Skocz do zawartości
IGNORED

CAD 500SE do Creek'a 4330SE


mkorek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Cambridge Audio D 500SE to dobry partner do Creek'a 4330 SE czy lepszy byłby NAD 541 ? Które zródełko dołoży swoje 3grosze do slynnej stereofoni Creek'a Ktore jest bardziej ciepłe i wierne zarazem??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> mkorek

Hmmm... a może dokupisz do wzmacniacza odtwarzacz Creeka CD43 ?? Myślę, że miałoby to sens, tym bardziej, ze Twój 4330 jest w wersji SE ;-) Zdaje się, że jeden z forumowiczów - pal55 - od dłuższego czasu chce sprzedać ten odtwarzacz za niewygórowaną cenę; miałbyś "synergiczne" połączenie obu Creeków, no i wizualnie byłoby bardzo OK :-D

p.s. zaznaczam, że nie mam nic wspólnego z kolegą pal55 (nawet nie znam go osobiście) i nie "naganiam" mu klientów !!! Po prostu widzialem kiedyś jego ogłoszenie i myślę, że taki system Creeka - 4330SE plus CD43 zagrałby dobrze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie mam CA500SE

Osobiscie znam pal55a i jego CD creeka rowniez

Niestety tych 2ch zrodel nie porownywalismy bezposrenio, wiec o wyzszosci nic nie napisze.

CA odsluchiwalem na kolumnach dali ( o czym zalozylem watek) z creekiem (wzmakiem) i bylo dobrze

Jesli chodzi o walory estetyczno-wizualne to creek zdecydowanie z creekiem ;-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, że do pewnej granicy cenowej tj. 4000 pln za klocek najbardziej optymalnie grają zestawy firmowe. Wydaje mi się, że nie ma co kombinować. Chyba, że gotowy jesteś kupić dużo lepsze i droższe źródło:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creeka CD43 u nas byl CD niedocenionym..moze dlatego ze cena byla wysoka..a 500 SE swojego czasu miala wielu zwolennikow,dobre oceny, ten CD byl bardziej znany niz A500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z NAD'em?? Cchailem dodać ze majać nieograniczony portfel napewno wybrałbym CD Creek'a ale w moim przypadku mozemy mowić o źródełku za 1000 zł Czy warto poczekać i dołożyć??

 

Ma ktoś namiar na pal55??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienia Cambridge nie znam. CD43 Creeka był natomiast wyraźnie lepszy od Nada 541(bez "i"). W pojedynku korespondencyjnym Nad wydawał się bardziej barwny i efektowny, jednak w bezposrednim porównaniu(bodaj z użyciem 4330 i starszej wersji m-12 Eposa), efektowoność Nada zmieniała się w efekciarstwo, a barwność dźwięku w podbarwienie. Różnice w jakości brzmienia wynikała oczywiście z różnicy w cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam cd 43 od pal55.

Porównywałem go (chociaż nie bezpośrednio) z nadem i rotelem i jak dla mnie zagrał "najlepiej". Nie zdecydowałem się na niego tylko dlatego że w niedalekiej przyszłości będę chciał wskoczyć półkę wyżej i kupiłem marantz'a (chyba szybciej go sprzedam)

kontakt do pal55 znajdziesz w jego "o mnie"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odłuchiwałem system Creek 4330 MkII + CD43 + Avance 503 oraz 509 i zagrało to bardzo dobrze, dźwięk był spójny, przestrzenny, barwny, bardzo mi się podobało. I swego czasu kupiłbym źródło Creeka jednak było zbyt drogie i wykraczało poza budżet. Było to jakieś 2 lata temu. Wybrałem wtedy CA D500SE i mimo, że to nie najgorsze źródło to moim zdaniem z Creekiem było o klasę lepiej. Z Cambridgem może być za sucho, i basu nie jest zbyt dużo, trzeba dobrać odpowiednie kolumny i okablowanie. Mogą wyjść sybilanty. Ja osobiście polecam używanego Creeka. Nada niestety nie słyszałem.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z opiniami, że Creeki idealnie do siebie pasują. Odtwarzacz nie zmienia brzmienia wzmacniacza, brzmi bardziej szczegółowo, ale delikatniej od Cambridga (wcześniej miałem D300 SE, mam go zresztą do sprzedania). CA jest dynamiczniejszy, brzmi ostrzej ale nie różnicuje tak dobrze subtelnych sygnałów i nie zaznacza tak ładnie tylnych planów. Brzmi wg mnie bardziej "prosto w twarz". U mnie w połączeniu z dynaudio było trochę za metalicznie, ale z innymi głośnikami może być dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogus

 

Przeczytałem w opisie że masz w planach arcama za cambridga d500se. Możesz napisać którego i z czym porównywałeś. Wczoraj sprzedałem swojego cambridga - ten sam model - a jutro ma przyjechać Roksan Caspian, na którego nie mogę się już doczekać :)

 

Pzdr Marek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.