Skocz do zawartości
IGNORED

Ekran projekcyjny 100 cali


xmarcinx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, po malutku przekonuje żonę do pomysłu projektora w salonie, aktualnie jest biały ale będziemy kombinować z zaciemnieniem. Projektor Epson tw5650

Pokój ma 3m wysokości,  odległość od projektora 4,2m. Żeby ekran nie wisiał za wysoko muszę zamontować go na ścianie ok 50cm od sufity +50cm czarnego topu.  Na pierwszy ekran wybrałem ekran firmy esmart 100cali i mam kilka pytań:

1. Czy da się (jeżeli tak to jak) odsunąć ekran od ściany tak aby mógł przykryć telewizor?

2. Czy zakładając początkowo słabe przystosowanie pokoju matt gray gain 1.0 będzie lepszym wyborem?

Nie oczekuje idealnych warunków na start, chciałbym na spokojnie ulepszać zarówno sprzęt jak i pokój ale chciałbym od początku nie zrazić się do tematu projektora ? Z góry dziękuję za pomoc

P.S w pomieszczeniu jest jedno okno, które będzie miało roletę blackout, z prawej strony ekranu jest skos

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli celujesz w 100 cali daj sobie spokój z projektorem w nieprzystosowanym pokoju.

Zdecydowanie lepszym wyborem będzie nawet budżetowy 82 lub 85 calowy TV.

Mówię Ci to ja użytkownik projektora i ekranu niecałe 130cali.

Na szczęście te 15 - 18 cali to nie jest tak duża różnica jak w 100 vs 130...

Gdybyś szukał 120 cali... napisałbym tylko projektor... Przy 100 calach... szukaj dużego TV.

Za różnicę w cenie zadbaj o źródło lub dźwięk. Większy progres zyskasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz :) ja wiem ze telewizor lepiej itp ale podoba mi się klimat projektora - startuje od 100 cali a kto wie na czym się zakończy :) tv mam 65 cali i wystarcza. Pokój z czasem mogę przystosować może nie na jaskinie ale „mobilne zaciemnienie” czy kawałek czarnego sufitu wchodzą w grę ale po malutku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jager napisał:

Zdecydowanie lepszym wyborem będzie nawet budżetowy 82 lub 85 calowy TV.

Może byłoby lepszym wyborem, gdyby nie brać pod uwagę ceny. TV 82 cale to 10-11k zł, a tego Epsona  z ekranem kupi za góra 5k, może nawet taniej. Tak więc TV w tych rozmiarach jeszcze długo nie będą się kalkulowały w porównaniu z budżetowymi projektorami.

12 godzin temu, xmarcinx napisał:

1. Czy da się (jeżeli tak to jak) odsunąć ekran od ściany tak aby mógł przykryć telewizor?

Musisz kupić ekran zwijany jak chcesz go tak montować. Ekran ramowy wieszasz na ścianie i nie da się inaczej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbakos - będzie na 100% zwijany, pytanie jak go bezpiecznie odsunąć od sciany, belka + dłuższe kołki są jakimś rozwiązaniem ale nie wiem czy się utrzyma :)

 

Czy ktoś może mi poradzić czy biały czy szary ekran będzie lepszy do nieprzystosowanego pokoju? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu chcesz go wieszać na ścianie? Powieś na suficie i masz rozwiązany problem.

Do nieprzystosowanego pomieszczenia to najlepszy byłby jakiś typu ALR, ale musiałbyś dopłacić, bo te ekrany nie są tanie. Jak chcesz tanio to bierz biały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, qbakos napisał:

Ale czemu chcesz go wieszać na ścianie? Powieś na suficie i masz rozwiązany problem.

Do nieprzystosowanego pomieszczenia to najlepszy byłby jakiś typu ALR, ale musiałbyś dopłacić, bo te ekrany nie są tanie. Jak chcesz tanio to bierz biały.

