Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki do muzyki przestrzennej, klasycznej, ambientu itp.


Nehero

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.10.2019 o 07:19, f16 napisał:

Słuchałem dwóch modeli, VI które posiadam i VIII. Czytałem, że model X to bajka. Jednak warto posłuchać modelu VI bo czasami można znaleźć coś dla siebie w rozsądnej cenie. VI maja dużą scenę dźwiękowa, pięknie ukazują barwę instrumentów i wokali, do tego są szybkie i dynamiczne... Ważna aby posłuchać tych słuchawek że wzmacniaczem tranzystor, bo lampa może brumic w sluchawkach. No i warto dobrać min cieplejsze odtwarzacz. 

U mnie gra to z Ifi ican se, Ifi iTube 2 no i jako źródło używam Accuphase dp 430. Taki dźwięk jest dla mnie bajeczny. 

 

 

Dzięki za odpowiedź, trochę miałem przerwy i stąd taka zwłoka. Jak patrzyłem to jedynie VI są w mp3 store przynajmniej jakkolwiek dostępne w sprzedaży. Wyższych modeli jak na razie nie ma i nie można kupić, więc możliwe, że tym bardziej posłuchać.

Akurat ja jestem dosyć nastawiony na tor z lampą :D. Na ten moment mam dwa typy, albo Songolo HPA 300SE, albo Feliks Euforia, ale to i tak jak już wybiorę słuchawki.

Nie mniej na ten moment kupuję jednak DAC-a, by potem z Aune S7 móc przetestować słuchawki, a na sam koniec dopiero AMP. 

 

W dniu 13.10.2019 o 20:39, Marcin Wielgus napisał:

Posłuchaj jak możesz Grado PS500e

Dzięki, tak grado też ciekawe. Nie ukrywam, że po cichu kuszą PS2000e. Choć posłuchanie nie będzie proste, bo w jedną stronę do sklepu Q21, muszę się tłuc około 1h30min. Tak, że ten tego, no :D Ale czasu dużo, więc sądzę, że się ogarnie jeszcze kilka modeli słuchawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2019 o 10:33, sly30 napisał:

Tylko modele otwarte dawały piękna przestrzeń, oddech, powietrze i...wentylacje uszu. Ale miały trochę mniejsze nasycenie, dociążenie i soczystość. 

Co do ostatniej kwestii z 1. zdania: izolowanie od otoczenia też jest korzystne a kilka godzin w zamkniętych wcale nie straszne, ale u mnie chodziło o to, żebym się słyszał w hałasie w "próbowni".

Tzn. gęściej grają te z 40mm membraną, niskoomowe, a nie z tą klasyczną "telefoniczną" impedancją obciążenia na poziomie 600Ω.

Autorowi tematu, @Nehero :

Dodam jeszcze coś od producenta: Ultrasone. Dopiero np. head-fi.org, audiohobby.pl lub mp3store naprowadziły mnie na ich wyroby.

Wcześniej długo słuchałem na Akai ASE 30, ale 2/3 kg na łbie to za dużo.

Basolubom i okularnikom mogą odpowiadać. Konkretnych modeli do wypróbowania też kilka by się znalazło - z otwartych: Pro 2900, Ed.12, półotwarte Ed. 15, albo z kolei zamknięte - Pro 900, Signature Pro, Edition 5, itede...

[Co do bieżącej oferty trzeba ją sprawdzić].

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2019 o 23:53, Nehero napisał:

Cześć

Nie mam jednego swojego brzmienia

lubię zarówno ciemniejsze jak i jaśniejsze granie, mała scena wcale mi nie przeszkadza, ale lubię też przestrzenne słuchawki. Te pierwsze ciemniejsze to właśnie Audeze LCD3 mi się wpasowują z ich boskim basem i początkowo miałem zamiar zakupić Audeze LCD 3, lecz je zostawiam na później do zakupu 

Najpierw chciałbym kupić te drugie słuchawki przestrzenne i jaśniejsze

słuchawki do muzyki klasycznej  ??, a na pewno nie teraz i nie całość od razu 

fani wszelkiej maści muzyki poważnej, może coś doradzą.

lubię też czasami posłuchać utworów elektroniki/ambientu choć bardziej nastawionych na przestrzenność czy ukazywanie detali?.

