Skocz do zawartości
IGNORED

Ekran projekcyjny 100 cali


xmarcinx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, S4Home napisał:

No i widzisz, a który JVC kinowy jest jasny?

O jakiej jakiej jasności piszesz o bzdurkach z oferty handlowej czy jasnościach z pomiarów ? Zdaje się że to trudny temat i brak jednoznacznych parametrów . Za dużo zmiennych związanych z pomieszczeniem , czasem pracy lampy , technologią itp.

 

Godzinę temu, S4Home napisał:

która jest wyciągnięta z nastu lat doświadczeń większej kilku ludzi?

To trochę tak jakbyś napisał , że tematyką audio video zajmujemy się od blisko pół wieku , mianowicie ojciec jednego z współpracowników w latach 70 zainstalował telewizor Neptun i puścił muzę z Mk 125 .

Rozpoczęcie handlowej działalności waszej firmy jest tożsame z rejestracją na forum Audiostereo . Wcześniejsza także krótka działalność elektroinstalacyjna niewiele zmienia , może montowaliście np. domofony i.t.p. Tak czy siak z ogólnie dostępnych danych wynika , że jesteście przedszkolakami w biznesie audio a video sprzedajecie od niedawna . Nie zauważyłem waszej firm wśród autoryzowanych dystrybutorów producentów projektorów .

Czyżby król był nagi .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Markus77 napisał:

Ekran "standardowy" odbija światło we wszystkich kierunkach, więc stosowanie im jaśniejszego ekranu w jasnym pomieszczeniu powoduje więcej odbić od otoczenia, przez co utracimy najwięcej jakości.

Dlatego przyjęło się, że do pomieszczeń "zaciemnionych" stosuje się ekran szary. Mniejsza jasność, miej odbić lepsza jakość...

Fajny tekst ,który przeczytałem z uwagą i z wstydem przyznaję ,że zacytowanego fragmentu nie rozumiem .

Odbieram to tak.

Jasny pokój , jasny ekran - źle

Zaciemniony pokój ( zagadką jest czy chodzi o pomieszczenie z zasłoniętymi oknami jak wcześniej objaśniłeś czy ciemny sufit i ściany ) , ciemny ekran  - dobrze .

Czyli za a nawet przeciw . Tak wyszło . Podejrzewam , że kluczowe jest zaciemniony vs ciemny .

Proszę rozwiń fragment istotny w tym wątku , bo łatwo wyrwać jedno z tych zdań z kontekstu i wklejać jako prawdę najprawdziwszą . Jakby wkleić dwa naraz to można się pobić z samym sobą .

Swoją drogą sam dochodzę do wniosku , że wszystko się zmienia i w związku z 4k , hdr  i zwiększającą się jasnością nowych projektorów to ani biały ,ani szary ino srebrny ekran bez względu na otoczenie . Dotychczasowe zasady są po prostu przeterminowane .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podejrzewam że ten tekst z Kauber też jest jeszcze przed HDRem. Ale ogólnie wszystko jasne. Salon zaciemniony firanami czy żaluzjami to nie salka dedykowana tzw jaskinia nietoperza pod kino. Głównie chodzi o odbicia wracając na ekran.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wszystko można przekręcić i użyć jako argumenty do swoich  aktualnych tez . Precyzyjnie  jaskinia nietoperza to jasne ściany i brak światła . Forumowe wyobrażenie jaskini to ciemne ściany i zasłonięte okna . Łatwo o nieporozumienie .

Co z odbiciami od ciemnych ścian w pomieszczeniu z zasłoniętymi oknami . Są czy ich nie ma ?

Co z odbiciami od ciemnych ścian z satynowym połyskiem w pomieszczeniu z zasłoniętymi oknami  vs odsłoniętymi ? 

Biały czy szary ?

Chyba nie warto się zastanawiać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Warm Hoxton napisał:

Fajny tekst ,który przeczytałem z uwagą i z wstydem przyznaję ,że zacytowanego fragmentu nie rozumiem .

Odbieram to tak.

Jasny pokój , jasny ekran - źle

 

Tutaj odnoszę się do ekranów standardowych, które odbijają światło padające z projektora we wszystkich kierunkach.

Tak jak napisałem i tak sobie to nazwałem - "zaciemniony" , czyli pokój bez światła. Czy to własnego, czy z zewnątrz. Takie pomieszczenie jeśli posiada jasne ściany i biały sufit, generuje ogromne odbicia, które to powracają na powierzchnię ekranu. Stosowanie w takich warunkach ekranu "standardowego" o wysokim G tylko pogorszy jakość obrazu. Dlatego już od dawna kiedy jeszcze nie było na rynku ekranów ALR stosowało się do takich pomieszczeń ekran szary... Osobiście też zaczynałem od takiego ekranu. Do takich właśnie pomieszczeń powstały ekrany ALR czy też ALR HC. Oferują nieporównywalny kontrast w danych warunkach jak ekrany standardowe.

