Skocz do zawartości
IGNORED

Czy to jest opłacalne?


Koluś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam kupić swój pierwszy poważny zestaw stereo. Mój budżet wynosi 3500 zł. Jakie kolumny, wzmacniacz i przewody polecacie? Słucham głównie muzyki z YouTube i tu mam najważniejsze pytanie: czy w ogóle opłaca się kupować zestaw w takim budżecie do takiego zastosowania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej

tylko ustaw w komputerze możliwie najwyższe próbkowanie - 192khz i warto zainwestować w dobrego DACa

wbrew wielu opiniom jakość materiałów HD na YouTubie ( kodek AAC ) jest całkiem niezła conajmniej na poziomie mp3 z bitrate 320kbs i myśle ze w ślepym teście wielu miałoby problemy z odróżnieniem od CD ( gdzie jakość nagrań tez jest bardzo rożna )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

oczywiście warto, chociaż jak już będziesz miał dobry zestaw, może okazać się, że docenisz inne, lepsze jakościowo źródła.

Wracając do konkretów - podaj proszę więcej informacji, które pozwolą na zaproponowanie kilku konkretnych konfiguracji - jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, czy źródłem docelowo będzie komputer, czy jednak zestaw powinien mieć funkcjonalność sieciową.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Pomieszczenie odsłuchowe ma 25 m2. Słucham różnych gatunków, najczęściej rap, trap, wszelkie odmiany muzyki klubowej, czasem rock, metal, a nawet niekiedy muzyka klasyczna. Można by rzec: słucham co popadnie, co w ucho wpadnie. ? Co do brzmienia to lubię mocny, wyraźny, głęboki bas. Ale taki który nie zagłusza reszty tonów, tylko wkomponowuje się w całość. Lubię słuchać głośno, niestety na moich obecnych głośniczkach gdy się trochę da głośniej dźwięk jest bardzo zniekształcony, zwłaszcza niższe tony. Dlatego teraz chcę sprzęt, dzięki któremu będę mógł posłuchać głośno i czysto. Jako źródło na razie będzie służyć komputer, ale w przyszłości planuję rozbudować ten zestaw do systemu kina domowego i wtedy oprócz komputera sprzęt będzie podłączony do odtwarzacza i/lub amplitunera jako końcówka mocy. Funkcje sieciowe nie będą potrzebne.

Dochodzi jeszcze pytanie jaki DAC wybrać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie najlepiej poszukać wzmacniacza z wejściem direct in/bypass czy jak tam jeszcze producenci je nazywają. Chodzi o wzmak, który ma wejście bezpośrednio na końcówkę mocy. Z tańszych modeli ma to wejście pioneer a 40ae (nazywa się w nim p. Amp direct). Model ten ma też dac, więc kolejny klocek z głowy. W cenie poniżej 2000 PLN masz też atolla in 30 ale tu musiałbyś dokupić zewnętrzny dac. Możesz też oczywiście podłączyć amp AV pod wzmak bez dedykowanego wejścia, ale to wiąże się z zabawą podczas przełączania źródeł. Pozdrawiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wzmacniacz mam z głowy - Pioneer A-40AE. Pozostaje jeszcze kwestia kolumn i przewodów. W sumie potrzebuję 10 m kabla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.09.2019 o 12:08, Koluś napisał:

Pioneer A-40AE

Aby grać w sensownej jakości z komputera z YT potrzebujesz jeszcze konwertera USB do SPDIF.

 

W dniu 15.09.2019 o 23:16, Koluś napisał:

w przyszłości planuję rozbudować ten zestaw do systemu kina domowego

Do muzyki to nie ma najmniejszego sensu.

 

W dniu 15.09.2019 o 23:16, Koluś napisał:

Pomieszczenie odsłuchowe ma 25 m2. Słucham różnych gatunków, najczęściej rap, trap, wszelkie odmiany muzyki klubowej, czasem rock, metal, a nawet niekiedy muzyka klasyczna. Można by rzec: słucham co popadnie, co w ucho wpadnie. ? Co do brzmienia to lubię mocny, wyraźny, głęboki bas. Ale taki który nie zagłusza reszty tonów, tylko wkomponowuje się w całość.

