Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki do muzyki przestrzennej, klasycznej, ambientu itp.


Nehero

Rekomendowane odpowiedzi

Łatwe do napędzenia słuchawki nie potrzebują wzmaka za trylion złotych by pokazały co potrafią, HD 800 i owszem ! :D, a i tak sztuczność się z nich wylewa, nie rozumiem ich fenomenu, bo na synergicznych systemach też słuchałem, a już w rocku/metalu, trance czy elektronice się po prostu ośmieszają ;-) Przestrzeń nadmuchana, trochę detalu i tyle, więcej optymizmu, funu, życia, wypełnienia i drive'u , a przede wszystkim naturalności jest w znacznie tańszych słuchawkach......znacznie....bardzo znacznie.....nieprzyzwoicie wręcz tanich......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo - preferencje ma każdy inne, ale HD800 nie uznałbym za wybitne. Wręcz przeciwnie. Sklasyfikowałbym je jako efekciarskie, plastikowe. Brzmieniowo podobne do tego co oferuje B&W w swoich nowych głośnikach. Całkowicie nie moje granie.

Poza tym ja się wyleczyłem ze słuchawek. Nie wyobrażam sobie, aby jakiekolwiek słuchawki oddały potęgę brzmienia z dobrych głośników utworów o takiej charakterystyce jak np. otwierający "Children of Sanchez".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zyzio napisał:

bo na synergicznych systemach też słuchałem, a już w rocku/metalu, trance czy elektronice się po prostu ośmieszają ;-

Widocznie nie słyszałeś ich na synergicznym torze skoro mówisz,że się ośmieszają. Jedyne co mogę im zarzucić to lekki bas, ale jestem go w sam raz.  Rock in Rio Iron Maiden na hd800 to totalne zrycie beretu.Kraftwerk to samo.
Jak już mówiłem miałem wiele wzmacniaczy,które ponoć "były synergiczne" i oczywiście nie grało to źle, ale czarów i iskry też nie było.
Było plastikowo, sztucznie i nudno. Jeżeli ktoś tak ma u siebie tzn,że jego obecny tor jest zły pod hd800.

Dopiero z kinki jest drive, multum detali i ogromna scena. Aż chce się słuchać.Nie uważam, że jest rozdmuchana. Jest magiczna.

Jak dla mnie ocena hd800 to 9.5 /10  ale tylko z kinki . Z innymi wzmakami niestety nie chciało to u mnie zagrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego Kinki. To chyba niezbyt popularny sprzęt. Może i niezły, nie wiem ale jeśli HD800 z niczym grać nie chcą, a jedynie z czymś raczej niszowym, to za dobrze to o tych słuchawkach nie świadczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sly30 napisał:

Nie znam tego Kinki. To chyba niezbyt popularny sprzęt

Jeszcze niedawno nikt nie znał denafrips'a . I to powód aby pisać , że źle gra?
Kinki niszowy ?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Hd800 są specyfinczne, tak samo jak grado. U mnie grado gs1000 kompletnie z niczym nie chciały grać i uważam,że są słabe. 

 


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie a coś poza k1000 praz HD800 do muzyki poważnej, zarówno małe jak i duże składy. Bo te obie słuchawki to i tak tylko w ciemno mógłbym brać, nie ma gdzie posłuchać.

Więc może jest coś jeszcze czym można by się zainteresować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz wykaz w wątku. I nie jest tak, że do muzyki poważnej musisz mieć inne słuchawki niż do rocka, a jeszcze inne do muzyki ambient. Dobre słuchawki jak dobre kolumny, grają wszystko dobrze. Z tego co testowałem do pułapu 20 tys. To dla mnie nr 1 - Ether Flow,  2-HiFi Man HE-1000, na dalszych miejscach Grado 2000,  Utopie, otwarte Audio Technica, Crosszone itd. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Nehero said:

Dobra panowie a coś poza k1000 praz HD800 do muzyki poważnej, zarówno małe jak i duże składy. Bo te obie słuchawki to i tak tylko w ciemno mógłbym brać, nie ma gdzie posłuchać.

Więc może jest coś jeszcze czym można by się zainteresować?

