Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki do muzyki przestrzennej, klasycznej, ambientu itp.


Nehero

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, marek s napisał:

Miałem na myśli wyjście słuchawkowe zbalansowane. Czy to dźwięk za 2kzł?

Tak. V281 gra po balansie jak chińskie wzmaki za 2000pln.  Taki cayin ha1a mk2 gra o niebo lepiej. Może trafi CI się używka. Lub pod ortho wzmak zintegrowany.

Odnośnie wczorajszego testu.  Hd800 vs he-500 vs Lcd3 vs LCD-X. 3 różne wzmaki w tym V281, kinki , cayin ha1a mk2 oraz astell and kern sp1000m.

Wszystko okablowane najlepszym czym się dało. Źródłem był dap oraz jay's audio dac-2 +cdt2 mk2.

Hd800 zniszczyło wszystkie słuchawki pod względem : sceny ,ilości powietrza ,ilość i jakości detali, punktowego basu i jego zarysu jak i zarysy instrumentów. 
Jestem bardzo ale to bardzo zawiedziony lcd3. Mega klaustrofobiczny dźwięk, który w recenzjach objawia się jako "dźwięk intymny".
Bardzo duże braki w sopranie,zagubione micro dźwięki, na które zresztą bardzo wielu narzeka na zagranicznych forach.

Klasyka na nich to męczarnia.Spodziewałem się opadu szczenki na metallica i iron maiden, ale jedyne co dostałem to zawód.
Jedyne co da się na nich słuchać to elektronika. W niektórych aspektach moje he-500 mod (zdjęcie bocznych osłon na przetworniki) grają lepiej od lcd3. Bardziej zadziornie i z większą ilością powietrza. Coś pomiędzy lcd3 a hd800. 
Lcd-x słuchałem krótko, ale to takie mniej dopalone lcd3.
Mógłbym napisać reckę ale nie oto chodzi.Nie będę niczego hejtował, ale cena lcd3 to jakiś niesmaczny żart. Grają na poziomie he500 , a czasem gorzej. Na gorszym torze, różnicę zapewne nie będą aż tak duże. LCD3? nie polecam. Sorry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, caralooh napisał:

Tak. V281 gra po balansie jak chińskie wzmaki za 2000pln.  Taki cayin ha1a mk2 gra o niebo lepiej. Może trafi CI się używka. Lub pod ortho wzmak zintegrowany.

Odnośnie wczorajszego testu.  Hd800 vs he-500 vs Lcd3 vs LCD-X. 3 różne wzmaki w tym V281, kinki , cayin ha1a mk2 oraz astell and kern sp1000m.

Wszystko okablowane najlepszym czym się dało. Źródłem był dap oraz jay's audio dac-2 +cdt2 mk2.

Hd800 zniszczyło wszystkie słuchawki pod względem : sceny ,ilości powietrza ,ilość i jakości detali, punktowego basu i jego zarysu jak i zarysy instrumentów. 
Jestem bardzo ale to bardzo zawiedziony lcd3. Mega klaustrofobiczny dźwięk, który w recenzjach objawia się jako "dźwięk intymny".
Bardzo duże braki w sopranie,zagubione micro dźwięki, na które zresztą bardzo wielu narzeka na zagranicznych forach.

Klasyka na nich to męczarnia.Spodziewałem się opadu szczenki na metallica i iron maiden, ale jedyne co dostałem to zawód.
Jedyne co da się na nich słuchać to elektronika. W niektórych aspektach moje he-500 mod (zdjęcie bocznych osłon na przetworniki) grają lepiej od lcd3. Bardziej zadziornie i z większą ilością powietrza. Coś pomiędzy lcd3 a hd800. 
Lcd-x słuchałem krótko, ale to takie mniej dopalone lcd3.
Mógłbym napisać reckę ale nie oto chodzi.Nie będę niczego hejtował, ale cena lcd3 to jakiś niesmaczny żart. Grają na poziomie he500 , a czasem gorzej. Na gorszym torze, różnicę zapewne nie będą aż tak duże. LCD3? nie polecam. Sorry.

