Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki do muzyki przestrzennej, klasycznej, ambientu itp.


Nehero

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Obecnie zbieram pieniądze na słuchawki. Obecnie siedzę na Nightowl oraz FA7 oraz Chord Mojo, Fiio Q5 oraz Aune S7, żąglując tym na różne sposoby. Przyszedł czas na coś z wyższej półki.

Słuchałem już Audeze LCD 2F, Hifiman Edition X V2, Dharma D1000, Audeze LCD 3 oraz ATH ADX 5000.

Po tym wszystkim i po wszystkich przesłuchanych słuchawkach muszę stwierdzić, że nie mam jednego swojego brzmienia, bo zarówno bardzo podoba mi się granie LCD 3 jak i ADX 5000, które idą z dźwiękiem w przeciwną stronę, bo z LCD 3 nie mają wiele wspólnego. A nawet bardzo mi się podobały LCD 2F z Coplandem DAC 215, który jeszcze bardziej spotęgował cechy Audeze. Więc muszę przyznać, że lubię zarówno ciemniejsze jak i jaśniejsze granie, mała scena wcale mi nie przeszkadza, ale lubię też przestrzenne słuchawki. Te pierwsze ciemniejsze to właśnie Audeze LCD3 mi się wpasowują z ich boskim basem i początkowo miałem zamiar zakupić Audeze LCD 3, lecz je zostawiam na później do zakupu o ile nic innego nie wskoczy w ich miejsce, choć na razie bezpiecznie czują się na swojej pozycji.

Najpierw chciałbym kupić te drugie słuchawki przestrzenne i jaśniejsze.

Moje w sumie dwa jedyne typy na ten moment to legendarne AKG K1000(strzał w ciemno, jak czytam o nich to wydają się dobrym strzałem, no ale to dalej strzał w ciemno i niestety nie bardzo jak mam ich posłuchać) oraz wymienione i przesłuchane ADX 5000( jak słuchałem w Top HiFi to wydawały mi się idealny dopełnieniem do LCD 3, bo czego nie dadzą LCD3 to dadzą ADX 5000 i na odwrót, oba wtedy były słuchane z Pathosa Aurium, a do tego ADX 5000 nadal pozostają po muzykalnej stronie, a nie jakieś wyprane z emocji, kliniczne słuchawki)

W jakimś wątku gdzie ktoś również pytał o słuchawki do muzyki klasycznej, czytałem że STAX 009/009S są najlepszym wyborem pod muzykę klasyczną, a inne słuchawki to tylko półśrodki. Ile w tym prawdy to nie wiem, a nawet jeśli byłaby to prawda, to zakup tych staxów i koszt całego toru pewnie oscylowałby w okolicach 50k zł, jak nie więcej, więc z góry to odpada ?, może gdyby sukcesywnie kupować elementy toru to może by dało radę, ale STAX to słuchawki + wzmacniacz, a to już jest spory koszt sam w sobie i zakupu nie można rozbić na raty, tylko trzeba obie rzeczy jednocześnie zakupić.. Więc nawet jeśli byłaby to kraina miodem i złotem płynąca, to takie koszty odpadają ?, a na pewno nie teraz i nie całość od razu.

Ale pomyślałem, że napiszę, bo może są tutaj fani wszelkiej maści muzyki poważnej, może coś doradzą. Ja się dopiero można rzec wciągam, w sumie to już się wciągnąłem i teraz z Primephonic przesłuchuje wszystko co mają szukając utworów dla siebie. Do tego lubię też czasami posłuchać utworów elektroniki/ambientu choć bardziej nastawionych na przestrzenność czy ukazywanie detali dla przykładu z elektroniki to np mój ulubiony Philter ?.

PS Również jeśli ktoś miałby jakąś ciekawą alternatywę dla LCD 3, to proszę podawać, choć sądzę, że magia Audeze to tylko w Audeze i próżno szukać grania Audeze w innych słuchawkach, ale może się mylę? ? 

Pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nehero, nie jestem słuchawkowcem bo głównie słucham stereo. Jednak mam również tor słuchawkowy i po kilku próbach i odsłuchanych różnych nausznikach (w tym Stax z serii 7) a także wcześniej posiadanych długo Grado (do klasyki świetne ale nie uniwersalne) ostatecznie mam Audeze LCD3.

W każdym razie to tylko kwestia Twoich preferencji oraz posiadanego toru. Po prostu zdecyduj jakim budżetem dysponujesz i wybierz najbardziej odpowiednie rozwiązanie w tej cenie.  Do LCD3 zdecydowanie polecam kabel słuchawkowy Forza Audio Works. Ja wybrałem Claire Hybrid HPC ale to efekt doboru całego toru.

LCD3 wybrałem bo mimo ich wagi oraz tego, że je widać (  :-) ) dają poczucie komfortu a nie stresu przy słuchaniu. Można odpoczywać delektując się muzyką a ich barwa i bas należą do wybitnych.

Jak będziesz zainteresowany zakupem sporadycznie używanych jeszcze na gwarancji to daj znać bo planuję zmianę na wyższy model czyli LCD4 lub Meze Empyrean.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Nehero napisał:

PS Również jeśli ktoś miałby jakąś ciekawą alternatywę dla LCD 3

Chyba zapomniałeś o najlepszych dynamikach ? Hd800. Do klasyki są idealne , ale nie tylko. Dopiero teraz mam wzmacniacz,który pokazuje na co jest stać. Kinki thr-1, ale wzmak wg mnie jest tylko i wyłącznie do hd800.

Każdy inny wzmak do tych słuchawek do dla mnie pół środek. Do 10tysięcy nie widzę sensu,żeby kupować nic innego.
Ewentualnie możesz kupić hifiman he-6, do których też się przymierzam, i kupić jakąś lampę np line magnetic lm-518 i podpiąć pod zaciski na głośniki. Jeżeli wierzyć opinią innych ,grało to na poziomie staxa. Ewentualnie jakaś końcówka mocy : naim clone+preamp.(ja już zamówiłem i czekam jak to będzie grało z he500)
Ewentualnie jak masz dojście do staxy z chin + klon stax kgsshv. 
Przydałby Ci się lepszy dac.

Jaki masz budżet ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lubisz to co ja. Przesłuchałem większość dostępnych słuchawek. Co prawda słuchawek używam tylko na wyjazdach, ale wtedy dość intensywnie. Słynne HD800 mi nie podeszły. Przestrzeń fajna, reszta już nie. Do przestrzennej muzy fajnie wypadały te otwarte modele Audio Technica, HiFi Man i Mr.Speakers Ether Flow. Tylko modele otwarte dawały piękna przestrzeń, oddech, powietrze i...wentylacje uszu. Ale miały trochę mniejsze nasycenie, dociążenie i soczystość. Jedynie Ether Flow łączyły jedno z drugim. HiFi Man HE-1000 też fajne. Ponoć wersja SE jest jeszcze lepsza ale tych nie słuchałem. Audeze nie są tak szybkie, przestrzenne i przejrzyste jak HiFi Man czy Mr.Sprakers, dlatego nie wzbudziły mojej sympatii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, sly30 napisał:

Słynne HD800 mi nie podeszły

Nie podeszły bo nie było synergii ze wzmakiem. Hd800 mają oddech, multum powietrza i ogromną scenę. Koncert fortepianowy to na nich mistrzostwo. U mnie nie zagrały na 6 wzmakach, dopiero z kinki dostały kopa. No,ale mam też dobre źródło z transportem , więc to też robi robotę. No i dobre kable+ power procesor. Bez tego faktycznie hd800 grają blado. Zresztą z he500 jest podobnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Audeze porównuje się często Hifimany. Miałeś okazję posłuchać LCD-3 z wzmakiem Moon Neo 230HAD? W stosunku do Coplanda da trochę więcej kontroli i powietrza do dźwięku. Dla mnie to jest najlepsze połączenie z naszej oferty, ale gusta są różne ?

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, caralooh napisał:

Jaki masz budżet ?