Będąc w takiej sytuacji i mając pewne doświadczenie zrobiłbym to troche inaczej. Zobacz gdzie w najbliższym czasie są zloty head-fi ze sprzętem z najwyższej półki (będą zarówno top wzmacniacze jak i słuchawki) i wybierz po nich co Ci się podoba. Wydaje się to niby nie rozsądne bo latanie po świecie żeby posłuchac słuchawek kosztuje i czas i pieniądze - ale jest to tak naprawde oszczędność czasu na poszukiwania, nerwów z nieudanych zakupów i pieniędzy po drodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczalbym na powaznie sprawdzac u siebie rozne sluchawki z gory cennika kolejnych producentow, to wpierw zrobilbym pod nie odpowiednie przygotowanie, mam na mysli znacznie lepsze zrodlo i odpowiedni wzmacniacz, inaczej to nie ma wiekszego sensu, te sluchawki wrecz tego wymagaja jesli chce sie miec wlasciwy oglad ich potencjalu.

Takie Utopie, ADX5000, HE-1000 (o RAAL, Abyss 1266 TC czy L5000 nawet nie wspomne, ale te dadza najlepsza przestrzen) to sa na tyle transparentne nauszniki ze DAC z okolic co najmniej 10-20kPLN jest niemalze wymogiem, do tego odpowiedni jakosciowo wzmacniacz i robi sie powazny wydatek. W przeciwnym razie lepiej kupic juz wspomniane LCD2, one maja mocny wlasny charakter i wszelakie niedosciagniecia elektroniki jak i nagran same w duzym stopniu skoryguja swa sygnatura.

Ja po zakupie L5000 'musialem' sie pozbyc Hugo 2, ten gral znakomicie z Pioneerami Master 1, ale juz do L5000 'potrzebny' byl zawodnik pokroju Naima NDX2 i wowczas ukazal sie nowy, piekniejszy swiat muzyki, wczesniej czesciowo skrywany przez ograniczenia zrodla, calkiem swietnego, tak na marginesie, ale jednak do mniej liniowych i przezroczystych sluchawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2019 o 14:58, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

potwierdzam, dla mnie też to świetne połączenie, tak jak LCD-3 z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , jednak ostatnia sprzedaż ADX5000 była u nas ze wzmacniaczem Copland DAC215 ?

 

nie mam żadnych informacji, ale podejrzewam, że tak będzie

potwierdzam opinię co do Pathos Aurium ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piter z napisał:

Będąc w takiej sytuacji i mając pewne doświadczenie zrobiłbym to troche inaczej. Zobacz gdzie w najbliższym czasie są zloty head-fi ze sprzętem z najwyższej półki (będą zarówno top wzmacniacze jak i słuchawki) i wybierz po nich co Ci się podoba. Wydaje się to niby nie rozsądne bo latanie po świecie żeby posłuchac słuchawek kosztuje i czas i pieniądze - ale jest to tak naprawde oszczędność czasu na poszukiwania, nerwów z nieudanych zakupów i pieniędzy po drodze.

Chciałbym ale niestety najbliższe spotkania to warszawa i wrocław, a u mnie problemem jest czas i do tego dojazd pociągami, a zwyczajnie nie mam czasu. Nawet dojazd na drugi koniec miasta do sklepu audio wymaga de facto całego dnia wolnego żeby posłuchać słuchawek.

1 godzinę temu, pastwa napisał:

Zanim zaczalbym na powaznie sprawdzac u siebie rozne sluchawki z gory cennika kolejnych producentow, to wpierw zrobilbym pod nie odpowiednie przygotowanie, mam na mysli znacznie lepsze zrodlo i odpowiedni wzmacniacz, inaczej to nie ma wiekszego sensu, te sluchawki wrecz tego wymagaja jesli chce sie miec wlasciwy oglad ich potencjalu.

Takie Utopie, ADX5000, HE-1000 (o RAAL, Abyss 1266 TC czy L5000 nawet nie wspomne, ale te dadza najlepsza przestrzen) to sa na tyle transparentne nauszniki ze DAC z okolic co najmniej 10-20kPLN jest niemalze wymogiem, do tego odpowiedni jakosciowo wzmacniacz i robi sie powazny wydatek. W przeciwnym razie lepiej kupic juz wspomniane LCD2, one maja mocny wlasny charakter i wszelakie niedosciagniecia elektroniki jak i nagran same w duzym stopniu skoryguja swa sygnatura.

Rozumiem podejście lecz w momencie jak na każdy element muszę zbierać ileś miesięcy to zwyczajnie bez sensu jest mi kupować DAC i wzmacniacz, by potem leżały i czekały na słuchawki. Jak kupię słuchawki, to już będę mógł słuchać , a z czasem dokupię DAC by wymienić Mojo i wzmacniacz dobrany pod słuchawki, ale w tym momencie nic nie będzie musiało leżeć i się kurzyć, a już będę mógł słuchać.