Wydaje mi się że nawet z 50 cm topem będzie za wysoko - 300cm - 10cm (kaseta) - 50cm (czarny top)  - 126cm wysokość ekranu wychodzi dół ekranu 114 cm od podłogi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, xmarcinx napisał:

Czy ktoś może mi poradzić czy biały czy szary ekran będzie lepszy do nieprzystosowanego pokoju? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi ?  

Co znaczy nieprzystosowany? Jeśli chodzi o brak zaciemnienia to lepiej spisze się biały ekran. Jeśli pełen zaciemnienie lepiej szary w ten czas uzyskasz lepszy kontrast.

Masz jakieś pytania z chęcią Ci pomogę i odpowiem ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp. na ten moment biale sciany i sufit, jedno okno ukryte w skosach i zamowiona roleta blackout. Rozważam w niedalekiej przyszłości pomalowac kawałek sufitu. na czarno i zasłonić boczne ściany kotarami, ale to temat bardziej odległy.

Piszesz że biały - to zupełnie odmienna informacja niż znalazłem w internecie. Muszę się temu przyjrzeć. 

P.S Czy istnieją ekrany w przyzwoitej cenie z topem 70cm+ ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, xmarcinx napisał:

Piszesz że biały - to zupełnie odmienna informacja niż znalazłem w internecie. Muszę się temu przyjrzeć. 

Wiem co pisze ?
Podeślij fotki na priv.

4 minuty temu, xmarcinx napisał:

P.S Czy istnieją ekrany w przyzwoitej cenie z topem 70cm+ ?

Tak istnieje tylko pytanie co to znaczy przyzwoita cena?
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Co znaczy nieprzystosowany? Jeśli chodzi o brak zaciemnienia to lepiej spisze się biały ekran. Jeśli pełen zaciemnienie lepiej szary w ten czas uzyskasz lepszy kontrast.

Masz jakieś pytania z chęcią Ci pomogę i odpowiem

Pozdrawiam.
Raczej odwrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RAF77 napisał:

Raczej odwrotnie.

Zdania są podzielone. Dla mnie szary ma lepszą czerń, ale mniejszą jasność, tak więc co kto woli.
Jeśli pomieszczenie nie jest idealnie zaciemnione lub są jasne ściany to ja wybrałbym ekran biały. W tych warunkach czerni i tak dobrej nie osiągnie, a przynajmniej wyciągnie lepszą jasność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proj niby dość jasny jak na ta klasę wiec jeżeli da się poprawić coś czerni to jestem za :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, RAF77 napisał:

Raczej odwrotnie.

NIE!
Chodzi o to iż szary ekran pochłania więcej światła co w finalnym efekcie daje nam lepszy kontrast i lepszą czerń, w pełnym zaciemnieniu. W przypadku jasnych pomieszczeń stosuje się wyższy "gain" (ekrany białe i perłowe). Jest to spowodowane potrzebą większego odbicia światłą od ekranu którego źródłem jest projektor. W ten czas otrzymujemy lepszą jakość obrazu, bez konieczności stosowania projektorów o wyśrubowanej jasności. W domowych rozwiązaniach w większości stosuje się szary ekran, ponieważ mają większy kąt widzenia, w momencie kiedy mamy wyższy gain ten kąt nam się zmniejsza. ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak logiki w twoim poście.
Czarny jest lepszy w pełnym zaciemnieniu dlatego polecasz go w większości do salonu, który z reguły jest jasny.
Nic nie rozumiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, RAF77 napisał:

Brak logiki w twoim poście.
Czarny jest lepszy w pełnym zaciemnieniu dlatego polecasz go w większości do salonu, który z reguły jest jasny.
Nic nie rozumiem.

W dniu 17.09.2019 o 14:49, S4Home napisał:

Co znaczy nieprzystosowany? Jeśli chodzi o brak zaciemnienia to lepiej spisze się biały ekran. Jeśli pełen zaciemnienie lepiej szary w ten czas uzyskasz lepszy kontrast.