Zbieram pieniądze, do końca roku planuje zakupić już słuchawki, a może coś na Black Friday będzie ciekawego, kto wie.

 

2 godziny temu, caralooh napisał:

Przydałby Ci się lepszy dac.

Wiem, po słuchawkach następny zakup to właśnie DAC. Niestety wszystkiego na raz nie kupię. ?

 

@Pawcio70 A jak LCD 3 sprawdzają Ci się z muzyką poważną? Niestety jak byłem w top hifi to nie zdążyłem już posłuchać muzyki poważnej.

3 godziny temu, caralooh napisał:

Chyba zapomniałeś o najlepszych dynamikach ? Hd800.

Nie zapomniałem, bo miałem je w głowie, pisałem z wieloletnim właścicielem HD800 oraz K1000 i definitywnie stwierdził że K1000 są przyjemniejsze do słuchania, a do tego HD800 potrzebują bardziej dopasowanego toru, gdzie do K1000 na początek wystarczy Yamaha M-35/MX35 z odczepów głośnikowych plus dobry przestrzenny DAC. K1000 kuszą choć przyznam, że ewentualne modowanie, czy odnowienie ich już nie bardzo kusi, choć skomplikowane nie jest zapewne, jednak to dodatkowa zabawa. Stąd też przed podjęciem ostatecznej decyzji szukam dalej.

HD800 też kusiły, ale również nie mam ich gdzie posłuchać, bo znikają ze sklepów.

2 godziny temu, sly30 napisał:

To lubisz to co ja. Przesłuchałem większość dostępnych słuchawek. Co prawda słuchawek używam tylko na wyjazdach, ale wtedy dość intensywnie. Słynne HD800 mi nie podeszły. Przestrzeń fajna, reszta już nie. Do przestrzennej muzy fajnie wypadały te otwarte modele Audio Technica, HiFi Man i Mr.Speakers Ether Flow. Tylko modele otwarte dawały piękna przestrzeń, oddech, powietrze i...wentylacje uszu. Ale miały trochę mniejsze nasycenie, dociążenie i soczystość. Jedynie Ether Flow łączyły jedno z drugim. HiFi Man HE-1000 też fajne. Ponoć wersja SE jest jeszcze lepsza ale tych nie słuchałem. Audeze nie są tak szybkie, przestrzenne i przejrzyste jak HiFi Man czy Mr.Sprakers, dlatego nie wzbudziły mojej sympatii.

Jeszcze HiFiMAN Arya podobnież są ciekawe, zapewne nie omieszkam ich sprawdzić. HE 1000 V2 podobno grają podobnie do ADX5000

Audeze LCD3 na pewno u mnie zagoszczą bo podobają mi się pod jazz którego lubię również posłuchać. Ale mam Nightowl więc na ten moment brakuje mi słuchawek szybszych jaśniejszych przestrzenniejszych. Niestety Nightowl i muzyka poważna sprawdza się choć brakuje czasami więcej oddechu i przestrzeni.

Niestety nie znajdę słuchawek idealnych łączących cechy i audeze i jasnych przestrzennych słuchawek zarazem z basem jak u LCD 3 jak i detalicznością i przestrzennością.

@caralooh najchętniej zamknąłbym LCD 3 + słuchawki jaśniejsze, przestrzenne, detaliczne z jednym DAC( tu przychodzi mi do głowy uniwersalny przestrzenny i równo grający MATRIX X sabre pro) i dobrą lampą, która da trochę magii LCD 3 ale nie przedobrzy i zgra się z tymi drugimi słuchawkami, które zagrałyby przestrzennie jaśniej detalicznie, ale dalej muzykalnie. 

