Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny do Denon DRA-800H?


oskar91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam kolumn podstawkowych do współpracy z Denonem DRA-800H. Sprzęt służyłby jako nagłośnienie salonu (16m2) z aneksem (łącznie 23m2). Służyłby nie tylko do odsłuchu muzyki ale również jako nagłośnienie przy oglądaniu filmów.

Budżet jaki mogę przeznaczyć na kolumny to 2000-2500 zł za parę.

Jakiś czas temu odsłuchiwałem kolumny Klipsch RP600m z Denonem X2500 i nie ukrywam, że to połączenie przypadku mi do gustu więc Klipsch będzie jedną z opcji. 

Oczywiście planuje odsłuch kolumn przed zakupem ale chciałbym trochę zawęzić wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rucia1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj serdecznie,

jeśli lubisz brzmienie jaśniejsze z wyraźniej wyeksponowanymi skrajami pasma, na pewno połączenie Denon DRA-800H z największymi monitorami Klipsch RP-600M jest optymalne i rekomenduję je. Jako alternatywa warto posłuchać najnowsze monitory Focal Chora 806. Także możesz liczyć na świetną dynamikę, szybkość i energię. Jeśli lubisz bardziej spokojny charakter, spójrz na Kef Q350, które teraz są oferowane w bardzo atrakcyjnej cenie, Dali Oberon 3 lub Monitor Audio Bronze 2.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie odwiedziłbym Wasz salon, ale niestety mam do Was prawie 200 km ?

Dali Oberon 3 odsłuchiwałem i z Denonem X2500 był dla mnie zbyt spokojny i "zlany". Wymienione Monitory i KEFy mam gdzie odsłuchać, ale skoro będą grać podobnie do Dali to nie wiem czy jest sens.

Szukam jakiejś alternatywy dla kolumn od Klipsch.

Focal Chora 806 w Warszawie jeszcze nie udało mi się znaleźć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez oskar91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Denonem bardzo dobrze zgrywaja sie kolumny B&W z serii 600, polecam odsluch modelu 606. Swietna alternatywa dla kolumn Klipsch z brzmieniem bardziej poukladanym. Bedzie dynamika, bas, przestrzen. Warto nas odwiedzic i odsluchac tych kolumn. Zapraszam ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, oskar91 napisał:

Wymienione Monitory i KEFy mam gdzie odsłuchać, ale skoro będą grać podobnie do Dali to nie wiem czy jest sens.

Nie widzę w tych kolumnach podobieństwa, dlatego jak najbardziej warto posłuchać. Jeśli podoba Ci się tak bardzo ten Klipsch to tak na prawdę ciężko będziesz miał znaleźć coś podobnego. Posiada specyficzne brzmienie mocne oddanie, sporo dołu. Jeśli Ci się podoba to nic ino brać, lecz przed zakupem postaraj się jeszcze raz odsłuchać tylko dłużej - sprawdzić czy nie meczą ?
Nie kiedy jest krótki efekt "łał", a dopiero później dostrzegasz więcej zalet w innych brzmieniach.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, oskar91 napisał:

Bardzo chętnie odwiedziłbym Wasz salon, ale niestety mam do Was prawie 200 km ?

Dali Oberon 3 odsłuchiwałem i z Denonem X2500 był dla mnie zbyt spokojny i "zlany". Wymienione Monitory i KEFy mam gdzie odsłuchać, ale skoro będą grać podobnie do Dali to nie wiem czy jest sens.

Szukam jakiejś alternatywy dla kolumn od Klipsch.

Focal Chora 806 w Warszawie jeszcze nie udało mi się znaleźć.

Jest u nas także możliwość wypożyczenia do odsłuchu w Twoim domu, może warto z tego skorzystać. Focal Chora fizycznie będzie u nas na początku przyszłego tygodnia, kolumny naprawdę warte zainteresowania. Natomiast MA i Dali także warto odsłuchać, może spodobają się.

Aha, jeszcze taka moja bardzo ciekawa propozycja - spójrz na Jean Marie Reynaud.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jarr napisał:

Melodika bl 40 

Również ciekawa propozycja. Bass reflex z przodu, ocieplone brzmienie - plus dla uniwersalności brzmienia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Dziękuje za ostatnie kilka propozycji, ale szukam kolumn podstawkowych. Na podłogowe niestety nie mam miejsca :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.09.2019 o 09:11, jarr napisał:

