Skocz do zawartości
IGNORED

jak podłączyć kablówkę do yamaha????????


maciomen0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam wczystkich czytaczy forum. Posiadam zestaw YAMAHA AV 104 RXV 350 +DV550 +NSP100.Zestaw zwyczajny i dla mnie wystarczający bo nie jestem audiofilem przy najmniej na razie:)) Do rzeczy jednak.Jak podłączyć do tego zestawu kablówkę skoro nie ma w amplitunerze ani w dvd standartowego wejścia antenowego?????????Jest tylko wejście FM antena ale męska końcówka.

Proszę o poradę i nie irytujcie sie prosze tak błachymi sprawami nie wszyscy mają o tym super pojęcie( ja akurat sprzedaję części do samochodów:)))

Wszystkie porady mile widziane. Za pomoc służę poradą ewentualnie rabatem na cześci samochodowe:))

GG7380250

[email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jest doprowadzić antenę do tv a potem podłaczyć kablem

1 z jednej strony Scart (euro) zakończony 3x rca(chincz)

jeżeli nie zdobędziesz takiego kabla

2 to 2x2 rca(chincz)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i kupisz np. euro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (jeżli masz w tv 1 euro to za pomocą tego cacka załatwisz również sprawę podłączenia dvd do tv)

(Nie odpowiadam tu za jakość obrazu i dzwięku ale na początek będzie ok)

 

 

kabel do amplitunera dokładnie do gnizda (chyba jest ono oznaczone jako dtv lub coś takiego). Jak tak podłączysz to za każdym razem jak będziesz chciał słuchać tv przez ampa przełączasz na pilocie na dtv. A no i oczywiście euro powinno być Out a nie in

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze problem z radiem ale wstydzem siem przyznać;) nie moge zadnej stacji złapać hłehłe nawet sygnału na głośniki nie słychać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==>Maciomen0

Kombinacja ktora przedstawil kolega Kynio_s to cos z cyklu kamikadze-kamasutra:)

Potrzebujesz zmienic (choc juz takie powinienes miec w scianie) gniazdo w scianie na takie jak pokazuje obrazek ponizej. Wtedy jednym kablem antenowym podlaczasz TV a drugim radio (taki sam kabel tylko go ''obracasz'')

Koszt takiego gniadka cos kolo 10 pln + 10 pln kabel

[obrazekLUKASZ-243753_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Ci chodzi o radio czy tv?? bo radio to tak jak ja podalem

Tv to brazu nie potrzebujesz podlaczac tylko dziwk z tvzwyklym kablem RCA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podłączyć antenę zewnętrzną kabelkiem takim jak podłączałeś np. kiedyś magnetowid do tv. Aby podłączyć kablówkę potrzebna będzie przejściówka. Aby sprawdzić radio, to po prostu ustaw na tuner , zatkaj palcem wejście ant. fm i coś znajdzie, tylko nie siedz tak za długo:) , plecy bolą:) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poślinię jeszcze palec będzie lepiej przewodzić;] .

Wieczorkiem postaram siem to wszystko złożyć do kupy a jutro odpisze czy coś sie ruszyło w temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh to zatykanie dziurek, męska rzecz, ups.. ale tam jest wtyk mimo że Yamaha. Ale do rzeczy , mialem podobny problem z Pioneerem. Kupiłem antenę FM w MM i dupa ... nie było żeńskiej końcówki, bo taką potrzebujesz. I tu pomógł mi mój stary dobry Sanyo vhr5100ee. Bo miał taki kabelek, może pamiętasz podłączanie video do wejścia antenowego w tv. A z tym poślinianiem palca to ... lubimy lekkie perwersiki , co? Napisz jutro czy coś ruszyło a jak nie to będziemy myśleć dalej. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz co mam chyba taki kabel w domu bo to sie jak dobrze pamietam do video nadawał. antena szła do video a z video szedł właśnie ten kabel do tv. A ślinienie paluszków sie przydaje cczasami ;))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super jak masz kabelek , jeszcze tylko antena i będzie ok. Takie antenki FM są do dostania w MM i nie tylko za ok.50 zeta. Ja kupiłem Thomsona , i gra muzyka z radyjka:) . Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antena chyba mi nie bedzie potrzebna bo podłącze to trójnika od kablówki .przynajmniej tak mi sie wydaje. albo do tego gniazda w ścianie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>>>>Krzych dzięki za porady:)))) Radio działa juz bez zarzutu. Ale jest problem z kablówą. Dzwięk idzie przez ampa na głośniki ale nie grają te od surround'a po za tym przy przełączaniu kanałów strasznie charczy i nie wiem co to kurde jest czy zakłócenia z telewizora czy z anteny czy to i to. Nie wiem czy to jakimś filtrem da sie załatać czy co :))))))

Czy jest jakis inny sposób moze podłączenia niz przez RCA??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Cieszę się że mogłem pomóc. Co do dzwięku na tyły to już kwestia ustawień w ampli. Masz pewnie włączony tryb stereo. Co do podłączenie przez RCA, to dvd z ampli musisz podłączyć kablem cyfrowym (coaxial lub optyk) bo nie zdekoduje sygnału DD i DTS. Przewod (2 RCA?) można zostawić do sygnału analogowego z CD np.

Co do charczenia to kurde nie wiem... , być może jakieś zaklócenia bo nie podejrzewam tu wad sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączone tak-z ampli czincze do telewizora(euro) ale przy przełączaniu programów charczy przez ok 1,5 sek. Nie działa tez surround ale to moze mam telewizor bez tego systemu i dlatego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor tu nie ma nic do rzeczy. Włącz Dolby Pro Logic w ampie, to zadziałają tyły. Kablem Euro podłączasz dvd do telewizora. A tv do amplitunera kabelkiem 2xRCA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dam rady tak Krzysiu bo w telewizorni mam tylko jedno wejście(euro) więc mam dvd do ampa przez optcal a dvd do telewizora video czincz a z telewizora czincze audio do ampa . Dzwięk idzie ale te szumy przy przełączniu to porażka. Zmieniłem na inny telewizor na chwilę i tez tak było wiec to chyba kwestia anteny:(((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jednak moje rozwiązanie z początku wątku pkt 2

ps DVD z TV powinno być Euro na euro i jeżeli tv jest wyposażone w rgb to obraz napewno będzie dużo lepszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK spróbuję tak zadziałąc. Dzięki brachu

[obrazekLUKASZ-244568_1.gif]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.