 

 

2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Miałeś okazję posłuchać LCD-3 z wzmakiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

Niestety nie, lcd 2f słuchałem z DAC215, a LCD 3 z Aurium Pathos

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Nehero napisał:

dobrą lampą

Dla mnie dobra lampa zaczyna się od  cayina ha300 ?  Powiem tyle, że lampa jest ok ale do plumkania typu diana krall, sinatra, może elektronika. Do dużych składowych lampa wg mnie się wykłada. Miejmy na uwadze oczywiście cenę/jakość/tran. 
Kinki wg mnie to zakup życia, a kosztuje na taobao 500usd. Wygrał u mnie z innym wzmakiem za 8000pln. Zresztą jest jego test vs bryston, violectric, audio gd. W pełni się z nim zgadzam.Gra mega gładko, prawie jak lampa. Nie uważam,że lampa jest jakoś koniecznie potrzebna. Mam też cayina ha1a mk2, który po wymianie lamp, dodaniu dobrego kabla i usunięciu bezpiecznika gra super.
Wspaniała synergia z he500.  Mam ten zestaw zamiennie z hd800+kinki, do różnego rodzaju muzyki/interpretacji. 

Myślałem o k1000, ale pasuje je okablować i kupić najlepiej jakąś integrę pod 300b. Przynajmniej tak mi się w wydaję z tego co czytałem ?
Jak masz blisko do krakowa , to wpadnij z lcd3 bo jestem ciekaw jak grają ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj Ether Flow. To połączenie zalet Audeze z HiFi Man. Kupowanie 2 par drogich słuchawek, to duża ekstrawagancja finansowa, ale można i tak. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sly30 napisał:

Kupowanie 2 par drogich słuchawek, to duża ekstrawagancja finansowa, ale można i tak. 

Czasem można wyrwać hd800 na alledrogo za ~2750, nie mówiąc już o he500 ~1200 tyle,że wymiana kabla to przymus. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, caralooh napisał:

Kinki thr-1, ale wzmak wg mnie jest tylko i wyłącznie do hd800.

Ciekawy, obadam go. A czemu tylko do HD 800?

6 godzin temu, caralooh napisał:

No,ale mam też dobre źródło z transportem

A cóż to za źródło jeśli można wiedzieć? 

4 godziny temu, caralooh napisał:

Dla mnie dobra lampa zaczyna się od  cayina ha300

Czytałem recenzję o Cayinie oraz o lampie od Caryaudio CAD 300 SEI i woo audio wa 5- le. Wszystkie wspaniałe, choć nie ukrywam, że wizualnie najbardziej spodobał mi się Cayin.

4 godziny temu, caralooh napisał:

Powiem tyle, że lampa jest ok ale do plumkania typu diana krall, sinatra, może elektronika.

Więc możliwe, że nie obędzie się bez dwóch wzmacniaczy. Bo plumkanie też lubię, ale również lubię analizowanie utworu, szczegóły, przestrzeń. Jakby nie patrzeć dwie odmienne rzeczy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Nehero napisał:

Ciekawy, obadam go. A czemu tylko do HD 800?

Nie spisały się u mnie, ani z grado gs1000, ani he500.

37 minut temu, Nehero napisał:

No,ale mam też dobre źródło z transportem

Jays audio Dac-2 + CDT2 MK2.

38 minut temu, Nehero napisał:

Więc możliwe, że nie obędzie się bez dwóch wzmacniaczy

Myślę,że pasuje mieć w swojej kolekcji hd800 jak i planary. No i trana jak i lampę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@caralooh Poczytałem o tym kinki i faktycznie do HD800 fajny, choć do LCD 3 już niekoniecznie, a według recenzji nie pasuje on tak jak pasuje do HD800 i do LCD 3 o wiele lepiej np WA 22 wypadł. Gdzie recenzent napisał, że z LCD3 było za płasko.

Może i to też wyjście jednak jeszcze raz pomyśleć o HD800.

Bo K1000 mógłbym u siebie w mieście kupić już rekablowane Wireworldem, no ale trochę jednak martwi mnie fakt ewentualnych poprawek czy to tych gąbek które opierają się słuchawki o głowę, czy wewnętrzne gąbki w komorze przetwornika czy inne jeszcze modyfikacje.