Melodika bl 40 

No raczej

https://sklep.rms.pl/melodika-bl40-mk3-bl40mk3-nowa-wersja-kolumny-podlogowe-stereo-2-szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na markę STX mają sprzęt nagłaśniający naprawdę dobrej jakości i do tego w całkiem przyzwoitych cenach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem tego Denona z Pylonami Opal 23 i Pearl 27 i też fajnie grało,ale to podłogówki.Mam tą samą zagwozdkę.Chcę wypróbować Denona DRA-800H oraz Marantza NR1200 i dobrać do nich dobre monitory,bo również w moim pokoju jest mało miejsca(10 m) i podłogówki byłyby za duże.Na razie myślę o Pylonach Diamond,Ruby lub Opal oraz Elac Debut 2.0 B6.2,Cambridge Audio SX60,Kef Q350. Wszystko zależy od ceny i jak mi podejdą takie zestawy.Zależy mi na szczegółowości,scenie i dynamice.Także muszę się wybrać do kolegów z Q21 w najbliższym czasie na odsłuchy,bo u nich posłucham (mam nadzieję) te wszystkie monitory.Co sądzicie o moich typach.Sprawdzą się?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Kacper Wojciechowski napisał:

Zerknij na markę STX mają sprzęt nagłaśniający naprawdę dobrej jakości i do tego w całkiem przyzwoitych cenach. 

true

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o kolumnach Wilson EL-4? Byłem na krótkiej prezentacji i ogólnie wywarły na mnie dobre wrażenie. Może ktoś ma takie kolumny i może się podzielić opinią po dłuższym użytkowaniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już zdecydowałeś się na tego Denona, to nie łącz go chociaż z Dali i Focalem bo będzie zbyt metalicznie.

Do rozważenia: Pylony z serii Pearl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tonnii99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie dali z zenzorami miałem onkyo 8270 było super ale to onkyo to "muł" z oberonami było bardzo przy mulone i bass buczał więc denon napewno zagra ładną górą i środkiem ale obawiam się czy bas nie będzie się ciągnąć..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Tomek Metal napisał:

oberonami było bardzo przy mulone i bass buczał

Oberony mają na tyle wystarczająco basu, że raczej nie łączył bym ich z ampli, które podkreślają te częstotliwości. Później efekt jest taki jak nie inny "buczy".
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali są jasne. Już kiedyś i były i do dziś są. Ale są też wyjątki. Dawno temu miałem u siebie Euphonie MS4. Wow! i to była klasa.Ale to też inna kasa...Słuchałem póki co raz tego Denona i szczerze pisząc. Nie dałbym za niego 3k...chyba wolałbym rozbroić to na części. Ale zarazem traci to idee "all in one"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2019 o 22:57, Tonnii99 napisał:

Dali są jasne. Już kiedyś i były i do dziś są.

Oberon 7 posiada również mają podkreśloną górę, ale też od groma basu ?

W dniu 16.09.2019 o 22:57, Tonnii99 napisał:

Słuchałem póki co raz tego Denona i szczerze pisząc. Nie dałbym za niego 3k...chyba wolałbym rozbroić to na części. Ale zarazem traci to idee "all in one"

Jeśli mówimy o systemie dzielonym to z pewnością złożymy coś lepszego jakościowo od amplitunera w tej samej kwocie, przy tym nie tracąc na funkcjonalności ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home a możesz zaproponować jakiś system dzielony o takich samych funkcjonalności w budżecie do 3 tys. zł?

Denona jeszcze nie kupiłem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez oskar91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz PM6006, Denon PMA-800, Pioneer A-40AE - proponowane wzmacniacze z DAC, oprócz tego jest też NAD C326 BEE, świetny brzmieniowo, lecz bez DAC.
Co do odtwarzaczy sieciowych to Yamaha WXAD-10, iEAST M30, Audio Pro Link 1 z czego najbardziej polecam Yamahę - działa poprawnie i bez problemów ? 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home Myślałem o takim połączeniu (wzmacniacz + odtwarzacz), ale funkcjonalność porty HDMI w DRA-800 są dla mnie game changerem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem dokładnie to co Ty. Też testowałem nada plus wxad-10 ale nie dało się tego słuchać z moimi kolumnami...dzwiek był strasznie kujoncy w uszy,metaliczny .I koniec końców kupiłem denka bo już miałem dosyć wypożyczania i testowania.Dodam że też zależało mi na hdmi,chociaż można to obejść czasami optykiem jeśli jest możliwość. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak komuś zależy na hdmi w sprzęcie to chyba sendowniej kupić amplituner kinowy, te amplitunery niby stereo są zbudowane tak samo.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy tak na prawdę to HDMI jest tak potrzebne? 

Zawsze w amplitunerze i TV jest optyk. Tak samo w dekoderach, konsolach itp. Więc chyba głównie po to, żeby było wspólne sterowanie po ARC... Po za tym już chyba wcześniej pisałem, że moim zdaniem Yamaha RN803 lepiej brzmi i do tego jest lepsza apka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Yamaha RN803 to konstrukcja oparta na wzmacniaczu stereo  Yamaha AS701 ? Wszystkie inne te kombajny to zmodyfikowane proste amplituner kina domowego wykastrowane z paru układów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2019 o 16:32, oskar91 napisał:

ale funkcjonalność porty HDMI w DRA-800 są dla mnie game changerem. 

DRA-800 lub czekaj na Onkyo 8390 ? jeśli szukasz jakości.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.