Przeczytaj jeszcze raz ?
Pozdrawiam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.09.2019 o 14:49, S4Home napisał:

Co znaczy nieprzystosowany? Jeśli chodzi o brak zaciemnienia to lepiej spisze się biały ekran. Jeśli pełen zaciemnienie lepiej szary w ten czas uzyskasz lepszy kontrast.

Masz jakieś pytania z chęcią Ci pomogę i odpowiem ?

Pozdrawiam.

 

Oooo proszę, i już na tym polu zmieniły się trendy... Do nie zaadoptowanego pomieszczenia ekran biały??? No hit... a do zaadoptowanego szary??? Masakra... A potem ludzie kupują projektor i piszą, że obraz bieda... Co się dziwić jak branża tak doradza! Komplety brak profesjonalizmu i wiedzy!!!

Do takiego pomieszczenia ekran ARL lub CLR ARL z projektorem UST.

W dniu 18.09.2019 o 09:45, S4Home napisał:

NIE!
Chodzi o to iż szary ekran pochłania więcej światła co w finalnym efekcie daje nam lepszy kontrast i lepszą czerń, w pełnym zaciemnieniu. W przypadku jasnych pomieszczeń stosuje się wyższy "gain" (ekrany białe i perłowe). Jest to spowodowane potrzebą większego odbicia światłą od ekranu którego źródłem jest projektor. W ten czas otrzymujemy lepszą jakość obrazu, bez konieczności stosowania projektorów o wyśrubowanej jasności. W domowych rozwiązaniach w większości stosuje się szary ekran, ponieważ mają większy kąt widzenia, w momencie kiedy mamy wyższy gain ten kąt nam się zmniejsza. ?

Pozdrawiam.

Ekran nie pochłania światła... Kolejny brak wiedzy na temat ekranów...! 

Co ma Gain do jakości obrazu? Nic!!! jakość obrazu zależy od innych parametrów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Markus77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Markus77 napisał:

Ekran nie pochłania światła... Kolejny brak wiedzy na temat ekranów...! 

Możesz sobie to nazywać jak chcesz, ale jeśli odbija tylko 90% czy 80% światła to co dzieje się z resztą? Gdybyś wziął ekran czarny (niektórzy tu nawet takich używali) to też uważasz że on nie pochłania światła? Oczywiście że pochłania i to całkiem sporo.
 

2 godziny temu, Markus77 napisał:

Oooo proszę, i już na tym polu zmieniły się trendy... Do nie zaadoptowanego pomieszczenia ekran biały??? No hit... a do zaadoptowanego szary??? Masakra...

Ja mam zaadaptowanie pomieszczenie i jakoś używam szarego. Adaptacja pomieszczenia nie jest żadnym wyznacznikiem. To już większe znaczenie ma jak jasny jest projektor... no i jeszcze preferencje samego użytkownika. Jeśli projektor ma słabą lampę to nie dasz mu ekranu z gainem 0.8, bo bo nic nie będzie widać. Już lepiej poświęcić kontrast i mieć przynajmniej sensowną jasność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały ekran, jasny projektor i jasne nie przystosowane pomieszczenie = mleko a nie obraz. Gdzie kontrast, gdzie czernie gdzie głębia kolorów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2019 o 12:55, Markus77 napisał:
W dniu 17.09.2019 o 14:49, S4Home napisał:

Co znaczy nieprzystosowany? Jeśli chodzi o brak zaciemnienia to lepiej spisze się biały ekran. Jeśli pełen zaciemnienie lepiej szary w ten czas uzyskasz lepszy kontrast.

Masz jakieś pytania z chęcią Ci pomogę i odpowiem ?

Pozdrawiam.

 

Oooo proszę, i już na tym polu zmieniły się trendy... Do nie zaadoptowanego pomieszczenia ekran biały??? No hit... a do zaadoptowanego szary??? Masakra... A potem ludzie kupują projektor i piszą, że obraz bieda... Co się dziwić jak branża tak doradza! Komplety brak profesjonalizmu i wiedzy!!!

Do takiego pomieszczenia ekran ARL lub CLR ARL z projektorem UST.