A jak na tym taobao się robi zakupy? No bo wiesz język trochę taką barierą, w tym przypadku jeszcze mocniejszą, a wyboru języka nie widzę. Bo jeszcze patrzyłem dystrybutorów na stronie Kinki, to ewentualnie najbliżej to dystrybutor z Niemiec, bo w polsce niby jest jakiś dystrybutor Studio666 i poza podanym emailem i numerem telefonu,  to nic nie ma, więc nie wiem czy to nadal istnieje czy co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Nehero napisał:

HD800 i do LCD 3 o wiele lepiej np WA 22 wypadł

Tyle,że wa22 jest 5 razy droższy od kinki(500usd) ? Tak jak mówiłem, kinki nie napędza u mnie orto, chociaż tak naprawdę nie wiem czemu gdyż ma kilka W przy 50ohm. Daje koledze linki i on mi robi zakupy ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tak na marginesie hifiman hm605 gra świetnie po balansie zarówno z he500 jak i hd800. 
Dałem za niego 500pln na dzień singla w chinach 11.11

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, caralooh napisał:

Jak masz blisko do krakowa , to wpadnij z lcd3 bo jestem ciekaw jak grają ?

A zapomniałem na to Ci odpisać jeszcze. Ja LCD 3 słuchałem w Top Hifi, nie posiadam ich jeszcze. A grają świetnie, szczególnie ich bas, który przy dobrej realizacji faktycznie schodzi do samych bram piekieł. Choć nie jest on w sumie przesadzony. Nie stara się dobasowić wszystkiego po drodze. Więc jeśli w nagrani basu np. było mało, to i na LCD 3 również się go nie uświadczyło, a że zacząłem od takich utworów słuchać, to się zdziwiłem, gdzie ten piekielny i monumentalny bas. Dopiero jak włączyłem odpowiedni utwór to wtedy się ukazał ten bas. Najlepszy bas jaki słyszałem pod względem mocy i ilości ale zarazem jakości. W ADX 5000 bas również był mocny, ale miał w sobie o wiele więcej informacji tam trochę to zejście i moc została przerzucona na stronę ukazywania detalów i większej ilości informacji. Nie mnie obie słuchawki genialne, dlatego obawiam się, że  drugich Audeze LCD3 się nie znajdzie. Pewnie dopiero LCD4 ale  to już kwota ponad dwa razy większa niż trójki. A same LCD 3 nawet nie zagrały tak ciemno i ponuro jak kiedyś czytałem, więc może faktycznie te najnowsze rewizje zostały rozjaśnione. Bo pamiętam jak słuchałem starszej rewizji LCD 2F z DAC 215 w top hifi, to tam było faktycznie ciemno i mroczno.

24 minuty temu, caralooh napisał:

Tyle,że wa22 jest 5 razy droższy od kinki

No cóż dobra lampa kosztuje ? choć i na nie czasami są stąd większe obniżki.

 Nie mniej w przyszłości widzę u siebie dobrą lampę, najpierw trzeba zakupić słuchawki, potem można dobierać lampę. Na ten moment Aune S7 będzie musiał się postarać, a to byle co też nie jest.

26 minut temu, caralooh napisał:

hifiman hm605

a nie 650? bo 605 nie znalazłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2019 o 10:33, sly30 napisał:

 Słynne HD800 mi nie podeszły. Przestrzeń fajna, reszta już nie.

Racja i to nawet na tych niby synergicznych dla nich torach, ale są miłośnicy nienaturalnego dźwięku HD800, którzy ukrzyżują każdego kto ma inne zdanie ? HD800 to taka proteza dźwięku, a nie referencja brutalnie mówiąc. Dobra zmykam, bo wyprawy krzyżowe już się na mnie szykują ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj słuchałem tych topowych, otwartych Audio Technica ADX5000 czy jakoś tak. Wygoda bajer. Super lekkie, tak wygodne, że aż trudno uwierzyć. Grają bardzo jasno, piękna przestrzeń, bardzo napowietrzona scena. Ale jednak odchudzone w średnicy, bas wg.mnie słaby i co najgorsze, cały przekaz ma taki jaskrawo-metaliczny poblask z tendencją do sybilizowania. Na pewno trzeba je długo wygrzać i powinno się złagodzić syczenie itd. Do tego koniecznie zmiana kabla na jakiś miedziany bez dodatków srebra, ale taki super soczysty, gęsty i ciemniej grający. No i źródło oraz wzmacniacz, koniecznie ciemno grające. Wtedy to może zagrać wybitnie. Ale do np sprzętu przenośnego nie bardzo się nadają. Zbyt jaskrawe. Nie są uniwersalne. HiFi Man czy Mr.Speakers nie ma tych jaskrawości, a ma wszystkie pozostałe zalety. Ponoć D8000 Finala też ale tych jeszcze nie słuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, sly30 napisał:

Ponoć D8000 Finala

słuchałem jakiś czas temu z klientem jak porównywaliśmy z ATH-L5000 modelu Sonorus X od Finala. Określiłbym je jako żywe, z bliską sceną, taką podaną prosto na twarz. Granie takie hmmm "wyczynowe"? Dla mnie na dłuższą metę męczące, ale znowu kwestia gustu ? Pomysł klienta był taki właśnie, żeby Sonorusy zostawić, jako drugie zakupić coś spokojniejszego z większą głębią i lepiej poukładaną sceną. Z tego co mówił, D8000 grają trochę tylko spokojniej. 

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sly30 napisał:

Wczoraj słuchałem tych topowych, otwartych Audio Technica ADX5000 czy jakoś tak. Wygoda bajer. Super lekkie, tak wygodne, że aż trudno uwierzyć. Grają bardzo jasno, piękna przestrzeń, bardzo napowietrzona scena. Ale jednak odchudzone w średnicy, bas wg.mnie słaby i co najgorsze, cały przekaz ma taki jaskrawo-metaliczny poblask z tendencją do sybilizowania. Na pewno trzeba je długo wygrzać i powinno się złagodzić syczenie itd. Do tego koniecznie zmiana kabla na jakiś miedziany bez dodatków srebra, ale taki super soczysty, gęsty i ciemniej grający. No i źródło oraz wzmacniacz, koniecznie ciemno grające. Wtedy to może zagrać wybitnie. Ale do np sprzętu przenośnego nie bardzo się nadają. Zbyt jaskrawe. Nie są uniwersalne. HiFi Man czy Mr.Speakers nie ma tych jaskrawości, a ma wszystkie pozostałe zalety. Ponoć D8000 Finala też ale tych jeszcze nie słuchałem.

Nie bez powodu ADX5000 są robione jako zestaw z DAC215. Ja słuchałem na na Aurium Pathos w Top hifi i było bombowo. I dla mnie bas był właśnie genialny szybszy niż w LCD 3 i zwiększą ilością informacji, ale również potrafił zejść i dać kopa. 

ADX 5000 to ponoć dynamiczna wersja He1000 V2 , a przynajmniej strojenie bardzo podobne. He1000 ponoć też z lampą się kochają.

 

Godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

słuchałem jakiś czas temu z klientem jak porównywaliśmy z ATH-L5000 modelu Sonorus X od Finala. Określiłbym je jako żywe, z bliską sceną, taką podaną prosto na twarz. Granie takie hmmm "wyczynowe"? Dla mnie na dłuższą metę męczące, ale znowu kwestia gustu ? Pomysł klienta był taki właśnie, żeby Sonorusy zostawić, jako drugie zakupić coś spokojniejszego z większą głębią i lepiej poukładaną sceną. Z tego co mówił, D8000 grają trochę tylko spokojniej. 

ADX 5000 po końcu promocji 25 lecia wracają do normalnej ceny? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Nehero napisał:

Ja słuchałem na na Aurium Pathos w Top hifi i było bombowo

potwierdzam, dla mnie też to świetne połączenie, tak jak LCD-3 z Moon 230HAD, jednak ostatnia sprzedaż ADX5000 była u nas ze wzmacniaczem Copland DAC215 ?