? 

Pozdrawiam

 

Mi akurat "mała scena" i granie w głowie bardzo przeszkadzały. 

Czyli te 1 wybrałeś , a potrzebne 2. - lekkie, przestrzenne, jasne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w podobnym czasie na hifiphilosophy recenzję wyczytałem - już nie pamiętam, który model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zakup nowych swietnych sluchawek,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 GRADO GS3000e zostaly odsluchane,nie mam wielkiego doswiadczenia ze sluchawkami firmy Grado,ale pare odsluchanych mialem profesjonalnych Grado  takich jak PS1000/PS2000e rowniez RS1e i RS2e i GS2000e/ GS1000e ,jak dotad to nowe GS3000e wypadly jednak najlepiej ze wszystkich modeli Grado, jakie zostaly wyprodukowane,pokonaly sonicznie nawet profesjonalne modele z ostatnimi PS2000e,smiem powiedziec ze lepiej nawet zagraly od AudezeLCD- 4z dlatego ze graly bardziej z pazurem,wieksza
swoboda i byly bardziej namacalne,cenowo tez GS3000e sa polowe tansze od LCD-4z a i zdecydowanie dla mnie byly lepsze.Bas w GS3000e jest bardzo fajny,nisko schodzacy, ale nie do konca,podoba mi sie ,jest taki srednio szybki i tam go slychac gdzie w nagraniu jest obecny,wszystkie zakresy graja  swietnie,gora i srednica fantastyczna.
Grado graja lekko i zwiewnie,mimo pazura ktory posiadaja,nie sa nudne,najlepsza jednak zalete jaka maja to wspaniala  spojnosc w graniu,nigdy nie slyszalem tak super spojnego grania w sluchawkach Grado,to sa calkiem inne sluchawki niz te ktore do tej pory produkowano.Bardzo sa lekkie i wygodne,wygladaja wspaniale,drewno i wykonanie swietne,bardzo mi sie podobaja,zdecydowanie moja rekomendacja,graly z wzm Cary 300B streaming z Tidala co dopiero byloby z winila? cena w UK 1575 paunt...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, xetras napisał:

Czyli te 1 wybrałeś , a potrzebne 2. - lekkie, przestrzenne, jasne ?

Taki jest zamysł, ale ostatecznie zobaczymy jak już posłucham przynajmniej większość modeli, które chce włączając w to Meze, Grado i co tam się jeszcze uda. Wtedy zobaczę czy taki podział na słuchawki 1 i słuchawki 2 ma sens, czy uda mi się znaleźć coś, może nie idealnego, ale co mnie zadowoli i będzie takim czymś po środku. Na razie czekam na meet w MP3Store, wtedy może uda się osłuchać trochę sprzętu i może to mi też naświetli sprawę.

Nie mniej na ten moment chce zakupić DAC-a(nie licząc małego chorda mojo, to w sumie nie posiadam DAC-a) i wraz z Aune S7 przetestować sobie słuchawki. Jednak na to potrzeba będzie najwięcej czasu, dlatego mi nie spieszno z tym, szczególnie, że kolejne rzeczy i tak muszę kupować oddzielnie, najpierw zbierając pieniądze.

 

5 godzin temu, xetras napisał:

Mi akurat "mała scena" i granie w głowie bardzo przeszkadzały. 

Akurat tamtych LCD 2 co słuchałem z DAC 215 i kablem Heimdall 2 (czerwony), to było mega specyficzne granie, bardzo wciągające, ale nie jako jedyne słuchawki. To było już naprawdę ciemne granie, ale właśnie na swój sposób ujmujące i wciągające.