A czy kinki i cayin wyciągą ostatnie soki z LCD 3? Bo jak czytałem tą recenzję co poleciłeś o kinki jak i o cayinie, to nie wynikało z nich że dla LCD 3 to najlepsze wzmacniacze pod względem synergii i raczej to coś co zagra z nimi tylko dobrze i nic więcej.

Jak słuchałem lcd 3 z Aurium Pathos w top hifi to mi się bardzo podobały mimo, że za daca robił jakiś podrzędny streamer node 2i, ale też słuchałem ich na innym repertuarze: jazz, solo pianino czy kontrabas, spokojne utwory wokalne czy utwory z dobrym jakościowo basem czy lekki rock. Faktycznie do klasyki to ciężko byłoby sobie je wyobrazić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nehero napisał:

A czy kinki i cayin wyciągą ostatnie soki z LCD 3?

Chciałbym sprostować i wstrzymać się z opinią o lcd3. Źle grają przy zbyt dużym prądzie i lubią low gain

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, caralooh napisał:

Tak. V281 gra po balansie jak chińskie wzmaki za 2000pln.  Taki cayin ha1a mk2 gra o niebo lepiej. Może trafi CI się używka. Lub pod ortho wzmak zintegrowany.

Odnośnie wczorajszego testu.  Hd800 vs he-500 vs Lcd3 vs LCD-X. 3 różne wzmaki w tym V281, kinki , cayin ha1a mk2 oraz astell and kern sp1000m.

Wszystko okablowane najlepszym czym się dało. Źródłem był dap oraz jay's audio dac-2 +cdt2 mk2.

Hd800 zniszczyło wszystkie słuchawki pod względem : sceny ,ilości powietrza ,ilość i jakości detali, punktowego basu i jego zarysu jak i zarysy instrumentów. 
Jestem bardzo ale to bardzo zawiedziony lcd3. Mega klaustrofobiczny dźwięk, który w recenzjach objawia się jako "dźwięk intymny".
Bardzo duże braki w sopranie,zagubione micro dźwięki, na które zresztą bardzo wielu narzeka na zagranicznych forach.

Klasyka na nich to męczarnia.Spodziewałem się opadu szczenki na metallica i iron maiden, ale jedyne co dostałem to zawód.
Jedyne co da się na nich słuchać to elektronika. W niektórych aspektach moje he-500 mod (zdjęcie bocznych osłon na przetworniki) grają lepiej od lcd3. Bardziej zadziornie i z większą ilością powietrza. Coś pomiędzy lcd3 a hd800. 
Lcd-x słuchałem krótko, ale to takie mniej dopalone lcd3.
Mógłbym napisać reckę ale nie oto chodzi.Nie będę niczego hejtował, ale cena lcd3 to jakiś niesmaczny żart. Grają na poziomie he500 , a czasem gorzej. Na gorszym torze, różnicę zapewne nie będą aż tak duże. LCD3? nie polecam. Sorry.

Brednie wypisujesz. Widze ze jestes dopiero na poczatku przygody. Lcd3 to specyficzne granie. Ale i tak wole Audez-y od Hd800. 

Odnosnie V281. Smialo nawiazuje walke z dwukrotnie drozszymi wzmacniaczami. 99% uzytkownikow to przyzna. Ale 1% musi istniec jak w tej reklamie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marek s napisał:

Odnosnie V281. Smialo nawiazuje walke z dwukrotnie drozszymi wzmacniaczami. 99% uzytkownikow to przyzna.

Miałem z 12 wzmacniaczy słuchawkowych. Jest dobry, ale po wymianie opampów. Bez wymiany to poziom audio gd nfb1 za 2000pln. Źródło mam referencyjne i kable też. 
Wzmacniacz jest tak zawalony opampami, za 1zł że to po prostu nie może dobrze grać.
No i nie gra ani z lcd-3 ani z grado gs1000. Jak ktoś wydaje prawie 20.000 za wzmacniacz na poziomie v281 to tylko współczuć.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@caralooh ale Ty cały czas piszesz o chińskim klonie v281 prawda? Porównywałeś go z oryginałem? Może chinole tak "sklonowali" że wyszła z tego kupa?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka dni oryginała v281 i klon gra dokładnie tak samo. Zresztą kiedyś wtopiłem kupując oryginała v200,który miał grać niesamowicie z hd800. A prawda taka,że klon sohy3 grał lepiej..... Wtedy miałem Arcama cd23. Przy dobrym źródle violectric wypada dosyć słabo. Ratuje go wymiana opampów.,zreszta jak w v200.