 

21 minut temu, Nehero napisał:

ADX 5000 po końcu promocji 25 lecia wracają do normalnej ceny? ?

nie mam żadnych informacji, ale podejrzewam, że tak będzie

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE-1000 czy Ether Flow to jednak coś innego niż ADX 5000, 2000, 1000 itd. Potrafią pięknie grać z tranzystorem czy z przenośnym AK. Jest przestrzeń, powietrze i szybkość. Ale nie ma tendencji do sybilantów czy sykliwości. A ADX musi mieć super soczysty, ciemno grający sprzęt. Na pewno to też wysoka klasa, ale nie są to słuchawki uniwersalne. Trzeba uważać do czego się podłącza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D8000 pod pewnymi względem są podobne do X, bo jak ktoś wcześniej wspomniał są wyczynowe, z tym że X mają zrobiony wyczynowy dźwięk, taki z podkręconym kontrastem, nasyceniem kolorów itd. gdzie D8000 szczególnie w rejonie basu to dźwięk fizyczny ich bas potrafi zaskoczyć realnością. Niestety z oryginalnym kablem mają schowaną górę.
HE1000 nie zawsze grają dobrze z lampą, np. z Lebenem 300kę kompletnie nie grają. To zupełnie inne granie od Finali oddalone, przestrzenne ale jasne, brakuje wypełnienia, ale to dopiero w porównaniu do LCD czy Finali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zyzio napisał:

Racja i to nawet na tych niby synergicznych dla nich torach, ale są miłośnicy nienaturalnego dźwięku HD800, którzy ukrzyżują każdego kto ma inne zdanie ? HD800 to taka proteza dźwięku, a nie referencja brutalnie mówiąc.

Nikt Cię nie ukrzyżuję:) . Uważam ,że właśnie hd800 to referencja jeżeli chodzi o naturalność dźwięku. Każdy instrument brzmi na nich perfekcyjnie. W rocku/metalu brakuje im trochę masy, ale do nich mam he500.

Uważam ,że to własnie lcd3 są mega podkolorowane i z przelewającym się, nienaturalnym basem. Wg opinii wielu mają słaby sopran vs np.he-6 . Z pośród trzech w/w par uważam ,że he-6 są najlepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, caralooh napisał:

Nikt Cię nie ukrzyżuję:) . Uważam ,że właśnie hd800 to referencja jeżeli chodzi o naturalność dźwięku. Każdy instrument brzmi na nich perfekcyjnie. W rocku/metalu brakuje im trochę masy, ale do nich mam he500.

Uważam ,że to własnie lcd3 są mega podkolorowane i z przelewającym się, nienaturalnym basem. Wg opinii wielu mają słaby sopran vs np.he-6 . Z pośród trzech w/w par uważam ,że he-6 są najlepsze.

Tylko LCD 3 mają też swoje przeznaczenie. To są słuchawki na zasadzie usiądź, w wygodnym fotelu przy kominku i się relaksuj po ciężkim dniu kiedy masz już dosyć wszystkiego. Ja tak je widzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Nehero napisał:

Tylko LCD 3 mają też swoje przeznaczenie. To są słuchawki na zasadzie usiądź, w wygodnym fotelu przy kominku i się relaksuj po ciężkim dniu kiedy masz już dosyć wszystkiego. Ja tak je widzę

Nie za bardzo rozumiem : relaksuj po ciężkim dniu kiedy masz już dosyć wszystkiego.
Po pierwsze mam lekką pracę, i nie mam dosyć wszystkiego ? A tak na serio... 
Nie widzę powodów dla,których hd800 miały by nie relaksować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, caralooh napisał:

Nie za bardzo rozumiem : relaksuj po ciężkim dniu kiedy masz już dosyć wszystkiego.
Po pierwsze mam lekką pracę, i nie mam dosyć wszystkiego ? A tak na serio... 
Nie widzę powodów dla,których hd800 miały by nie relaksować.

Lekka praca nie ma nic do rzeczy, ciężki dzień można mieć również siedząc i nic nie robiąc ?

bardziej mi chodziło, że Audeze zwykle kojarzy się z relaksem, siadasz na fotelu i muzyka gra, spokojna, tak abyś mógł odpocząć, bez iskierek, angażowania się w wyłapywanie każdego detalu.