 

Godzinę temu, mirek10 napisał:

graly z wzm Cary 300B

Tego się właśnie obawiam, bo gdzie nie patrzę, to grado = lampy 300B i najczęściej wymieniany to Cary audio, ale aż tyle pieniędzy nie uzbieram, znaczy uzbierać bym uzbierał, ale by to trwało. A jak patrzyłem wzmacniacz i 300B to lekką ręką trzeba patrzeć na koszty 20k+ 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się posłuchać Meze Empyrean na A&K KANN CUBE w Mp3Store i w tym momencie meze pokonały zarówno adx 5000 jak i lcd 3. Więc króliczek znaleziony. Meze zadowalają mnie w pełni i do tego w ramach jednej pary. Potrafią zagrać bardzo dobrze każdy gatunek, więc to jest ten króliczek, którego szukałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR009 da się ogarnąć dużo mniejszymi środkami dzięki LST. 
Jeżeli masz dobry wzmacniacz do stereo i LST. To sprawa napędzenia odchodzi w niebyt. 
LST+DAC+SR009s (warto dopłacić do Ski, jest znacznie lepsza) i da się zamknąć w 34k. A przy 007 które są lepsze (są znacznie równiejsze i bardziej organiczne), to wychodzi jeszcze mniej. 
 

A co do Combo Cube+Meze. 
No nie podobało mi się, ogólnie nową serię astella uznaję za mocno nieudaną, bo Cube wręcz nie mogłem słuchać dłużej niż 50sec. 
Stary KANN robi go w przedbiegach. 
Z resztą, warto zobaczyć starego SP1000 albo SP1000M, można dostać za podobną kasę, a jest sporo lepszy. 
Jeszcze jest kwestia wyjścia poza A&K, gdzie bezpośrednim konkurentem byłby Cayin. I Taka N6II dała by zdecydowanie radę. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2019 o 20:39, Marcin Wielgus napisał:

Posłuchaj jak możesz Grado PS500e
Napisałeś że lubisz również jasno . Ja porównywałem do Audeze LCD-2 i zostałem z Grado. Jasne, piękna bliska scena, szczegół , fajny bas


Wysłane z miłości do muzyki

Kwestia gustu i upodobań, czasem te zmieniają się z wiekiem .

Słuchałem Grado RS 1 (pożyczone na ok7dni) nie pamiętam, czy (e), ale na tamten czas bardzo mi się spodobały w porównaniu do HD600, nie było mi dane obadać PS500e ?

Z czasem po wysłuchaniu już niejednych planarów zostałem na dłużej bez potrzeby zmian z Audeze LCD X no i jeszcze jednymi planarkami. Więcej nie szukam, bo i po co.

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sir.jax napisał:

Z czasem po wysłuchaniu już niejednych planarów zostałem na dłużej bez potrzeby zmian z Audeze LCD X no i jeszcze jednymi planarkami. Więcej nie szukam, bo i po co.

no i pięknie. LCD-X to w relacji ceny do jakości najlepsze słuchawki Audeze ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, #Szakovsky napisał:

SR009 da się ogarnąć dużo mniejszymi środkami dzięki LST. 
Jeżeli masz dobry wzmacniacz do stereo i LST. To sprawa napędzenia odchodzi w niebyt. 
LST+DAC+SR009s (warto dopłacić do Ski, jest znacznie lepsza) i da się zamknąć w 34k. A przy 007 które są lepsze (są znacznie równiejsze i bardziej organiczne), to wychodzi jeszcze mniej. 
 

Nie mam wzmacniacza stereo, ani też nie mam gdzie posłuchać STAX-ów, a w ciemno kupować słuchawki w takiej cenie to słabo trochę, a nikt mi nie da gwarancji, że mi się spodobają.

22 godziny temu, #Szakovsky napisał:

A co do Combo Cube+Meze. 
No nie podobało mi się, ogólnie nową serię astella uznaję za mocno nieudaną, bo Cube wręcz nie mogłem słuchać dłużej niż 50sec. 

No to już chyba kwestia gustu. Tobie się nie podobało, mnie się podobało, zresztą sprzedawca polecił to połączenie, bo jemu też się spodobało więc i mnie zapropnował coś takiego, bo nie miał nic stacjonarnego i innego sensownego.

22 godziny temu, #Szakovsky napisał:

bo Cube wręcz nie mogłem słuchać dłużej niż 50sec. 

2h słuchałem Meze z zamiłowaniem. ?

22 godziny temu, #Szakovsky napisał:

Z resztą, warto zobaczyć starego SP1000 albo SP1000M, można dostać za podobną kasę, a jest sporo lepszy. 