W dniu 18.09.2019 o 09:45, S4Home napisał:

NIE!
Chodzi o to iż szary ekran pochłania więcej światła co w finalnym efekcie daje nam lepszy kontrast i lepszą czerń, w pełnym zaciemnieniu. W przypadku jasnych pomieszczeń stosuje się wyższy "gain" (ekrany białe i perłowe). Jest to spowodowane potrzebą większego odbicia światłą od ekranu którego źródłem jest projektor. W ten czas otrzymujemy lepszą jakość obrazu, bez konieczności stosowania projektorów o wyśrubowanej jasności. W domowych rozwiązaniach w większości stosuje się szary ekran, ponieważ mają większy kąt widzenia, w momencie kiedy mamy wyższy gain ten kąt nam się zmniejsza. ?

Pozdrawiam.

Ekran nie pochłania światła... Kolejny brak wiedzy na temat ekranów...! 

Co ma Gain do jakości obrazu? Nic!!! jakość obrazu zależy od innych parametrów. 

Jak dobrać ekran - Powierzchnia

Tak jak istotne jest planowanie przestrzeni salonu, rozmieszczenia mebli, ustawienia kanapy z której będziemy mogli oglądać filmy, tak również istotne jest byśmy dobrali do ekranu odpowiednią powierzchnię projekcyjną. Pozwoli to nam na optymalne odwzorowanie wyświetlanego obrazu w naszych warunkach.

Jeżeli posiadamy pomieszczenie, które możemy zaciemnić podczas projekcji, powinniśmy zdecydować się na powierzchnię szarą, której właściwości pozwalają na uzyskanie lepszego kontrastu wyświetlanego obrazu. Dzięki temu możemy uzyskać efekt prawdziwego kina w domu.

W przypadku kiedy ekran montowany będzie w pomieszczeniu, gdzie niemożliwe jest zaciemnienie, należy wybrać powierzchnię białą, która dzięki swoim właściwościom może oferować doskonały obraz również w jaśniejszym pomieszczeniu. Ważne jest by w takiej sytuacji dobrać odpowiedni projektor o dużej jasności.

Kiedy pojawia się konflikt rozmieszczenia źródeł dźwięku, które umieszczone są lub będą bezpośrednio za rozwiniętą powierzchnią ekranu, zastosowanie znajduje powierzchnia przepuszczająca dźwięk. Stosowana również w tradycyjnych kinach, gdzie źródło dźwięku umieszczone jest bezpośrednio za ekranem.

Instalacje w dużych przestrzeniach, czy podczas eventów, gdzie projektor musi znajdować się za ekranem wymuszają użycie powierzchni projekcyjnych do projekcji wstecznej. Wtedy źródło światła znajduje się z tyłu ekranu. Powierzchnie  takie również posiadają doskonałe parametry wyświetlanego obrazu.

Po wybraniu odpowiedniej powierzchni, ważne jest by pamiętać żeby zamówić ekran z czarną ramką, która ułatwia kalibrację projektora i znacząco poprawia kontrast wyświetlanego obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam,
S4Home.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ramowy ekran Kaubera...niby taki cacy mial byc a po zamontowaniu guma zaczela sie rozklejac...zaoferowali mi zwrot na gwarancje  ? nie dzieki kropelke w domu tez mialem haha do tego hot spot i widoczna gramatura ekranu ? smutek 

Teraz mam MS a i tak ogladam w pelnym zaciemnieniu, bo inaczej obraz robi sie dla mnie mdły... nie rozumiem jak mozna ogladac na zwyklym ekranie przy bialych scianach przeciez to opera mydlana a nie kino. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, S4Home napisał:

Jeżeli posiadamy pomieszczenie, które możemy zaciemnić podczas projekcji, powinniśmy zdecydować się na powierzchnię szarą, której właściwości pozwalają na uzyskanie lepszego kontrastu wyświetlanego obrazu. Dzięki temu możemy uzyskać efekt prawdziwego kina w domu.