Tak na marginesie daruje sobie opinie o white bird amplification i poziom jaki reprezentują wzmaki słuchawkowe.... Ale hype był....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez caralooh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma prawo slyszec inaczej i tego nie neguje, ale jak piszesz ze ten wzmak jest warty 2kzl to robi sie troche nieuczciwie.

Ja mysle ze odpowiada Ci sygnatura lamp. Ten Cayin kosztuje 5kzl czyli wcale nie malo. Ja sie z lamp wyleczylem ale ha300 chetnie bym przygarnal.

Wracajac do tematu podlacz do niego sluchawki pradozerne typu LCD4, 4Z, K1000, Susvara i wiele innych flagowcow i zobaczysz wtedy co on potrafi a nastepnie podlacz pod V281.

A tu male porownanie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@caralooh Czytam recenzję i wyczytałem, iż Auris Audio Hedonia świetnie się dogaduje z HD800. Również pisze to samo co Ty napisałeś, że HD800 ze złym wzmacniaczem potrafią  rozczarować. Nawet ujął to podobnymi słowami jak Ty napisałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Nehero napisał:

A co tu leczyć? ?

Problemy z moca w przypadku pradozernych sluchawek i male dzieci w domu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Nehero napisał:

Ja sie z lamp wyleczylem

Lampy mają dużo złych opinii bo de facto dobra lampa = drogie części= duży koszt wzmacniacza. 
Sam miałem little doty i inne no i niestety to nawet nie entry level. 
Z cayina ha1a mk2 jestem zadowolony a z he-500 grają świetnie. Dla niektórych mógłby być to nawet zestaw referencyjny do niektórych kawałków.  
K1000 dużo ludzi podłącza pod terminale głośnikowe i lampy 300b.

Nie mówie,że v281 jest jakiś dramatycznie zły, tylko zbyt drogi cena/jakość. Barwę ma dosyć słabą, i szczerze wątpię żeby przegrał z woo audio wa22, jak wynika z recenzji. Zresztą u mnie nie grał dobrze ani z lcd3 ani lcdx, więc nie bardzo wierzę w tą recenzję iż grał dobrze z lcd-x.

Jak ma ktoś ciekawe klocki z krakowa to zapraszam do siebie ze swoimi wzmakami/słuchawkami/dacami.
Posłuchałbym lcd-3 w pełnej okazałości ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Little Dot Vi miałeś? To raczej półka wyżej od Cayina HA1 mk2, chociaż tego też bardzo lubię i jest bardzo mocny do wymagających planarów.

Do LCD3 polecam posłuchać Fezza Omega Lupi był pod nie strojony i działa na taniutkich lampkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szwagiero napisał:

Do LCD3 polecam posłuchać Fezza Omega Lupi

Znajomy ma omege, ale ostatnio wpadł tylko z lcd-3 no i jak pisałem nie zagrały. Także wkrótce posłucham.z lupi Pisał też, że musi ustawić wzmocnienie na low, bo duży prąd przymula słuchawki totalnie.A wydawało mi się,że planary lubią prąd.

Z lepszych wzmaków ponoć woo wa22 grają fenomenalnie z lcd3. Akurat nikt nie piszę tranzystorach. Ciekawe czemu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omega Lupi to nie jest mocny wzmacniacz w aspekcie bezwzględnym, ha1 mk2 jest np. mocniejszy, poza tym przełączniki w Lupi nie do końca działają tak, jakby to wynikało z logiki, tzn. to nie są typowe przełączniki impedancji czy gainu - generalnie to działają dziwnie i mało logicznie czy intuicyjnie, praktycznie służą bardziej jako dopasowanie dźwiękowe pod konkretne słuchawki. Powiem tak - to jest z jednej strony dziwny wzmacniacz, z drugiej bardzo ciekawy, ma swoje słabe strony, ale ma też mocne, które nieczęsto spotyka się we wzmacniaczach w tej cenie. Na pewno nie jest to wzmacniacz uniwersalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2019 o 17:07, caralooh napisał:

Jestem bardzo ale to bardzo zawiedziony lcd3. Mega klaustrofobiczny dźwięk, który w recenzjach objawia się jako "dźwięk intymny".