Dlaczego lepszy?

22 godziny temu, #Szakovsky napisał:

się zamknąć w 34k.

Nie mam i nie będę miał takiej kasy by wyłożyć na raz, a nie chce mi się czekać 3 lat ciurkiem aż uzbieram, a niestety STAX-ów nie da się kupować na raty, sprzęt po sprzęcie tylko w przypadku lst trzeba kupić słuchawki, lst, wzmacniacz stereo. Przewyższa to moje możliwosci, żeby od tak wyłożyć 30k-50k(wliczony wzmacniacz stereo którego nie posiadam)

 

 

22 godziny temu, #Szakovsky napisał:

I Taka N6II dała by zdecydowanie radę. 

Widziałem, że tylko dostępny chyba w Audiomagic, więc też nie mam jak posłuchać wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Nehero napisał:

Nie mam wzmacniacza stereo, ani też nie mam gdzie posłuchać STAX-ów, a w ciemno kupować słuchawki w takiej cenie to słabo trochę, a nikt mi nie da gwarancji, że mi się spodobają.

No to już chyba kwestia gustu. Tobie się nie podobało, mnie się podobało, zresztą sprzedawca polecił to połączenie, bo jemu też się spodobało więc i mnie zapropnował coś takiego, bo nie miał nic stacjonarnego i innego sensownego.

2h słuchałem Meze z zamiłowaniem. ?

Dlaczego lepszy?

Nie mam i nie będę miał takiej kasy by wyłożyć na raz, a nie chce mi się czekać 3 lat ciurkiem aż uzbieram, a niestety STAX-ów nie da się kupować na raty, sprzęt po sprzęcie tylko w przypadku lst trzeba kupić słuchawki, lst, wzmacniacz stereo. Przewyższa to moje możliwosci, żeby od tak wyłożyć 30k-50k(wliczony wzmacniacz stereo którego nie posiadam)

 

 

Widziałem, że tylko dostępny chyba w Audiomagic, więc też nie mam jak posłuchać wcześniej.

Zagadaj do Wojtka, bez problemu ci go wypożyczy czy sprowadzi do sklepu, z resztą teraz z tego co wiem, to N6II jest w Krakowie w Mp3store. 

A co do nowych AK, coś im nie pykło. 
Słychać perfidnie jak się wzbudza. Ja jestem na to wyczulony, więc coś musi być na miejscu. 
Ciężko mi powiedzieć, ale przełączenie na używanego przeze mnie Sony WM1A było wręcz zbawienne. 
A co do staxów tylko mówiłem, niektórzy przechodzą na tamtą stronę i z niej niechętnie wracają. 
Ale meze są baardzo spoko, ergonomia to złoto. 
I nie trzeba w nie pchać tyle mocy co ma Cube.
No i polecam upgrade kabla, właśnie sam z srebrnego słucham. Sonicznie idealnie się wpasuje. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, #Szakovsky napisał:

Zagadaj do Wojtka, bez problemu ci go wypożyczy czy sprowadzi do sklepu, z resztą teraz z tego co wiem, to N6II jest w Krakowie w Mp3store. 

I tak nie mam jeszcze Meze, a Meze od Wojtka odjeżdżają w końcu tygodnia,  bo musi zwrócić czym prędzej do dystrybutora. A potem to z nowym właścicielem będzie trzeba gadać, Wojtek z końcem marca kończy przygodę ze sklepem. Więc z Wojtkiem nie ma co gadać, bo nie kupię Meze do jego odejścia.

 

Godzinę temu, #Szakovsky napisał:

A co do staxów tylko mówiłem, niektórzy przechodzą na tamtą stronę i z niej niechętnie wracają. 

Ja nic do STAX-ów nie mam, może w przyszłości pomyślę, ale no STAX-y to spory jednorazowy wydatek, bo muszą mieć swój specjalny wzmacniacz, czy to staxowy, czy innych firm. Nie mniej tu zakup i tak musi być słuchawki plus wzmacniacz pod STAX-y. A na ten moment jednak muszę kupować sprzęty po kolei. Jak już będę miał MEZE to wtedy wtedy mogę zbierać nawet i 5 lat ?