Poszukałbym kolumn Dali 5005 z drugiej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, McGyver napisał:

Aby grać w sensownej jakości z komputera z YT potrzebujesz jeszcze konwertera USB do SPDIF.

Polecisz jakiś konkretny?

3 godziny temu, McGyver napisał:

Do muzyki to nie ma najmniejszego sensu.

Do muzyki nie, ale do filmów jak najbardziej. ?

3 godziny temu, McGyver napisał:

Poszukałbym kolumn Dali 5005 z drugiej ręki.

Wolałbym nie kupować używanych i o ciekawszym wyglądzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer ma DACa z spdif Coaxial i optical spawdz czy przypadkiem twoja karta nie ma juz takiego wyjscia.

Za 2100 sa na alleporażka Elacki F6 poekspozycyjne... wizualnie troche zmeczone ale technicznie gwarancja 2lata.

Za 3500 z tym pionkem super zestaw... prawie nowy :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz podjechać choćby do top hi fi i posłuchać tam tego pionka z różnymi kolumnami - w tym tych elaców?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Koluś napisał:

Polecisz jakiś konkretny?

Rozumiem że ma być tanio i dobrze? Jeżeli tak, to CM6631A z Ebay, a niewiele drożej XMOS. Oba obsługują gęste pliki. Unikać należy natomiast konwerterów opartych na chipsetach PCM270X oraz PCM290X.

 

Godzinę temu, Koluś napisał:

Do muzyki nie, ale do filmów jak najbardziej. ?

Jak coś jest do wszystkiego, to jest zwykle do niczego. Na zestawie kina domowego za fajnie sobie muzyki nie posłuchasz.

 

Godzinę temu, Koluś napisał:

Wolałbym nie kupować używanych

Sorry za bezpośredniość, ale budżet masz jaki masz. Więc albo kupisz nowe kolumny z tektury, albo możesz upolować jakiś sensowny model z drugiej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, McGyver napisał:

 

Sorry za bezpośredniość, ale budżet masz jaki masz. Więc albo kupisz nowe kolumny z tektury

Falistej, żeby nie było tak kolorowo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zrodlem jest komputer, to najprostszym rozwiazaniem jest kupno wzmacniacza z zabudowanym przetwornikiem DAC i wejsciem USB + glosniki.

 

Przez redukcje ilosci elementow (tylko dwa: wzmacniacz + glosniki) optymalizujesz relacje jakosci do kosztow.

 Malo tego, dzieki wejsciu USB masz proste polaczenie z komputerem.

Inna opcja jest wzmacniacz z zabudowanym przetwornikiem DAC i odbiornikiem BT AptX albo AirPlay. Wtedy mozesz laczyc komputer (albo smartphone) ze wzmacniaczem bezprzewodowo.

 

 

Przykladem takiego wzmacniacza z zabudowanym przetwornikiem DAC i odbiornikiem BT jest NAD

 

Nie znam w detalu produktow tego typu dostepnych w Polsce, ale mysle ze „branza“ sie zamelduje i zaproponuje odpowiednie klocki. Nie kupuj malych glosnikow/monitorkow. Bierz najwieksze, na jakie Cie stac :-)

 

Kable nie odgrywaja roli, musza byc wystarczajaco dlugie :-)

 

PS.

Nietypowa opcja jest tez uzycie zewnetrznego przetwornika DAC z wejsciem USB i z regulacja glosnosci + koncowki mocy

Niekonwencjonalny typ to

Audio Interface Focusrite Scarlett 2i2 3rd Gen i kocowka mocy 2x180W IMG Stage Line STA-400D (ktora mozesz potem wykorzystac w KD)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xajas napisał:

rozwiazaniem jest kupno wzmacniacza z zabudowanym przetwornikiem DAC i wejsciem USB

Ale on już zakupił wzmacniacz z zabudowanym przetwornikiem i wejściami SPDIF, natomiast USB brak, stąd potrzeba zastosowania konwertera USB do SPDIF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, McGyver napisał:

Sorry za bezpośredniość, ale budżet masz jaki masz. Więc albo kupisz nowe kolumny z tektury, albo możesz upolować jakiś sensowny model z drugiej ręki.

Spokojnie może kupić Pylon Pearl 25 i będzie zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
11 godzin temu, McGyver napisał:

Sorry za bezpośredniość, ale budżet masz jaki masz. Więc albo kupisz nowe kolumny z tektury, albo możesz upolować jakiś sensowny model z drugiej ręki.