I w tym momencie redagującemu tę poradę uciekło jedno zdanie , które napisał chwilę póżniej .

'' Ważne jest by w takiej sytuacji dobrać odpowiedni projektor o  bardzo dużej jasności.''

S4 w tematach VIDEO sugeruję się nie udzielać tylko czytać z rozdziawioną gębą .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu trochę te wasze "kłótnie" o szary czy biały. Żaden nie będzie dobry w takim pomieszczeniu. To jak wybieranie między ciemnym i ze słabym kontrastem (szary), a jaśniejszym i z jeszcze gorszym kontrastem (biały). Trzeba dołożyć i brać ALR czy inny tego typu. Albo przystosować salon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Warm Hoxton napisał:

' Ważne jest by w takiej sytuacji dobrać odpowiedni projektor o  bardzo dużej jasności.''

S4 w tematach VIDEO sugeruję się nie udzielać tylko czytać z rozdziawioną gębą .

Zacytowany fragment jest ze strony producenta ekranów, nie on jeden udostępnia taki wpis, Jest więcej aspektów które decydują o jasności projektora. Mam rozumieć że JVC nie może świecić na szary ekran bo nie jest zbyt jasny? Proszę Cię o czym my tu piszemy...

Setki ekranów, projektorów, masę szkoleń i lat w branży... Na jakiej podstawie podważasz moje zdanie? Ja bym sugerował przejść trochę instalacji i w ten czas podejmiemy dyskusję. 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S4Home
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie coś w tym wszystkim jest. Ale podejrzewam że przy takich połączeniach jak Sony czy Jvc z szarym ekranem przy profesjonalnej kalibracji nie uzyska się efektów takich jakby powinno z tych sprzętów. HDR też pewnie nie będzie taki jak być powinien. Wydając sporą kwotę na takie sprzęty chcę się mieć perfekt wszystko. Cały czas mówię o zaciemnionym salonie czy salce. W innych przypadkach pewnie będzie zadowalająco. Dla wielu użytkowników. Ale to jest moje subiektywne zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za porady, niezła dyskusja się tu rozwinęła ? Ostatecznie puściłem ekran na białą ścianę i efekt był zadowalający -  zamówiłem więc biały ekran 110 cali. Przy 50 cm topie, ramkach z boku, rolecie na oknie oraz eweentualnych kotarach efekt powinien być jeszcze lepszy. Być może jak minie mi efekt WOW wynikający z wielkośći zacznę dostrzegać mankamenty ale to będziemy się martwić później ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, S4Home napisał:

Zacytowany fragment jest ze strony producenta ekranów

To jak jest , doradzacie z doświadczenia czy z tego co wyczytacie w necie ?

30 minut temu, S4Home napisał:

Mam rozumieć że JVC nie może świecić na szary ekran bo nie jest zbyt jasny?

Wskazujesz nazwę firmy a nie konkretny model ? Bardzo profesjonalne .

 

32 minuty temu, S4Home napisał:


Ja bym sugerował przejść trochę instalacji i w ten czas podejmiemy dyskusję.

Będąc GW byłem świadkiem kilku instalacji popełnionych przez firmy zewnętrzne . I wyglądało to tak . Wystraszone chłopaki miśkowały coś z kabelkami , zazwyczaj amatorsko , tak na chłopski rozum . Następnie podłączali sprawdzali czy działa . W finale pojawiał się gość , który bajerował inwestora jak to pięknie gra i świeci . Po wykreowaniu rzeczywistości pojawiały się opowieści co w przyszłości można zmienić by było jeszcze lepiej i drożej . W zasadzie nikogo nie interesowało jak to wygląda i brzmi . Liczył się tylko odbiór instalacji . Także doświadczenie wykonawcy z instalacji ?  Trochę pokory .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Warm Hoxton napisał:

Wskazujesz nazwę firmy a nie konkretny model ? Bardzo profesjonalne .

No i widzisz, a który JVC kinowy jest jasny? ?

12 minut temu, Warm Hoxton napisał:

To jak jest , doradzacie z doświadczenia czy z tego co wyczytacie w necie ?