Poza tym jak kupię wzmacniacz to automatycznie jestem skazany na jakieś słuchawki pasujące do niego, więc jeśli by się okazało, że nagle podczas słuchania spodobają mi się inne słuchawki które nie pasują do danego wzmacniacza, to jest lipa ? 

Co do DAC-a myślałem o X Sabre Pro z konwerterem SPDIF przesyłanie po I2S z dobrym kablem HDMI, a wzmacniacz to już w zależności jakie słuchawki wybiorę.    
Wiem też że DAC leci pierwszy do wymiany. Aune S7 zły nie jest więc on może iść pod młotek jako ostatni.

PS. Poza tym ja nie chcę słuchawek z  góry cennika, nie przesadzajmy, bo tak to można by iść i iść w górę bez końca. Nie zarabiam tyle, bym mógł od tak sobie pozwolić na Utopie czy LCD 4 czy STAX-y czy Susvara czy jeszcze wyżej, bo wtedy nie mówimy o parudziesięciu tysiącach, tylko nawet o paruset, więc bez przesady. Zejdźmy na ziemię. Chce jeszcze przed śmiercią ujrzeć te słuchawki, stąd nie rzucam się na górę cennika jak z motyką na słońce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak tak to zupelnie inna sprawa ;')

 

Koniecznie sie zainteresuj sluchawkami Quad ERA-1, do nich jest tez znakomity firmowy 'kombajn' DAC/AMP PA One Plus, razem nie kosztuje to fortuny, a gra wysmienicie, te sluchawki nie maja zadnych brzmieniowych przegiec w ktoras strone i sa przez to niezwykle uniwersalne, bardzo mi sie podobaly, maja tez przyjazny charakter. Tak do 5-6kPLN to wlasnie te nauszniki bym sobie sprawil, mimo ze kosztuja polowe tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pastwa napisał:

No jak tak to zupelnie inna sprawa ;')

Twój pomysł głupi nie jest, bo wtedy prościej jest testować słuchawki, ale to jest dobre jak ma się spory budżet, wtedy kupujesz/ wypożyczasz ze 2-3 wzmacniacze, przetworniki, parę par słuchawek, które wydają Ci się odpowiednie i wybierasz najlepszy zestaw, resztę oddajesz, no ale jak napisałem ja jestem zmuszony kupować element po elemencie, więc najprościej zacząć od słuchawek nawet blisko topu, a potem sukcesywnie dokupić resztę toru, ale już dopasowaną do słuchawek. Oczywiście chciałbym już mieć cały zestawik, ale co poradzić ? 

8 minut temu, pastwa napisał:

Koniecznie sie zainteresuj sluchawkami Quad ERA-1

Dzięki, a idzie ich gdzieś posłuchać w jakimś sklepie? ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Nehero said:

Chciałbym ale niestety najbliższe spotkania to warszawa i wrocław, a u mnie problemem jest czas i do tego dojazd pociągami, a zwyczajnie nie mam czasu. Nawet dojazd na drugi koniec miasta do sklepu audio wymaga de facto całego dnia wolnego żeby posłuchać słuchawek.

Rozumiem podejście lecz w momencie jak na każdy element muszę zbierać ileś miesięcy to zwyczajnie bez sensu jest mi kupować DAC i wzmacniacz, by potem leżały i czekały na słuchawki. Jak kupię słuchawki, to już będę mógł słuchać , a z czasem dokupię DAC by wymienić Mojo i wzmacniacz dobrany pod słuchawki, ale w tym momencie nic nie będzie musiało leżeć i się kurzyć, a już będę mógł słuchać.

Poza tym jak kupię wzmacniacz to automatycznie jestem skazany na jakieś słuchawki pasujące do niego, więc jeśli by się okazało, że nagle podczas słuchania spodobają mi się inne słuchawki które nie pasują do danego wzmacniacza, to jest lipa ? 

Co do DAC-a myślałem o X Sabre Pro z konwerterem SPDIF przesyłanie po I2S z dobrym kablem HDMI, a wzmacniacz to już w zależności jakie słuchawki wybiorę.    
Wiem też że DAC leci pierwszy do wymiany. Aune S7 zły nie jest więc on może iść pod młotek jako ostatni.