Nie ma farb, materiałów i tym podobnych, które nie odbijają w jakiejś części światła! Zawsze coś się odbije i powróci na ekran. Nawet Maciej Koper w swojej super zaadoptowanej, wymalowanej na czarno salce, podczas testu ekranu ALR stwierdził widoczną przewagę w czerni oraz kontraście właśnie na korzyść ekranu ALR vs ekran biały standardowy. 

Jeśli ktoś pisze, że ekran ALR czy ekran ALR HC nie nadaje się do zaadoptowanego pomieszczenia to nie ma bladego pojęcia o czym pisze i jak działają takie ekrany. Kolega forumowicz z kilku postów wyżej zastosował do własnej "jaskini" ekran ALR HC i widzi ogromną przewagę co do ekranu standardowego szarego...

Trzeba też wiedzieć, że ekran to ostatnie ogniowo w projekcji na które patrzymy. Nie patrzymy na projektor, nie patrzymy na odtwarzacz, tylko właśnie na ekran. I właśnie w jakim stopniu ekran odda nam to co potrafi wyświetlić projektor, taki obraz uzyskujemy. Jeśli dany ekran nie jest wstanie idealnie odbić wyświetlanej treści to uzyskamy jakość jaką oferuje nam dany ekran a nie projektor. Ekran po prostu ograniczy możliwości projektora i stanie się najsłabszym ogniwem w systemie. 

I to jest temat na kolejny wątek, bo większość nie potrafi zrozumieć tego zagadnienia...

Jeśli jeszcze coś jest nie jasne chętnie odpowiem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Markus77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sobie życzył, taki ekran alr hc 120" w formacie kinowym, rozwijany.

Kiedy taki będzie dostępny?

 

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Markus77 napisał:

Jeśli ktoś pisze, że ekran ALR czy ekran ALR HC nie nadaje się do zaadoptowanego pomieszczenia to nie ma bladego pojęcia o czym pisze i jak działają takie ekrany.

Nadawać to się pewnie i nadają, ale ich sporą wadą (poza ceną oczywiście) jest hotspot. I nie mówmy że nie istnieje, bo widać to nawet na zdjęciach.

Z tymi odbiciami to też nie demonizujmy. Pewnie, że zawsze jakaś ilość światła będzie się odbijać nawet od czarnej matowej farby... ale jego ilość będzie tak znikoma, że mówienie o jakimś widocznym pogorszeniu kontrastu to spore nadużycie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Czytam i w sumie niczemu się nie dziwię bo co ma powiedzieć ktoś handlujący ekranami  ? Następna moda się szykuje tzn oczywiście forumowa moda - projo i pomieszczenie w dalszej kolejności a najwazniejszą częścią systemu jest ...... ekran. Może tak przepchnąć się da że projo wystarczy nawet poniżej 5k aby ekran był wypasiony bo to on odgrywa najwazniejszą rolę.  Klub już jest magicscreen ?? ???

 

To jak z prawdą o procencie budżetu na okablowanie względem ceny całego systemu tzn mam system za 15k to kable powinny kosztować od 2 do 3 k , ciekawe kto to wymyślił bo wydaje mi się na tyle prosty wniosek że sami producenci kabli mogli tylko wpaść na niego ( poza szamanami hajendu ale to inny przypadek I nie mogli przecież producenci pozwolić żeby tylko oni kupowali drogie kable ) . Gość po taniości do kolumn x za 1 tyś niech ma kabel za 100zl a temu co kupi za 10k sprzedamy ten sam tylko w innym kolorze , nie można przecież dopuścić żeby obaj kupili tanie kable jak ktoś nr 2 ma więcej kasy  ????? i umówimy się że takie są normy przy zakupach sprzętu audio.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale piane bijecie doktoryzując się przy okazji - zobaczcie jaki projektor będzie, pomieszczenie ogólnego przeznaczenia słabo dostosowane do KD - prosta sprawa - szary ekran, Założyciel kupił biały i głupio zrobił (nie chciało mu się spędzić kilku wieczorów na czytaniu) ale to jego sprawa bo to on będzie to mydło na filmach oglądał. A tak w ogóle to ja zwykle przebija się jedynie słuszna prawda na temat jedynie słusznego oczojebnego ekranu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Doktoryzując sprawiasz wrażenie skomplikowania nawet najprostszych zagadnień i dajesz do zrozumienia że to Ty masz receptę na sukces choć by zagadnienie było skomplikowane jak budowa cepa . Sprawdzona metoda i zawsze działa. Najlepszy przykład- cały świat fitnessu i wszelkiego odchudzania . Człowiek odkąd jest na tej planecie ma te same potrzeby żywnościowe i ich zrozumienie wymaga wiedzy szkoły podstawowej . Jeżeli jest natłok gości chcących na tłumaczeniu tego samego w kółko zarobić,  zaczynasz uciekać w doktoryzowanie chcąc sprawić wrażenie kogoś o większej wiedzy niż inni tobie podobni i robisz ze zwykłego odżywiania i treningu naukę ścisłą której efektem jak zwykle jest to samo co innego "kołcza " ale z twoimi planami trningowymi i rozpisaniem odżywiania,  sporo droższe. 

