Skocz do zawartości
IGNORED

pomocy od fachowców dla laika_kobiety


ramia

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

wszystkie opisy na forum świadczą, że tylko audifile wymieniają się informacjami - to też liczę liczę na waszą pomoc. chcę kupić gramofon, na początek coś niedoskonałego, dla siebie samej - niewysmakowanej jeszcze w czystym dzwięku. czy jest takaś znaczna różnica pomiędzy PIONEERem PL-990 a SONY PS-LX 250? panowie w firmowych koszulkach w sklepach muzycznych wiedzą mniej niż samej udało mi się dowiedzieć z netu. tu chyba dobrze trafiałam. juz teraz dziękuję :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam gramofonow o ktore pytasz. Odsuchaj gramofony Pro-ject. Nie sa drogie, oferuja set z wkladka, sa przyjazne w regulacji. Gwarancja, etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cenowo podobne.

Właśnie dzwonił sprzedawca, że może dla mnie ściągnąć PIONEEra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomyślę.

Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, chwileczkę z googlami i już wiadomo co to za stwory;-)

Nie polecam ani jednego ani drugiego.

Wyjścia z tej sutuacji widzę dwa:

1. koteczek ma rację rzuć okiem na ProJecta, są trochę droższe od wymienionych, ale pewnie dużo lepsze. Nie wiem czy ten Sony ma regulację nacisku igły, nie budzi zaufania też pioneer.

2. Second hand czyli tzw. używki - za 700zł możesz naprawdę kupić sensowny gramofon, który zmiecie te wymienione rzez Ciebie. Jest tu paru ludzi którzy pewnie chętnie pomogą przy zakupie, podadzą swoje typy.

 

Sądze że możesz mieć kłopoty z usyskaniem odpowiedzi co lepsze ten sony czy ten pioneer, natomiast nie przewiduje kłopotów z uzyskaniem odpowiedzi na pytanie jaki dobry gramofon kupić.

 

Powiem tylko że swojego Adasia nie zamieniłbym ani na jednego ani drugiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Ktoś kiedyś nazwał tutaj józwę guru. To ja teraz jako analogowy guru (gooroo?) się wypowiem. Te dziwaczne plastiki sony i pioneer to zapchajdziury - firma robiąca co innego, w tym wypadku elektronikę, robi takiego plastikowego placka żeby mieć w katalogu. Porządni ludzie tego unikają, aby nie zostać posądzonymi o braki wyrafinowania :-) (i kłopoty ze słuchem). Ogólnie - cienizna, czego pośrednim dowodem test gramofonów niskobudżetowych w HiFi Muzyce zrobiony przez Kornika, gdzie najfgorzej wypadł tego właśnie typu Denon. ALE: testowany tam również ProJect Debut III wypadł tak sobie, i wiem dlaczego, bo go też posłuchałem. Zapewne sposobem na niego jest natychmiastowa wymiana nędznej preinstalowanej wkładki na nieco lepszą.

Czyli jeśli kupować ProJecta to droższego albo dokupić od razu lepszą wkładkę.

Jest jednak też inne wyjście. Gordring GR1. Wygląda sadystycznie (szary i kanciasty), chociaż i tak lepiej od tego pioneera. Natomiast wedle mojego słuchu gra za swoje pieniądze bardzo przyzwoicie. Kosztuje 1600 zł z wkładką w cenie. Opcją jest Rega P3 (na której jest on wzorowany), powinna kosztować podobnie ale tzreba dokupić jakąś wkładkę. Uff, ale się napisałem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> józwa maryn (samozwańczy gooru;)

za rozpisanie dziękuję :)

 

wpadłam na ten artykuł w hi-fi muzyce wczoraj i zastanawiam się nad jednym z trójki ocenianych. wygląda... inaczej niż bym chciała (np. na pro-ject`y patrzy się więcej niż cudnie, ale nie o patrzenie tu chodzi :) ale kosztuje bardzo przyzwoicie i wg testu niewiele można mu zarzucić. dziś decyzja. najpierw wizyta w musicstore.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

No tak... Ja bym jednak sugerował Goldringa albo Regę P1. Ale cóż... A nie możesz pogłodować jeszcze przez miesiąc i uskładać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym, że nie mogę

w innej sytaucji nie zastanawiałabym się nad sprzętem poniżej tysiąca pln.

 

tak zły jest ten reloop, sądzisz?

zmartwiłeś mnie trochę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramia, pogloduj jednak i posluchaj jozwy. Gramofon to rzecz, z ktora bedziesz zyc dlugo (o ile przezyjesz te glodowke). Dodatkowy zysk w tym, ze zapewnisz sobie linie, jaka nakazuja kobiece gazety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniec końców po nieudanych poszukiwaniach Goldringa stanęło na Pro-ject`ie.

na Debiucie Phono SB.

 

To w końcu mój debiut :)

Głodówka mogła by się przydać w ramach oczyszczania organizmu.

O linię dba joga.

Mimo wszystko dzięki za radę :)

 

pewnie skrytykujecie moją decyzję.

minus to taki, że sprzęt MUSZĘ mieć na 1 lutego.

drugi to taki, że faktyczne na droższy sprzęt mnie nie stać.

plus to taki, jak powtarzam - to dopiero początek

...Debiut na debiut

 

adios

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

W takim razie masz wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy. Okay. Wobec tego proponowałbym ci jako następny krok (jak już wrócisz do normalnej masy ciała) postaranie się o wkładkę Goldring 1006, i zwrócenie się do kogoś mądrego o jej staranne ustawienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, po 500h muzyki mogę wyrzucić ortona.

poza goldringiem pomyślę o wkładce pro-jecta k6.

a mądralę znajdę.

 

debiut już jest. jeszcze pośpi w kartonie do soboty. doczekać się nie mogę.

znalazłam cudny sklep w okolicach starego rynku (poznań) z winylami.

mój portfel trzęsie się ze strachu ;)

 

ram.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam,

 

wspomnieć wypada, że debiut sprawuje się wyśmienicie, w pudełku czeka już na niego wkładka PJ K4.

na razie wspomaga go rotel RA-921. ale za jakiś czas.... dostanie coś nowszego :)

 

pozdr

pozdrowienia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to niespodzianka ramia, jak zobaczyłem Twój pierwszy wpis to miałem obawy. Cóż trafiają się jak satelity chwilowi forumowicze którzy pytają:

Jaki klocek X czy Y?

I jak inni tłumaczą że najdalej od X i od Y a najlepiej kupić A, to nie są za bardzo zadowoleni bo szukają tylko potwierdzenia. I kupują Y bo oni nie są wybredni;-)

Uff, po tym przydługim wstępie pragnę gorąco pogratulować nowego turntabla nowej forumowiczce i życzyć wielu wspaniale spędzonych chwil przy tależu kręcącym się 33 i 1/3 obr/min.

Pozdrawiam

 

Wychodzi na to że warto jednak coś wpisywać w takich wątkach;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.