Skocz do zawartości
IGNORED

Platforma antywibracyjna RELAXA 530


Andrzej Szulczewski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tą przyjemność że dotarła do mnie platforma lewitująca. Dlaczego lewitująca bo urządzenie posadowione na niej unosi się w powietrzu bez styku z podłożem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest to platforma magnetyczna RELAXA 530 Pearl Evo by Sivano Cremonesi. Platforma wykonana jest z solidnej podstawy i blatu który przy pomocy magnesów unosi ją w powietrzu. Aby zachować stałe położenie w podstawie są 2 bolce które wchodzą w górny blat. Uprzedzając pytania magnesy w żaden sposób nie oddziałują na urządzenie postawionej na niej. sprawdziłem kładąc metalowe elementy na górze blatu gdzie są magnesy i nie ma żadnego oddziaływania. Platforma oprócz tego że spełnia swoje zadanie to również pięknie się prezentuje. Czy może być lepsze odizolowanie od podłoża i warunków zewnętrznych. Ja sobie nie wyobrażam. U mnie stanął oczywiście gramofon (ale podobno równie dobrze działa z CD) Cóż mogę Państwu napisać Jest zdecydowanie lepiej tak zdecydowanie. Zrobiłem takie doświadczenie platformę postawiłem na stole wysypałem na niej ziarna kaszy i uderzałem pięścią w stół ziarna na platformie leżały niewzruszone te same ziarna wysypałem bezpośrednio na ten stół i uderzałem pięścią ziarna zaczekały skakać po całym stole ?

_9180005.thumb.jpg.749173df375d2ee64c4b36815f2192cb.jpg

 

Muzyka stała się jeszcze bardziej namacalna pojawiły się drobne niuanse które do tej pory były ukryte lub gdzieś umykały. Wszystkie dźwięki zdecydowanie czystsze. Trudno to opisać ale w czasie  przesłuchania  płyt z użyciem platformy stwierdzam że w płycie analogowej tkwi tak duży potencjał tylko trzeba go wydobyć

Jako ciekawostka ta platforma na japońskim dość hermetyczny rynku audio zdobyła wyróżnienie za Design, innowacyjność i za realny wpływ na brzmienie co mogę tylko potwierdzić    

Sądzę że opis platformy mógłby się znaleźć również w dziale High-End bez naruszenia regulaminu

_9180013.thumb.jpg.f379c3737e4d3c255abce7dd688dedde.jpg

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Andrzej Szulczewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę niestety względem tej konstrukcji krytyczny.

Pomysł dobry, w wykonaniu tkwi jednak pewien haczyk. Otóż poduszka magnetyczna jest super, ale to nie calkiem tak, jak przedstawiasz. Tłumi drgania, ale WYŁĄCZNIE PIONOWE.

Bolce prowadzące skutecznie przenoszą drgania poziome, bo być muszą, żeby półka nie ześlizgnęła się na bok.

Gadżet jest efektowny, jednak lepiej działają platformy na sprężynach lub zawieszeniu gumowym, które tłumią drgania w każdej płaszczyźnie.

Jaki ten współczesny świat jest dziwny- walczy z tym, co czterdzieści lat temu było nie do pomyślenia. Mój Dual z tamtego okresu "platformę antywibracyjną" ma wbudowaną w konstrukcję i takie wynalazki nie są mu do niczego potrzebne. I ciągle spokojnie odtwarza płytę, gdy uderzę pięścią w półkę, na której stoi. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno- zamiast bolców klekoczących w dziurkach, lepiej by było (choć drożej i z większą komplikacją konstrukcji) zastosować konstrukcję na zasadzie drążków Pancharda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, porlick napisał:

Jeszcze jedno- zamiast bolców klekoczących w dziurkach, lepiej by było (choć drożej i z większą komplikacją konstrukcji) zastosować konstrukcję na zasadzie drążków Pancharda.

Ciągle nie mogę zrozumieć czemu ludzie wypowiadają się pisząc przy tym bzdury nie widząc na oczy urządzenia i go nie testując. Ale to jest niestety domena polskiego społeczeństwa niestety  że każdy się zna na wszystkim mimo że na oczy nie widział urządzenia.