Mc...sorki za wtręt...te Dali fajne, ale czy przy wadze 13.3 kg nie są z tektury? ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ziko369 napisał:

.te Dali fajne, ale czy przy wadze 13.3 kg nie są z tektury? ?

Spokojnie, miałem je w domu. Przy ProAc Studio 125 (ścianki grubości 12mm, słownie, dwanaście! ) to Dali są wręcz pancerne.

4 godziny temu, Misio38 napisał:

może kupić Pylon Pearl 25 i będzie zadowolony.

Kupić może, ale czy będzie zadowolony to rzecz inna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z dwudziestek byłem. Kupiłem je po wizycie na AVS 2018 jako sprzęt który najlepiej mi grał ze wszystkiego w Sobieskim. Na dodatek zdziwiła mnie cena kolumn gdy zapytałem o nią wystawcę. To kupiłem. Wydałem 999 zł, za stare kolumny dostałem 4000.  I byłem zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 godzin temu, McGyver napisał:

Jak coś jest do wszystkiego, to jest zwykle do niczego. Na zestawie kina domowego za fajnie sobie muzyki nie posłuchasz.

Muzyki będę słuchał tylko na frontowych kolumnach korzystając ze wzmacniacza, a filmy na wszystkich korzystając z amplitunera połączonego ze wzmacniaczem. Czemu więc jakość ma być gorsza?

17 godzin temu, McGyver napisał:

Ale on już zakupił wzmacniacz z zabudowanym przetwornikiem i wejściami SPDIF

A kto tak powiedział?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Koluś napisał:

Muzyki będę słuchał tylko na frontowych kolumnach korzystając ze wzmacniacza, a filmy na wszystkich korzystając z amplitunera połączonego ze wzmacniaczem.

Oj, będzie kupa...przepinania kabli za każdym razem!

 

1 minutę temu, Koluś napisał:

A kto tak powiedział?

Ty sam: 

W dniu 16.09.2019 o 12:08, Koluś napisał:

No to wzmacniacz mam z głowy - Pioneer A-40AE.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.09.2019 o 21:45, morawka napisał:

jest całkiem niezła conajmniej na poziomie mp3 z bitrate 320kbs i myśle ze w ślepym teście wielu miałoby problemy z odróżnieniem od CD

Na dzień dobry plyty Jean Michel Jarre, vangelis, jak problemy  to zapraszam do do mojej jaskiniowej nuty coś pokroju Aes dana, solar fields, asura, carbon based liveforms. Pelna zgoda co do klasycznego popu, rocka, metalu. Tutaj to faktycznie jeden.......... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, McGyver napisał:

Oj, będzie kupa...przepinania kabli za każdym razem!

Czasem nie jest tak, że jeżeli wzmacniacz jest podpięty do amplitunera jako końcówka mocy to w kinie dźwięk do frontów jest kierowany właśnie z amplitunera do wzmacniacza a następnie do kolumn?

27 minut temu, McGyver napisał:

Ty sam

Miałem na myśli, że już wybrałem. Nie kupiłem. Ale jeśli znajdzie się lepszy model w tym budżecie to chętnie zmienię decyzję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Koluś napisał:

Czasem nie jest tak, że jeżeli wzmacniacz jest podpięty do amplitunera jako końcówka mocy to w kinie dźwięk do frontów jest kierowany właśnie z amplitunera do wzmacniacza a następnie do kolumn?

Jest. Amplituner w takiej konfiguracji "robi" za preamp. Kiedyś miałem taką konfigurację, ale się jej po krótkim czasie pozbyłem ze względów jakościowych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież amplituner nie musi wcale być tutaj przedwzmacniaczem. W kinie gra jako końcówka mocy dla frontów a w stereo podpina do wzmacniacza pozostałe klocki. I chyba nie ma tu żadnego problemu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Oj bedzie ... kupa przepinania kabli

 

Dlaczego? Nic nie musi przepinac, wystarczy ze zapamieta sobie stale polozenie potencjometra glosnosci przy sluchaniu kina i podlaczy wyjscie na fronty z amplitunera do dowolnego wejscia wzmacniacza

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.