Upraszczając  - komplikując zagadnienie robisz je dostępne tylko dla wtajemniczonych i doświadczonych a nieuchwytny owoc jest droższy i lepiej smakuje .

Jak zajmujesz się sprzedażą ekranów których sprzedaż idzie jak krew z nosa bo nic nowego poza alr od jakiegoś czasu nie zostało wymyślone,  zaczynasz doktoryzować i ustawiasz je na równi z projektorem albo i na miejscu 1- szym żeby znacznie podnieść ich wpływ na efekt końcowy w kinie domowym czego świadkiem właśnie byliśmy.  

Ekran spokojnie można umieścić za projem i pomieszczeniem bo w dobrych warunkach z dobrym projem płaska ściana wystarczy pomalowana na szaro/ biało.  Odwrotnie nie da rady skoro ekran odbija to co dostał z proja więc skąd to wybijanie ekranu , tak na logikę doktorze ?

" Masz projektor full hd a marzy się 4k z hdr? Nie bój , dobry ekran ci w tym pomoże " 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak jak mój najbliższy druh Subfan nie wierzę w kosmiczne technologie konfekcjonowanej ceraty i z niecierpliwością oczekuję dnia kiedy powstanie wątek poświęcony ekranom Black Windows i innym malowanym amerykańskimi mixturami .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, subfan napisał:

 

Upraszczając  - komplikując zagadnienie robisz je dostępne tylko dla wtajemniczonych i doświadczonych a nieuchwytny owoc jest droższy i lepiej smakuje .

Jak zajmujesz się sprzedażą ekranów których sprzedaż idzie jak krew z nosa bo nic nowego poza alr od jakiegoś czasu nie zostało wymyślone,  zaczynasz doktoryzować i ustawiasz je na równi z projektorem albo i na miejscu 1- szym żeby znacznie podnieść ich wpływ na efekt końcowy w kinie domowym czego świadkiem właśnie byliśmy.  

Ekran spokojnie można umieścić za projem i pomieszczeniem bo w dobrych warunkach z dobrym projem płaska ściana wystarczy pomalowana na szaro/ biało.  Odwrotnie nie da rady skoro ekran odbija to co dostał z proja więc skąd to wybijanie ekranu , tak na logikę doktorze ?

" Masz projektor full hd a marzy się 4k z hdr? Nie bój , dobry ekran ci w tym pomoże " 

w punkt!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2019 o 14:22, Warm Hoxton napisał:

Rozpoczęcie handlowej działalności waszej firmy jest tożsame z rejestracją na forum Audiostereo .

Nie jesteś w stanie przewidzieć czym wcześniej zajmowali się ludzie, którzy w tej chwili tutaj pracują i ile lat działają w tym temacie, lecz nie mam zamiaru się sprzeczać, gra nie warta świeczki. Grunt to robić dobrą robotę ?

W dniu 24.09.2019 o 14:22, Warm Hoxton napisał:

O jakiej jakiej jasności piszesz o bzdurkach z oferty handlowej czy jasnościach z pomiarów ? Zdaje się że to trudny temat i brak jednoznacznych parametrów . Za dużo zmiennych związanych z pomieszczeniem , czasem pracy lampy , technologią itp.

Taka realistyczna wiesz, nie z internetu?  Spostrzeżeń na żywo, "x razy" widoku tej samej marki i wielu innych oraz styczności z działaniem itp.
Czytać to można wiele, a jak nie ma doświadczenia to zostaje tylko gdybanie.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o JVC, to ostatnie modele z Eshift są jaśniejsze niż Epsony z tą funkcją a Epsony niby uchodzą za projektory o wysokiej jasności.
Nie wiem co podają w parametrach ale piszę to z własnego doświadczenia, miałem Epsona tw eh 7300, mam JVC x7900.

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4 pragnę zauważyć , że wdawanie się w polemikę  na forum z nickiem jest równie profesjonalne jak Twoje video porady .

Czy mogę w czymś jeszcze pomóc ?

Pozdrawiam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.