PS. Poza tym ja nie chcę słuchawek z  góry cennika, nie przesadzajmy, bo tak to można by iść i iść w górę bez końca. Nie zarabiam tyle, bym mógł od tak sobie pozwolić na Utopie czy LCD 4 czy STAX-y czy Susvara czy jeszcze wyżej, bo wtedy nie mówimy o parudziesięciu tysiącach, tylko nawet o paruset, więc bez przesady. Zejdźmy na ziemię. Chce jeszcze przed śmiercią ujrzeć te słuchawki, stąd nie rzucam się na górę cennika jak z motyką na słońce.

Zrobisz jak będziesz chciał - ja ze swojej strony chciałem tylko dobrze doradzić. Nie licz na to że to co się podoba komuś spodaba się i tobie - każdy ma trochę inny gust. Jeszcze jedno - dla mnie i według mnie w torze słuchawkowym wydałbym dużo więcej na wzmacniacz niż na słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym, na początek beyerdynamic  DT880 , stare sprawdzone - odmienna szkoła jak sennki.

Do muzyki klasycznej beyery są super. Nie znam nowych modeli, ale stary DT880 był rewelacyjny.

.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem jeszcze, to również Meze Empyrean wydają się dobrym tropem.

Przekopałem się przez parę recenzji to przyznam, że jeśli grają tak jak piszą, to zamiotą pod dywan wszystkie słuchawki jakich słuchałem.

Jedynie dla ADX5000 może to być bardziej konkurencja niż coś co je zamiecie.

Więc teraz znaleźć tylko czas i przejść się ich posłuchać czy faktycznie grają jak piszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozamiataja raczej, bo jak juz pisalem, te sluchawki sa strasznie wymagajace dla toru, zwlaszcza ADX5000, zagraja najwyzej ok (jesli to ma byc budzetowa elektronika), wiec pewnie pozostanie spory niedosyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto posłuchać Empyreanów, nie są idealne, ale dzięki zmianie padów można sporo zmienić, do tego dobrze reagują na zmiany kabelka, no i jak się ma Audeze to kabelki pasują te same. Sporo je różni od ADX5000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, XVCR said:

Warto posłuchać Empyreanów, nie są idealne, ale dzięki zmianie padów można sporo zmienić, do tego dobrze reagują na zmiany kabelka, no i jak się ma Audeze to kabelki pasują te same. Sporo je różni od ADX5000.

Z tymi padami to różnie bywa - ja mam bardzo dużą głowę i zawsze miałem lepszy docisk a co za tym idzie bas, jeżeli ktoś ma mniejszą głowę i problemy z przyleganiem to też często ma problemy z basem których nie mają inni.

1 hour ago, pastwa said:

Nie pozamiataja raczej, bo jak juz pisalem, te sluchawki sa strasznie wymagajace dla toru, zwlaszcza ADX5000, zagraja najwyzej ok (jesli to ma byc budzetowa elektronika), wiec pewnie pozostanie spory niedosyt.

Ale Ty to wiesz bo masz dużo doświadczenia - ja też dlatego pisałem że lepiej posłuchać na zlotach kombinacji z wyższej półki bo to daje inny obraz tego co robią słuchawki i wzmacniacze. Często jest tak że ktoś kupi słuchawki które wogóle nie pasują w tor a teoretycznie są to słuchawki które mogę mu się podobać jak tylko miałby dobry wzm. i źródło. Im wyższa klasa tym ciężej złożyć tor ponieważ wszystko robi się zbyt wyrafinowane i zbyt wiele pokazuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, piter z napisał:

Z tymi padami to różnie bywa - ja mam bardzo dużą głowę i zawsze miałem lepszy docisk a co za tym idzie bas, jeżeli ktoś ma mniejszą głowę i problemy z przyleganiem to też często ma problemy z basem których nie mają inni.

Meze mają w komplecie dwie pary, skórzane i welurowe pady, można sobie dopasować brzmienie, są bardzo wygodne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pastwa napisał:

Nie pozamiataja raczej, bo jak juz pisalem, te sluchawki sa strasznie wymagajace dla toru, zwlaszcza ADX5000, zagraja najwyzej ok (jesli to ma byc budzetowa elektronika), wiec pewnie pozostanie spory niedosyt.

Więc jeśli mi się spodobają i wyprą inne słuchawki których słuchałem, to również z czasem bedę dokładał klocek do klocka i dostaną odpowiedni tor.

Czytałem na zagranicznej recenzji o 2 wzmacniaczach i jednej integrze

Feliks Audio Euforia oraz Auris Nirvana czyli według recenzenta dwa genialne wzmacniacze pod Meze oraz stwierdził w recenzji, że słuchał Meze z Chordem Dave i Dave jest stworzony dla Meze, ale Dave z wiadomych przyczyn kosztowych nawet nie wchodzi w grę.