Bardzo duże braki w sopranie,zagubione micro dźwięki, na które zresztą bardzo wielu narzeka na zagranicznych forach.

Słuchałem LCD-3 co prawda tylko kilkanaście minut, były podłączone do Chord Hugo TT i muszę powiedzieć, że Audeze razem z nim były bardzo ciemne, dźwięk gęsty aż lepiący się, bez swobody grania, bez dynamiki w poszczególnych dźwiękach, taka zlepiona w jedno kupa dźwięków. Podobno Audeze mają duży rozstrzał między poszczególnymi sztukami słuchawek i jeżeli jest to prawda to niezbyt dobrze świadczy o producencie.

Co do HD800 tak chwalonych przez caralooh to niestety nie słuchałem, a chętnie porównałbym swoje i jego spostrzeżenia. W końcu przy LCD-3 w jakiś sposób się zgadzamy.

Mogę coś powiedzieć o Final Audio, Elear, Clear, Utopia. I tak najniżej w hierarchii oraz najniższą ocenę u mnie otrzymują Elear i nie będę się wdawał w szczegółowy opis ich dźwięku. Clear to już ogromy krok w przód i jest tutaj wszystkiego pod dostatkiem, piękna szeroka scena, dużo powietrza, wspaniała rozdzielczość przy jednoczesnej zachowanej spójności czyli dźwięki tworzą muzykę i nie są rozbiegane no i bardzo dobry dół, może nie znakomity ale w zupełności wystarczający. Do tego dochodzi jeszcze jeden smaczek czyli dźwięki drugiego planu i wybrzmienia, te są dość mocno wyeksponowane i bardzo to lubię. Utopie, miał być kolejny krok w przód ale nie był. To raczej krok w inną stronę. Góra i środek to podobna sygnatura jak Clear, trochę więcej dołu ale jednocześnie znika gdzieś ta magia drugiego planu, a dźwięki wybrzmiewają znacznie krócej.

Sporo godzin spędziłem z AKG K701 ale w tym wypadku grałem z dziurki wzmacniacza zintegrowanego i nie jestem pewien czy wyciągały one z nich cały potencjał.

Stax SR-009, spędziłem z nimi trochę czasu. Bardzo ale to bardzo fajne słuchawki, całościowy obraz najlepszy jaki słyszałem tylko mają jedną bolączkę a mianowicie nie schodzą wystarczająco nisko. Potrafią walnąć i mruknąć ale brakuje w nich takiego całościowego dociążenia dołu. Środek i góra to mistrzostwo. Gdyby tylko dół był jeszcze lepszy to na pewno bym je przygarnął.

Więc jeżeli mogę Ci coś poradzić to posłuchaj Final Audio Clear.

Ja dopiero zaczynam przygodę ze słuchawkami, a raczej wracam do słuchawek i po Grado 60 z którymi spędziłem setki godzin dawno dawno temu oraz AKG K701 które ostatni raz na uszach miałem chyba ze dwa lata temu teraz nabyłem Audio Quest NighHawk i prawdopodobnie zaraz będę miał też RME ADI-2 DAC. Z takim zestawem "startowym" mam zamiar rozpocząć poszukiwania coraz to lepszego dźwięku. Na 99% jak już oswoję się z NightHawk powrócę do Final Audio Clear aby porównać oba nauszniki już bezpośrednio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, phoenix_pl napisał:

Co do HD800 tak chwalonych przez caralooh to niestety nie słuchałem, a chętnie porównałbym swoje i jego spostrzeżenia. W końcu przy LCD-3 w jakiś sposób się zgadzamy.