No to powiedz mi jak przemówić do kogoś takiego właśnie jak ty, czym się podpierać i przekonać Cię, skoro wiem że mam racje, która jest wyciągnięta z nastu lat doświadczeń większej kilku ludzi?

7 minut temu, Warm Hoxton napisał:

Będąc GW byłem świadkiem kilku instalacji popełnionych przez firmy zewnętrzne . I wyglądało to tak . Wystraszone chłopaki miśkowały coś z kabelkami , zazwyczaj amatorsko , tak na chłopski rozum . Następnie podłączali sprawdzali czy działa . W finale pojawiał się gość , który bajerował inwestora jak to pięknie gra i świeci . Po wykreowaniu rzeczywistości pojawiały się opowieści co w przyszłości można zmienić by było jeszcze lepiej i drożej . W zasadzie nikogo nie interesowało jak to wygląda i brzmi . Liczył się tylko odbiór instalacji . Także doświadczenie wykonawcy z instalacji ?  Trochę pokory .

A jak to tak można wszystkich do jednego wora wrzucać? To nawet nie że nie uczciwe tylko wręcz dramatyczne i obrażające.

Zawsze dbamy o klienta i przed montażem spotykamy się by dokładnie oglądnąć, pomierzyć i ustalić szczegóły instalacji. Również staramy się zaprezentować sprzęt by klient wiedział co kupuje i jak wygląda! Już nie mówiąc o instalacjach komercyjnych gdzie do zaprojektowania i zamontowanie jest naście takich komponentów i każdy różni się warunkami.

Pozdrawiam,
S4Home.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, S4Home napisał:

No i widzisz, a który JVC kinowy jest jasny? ?

No to powiedz mi jak przemówić do kogoś takiego właśnie jak ty, czym się podpierać i przekonać Cię, skoro wiem że mam racje, która jest wyciągnięta z nastu lat doświadczeń większej kilku ludzi?

A jak to tak można wszystkich do jednego wora wrzucać? To nawet nie że nie uczciwe tylko wręcz dramatyczne i obrażające.

Zawsze dbamy o klienta i przed montażem spotykamy się by dokładnie oglądnąć, pomierzyć i ustalić szczegóły instalacji. Również staramy się zaprezentować sprzęt by klient wiedział co kupuje i jak wygląda! Już nie mówiąc o instalacjach komercyjnych gdzie do zaprojektowania i zamontowanie jest naście takich komponentów i każdy różni się warunkami.

Pozdrawiam,
S4Home.
 

Czytając nie wierzę w to co czytam...!!!

Wszystkie JVC kinowe są jasne!!! i bez problemu dają odpowiednią jasność nawet w HDR tylko trzeba mieć wiedzę i doświadczenie aby uzyskać idealny obraz.

Zacznijmy od tego, że nie mylmy pojęć w kwestii co to jest pomieszczenie zaciemnione a pomieszczenie przystosowane (zaadoptowane )... Na tym polu to pierwszy błąd myślenia klientów.

Pomieszczenie "zaciemnione" to takie, w którym jest mało światła... Piwnica bez okien wymalowana na biało będzie właśnie takim pomieszczeniem. Lecz nie o ciemność tu chodzi tylko o ściany, które pomalowane na jasny kolor powodują odbicia, które to powracają na ekran, przez co tracimy w znacznym stopniu kontrast, czerń i jakość...

Pomieszczenie "zaadoptowane" to takie, gdzie wszystkie ściany, sufit, oraz znajdujące tam przedmioty z racji swojej kolorystyki i użytych materiałów mają w jak najmniejszym stopniu odbijać światło, tak aby światło odbite od ekranu nie powracało na jego powierzchnię...

Aby wiedzieć jaki ekran wybrać optymalnie, powinniśmy to przeanalizować, jakie pomieszczenie posiadamy i jaki projektor chcemy tam zastosować.

Kolejna sprawa to wiedza na temat ekranów. Jakie mamy dostępne i gdzie powinniśmy dany ekran zastosować.