Godzinę temu, #Szakovsky napisał:

A co do nowych AK, coś im nie pykło. 

No nie wiem, to było moje pierwsze spotkanie z DAP-em szczerze mówiąc. Wojtek zaproponował, bo jemu to grało bardzo dobrze. I mnie taki duet też zagrał bardzo dobrze. Zamiotło to wcześniej słuchane LCD 3 i ADX 5000.

 

Godzinę temu, #Szakovsky napisał:

No i polecam upgrade kabla, właśnie sam z srebrnego słucham.

Kabli jest od groma, będzie w czym wybierać. Kable Entreq wyglądają ciekawie. 

Godzinę temu, #Szakovsky napisał:

Słychać perfidnie jak się wzbudza.

Możesz spolszczyć? ? 

Godzinę temu, #Szakovsky napisał:

A co do nowych AK, coś im nie pykło. 

Najprościej wytłumacz co nie pykło A&K według Ciebie. Bo na ten moment to poza tym, że Ci nie zagrało to nic nie wiem ? 

Szczególnie, że mnie to zagrało i Meze z Cube zagrały właśnie tak jakbym tego chciał. Po słuchaniu LCD 3 i ADX 5000 z DAC 215 co mi się podobało, ale chyba na dłuższą metę byłoby nudnawe, to Meze z Cube właśnie spodobało mi się i całe 2h słuchałem i słuchałem.

Dlatego nie wiem, czy faktycznie masz rację i inne DAP-y zagrają lepiej, a to lepiej omijać czy może po prostu to nie Twoje granie i to nie wina DAP-a, a zwyczajnie masz inny gust, szczególnie, że audio to subiektywność zdań i opinii. I nie każdemu musi się podobać to samo. Dlatego szczególnie tutaj, rzucanie ogólników, że coś gra po prostu lepiej zupełnie do mnie nie przemawia, ani nic mi nie mówi, szczególnie jak nie słuchałem tego drugiego.

Nie chce negować Twojego zdania czy opinii, ale piszesz, że A&K nie pykło i lepiej Ci grał Sony WM1A. Ale jak sam rozumiesz mnie to nic nie mówi, nie czytam w Twoich myślach, nie słuchałem WM1A. Dlatego zwyczajnie nie rozumiem czemu nie lubisz Cube, a wolisz WM1A. Czy tak jak napisałem wcześniej wynika to faktycznie, że A&K zawalił sprawę, czy może wyłącznie z Twojego gustu, że do Cb Cube nie przemawia i nie jest to granie w Twoim guście. Oczywiście masz prawo mieć gust taki jaki chcesz, ale sam dobrze wiesz, że każdy ma swój gust, a na ten moment poza tym, że Ci się nie podoba, nie wiem nic, tylko sam fakt nielubienia. 

Szczególnie, że sam słuchałem i mi się podobało, więc dlatego nie przekona mnie ogólnikowe napisanie, że Sony czy Cayin lepszy, a A&K zawalił sprawę. Konkrety proszę ? tak jak w szkole na klasówce, nie lanie wody, tylko konkrety, treściwie.

Oczywiście nie odbieraj tego powyższego tekstu jako ataku, hejtu ani nic. Zwyczajnie chce Cię skłonić do powiedzenia czegoś więcej, konkretnie. Bo na ten moment wiem tyle przykładowo: " wolę jeść kebaby niż pizze, bo producent pizzy zawalił sprawę" To w skrócie na ten moment się od Ciebie dowiedziałem. 

A jak też napisałem wcześniej, nie siedzę w Twojej głowie, więc ciężko mi się domyśleć co rozumiesz przez:

1 godzinę temu, #Szakovsky napisał:

Słychać perfidnie jak się wzbudza. Ja jestem na to wyczulony, więc coś musi być na miejscu. 
Ciężko mi powiedzieć, ale przełączenie na używanego przeze mnie Sony WM1A było wręcz zbawienne. 

