Jump to content
oskar91

Jakie kolumny do Denon DRA-800H?

Recommended Posts

Witam,

Szukam kolumn podstawkowych do współpracy z Denonem DRA-800H. Sprzęt służyłby jako nagłośnienie salonu (16m2) z aneksem (łącznie 23m2). Służyłby nie tylko do odsłuchu muzyki ale również jako nagłośnienie przy oglądaniu filmów.

Budżet jaki mogę przeznaczyć na kolumny to 2000-2500 zł za parę.

Jakiś czas temu odsłuchiwałem kolumny Klipsch RP600m z Denonem X2500 i nie ukrywam, że to połączenie przypadku mi do gustu więc Klipsch będzie jedną z opcji. 

Oczywiście planuje odsłuch kolumn przed zakupem ale chciałbym trochę zawęzić wybór.

Edited by Rucia1

Witaj serdecznie,

jeśli lubisz brzmienie jaśniejsze z wyraźniej wyeksponowanymi skrajami pasma, na pewno połączenie Denon DRA-800H z największymi monitorami Klipsch RP-600M jest optymalne i rekomenduję je. Jako alternatywa warto posłuchać najnowsze monitory Focal Chora 806. Także możesz liczyć na świetną dynamikę, szybkość i energię. Jeśli lubisz bardziej spokojny charakter, spójrz na Kef Q350, które teraz są oferowane w bardzo atrakcyjnej cenie, Dali Oberon 3 lub Monitor Audio Bronze 2.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Bardzo chętnie odwiedziłbym Wasz salon, ale niestety mam do Was prawie 200 km 🙂

Dali Oberon 3 odsłuchiwałem i z Denonem X2500 był dla mnie zbyt spokojny i "zlany". Wymienione Monitory i KEFy mam gdzie odsłuchać, ale skoro będą grać podobnie do Dali to nie wiem czy jest sens.

Szukam jakiejś alternatywy dla kolumn od Klipsch.

Focal Chora 806 w Warszawie jeszcze nie udało mi się znaleźć.

Edited by oskar91

z Denonem bardzo dobrze zgrywaja sie kolumny B&W z serii 600, polecam odsluch modelu 606. Swietna alternatywa dla kolumn Klipsch z brzmieniem bardziej poukladanym. Bedzie dynamika, bas, przestrzen. Warto nas odwiedzic i odsluchac tych kolumn. Zapraszam 🙂

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

5 godzin temu, oskar91 napisał:

Wymienione Monitory i KEFy mam gdzie odsłuchać, ale skoro będą grać podobnie do Dali to nie wiem czy jest sens.

Nie widzę w tych kolumnach podobieństwa, dlatego jak najbardziej warto posłuchać. Jeśli podoba Ci się tak bardzo ten Klipsch to tak na prawdę ciężko będziesz miał znaleźć coś podobnego. Posiada specyficzne brzmienie mocne oddanie, sporo dołu. Jeśli Ci się podoba to nic ino brać, lecz przed zakupem postaraj się jeszcze raz odsłuchać tylko dłużej - sprawdzić czy nie meczą 😉
Nie kiedy jest krótki efekt "łał", a dopiero później dostrzegasz więcej zalet w innych brzmieniach.

Pozdrawiam.

www.facebook.com/S4Home/ - polub nas! Śledź nowości i promocje.

Co wybrać? Od czego zacząć? Jak ustawić? Doradzamy zarówno w sprzęcie nowym jak i używanym. Dla forumowiczów niższe ceny. Zapraszamy!

21 godzin temu, oskar91 napisał:

Bardzo chętnie odwiedziłbym Wasz salon, ale niestety mam do Was prawie 200 km 🙂

Dali Oberon 3 odsłuchiwałem i z Denonem X2500 był dla mnie zbyt spokojny i "zlany". Wymienione Monitory i KEFy mam gdzie odsłuchać, ale skoro będą grać podobnie do Dali to nie wiem czy jest sens.

Szukam jakiejś alternatywy dla kolumn od Klipsch.

Focal Chora 806 w Warszawie jeszcze nie udało mi się znaleźć.

Jest u nas także możliwość wypożyczenia do odsłuchu w Twoim domu, może warto z tego skorzystać. Focal Chora fizycznie będzie u nas na początku przyszłego tygodnia, kolumny naprawdę warte zainteresowania. Natomiast MA i Dali także warto odsłuchać, może spodobają się.

Aha, jeszcze taka moja bardzo ciekawa propozycja - spójrz na Jean Marie Reynaud.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

5 godzin temu, jarr napisał:

Melodika bl 40 

Również ciekawa propozycja. Bass reflex z przodu, ocieplone brzmienie - plus dla uniwersalności brzmienia 😉

Co wybrać? Od czego zacząć? Jak ustawić? Doradzamy zarówno w sprzęcie nowym jak i używanym. Dla forumowiczów niższe ceny. Zapraszamy!

Panowie,

Dziękuje za ostatnie kilka propozycji, ale szukam kolumn podstawkowych. Na podłogowe niestety nie mam miejsca :(

Ja słuchałem tego Denona z Pylonami Opal 23 i Pearl 27 i też fajnie grało,ale to podłogówki.Mam tą samą zagwozdkę.Chcę wypróbować Denona DRA-800H oraz Marantza NR1200 i dobrać do nich dobre monitory,bo również w moim pokoju jest mało miejsca(10 m) i podłogówki byłyby za duże.Na razie myślę o Pylonach Diamond,Ruby lub Opal oraz Elac Debut 2.0 B6.2,Cambridge Audio SX60,Kef Q350. Wszystko zależy od ceny i jak mi podejdą takie zestawy.Zależy mi na szczegółowości,scenie i dynamice.Także muszę się wybrać do kolegów z Q21 w najbliższym czasie na odsłuchy,bo u nich posłucham (mam nadzieję) te wszystkie monitory.Co sądzicie o moich typach.Sprawdzą się?

21 godzin temu, Kacper Wojciechowski napisał:

Zerknij na markę STX mają sprzęt nagłaśniający naprawdę dobrej jakości i do tego w całkiem przyzwoitych cenach. 

true

A co sądzicie o kolumnach Wilson EL-4? Byłem na krótkiej prezentacji i ogólnie wywarły na mnie dobre wrażenie. Może ktoś ma takie kolumny i może się podzielić opinią po dłuższym użytkowaniu?

Jeżeli już zdecydowałeś się na tego Denona, to nie łącz go chociaż z Dali i Focalem bo będzie zbyt metalicznie.

Do rozważenia: Pylony z serii Pearl

Edited by Tonnii99

Zależy jakie dali z zenzorami miałem onkyo 8270 było super ale to onkyo to "muł" z oberonami było bardzo przy mulone i bass buczał więc denon napewno zagra ładną górą i środkiem ale obawiam się czy bas nie będzie się ciągnąć..

6 godzin temu, Tomek Metal napisał:

oberonami było bardzo przy mulone i bass buczał

Oberony mają na tyle wystarczająco basu, że raczej nie łączył bym ich z ampli, które podkreślają te częstotliwości. Później efekt jest taki jak nie inny "buczy".
Pozdrawiam.

Dali są jasne. Już kiedyś i były i do dziś są. Ale są też wyjątki. Dawno temu miałem u siebie Euphonie MS4. Wow! i to była klasa.Ale to też inna kasa...Słuchałem póki co raz tego Denona i szczerze pisząc. Nie dałbym za niego 3k...chyba wolałbym rozbroić to na części. Ale zarazem traci to idee "all in one"