Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Hegel H80


shane63

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może ten temat był już wałkowany, ale wolę się dopytac,niż wydać mamonę bez sensu. Szukam kolumn do H80. Mam MA bx6 i mój wzmak ma kłopoty z ich napędzeniem.Co w takim razie kupić? Mogą być podłogówki, choć przy 22 metrach skłaniam się do podstawkowych kolumn. Jakie sugestie macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podpinam się do tematu. Jakie kolumny do Hegla H80 ?

Pokój 14m2.

Muzyka elektroniczna, pop i troszeczkę rocka i to wszystko poleci po usb ze spotify.

Budżet 1200-1500zł oczywiście w używkach...

Oczekiwania: brzmienie otwarte, barwne, gęste, z wypełnieniem, z rytmem i szybkim basem (bynajmniej nie spowalniającym)... zastanawiałem się nad Dynaudio, ale nie mam pojęcia jakie będą najlepsze brzmieniowo.

Chciałbym uniknąć efektu instrumentów bez wypełnienia stąd moją uwagę przyciąga brzmienie Dynaudio z gęstą średnicą.

Nie szukam dźwięku przymulonego więc dynamika na przyzwoitym poziomie również wymagana.

Do tego jakie okablowanie polecacie ? Najlepsze do Hegla są tylko Nordost ?

Budżet na głośnikowe to max 300zł.

Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegla chyba stroja na Nordostach i duzo osob je chwali ? Ja uzywalem z Wireworld Luna 8 i starymi Transparentami. 

Cena zasadniczo zalezy od dlugosci, wiec podaj ile m potrzebujesz. 

Kolumny w budżecie do 1500 - zastanowilbym sie nad budzetem 2k - wtedy z podstawkowych kef ls50, ktore duzo osob chwali sobie z heglem, a z podlogowych szukalbym vandersteen 1c - mialem i graly dobrze, sprzedalem za jakies 2k. 

 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki i zwarty bas mają Audio Physic Yara Evolution, ale nie dla osób co chałupą ma trząść. Nie zamulają, żywy dźwięk, nie ma nudy. Jak będziesz z czasem chciał poprawy niskich to H200 załatwi sprawę, ale też to nie będzie bas jak subwoofera. Zamiast kabli lepiej dołóż do kolumn, tu będzie większa różnica. Moja opinia z H80.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aliengbl napisał:

Hegla chyba stroja na Nordostach i duzo osob je chwali ? Ja uzywalem z Wireworld Luna 8 i starymi Transparentami. 

Cena zasadniczo zalezy od dlugosci, wiec podaj ile m potrzebujesz. 

Kolumny w budżecie do 1500 - zastanowilbym sie nad budzetem 2k - wtedy z podstawkowych kef ls50, ktore duzo osob chwali sobie z heglem, a z podlogowych szukalbym vandersteen 1c - mialem i graly dobrze, sprzedalem za jakies 2k. 

 

Dzięki za info, ale 1500zł na kolumny to i tak już ponad mój budżet. Co do kef ls50 - miałem nie moje klimaty, zbyt "surowe" granie, vanderteen 1c - również miałem i to ładne granie jednak za wielkie skrzynie ja na mój pokój... Najlepiej wizualnie i brzmieniowo spasowały się kef q5 nie mylić z iq5, ale teraz w tej cenie nie idzie dostać i wciąż brakowało mi gęstej średnicy.

Zapomniałem dodać, że słuchać zamierzam na niskich poziomach głośności więc szukam kolumn z dobrą dynamika już w skali mikro. Co do basu to lubię zwarty, ale nie suchy, nie kartonowy. To musi być bas z uderzeniem, ale i wypełnieniem, gęsty, fizjologiczny, średnica również jak już wcześniej wspomniałem.

Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć podobny charakter brzmienia oferuje Tannoy R2 i R3, ale ich nie słuchałem, tyle co z opinii na forum, a cena dużo atrakcyjniejsza w Twoim budżecie. R3 co jakiś czas się pojawią w dobrym stanie, jedne są na OLX ale odrapane, R2 jeszcze częściej te nawet wyglądają nieźle https://www.olx.pl/oferta/tannoy-r2-kolumny-stereo-CID99-IDFRTdI.html#72a038290a

Kef Q5 https://www.olx.pl/oferta/kef-q5-maple-kolumny-podlogowe-CID99-IDCO1Jn.html#9ed0bbff15

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...
W dniu 4.08.2021 o 20:11, 5maniek napisał:

Do h80 mam AA Phoebe III. Gdybym chciał zmienić na wyżej skuteczne do cichszego słuchania to na jakie? Oczywiście używki też no i bez pułapu bo nie wiem jakie ceny są. Do 20m , jazz, klasyka, stary rock. 