A słuchając LCD 2f z DAC215 tak właśnie się czułem, siedziałem na wygodnej kanapie odpaliłem jazz louis armstrong i się zanurzyłem w głębokim i ciemnym dźwięku. Muzyka po prostu grała nic więcej.

nie twierdzę, że przy innych słuchawkach nie można się zrelaksować, ale to audeze mi się głównie z tym kojarzą z takim relaksem jak jesteś zmęczony. I dlatego audeze kojarzą mi się z głębokim fotelem i kominkiem w śnieżną noc. Jasne miżna zrelaksować się przy HD800 czy innych słuchawkach, ale to już inny relaks. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Nehero napisał:

A słuchając LCD 2f z DAC215 tak właśnie się czułem, siedziałem na wygodnej kanapie odpaliłem jazz louis armstrong i się zanurzyłem w głębokim i ciemnym dźwięku. Muzyka po prostu grała nic więcej.

Zgadza się, tylko przesadzić w drugą stronę też nie warto ? Z Coplandem mi dużo bardziej podoba się już połączenie z LCD-X. Graja troszkę żywiej od LCD-2, LCD-2 Classic, czy LCD-3. W aktualnej cenie baja ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, caralooh said:

Nikt Cię nie ukrzyżuję:) . Uważam ,że właśnie hd800 to referencja jeżeli chodzi o naturalność dźwięku. Każdy instrument brzmi na nich perfekcyjnie. W rocku/metalu brakuje im trochę masy, ale do nich mam he500.

Uważam ,że to własnie lcd3 są mega podkolorowane i z przelewającym się, nienaturalnym basem. Wg opinii wielu mają słaby sopran vs np.he-6 . Z pośród trzech w/w par uważam ,że he-6 są najlepsze.

HD800 mają brzmienie sztuczne jak cycki Pameli - pisze to osoba która miała je kilka lat :).  Zmianiałem im kabel na zbalansowany FAW noir mk2 bodajże i nic się wiele nie zmieniło w dźwięku (trochę lepszy bas z tego co pamiętam ale bez szału). Podstawą toru słuchawkowego jest klasowy wzmacniacz i bez niego żadne słuchawki nie pokazują co potrafią - jak się porówna większość tego co jest dostępne w sklepie z ofertami np. WooAudio to można doznać szoku - ale tu nie mówimy o niczym za mniej niż 10kzł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, piter z napisał:

HD800 mają brzmienie sztuczne jak cycki Pameli - pisze to osoba która miała je kilka lat ?

ale słuchawki czy cycki? ? 

Jeszcze o WA 5LE pamiętaj ?  

6 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Zgadza się, tylko przesadzić w drugą stronę też nie warto ? Z Coplandem mi dużo bardziej podoba się już połączenie z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Graja troszkę żywiej od LCD-2, LCD-2 Classic, czy LCD-3. W aktualnej cenie baja ?

Nie można to fakt, lecz LCD 2F z DAC 215 zapamiętałem jako bardzo klimatyczne granie, lecz jeszcze nie za ciemne, takie akurat. Dźwięki nadal były klarowne, jedynie przyciemnione. W elektronice mi to nie zagrało, lecz elektronika to też sporo dźwięków w górnych rejestrach i tu było mocno słychać przyciemnioną górę, ale jazz czy spokojniejszy rock, czy solowe utwory jakieś, bardzo przyjemnie zagrały. Szczególnie zapamiętałem chrypkę Louisa Armstronga, która na tych LCD 2 z DAC 215 została bardziej podkreślona, ale nie wiem jaki wkład miał w to kabel, bo wtedy Pan z Top Hifi podobno zagubił w magazynie gdzieś stockowy kabel od LCD 2F i słuchałem na Heimdallu 2 czerwonym. Znaczy teoretyczny wkład wiadomo jaki jest, bo w internecie można przeczytać, ale nie wiem jaka część tego mojego zachwytu nad tym zestawem LCD 2F z DAC 215 pochodziła z samego kabla od czerwonego Heimdalla. Ale kabelek trzeba przyznać, że zacny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heimdall2 pasuje idealnie do tych słuchawek. Ożywia je, dodaje powietrza i szybkości ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.