Również Violectric V281 jest dobry pod Meze, ale tylko dobry, stwierdził, że ciekawe połączenie choć nie jest to najlepszy kompan pod Meze, Euforia czy Nirvana są o niebo lepsze.

Jeśli będzie trzeba to jestem nawet skłonny odłożyć przez ponad rok czy może nawet prawie dwa lata kasę na odpowiedni wzmacniacz. Nawet jeśli będzie to Nirvana czy inny odpowiedni wzmacniacz. Więc nie twierdzę, że słuchawki będą u mnie grały z byle czym, docelowo nie, po drodze do celu niestety tak.

Ale możliwe, że Meze za to wystarczyłyby mi jako jedna para. Bo LCD 3 niestety jako jedyna para już nie.

 

1 godzinę temu, XVCR napisał:

Warto posłuchać Empyreanów, nie są idealne, ale dzięki zmianie padów można sporo zmienić, do tego dobrze reagują na zmiany kabelka, no i jak się ma Audeze to kabelki pasują te same. Sporo je różni od ADX5000.

Nie ma słuchawek idealnych, zawsze jest jakieś ale, ale są słuchawki które są bliżej ideałowi i takie które są dalej.

 Mówisz jeszcze o innych padach niż dołączane do zestawu?

Jak kabelek i kabelek od Audeze, to pewnie Heimdall 2 do sprawdzenia jako pierwszy patrząc na klasę sluchawek.

Domyślam się, że je sporo różni, choc jak czytałem to bynajmniej ogólnie nie wdając się w szczegóły mają też kilka wspólnych cech, lub podobnie idących cech. Względem sceny czy detaliczności na przykład. Choć poza tym to faktycznie w recenzjach pojawiał się sporo innych cech, których już na ADX 5000 nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może iem ?

Teraz, Nehero napisał:

Violectric V281

Tak jak gra violectric to max co powinien kosztować to 2000pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Nehero napisał:

Ale możliwe, że Meze za to wystarczyłyby mi jako jedna para. Bo LCD 3 niestety jako jedyna para już nie.

 

Nie ma słuchawek idealnych, zawsze jest jakieś ale, ale są słuchawki które są bliżej ideałowi i takie które są dalej.

 Mówisz jeszcze o innych padach niż dołączane do zestawu?

Jak kabelek i kabelek od Audeze, to pewnie Heimdall 2 do sprawdzenia jako pierwszy patrząc na klasę sluchawek.

Domyślam się, że je sporo różni, choc jak czytałem to bynajmniej ogólnie nie wdając się w szczegóły mają też kilka wspólnych cech, lub podobnie idących cech. Względem sceny czy detaliczności na przykład. Choć poza tym to faktycznie w recenzjach pojawiał się sporo innych cech, których już na ADX 5000 nie ma.

W zestawie są dwie pary padów, ale są już dostępne pady z eko skóry. Przy zakupie warto wybrać kabelek brązowy pleciony jest lepszy od czarnego, który dodatkowo jest niewygodny. Warto im dać trochę czasu, nie mają efektu wow na wstępie, dopiero po czasie można je docenić. Nie wiem czy akurat Heimdall będzie pasował, nie znam go, dobrze pasują dobre kable ze srebra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2019 o 18:02, caralooh napisał:

A może iem ?

Tak jak gra violectric to max co powinien kosztować to 2000pln.

V281 po balansie to dźwięk za 2kzł?

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marek s napisał:

V281 po balansie to dźwięk za 2kzł?

Ten wzmacniacz nie jest zbalansowany. Gra jako tako po wymianie opampow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, caralooh napisał:

Ten wzmacniacz nie jest zbalansowany. Gra jako tako po wymianie opampow.

To co w takim razie robią u niego wejścia i wyjścia BAL?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Nehero said:

To co w takim razie robią u niego wejścia i wyjścia BAL?

sprawdz schemat. sygnal jest desymetryzowany opampem za 1 zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawel Bebenek napisał:

sprawdz schemat. sygnal jest desymetryzowany opampem za 1 zl.

To nieciekawa informacja ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli wyjście słuchawkowe zbalansowane. Czy to dźwięk za 2kzł?

Czekam na propozycję wzmacniacza za 3 kzł, który zagra lepiej. Aha, i nie interesują mnie wymiany opampów ?

 

Na tym forum dużo jest informacji o sprzęcie stacjonarnym, ale jak chce się zwiększyć wiedzę na temat słuchawek to warto szukać gdzie indziej.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.