Nie wiem co rozumiesz przez "się wzbudza", nie wiem czy jestem na to uczulony tak jak Ty. I też mi ciężko tym bardziej zrozumieć, bo nie miałem okazji korzystać z WM1A. Ale na ten moment bardziej mi to śmierdzi Twoim gustem, a to temat śliski, bo ludzie zwykle nie mają identycznego gustu, pomijam kwestie, że nie wszystko muszą odbierać tak samo jak inna osoba. Stąd każdy widzi obraz po swojemu, każdy odczuwa muzykę na swój sposób. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że nowe AK mają gdzieś potężny rezonans. Ciężko mi stwierdzić, dokładnie w tym momencie, ale gdzieś na przełomie 4-7khz. Od zawsze AK miały dosyć wysokie IMD. Dlatego góra w Ak300 brzmiała jak cegła. 
I tutaj był ogromny downgrade względem SP1000 które tego nie robiło. 
Po prostu poleciłbym Ci czegoś innego spróbować. 
Aktualnie oferta playerów jest dosyć uboga szczerze mówiąc. 
Może nowe Fiio M15? 
Bo z alternatyw dostępnych na rynku przychodzi mi do głowy Fiio M15 i N6mk2. 
Kiedyś był większy wybór, ale android na DAPach trochę firm pozabijał. 
Pisz w razie czego na PRIV. Postaram ci pomóc ugrać dobre ceny w razie czego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam, czytam i ... nie rozumiem.

A&K jako zrodlo w systemie stacjonarnym? Jizzzzzzz.

Jakies dynamiki lepsze od elektrostatow? Moze od prawdziwego Sennheise Orpheus?

Jaki diabel Was opetal?

A moze to egzorcyzmy?

 

PS. w stosunku jakosci do ceny ma A&K na szczescie swiat sie nie konczy. Kupcie sobie iBasso DX50, uzywany OfKurs, zrobcie upgrade opampow i kondow i nic tego jakosc/cena nie przebije. NIC !!! Fakt, DX100 gra ciagle lepiej ale nie te wymiary, nie ta bateria, nie ten interfejs, nie te funkcje uzytkowe, nie ta cena i napedzi kazde sluchawki dynamiczne i ortofony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pmcomp napisał:

Jakies dynamiki lepsze od elektrostatow?

Kto tak napisał, że lepsze? Ja bynajmniej nie pisałem tego, bo nie słuchałem elektrostatów, ale mam nadzieję kiedyś nadrobić zaległość i wtedy wyrobić sobie opinie, czy mi się podobają czy nie. Oczywiście wiem, że są osoby, dla których jedyne słuszne słuchawki to elektrostaty, a wszystko inne traktują jako wyrób słuchawki podobny. Ale w tym momencie kolumnowiec może powiedzieć, że niezależnie co to za słuchawki i tak kolumny będą lepsze. A w tym momencie fan chodzenia do filharmonii czy słuchania muzyki live powie, że żaden sprzęt nawet za miliony to nie będzie to co pójście do opery, filharmonii czy klubu jazzowego.
Więc z góry mówię, że takie gadanie mnie nie interesuje, że coś jest słuszne, a coś nie jest. Że jest coś jedynego słusznego, a reszta nie ma prawa bytu. Dla kogo tak może być, złe nie oznacza to, że każdy ma tak myśleć. Każde słuchawki ma ją zalety i wady. Elektrostaty nie są bez wad jak i każde inne typy słuchawek. Elektrostaty mają swoje zalety jak każde inne słuchawki. 

5 minut temu, pmcomp napisał:

A&K jako zrodlo w systemie stacjonarnym?

Wiadomo, że DAC-a czy gramofonu czy transportu sacd za kilkadziesiąt tysięcy nie zastąpi. Ale wpiąć można. Zreszta liczy się efekt końcowy, a nie cena czy wielkość.

19 minut temu, pmcomp napisał:

Jaki diabel Was opetal?

A moze to egzorcyzmy?

Nie rozumiem oburzenia. Opętał jedyny prawdziwy Pan czyli Szatan. Egzorcyzmy to wymysł bezbożników. ?
 

26 minut temu, pmcomp napisał:

Moze od prawdziwego Sennheise Orpheus?

