Skocz do zawartości
IGNORED

Luxman L-507s vs Accuphase E 305


Rafik-lodz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wieczorową porą. :) Czy któryś z kolegów ma doświadczenia z w/w integrami?  Jakie są wasze wrażenia osłuchowe, ewentualne uwagi?  Preferencje rock, jazz, funky, new age, klasyka. Żródło sygnału czarna płyta i cd Z góry dziękuję za wszystkie opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

startuję od zera, dorosłem wreszcie do stereo, planuję Vienna Acoustics Beethoven, kusi mnie jeszcze przesłuchanie System audio Ranger, nie mam jako takich ograniczeń budżetowych ale żeby nakreślić zakres to gotów jestem przeznaczyć na całość ok 20-30 tys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Vienna Acoustics mają spore grono zadowolonych użytkowników, niektórzy wymieniają je nawet jako odsłuch referencyjny, spotkałem się także na forach z zestawianiem ich z Luxmanem, którego sposób grania choć w różnym modelach nieco inny (słyszałem kilka m.in. L31, L81, M03/C03, M02/C02, 507S) generalnie odpowiada mi.

Rangerów przyznam, że nie słyszałem. Czytałem kilka dobrych opinii, lecz faktem jest, że kolumny rzadkie i stosunkowo mało znane. Ostatnio zainteresowały mnie także monitory ATC SCM19 i pozytywne wrażenie zrobiły na mnie Sonus Grand Concert Piano.

Preferuję dźwięk otwarty z przestrzennym planem, podoba mi się ciepłe zrównoważone współbrzmienie z zaznaczonym lecz nie dudniącym basem (może być lekko leniwy) i wyraźnymi lecz nie krzykliwymi górnymi zakresami. Lubię przykładowo granie akustyczne, ukazujące szczegółowość artykulacji, interakcje kanałów. Moje obecne doświadczenia są skromne a ogrom sprzętu przytłacza, staram się systematycznie zawężać obszar poszukiwań szukając pozytywnych inspiracji obecnych użytkowników sprzętu. Zdaję sobie sprawę, że ostatecznie odsłuch zadecyduje.

Bardziej jednak ciekaw jestem odczuć użytkowników Luxmana, którzy mieli do czynienia także z Accuphasem. Dlaczego tak, skoro są opinie. Wydaje mi się, że przy porównaniu modeli łatwiej o punkt odniesienia, choć oczywiście opinia zawsze będzie subiektywna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.09.2019 o 12:16, Rafik-lodz napisał:

startuję od zera, dorosłem wreszcie do stereo, planuję Vienna Acoustics Beethoven, kusi mnie jeszcze przesłuchanie System audio Ranger, nie mam jako takich ograniczeń budżetowych ale żeby nakreślić zakres to gotów jestem przeznaczyć na całość ok 20-30 tys

Vienna Acoustics Beethoven - miałem te kolumny . Odkupiłem od pierwszego właściciela który napędzał je hybrydą Vincenta , bodajże 236 . Nie dawał sobie z nimi rady prądowo . U mnie grały z potężną końcówką Xindaka A600P  i dopiero z nią grały szybko , dynamicznie  z porządnym basiszczem  .

Accu 305 nie da sobie z nimi rady , nawet E-408 polegnie . Minimum co bym pod nie podpinał to albo Krell 400XI albo cieplej - Musical M6i .

Kolejna sprawa - wiek .

Tam jak dobrze pamiętam jest Scan Speak 9500 chłodzony ferrofluidem który z biegiem lat wysycha a butylowe zawieszenia pozostałych głośników pod wpływem światła słonecznego silnie twardnieją zmieniając parametry głośników .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Nie spodziewałbym się że E408  ich nie wysteruje. Mają  91 dB przy 4 ohm, hmm. Co dopiero Sonusy Grand, nawet Olimpica  ma sprawność 88dB, nie wspominając o świetnych ATC SCM19 ,... tu jedynie 85 dB :((.  Hmmm, nie bardzo ogarniam jak  PM14 Marantz wysterował tak doskonale Sonusy, mając zaledwie 100W/kanał? Chyba muszę więcej uwagi poświęcić samemu parowaniu z kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o sprawność ale o przebieg charakterystyki impedancji kolumn , gdzie i jakiej wartości mają minimum .

Gdyby taki wzmacniacz o mocy 100W przy 8 omach podwajał tą moc przy 4 omach a tą podwajał przy 2 omach to by świadczyło o jego wysokiej wydajności prądowej której potrzeba do tych kolumn .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem wielokrotnie zestawienia VA Beethowen Baby Grand i luxman'a L507ux.

Dla mnie zestawienie nieakceptowalne.

Wzmacniacz jest OK. Mocny, uniwersalny, szybki, z dobrą barwą. Troszkę grający "na jedno kopyto", ale w swojej cenie może być.