Z tego co wyczytałem opinie są jednogłośne. hifiman he-6 4-screw + lampa 845 >all . Nawet staxy 007 i 009 nie dawały rady.
Spróbuję w przyszłości ogarnąć coś takiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem LCD-3 co prawda tylko kilkanaście minut, były podłączone do Chord Hugo TT i muszę powiedzieć, że Audeze razem z nim były bardzo ciemne, dźwięk gęsty aż lepiący się, bez swobody grania, bez dynamiki w poszczególnych dźwiękach, taka zlepiona w jedno kupa dźwięków. Podobno Audeze mają duży rozstrzał między poszczególnymi sztukami słuchawek i jeżeli jest to prawda to niezbyt dobrze świadczy o producencie.
Co do HD800 tak chwalonych przez caralooh to niestety nie słuchałem, a chętnie porównałbym swoje i jego spostrzeżenia. W końcu przy LCD-3 w jakiś sposób się zgadzamy.
Mogę coś powiedzieć o Final Audio, Elear, Clear, Utopia. I tak najniżej w hierarchii oraz najniższą ocenę u mnie otrzymują Elear i nie będę się wdawał w szczegółowy opis ich dźwięku. Clear to już ogromy krok w przód i jest tutaj wszystkiego pod dostatkiem, piękna szeroka scena, dużo powietrza, wspaniała rozdzielczość przy jednoczesnej zachowanej spójności czyli dźwięki tworzą muzykę i nie są rozbiegane no i bardzo dobry dół, może nie znakomity ale w zupełności wystarczający. Do tego dochodzi jeszcze jeden smaczek czyli dźwięki drugiego planu i wybrzmienia, te są dość mocno wyeksponowane i bardzo to lubię. Utopie, miał być kolejny krok w przód ale nie był. To raczej krok w inną stronę. Góra i środek to podobna sygnatura jak Clear, trochę więcej dołu ale jednocześnie znika gdzieś ta magia drugiego planu, a dźwięki wybrzmiewają znacznie krócej.
Sporo godzin spędziłem z AKG K701 ale w tym wypadku grałem z dziurki wzmacniacza zintegrowanego i nie jestem pewien czy wyciągały one z nich cały potencjał.
Stax SR-009, spędziłem z nimi trochę czasu. Bardzo ale to bardzo fajne słuchawki, całościowy obraz najlepszy jaki słyszałem tylko mają jedną bolączkę a mianowicie nie schodzą wystarczająco nisko. Potrafią walnąć i mruknąć ale brakuje w nich takiego całościowego dociążenia dołu. Środek i góra to mistrzostwo. Gdyby tylko dół był jeszcze lepszy to na pewno bym je przygarnął.
Więc jeżeli mogę Ci coś poradzić to posłuchaj Final Audio Clear.
Ja dopiero zaczynam przygodę ze słuchawkami, a raczej wracam do słuchawek i po Grado 60 z którymi spędziłem setki godzin dawno dawno temu oraz AKG K701 które ostatni raz na uszach miałem chyba ze dwa lata temu teraz nabyłem Audio Quest NighHawk i prawdopodobnie zaraz będę miał też RME ADI-2 DAC. Z takim zestawem "startowym" mam zamiar rozpocząć poszukiwania coraz to lepszego dźwięku. Na 99% jak już oswoję się z NightHawk powrócę do Final Audio Clear aby porównać oba nauszniki już bezpośrednio.
Focal clear.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, phoenix_pl napisał:

Podobno Audeze mają duży rozstrzał między poszczególnymi sztukami

To po pierwsze, a po drugie, coraz  to nowsze rewizje grają coraz jaśniej niż poprzednie, więc tu ważne jest też, o które rewizje chodzi.

Ja jak słuchałem LCD 3 tych najnowszych z Pathosem, to wcale bym nie powiedział, że dźwięk się kleił, nie był analityczny, nie była to mega przestrzeń, ale nie grało mi to tak jak Ty opisałeś i tego jestem pewien, bo LCD 3 z Pathosem zagrały mi o wiele jaśniej niż chyba starsze LCD 2F z DAC 215, gdzie tam w faktycznie czuć było ciemność i to sporą.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MarcinGD napisał:

Focal clear.

