędy nie szedł. Te wszystkie ozdobne kamienie itd - różnice wysokości w tym to parę mm i nie są ustawione w żadną sekwencję, rozpraszanie od tego jest szczątkowe. Może rzeczywiście dla Ciebie rozwiązaniem byłoby OptiDi które wrzucałem, ma 4 cm wysokości więc nie rzuca się tak bardzo w oczy i nie jest drewniane tylko aluminiowe, ale pokryć całą ścianę rozpraszaczem... no to by drogo było. OptiDi jest całkiem spoko kosztowe jako sam rozpraszacz, ale w dalszym ciągu to ok 2000 zł za m2. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.