Kolumny to niestety słabizna. Owszem bardzo ładny mebel, ale nic ponad to. No może jeszcze do zalet należy dodać umiejętność wytworzenia wysokich poziomów głośności bez popadania w jazgot. 

Są absurdalnie trudne do napędzenia. Mimo dość przyjaznych parametrów efektywność/impedancja są na tyle wymagające, że wymieniony wcześniej Lux ledwo sobie z nimi radził. Szczególnie w zakresie niskich tonów.

Bas w tych kolumnach to jakaś karykatura. Jednostajne buczenie bez faktury i kontroli. W kolumnach za 1kzł słyszałem lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wzmacniacz Accuphase E305, miałem przyjemność pobawić się nim w domowym zaciszu. Oprócz pisania banałów, że super zbudowany itd. W temacie radzenia sobie z niskimi impedancjami podpowiem, że te wzmacniacze są do tego stworzone i jeżeli chcesz kupić "trudne" do wysterowania kolumny to jest to dobry towarzysz zabawy (z resztą zobacz sobie broszurę-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).
Dźwięk płynie z niego lekko ocieplony, z nutką słodyczy na średnicy. Świetne łagodne a zarazem szczegółowe wysokie tony. Bas dobrze trzymany za mordę, mocny z fajnym wykopem. Osobiście zaczarowany E305, kupiłem dla siebie staruszka E302 - gra trochę inaczej, głównie niskie ma bardziej obszerne, jeszcze mocniej akcentowane.

Niestety nie porównam bezpośrednio z rozpatrywanym Luxmanem. Znam starszych dziadków np. L530, ale to była kompletnie inna szkoła brzmieniowa.

Pewnym jest, że to dwa świetne urządzenia i chyba tylko odsłuch Ci pomoże. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za Wasze opinie. To trudna materia, pewnie nie tylko dla mnie. Przy odsłuchu wątpliwości znikają, lecz wszystkiego się odsłuchać się przecież nie da i warto mieć też punkt odniesienia, co często nie jest możliwe. Pomimo indywidualnych preferencji zawsze cenne są pewne uwagi użytkowników, co do których większość będzie zapewne zgodna. Poszukiwania trwają i oczywiście będę dążył przed zakupem do weryfikacji upodobań. Jestem po ponownym odsłuchu Luxmana 507s. Sposób przekazu jest interesująco bezpretensjonalny i zrównoważony z ładnie wyeksponowaną średnicą i czytelną lecz nie krzykliwym górnym pasmem. Bas lekko ociężały, jakby w tle. Cała gra choć wydaje się być lekko leniwa gra nie traci jednak na czytelności. Odsłuchiwałem kilka zestawów kolumn i sprzęt wydaje się mieć uniwersalne zastosowanie i chyba wart jest swojej ceny. Po przejściu na Accuphase ciepełko niestety odeszło, ? leczw zamian pojawiły się nowe detale, i większa punktualność. Jak dla mnie kultura i barwa dźwięku jednak na korzyść Luxmana, precyzja detaliczność, dynamika na korzyść Accuphasa.  Chyba nie jestem fanem analitycznego grania. ? Co do kolumn szukam dalej inspiracji.   ? Może powrócę do rozważań nad B&W, ewentualnie przesłucham jeszcze Sonus Olimpica II. Słuchałem też ciekawie brzmiących Adamów ze Słowackiej manufaktury, ...ale z krzesła nie spadłem, choć było przyzwoicie, o wiele lepiej niż w modnych ostatnio Pylonach. Dobrej nocy everybody!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na the tune Einstein'a i Arcona 80 Gauder'a.

Warto podjechać do RCM i poprosić o prezentację takiego systemu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, 54139 napisał:

Jeżeli chodzi o wzmacniacz Accuphase E305, miałem przyjemność pobawić się nim w domowym zaciszu. Oprócz pisania banałów, że super zbudowany itd. W temacie radzenia sobie z niskimi impedancjami podpowiem, że te wzmacniacze są do tego stworzone i jeżeli chcesz kupić "trudne" do wysterowania kolumny to jest to dobry towarzysz zabawy (z resztą zobacz sobie broszurę-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

Nie jest w stanie podwoić mocy przechodząc z 8 omów na 4 omy więc nie jest stworzony do niskich - trudnych impedancji a Beethoveny należą do tych trudnych w wysterowaniu .

Xindak A600P mia 2x80W przy 8 omach . Producent nie podaje jak się zachowuje przy spadkach impedancji ale tam jest główne trafo 1300W , 12 ogromnych tranzystorów Sankena na kanał i 350000uF w filtracji . Prawdziwa elektrownia i to było słychać .

 

Ja bym spróbował Krella 400XI

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.