Zdecydowanie racja. Pomyłka wynikła chyba z pośpiechu. Wszystkie trzy Utopia, Clear, Elear to oczywiście Focal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Beyerdynamic Amiron home i jestem zadowolony. Ale porównywałem je tylko z 2-3 innymi, więc nie czuję się specjalistą. Myślę, że warto posłuchać i podjąć decyzję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2019 o 23:53, Nehero napisał:

Cześć 

Obecnie zbieram pieniądze na słuchawki. Obecnie siedzę na Nightowl oraz FA7 oraz Chord Mojo, Fiio Q5 oraz Aune S7, żąglując tym na różne sposoby. Przyszedł czas na coś z wyższej półki.

Słuchałem już Audeze LCD 2F, Hifiman Edition X V2, Dharma D1000, Audeze LCD 3 oraz ATH ADX 5000.

Po tym wszystkim i po wszystkich przesłuchanych słuchawkach muszę stwierdzić, że nie mam jednego swojego brzmienia, bo zarówno bardzo podoba mi się granie LCD 3 jak i ADX 5000, które idą z dźwiękiem w przeciwną stronę, bo z LCD 3 nie mają wiele wspólnego. A nawet bardzo mi się podobały LCD 2F z Coplandem DAC 215, który jeszcze bardziej spotęgował cechy Audeze. Więc muszę przyznać, że lubię zarówno ciemniejsze jak i jaśniejsze granie, mała scena wcale mi nie przeszkadza, ale lubię też przestrzenne słuchawki. Te pierwsze ciemniejsze to właśnie Audeze LCD3 mi się wpasowują z ich boskim basem i początkowo miałem zamiar zakupić Audeze LCD 3, lecz je zostawiam na później do zakupu o ile nic innego nie wskoczy w ich miejsce, choć na razie bezpiecznie czują się na swojej pozycji.

Najpierw chciałbym kupić te drugie słuchawki przestrzenne i jaśniejsze.

Moje w sumie dwa jedyne typy na ten moment to legendarne AKG K1000(strzał w ciemno, jak czytam o nich to wydają się dobrym strzałem, no ale to dalej strzał w ciemno i niestety nie bardzo jak mam ich posłuchać) oraz wymienione i przesłuchane ADX 5000( jak słuchałem w Top HiFi to wydawały mi się idealny dopełnieniem do LCD 3, bo czego nie dadzą LCD3 to dadzą ADX 5000 i na odwrót, oba wtedy były słuchane z Pathosa Aurium, a do tego ADX 5000 nadal pozostają po muzykalnej stronie, a nie jakieś wyprane z emocji, kliniczne słuchawki)

W jakimś wątku gdzie ktoś również pytał o słuchawki do muzyki klasycznej, czytałem że STAX 009/009S są najlepszym wyborem pod muzykę klasyczną, a inne słuchawki to tylko półśrodki. Ile w tym prawdy to nie wiem, a nawet jeśli byłaby to prawda, to zakup tych staxów i koszt całego toru pewnie oscylowałby w okolicach 50k zł, jak nie więcej, więc z góry to odpada ?, może gdyby sukcesywnie kupować elementy toru to może by dało radę, ale STAX to słuchawki + wzmacniacz, a to już jest spory koszt sam w sobie i zakupu nie można rozbić na raty, tylko trzeba obie rzeczy jednocześnie zakupić.. Więc nawet jeśli byłaby to kraina miodem i złotem płynąca, to takie koszty odpadają ?, a na pewno nie teraz i nie całość od razu.

Ale pomyślałem, że napiszę, bo może są tutaj fani wszelkiej maści muzyki poważnej, może coś doradzą. Ja się dopiero można rzec wciągam, w sumie to już się wciągnąłem i teraz z Primephonic przesłuchuje wszystko co mają szukając utworów dla siebie. Do tego lubię też czasami posłuchać utworów elektroniki/ambientu choć bardziej nastawionych na przestrzenność czy ukazywanie detali dla przykładu z elektroniki to np mój ulubiony Philter ?.

PS Również jeśli ktoś miałby jakąś ciekawą alternatywę dla LCD 3, to proszę podawać, choć sądzę, że magia Audeze to tylko w Audeze i próżno szukać grania Audeze w innych słuchawkach, ale może się mylę? ? 

Pozdrawiam

 

Polecam posluchac "Japończyków" czyli Final Sonorous... czyli idealne do muzyki klasycznej i pięknych wokali! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, f16 napisał:

Polecam posluchac "Japończyków" czyli Final Sonorous... czyli idealne do muzyki klasycznej i pięknych wokali! 