 

" MÓW JEŚLI MUSISZ "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

Czy odpowie mi ktoś na pytanie, czy za pomocą 'variable line out' w H80 można podłączyć sie do wejścia Front Pre Out w amplitunerze AV w celu połączenia z kinem domowym. I jeśli tak, to jak potem będzie wyglądała regulacja/ synchronizacja poziomu głośności z resztą głośników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Radio_gaga napisał:

Witam,

Czy odpowie mi ktoś na pytanie, czy za pomocą 'variable line out' w H80 można podłączyć sie do wejścia Front Pre Out w amplitunerze AV w celu połączenia z kinem domowym. I jeśli tak, to jak potem będzie wyglądała regulacja/ synchronizacja poziomu głośności z resztą głośników?

Cześć, Variable Line Out to wyjście z preampa Hegla, więc z którego wychodzi sygnał np. do końcówki mocy w stylu H20. Nie możesz tego podłączyć do Pre Out Front, ponieważ jest to wyjście z preampa amplitunera KD też do podłączenia końcówki mocy. Aby H80 wykorzystać jako końcówkę do frontów musiało by być wejście HT (w innych wzmakach często jako Direct In) In jak w H200 z pominięciem wbudowanego preampa.

Jedyna opcja podłączenia H80 to: z wyjścia Pre Out Front ampli podłączyć się do wejścia w Heglu An1 lub An2, tyle że wtedy masz zdublowane regulacje głośności, wtedy musisz sam się pobawić z ustawieniem głośności i jej pilnować. Bo jak z amplik KD ustawisz H80 na na głośność np. na 80 korzystając z wejścia An1 i potem sobie pomyślisz że posłuchasz CD poprzez wejście An2, zapominając zmniejszyć głośność, to łatwo może uszkodzić kolumny, tweetery są dosyć delikatne i wystarczy chwila aby je sfajczyć.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Prewwit napisał:

Cześć, Variable Line Out to wyjście z preampa Hegla, więc z którego wychodzi sygnał np. do końcówki mocy w stylu H20. Nie możesz tego podłączyć do Pre Out Front, ponieważ jest to wyjście z preampa amplitunera KD też do podłączenia końcówki mocy. Aby H80 wykorzystać jako końcówkę do frontów musiało by być wejście HT (w innych wzmakach często jako Direct In) In jak w H200 z pominięciem wbudowanego preampa.

Jedyna opcja podłączenia H80 to: z wyjścia Pre Out Front ampli podłączyć się do wejścia w Heglu An1 lub An2, tyle że wtedy masz zdublowane regulacje głośności, wtedy musisz sam się pobawić z ustawieniem głośności i jej pilnować. Bo jak z amplik KD ustawisz H80 na na głośność np. na 80 korzystając z wejścia An1 i potem sobie pomyślisz że posłuchasz CD poprzez wejście An2, zapominając zmniejszyć głośność, to łatwo może uszkodzić kolumny, tweetery są dosyć delikatne i wystarczy chwila aby je sfajczyć.

Dzięki, też tak myślałem. Jednakże istnieje pewne rozwiązanie, które podrzucił mi kolega z forum. Wewnątrz wzmacniacza na płycie znajduje zworka którą należy założyć na miejsce obok oznaczone HT i wówczas mamy wyjście Home Theater Bypass we wzmacniaczu. 

https://post76.hk/thread-288360-1-1.html

 

Screenshot_2023-03-21-21-31-49-417-edit_com.miui.gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Radio_gaga napisał:

Dzięki, też tak myślałem. Jednakże istnieje pewne rozwiązanie, które podrzucił mi kolega z forum. Wewnątrz wzmacniacza na płycie znajduje zworka którą należy założyć na miejsce obok oznaczone HT i wówczas mamy wyjście Home Theater Bypass we wzmacniaczu. 

https://post76.hk/thread-288360-1-1.html

Cały czas coś nowego można się dowiedzieć🙂, miałem H80 i nie wiedziałem o tym patencie. Po założeniu zworki na których RCA robi się wejście HT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Prewwit napisał:

Cały czas coś nowego można się dowiedzieć🙂, miałem H80 i nie wiedziałem o tym patencie. Po założeniu zworki na których RCA robi się wejście HT?

Też byłem zaskoczony tym rozwiązaniem 🙂 jeszcze tego nie zrobiłem u siebie ale wydaje mi się że w miejscu 'line out'

Btw były 3 hegle H80, 0xlineout,1xlineout,2xlineout także tym bardziej ciężko odpowiedzieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lepiej się dowiedz, jak nie wiadomo to napisz do serwisu Hegla [email protected]

Tak jak piszesz H80 wychodziła w takich konfiguracjach, ja miałem pojedynczego preouta. Myślę że wprowadzono je aby móc podpinać suby.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.