A jest jakiś nieprawdziwy? Zresztą to słuchawki zrobione po to by były drogie. Nie przeczę, mogą grać genialnie, nie słuchałem, więc ciężko ocenić, Ale powiedz szczerze, czy trzeba wydawać 200k zł na słuchawki i żadne inne na rynku nie osiągną tego za część ceny?Poza tym że to produkt kierowany do najbogatszych, którzy chcą mieć wszystko naj, a do tego by cieszyło oko i przy tym też było najlepsze. Tyle że pytanie czy przy takiej kwocie, nie lepiej zestaw stereo kupować. Przy 200k zł chyba można już zaszaleć. 
 

A co jeśli ktoś nie lubi grania elektrostatów? To dalej tylko słuchawki, mające swój styl grania i nie oznacza, to że każdemu musi się to podobać czy chce czy nie. A czasami ma wrażenie, że niektórzy przedstawiają te słuchawki jako idealne pozbawione wad i z samymi zaletami.

 

Jeśli można to bez oburzenia, tylko po ludzku drogi kolego. ? Audio to hobby, więc nie warto wystawiać emocje. To ma sprawiać przyjemność, a nie powodować nieporozumienia prowadzące do mniej przyjemnych rzeczy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Nehero napisał:

Kto tak napisał, że lepsze? Ja bynajmniej nie pisałem tego, bo nie słuchałem elektrostatów, ale mam nadzieję kiedyś nadrobić zaległość i wtedy wyrobić sobie opinie, czy mi się podobają czy nie. Oczywiście wiem, że są osoby, dla których jedyne słuszne słuchawki to elektrostaty, a wszystko inne traktują jako wyrób słuchawki podobny. Ale w tym momencie kolumnowiec może powiedzieć, że niezależnie co to za słuchawki i tak kolumny będą lepsze. A w tym momencie fan chodzenia do filharmonii czy słuchania muzyki live powie, że żaden sprzęt nawet za miliony to nie będzie to co pójście do opery, filharmonii czy klubu jazzowego.
Więc z góry mówię, że takie gadanie mnie nie interesuje, że coś jest słuszne, a coś nie jest. Że jest coś jedynego słusznego, a reszta nie ma prawa bytu. Dla kogo tak może być, złe nie oznacza to, że każdy ma tak myśleć. Każde słuchawki ma ją zalety i wady. Elektrostaty nie są bez wad jak i każde inne typy słuchawek. Elektrostaty mają swoje zalety jak każde inne słuchawki. 

Wiadomo, że DAC-a czy gramofonu czy transportu sacd za kilkadziesiąt tysięcy nie zastąpi. Ale wpiąć można. Zreszta liczy się efekt końcowy, a nie cena czy wielkość.

Nie rozumiem oburzenia. Opętał jedyny prawdziwy Pan czyli Szatan. Egzorcyzmy to wymysł bezbożników. ?
 

A jest jakiś nieprawdziwy? Zresztą to słuchawki zrobione po to by były drogie. Nie przeczę, mogą grać genialnie, nie słuchałem, więc ciężko ocenić, Ale powiedz szczerze, czy trzeba wydawać 200k zł na słuchawki i żadne inne na rynku nie osiągną tego za część ceny?Poza tym że to produkt kierowany do najbogatszych, którzy chcą mieć wszystko naj, a do tego by cieszyło oko i przy tym też było najlepsze. Tyle że pytanie czy przy takiej kwocie, nie lepiej zestaw stereo kupować. Przy 200k zł chyba można już zaszaleć. 
 

A co jeśli ktoś nie lubi grania elektrostatów? To dalej tylko słuchawki, mające swój styl grania i nie oznacza, to że każdemu musi się to podobać czy chce czy nie. A czasami ma wrażenie, że niektórzy przedstawiają te słuchawki jako idealne pozbawione wad i z samymi zaletami.

 

Jeśli można to bez oburzenia, tylko po ludzku drogi kolego. ? Audio to hobby, więc nie warto wystawiać emocje. To ma sprawiać przyjemność, a nie powodować nieporozumienia prowadzące do mniej przyjemnych rzeczy.

 

Podsumuję ... iii ???