Ekrany możemy podzielić na kilka grup. 

1. Ekrany standardowe typu szary i biały - te ekrany powinny mieć odpowiednio parametr odbicia od 0.6-0.9 G dla ekranu szarego, oraz od 0.9-1.1G dla ekranu białego. Ekran "standardowy" odbija światło we wszystkich kierunkach, więc stosowanie im jaśniejszego ekranu w jasnym pomieszczeniu powoduje więcej odbić od otoczenia, przez co utracimy najwięcej jakości. Dlatego przyjęło się, że do pomieszczeń "zaciemnionych" stosuje się ekran szary. Mniejsza jasność, miej odbić lepsza jakość...

2. Ekrany typu ALR. Ekrany, które dzięki swojej konstrukcji kierują wiązkę odbitą z projektora, w większości w kierunku widza, przez co powodują o wiele mniej odbić od ścian czy sufitu, które to mają mniejszy wpływ na jakość obrazu. Niektóre modele tych ekranów posiadają specjalne powłoki, które dodatkowo niwelują wpływ na jakość światła odbitego lub nawet zewnętrznego. Ekrany ALR przez takie właściwości nazywane są również ekranami "lustrzanego odbicia". Ekrany ALR mają przeważnie parametr odbicia na poziomie od 0.6-1 G.

3. Ekrany typu ALR HC nazywane ekranami o wysokim kontraście ( high contrast ). Są to ekrany, które oferują rewelacyjną czerń w połączeniu z rewelacyjną bielą. Dla przykładu ekran HC o odbiciu 1.3G oferuje głębszą czerń jak "standardowy" ekran szary o odbiciu 0.8G, natomiast jasność bieli oferowana jest na poziomie ekranu o odbiciu 1.3G. Takie zestawienie jasności do czerni stawia taki ekran w klasie ekranów HC ( wysoki kontrast ). 

4. Ekrany typu CLR ALR. Są to ekrany przeznaczone i zaprojektowane do projektorów UST. Specjalna konstrukcja ekranu jest tak wykonana aby przyjmować wiązkę światła tylko z kierunku projektora, który umieszczony jest pod ekranem, i odbić ją bezpośrednio w stronę widza. Powierzchnia projekcyjna jest zagłębiona a pozostała część specjalnej konstrukcji ekranu ma za zadanie odseparować wpływ światła otoczenia na powierzchnię projekcyjną.

Ekran a projektor...

Przy wyborze projektora powinniśmy kierować się następującymi kwestiami.

1. Pomieszczenie

2. Budżet jaki chcemy przeznaczyć

3. Projektor z HDR czy tylko FULL HD lub 4K

Jeśli wiemy jakie pomieszczenie mamy, jaki projektor chcemy, to wtedy dobierzmy do tego odpowiedni ekran.

Jeśli zdecydowaliśmy się na projektor z HDR to największym błędem jaki można zrobić to wybór ekranu szarego np. z G=0.8. Dla projektorów z HDR, aby efekt HDR był na odpowiednim poziomie powinniśmy zastosować ekran o odbiciu minimum 1.2G. Przy zastosowaniu ekranu o odbiciu np. 0.8G stracimy ok 40% jasności przez co nie uzyskamy nawet namiastki tego efektu. 

Dlatego też coraz więcej użytkowników projektorów z HDR wymienia standardowe ekrany na ekrany typu ALR HC. Nie ważne czy jest to zwykły pokój, czy profesjonalnie zaadoptowana sala kinowa, liczy się efekt końcowy i jakość obrazu. 

Kolejna kwestia to jakość ekranów i ich powłok projekcyjnych. Większość powłok w ekranach nie jest przystosowana do rozdzielczości 4K, a co dopiero do HDR.

To tyle w temacie. A tak na marginesie to najwyższą jasność w HDR jaką udało mi się uzyskać w praktyce to 4000nits, oczywiście z projektora a może dwóch???...  Kiedyś to opiszę... 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Markus77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.