Dzięki, o któryś konkretnie sonorusach piszesz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Nehero napisał:

Dzięki, o któryś konkretnie sonorusach piszesz? 

Słuchałem dwóch modeli, VI które posiadam i VIII. Czytałem, że model X to bajka. Jednak warto posłuchać modelu VI bo czasami można znaleźć coś dla siebie w rozsądnej cenie. VI maja dużą scenę dźwiękowa, pięknie ukazują barwę instrumentów i wokali, do tego są szybkie i dynamiczne... Ważna aby posłuchać tych słuchawek że wzmacniaczem tranzystor, bo lampa może brumic w sluchawkach. No i warto dobrać min cieplejsze odtwarzacz. 

U mnie gra to z Ifi ican se, Ifi iTube 2 no i jako źródło używam Accuphase dp 430. Taki dźwięk jest dla mnie bajeczny. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2019 o 16:59, phoenix_pl napisał:

Zdecydowanie racja. Pomyłka wynikła chyba z pośpiechu. Wszystkie trzy Utopia, Clear, Elear to oczywiście Focal.

Ch...ja tam pośpiech!!! Przyznaj się że podświadomie już Marzysz o final d8000 ? też gram na clearach i też przy następnej dobrej premii wybiorę się posłuchać d8000 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arturpj napisał:

Ch...ja tam pośpiech!!! Przyznaj się że podświadomie już Marzysz o final d8000 ? też gram na clearach i też przy następnej dobrej premii wybiorę się posłuchać d8000 ?

Nie słuchałem jeszcze d8000 więc trudno mi cokolwiek o nich powiedzieć, a tym bardziej pożądać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu słuchałem Final Audio D8000 i Sonorous VI. D8000 to jest klasa, brzmi doskonale nawet ze smartfona, sprawdzałem na kilku wzmacniaczach i Dacach. To jest muzyka przez duże M. Niezaleznie czy była to opera, fortepian w wykonaniu Blechacza o Marthy Argerich, czy Abba mozna było słuchać i słuchać. Nie bedę się rozpisywał bo jest trochę polskich recenzji tych słuchawek ale mogę powiedzieć, że napisali tam o nich pełną prawdę. Słuchając Argerich z nagrania, kiedy brała udział w Konkursie Chopinowskim słuchawki te skupiają się na muzyce i jej niuansach tłumiąc np. kaszel z 7 rzędu co jest także bardzo dobre przy słuchaniu z gramofonu bo nie słychać trzasków płyty. Po ich odsłuchu nie ma powrotu do innych nawet w porównywalnej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jarosław Kaźmierczak napisał:

Kilka dni temu słuchałem Final Audio D8000 i Sonorous VI. D8000 to jest klasa, brzmi doskonale nawet ze smartfona, sprawdzałem na kilku wzmacniaczach i Dacach. To jest muzyka przez duże M. Niezaleznie czy była to opera, fortepian w wykonaniu Blechacza o Marthy Argerich, czy Abba mozna było słuchać i słuchać. Nie bedę się rozpisywał bo jest trochę polskich recenzji tych słuchawek ale mogę powiedzieć, że napisali tam o nich pełną prawdę. Słuchając Argerich z nagrania, kiedy brała udział w Konkursie Chopinowskim słuchawki te skupiają się na muzyce i jej niuansach tłumiąc np. kaszel z 7 rzędu co jest także bardzo dobre przy słuchaniu z gramofonu bo nie słychać trzasków płyty. Po ich odsłuchu nie ma powrotu do innych nawet w porównywalnej cenie.

A jak wrażenia z modelu VI? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jarosław Kaźmierczak napisał:

Po ich odsłuchu nie ma powrotu do innych nawet w porównywalnej cenie.

Eee tam. Ludzie z D8000 przechodzą z przyjemnością na Meze Empyrean więc nie przesadzajmy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj jak możesz Grado PS500e
Napisałeś że lubisz również jasno . Ja porównywałem do Audeze LCD-2 i zostałem z Grado. Jasne, piękna bliska scena, szczegół , fajny bas


Wysłane z miłości do muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.