 

Posłuchaj kiedys pierwszego prawdziwego Orpheusa z 1991 roku to może zmienisz punkt widzenia i wtedy pogadamy. Teraz szkoda czasu.

 

maxresdefault.jpg

 

Lepszego systemu słuchawkowego nie ma i basta !!!

Masz jakies 100-150 tys zł i jestes w słuchawkowym niebie. A hi-end to piekło.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pmcomp napisał:

Posłuchaj kiedys pierwszego prawdziwego Orpheusa z 1991

A gdzie można posłuchać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Nehero napisał:

A gdzie można posłuchać?

Pytanie powinno brzmieć za ile można posłuchać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roubaix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce ma je kilka osób, ale to nie na tym forum. Jest takie HOBBISTYCZNE forum zrzeszające właścicieli orpheusów. 

A same he90 można kupić za ok 40-60kzl. 

Hev90 to drugie tyle, ale jest combo, ma w sobie daca. 

Ale ihmo się nie opłaca. 

Lst+dobry wzmacniacz do kolumn i dac z średniej półki i w tej samej cenie brakuje nam tylko kolumn do 2 zestawów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, #Szakovsky napisał:

W Polsce ma je kilka osób, ale to nie na tym forum.

Nie mniej nawet jakby super grały, to i tak cena jest raczej dla osób o grubym portfelu, szczególnie, że teraz cenę dyktuje rynek wtórny i rzadkość tych słuchawek, a no i kultowość. Więc nie ważne jakby nie grały, to nie ta cena. 

1 godzinę temu, #Szakovsky napisał:

A same he90 można kupić za ok 40-60kzl. 

Tor pewnie drugie tyle co najmniej? ? Chcąc uzyskać najwyżej jakości dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dubiel robi wzmak do elektrostatów. Euridice. Mam. Napędza i Staxy i Sennheisera HE-90. Najwyższa klasa. Topowe lampy: sterujące ECC35 Mullard, mocowe PL84 Telefunken i zasilanie na GZ32 Mullard. Układ całkowicie zbalansowany, do wyboru wejścia XLR i RCA.

Tu można poczytać: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, pmcomp napisał:

Dubiel robi wzmak do elektrostatów. Euridice.

A to to wiem tylko nie pamiętałem, że i Sennheisery też napędza, jeden siedzi lub siedział niedawno na giełdzie, więc fakt w ramach wzmacniacza, tu nie musi być drogo. 

W przyszłości o elektrostatach będę myślał może, bo od zawsze mnie korciły. Ale to będzie miał sens, jak będę miał już DAC-a. Wtedy dokupić inny system będzie prościej. Bo na ten moment musiałbym kupić caly zestaw słuchawki, dac, amp za jednym razem, a takie wydatki jednorazowe nie na moją kieszeń. Co innego po kolei budować. Klocek po klocku. A zadłużać się nie zamierzam.

Chciałem sobie sprawić L300, ale jednak sporo było głosów o awaryjności pałąka, że dosyć łatwo łamiący się, więc zrezygnowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Nehero napisał:

A to to wiem tylko nie pamiętałem, że i Sennheisery też napędza, jeden siedzi lub siedział niedawno na giełdzie, więc fakt w ramach wzmacniacza, tu nie musi być drogo. 

W przyszłości o elektrostatach będę myślał może, bo od zawsze mnie korciły. Ale to będzie miał sens, jak będę miał już DAC-a. Wtedy dokupić inny system będzie prościej. Bo na ten moment musiałbym kupić caly zestaw słuchawki, dac, amp za jednym razem, a takie wydatki jednorazowe nie na moją kieszeń. Co innego po kolei budować. Klocek po klocku. A zadłużać się nie zamierzam.

Chciałem sobie sprawić L300, ale jednak sporo było głosów o awaryjności pałąka, że dosyć łatwo łamiący się, więc zrezygnowałem.

Pałąk pęka w starych Staxach z lat 80-90. Teraz już nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem w staxach (nie w 007-podobnych) to pady. Ja mam małe uszy, ale znam przypadki gdzie ludziom brakowało miejsca. 
Po prostu są strasznie płytkie. 
Ale sama słuchawka jest w miarę wygodna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 34

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.