Nic się nie klekocze ponieważ otwór pod bolce w górnej platformie wypełniony jest krążkiem teflonowym to raz a oprócz tego jest minimalny luz który pozwala na tłumienie również drgań poziomych 

Chyba chodziło o drążek Panharda Jest to konstrukcja która nadaje się do ustrojów gdzie działają duże siły jej działanie nie jest po prostu tak delikatne i czułe aby zastosować je  w takim urządzeniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że to produkt do zakładki Hi-end gdzie odrazu bedą ochy i achy.. koszt 880€ za podkladke na magnesach ??? Serio gramofon musi lewitować, żeby grał poprawnie ? już nie wspomne o CD.... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie klekocze ponieważ otwór pod bolce w górnej platformie wypełniony jest krążkiem teflonowym to raz a oprócz tego jest minimalny luz który pozwala na tłumienie również drgań poziomych 

 

Czy w trakcie odtwarza plyty bolec dotyka scianek bocznych / teflonowego krazka? Jak duzy jest odstep/roznica srednic -> luz?

 

BTW.

 

Wystarczy najmniejszy nierownomierny rozklad ciezaru w gramofonie (np. Talerz po lewej jest ciezszy niz ramie po prawej) i juz caly system zapada sie na lewej stronie i opiera sie nacentrujacym bolcu. Jak chcesz to wszystko skompensowac i doprowadzic do rownowagi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platforma może rzeczywiście nie jest tania ale w Polsce jej cena to ok 4tys Wbrew pozorom Konstrukcja takiej platformy nie jest wcale taka prosta dobór magnesów i ich umiejscowienie aby zachować poziom. Gramofon nie musi lewitować ale dobrze jak jest odseparowany od czynników zewnętrznych Wbrew pozorom jest to bardzo delikatne urządzenie i dobrze jest zapewnić mu jak najbardziej optymalne warunki pracy.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wbrew pozorom Konstrukcja takiej platformy nie jest wcale taka prosta dobór magnesów i ich umiejscowienie aby zachować poziom.

 Patrz powyzej -> nierealne, kazdy gramofon jest inny i laczny rozklad obciazenia gramofon+platforma sie zmienia z gramofonem

 

Chyba ze roznice w stopniu „zapadania“ sie w zaleznosci od rozkladu obciazenia sa minimalne, to wtedy mozna by te male nachylenie „zignorowac“.

Albo by trzeba przesuwac gramofon na platformie, az znajdziesz takie ustawienie, przy ktorym wszystkie magnesy maja ten sam odstep

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, xajas napisał:

Czy w trakcie odtwarza plyty bolec dotyka scianek bocznych / teflonowego krazka? Jak duzy jest odstep/roznica srednic -> luz?

 

Luz jest jest taki że bolec swobodnie przechodzi przez otwór w krążku ale aby odpowiedzieć na pytanie jaka jest różnica średnic musiałbym mieć suwmiarkę i to pomierzyć Może uda mi pożyczyć to Panu odpowiem


 

 

 

3 minuty temu, xajas napisał:

 

Patrz powyzej -> nierealne, kazdy gramofon jest inny i laczny rozklad obciazenia gramofon+platforma sie zmienia z gramofonem

Nie rozumiem tej sugestii Proszę pożyczyć i sprawdzić wtedy na pewno rozwieją się Pana wątpliwości Po co dywagować ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Andrzej Szulczewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem tej sugestii Proszę pożyczyć i sprawdzić wtedy na pewno rozwieją się Pana wątpliwości Po co dywagować ?

Nie rozumiem co tu jest nie do zrozumienia.Jesli obciaze platforme nierownomiernie, czyli srodek ciezkosci wypadnie np. po lewj stronie, to platforma „zapadnie“ sie po lewej stronie i bedzie lekko skosna. Jesli „bardzo lekko skosna“, to mozna to zignorowac  

Zabudowana poziomica sugeruje koniecznosc przesuwania gramofonu w celu wypoziomowania calego zestawu.

 

Zamiast sypac ziarna na platforme i stukac po stole, prosze postawic dwie szklanki wody po lewej stronie i zrobic zdjecie calosci

 

BTW.

Pomysl ciekawy, ale nie przemyslany do konca.

Konsekwentnym rozwiazaniem bezdotykowego wyposrodkowania bylo by uzycie zamiast bolcow dalszych magnesow (poziomych)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Andrzej Szulczewski napisał:

Mam tą przyjemność że dotarła do mnie platforma lewitująca. Dlaczego lewitująca bo urządzenie posadowione na niej unosi się w powietrzu bez styku z podłożem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest to platforma magnetyczna RELAXA 530 Pearl Evo by Sivano Cremonesi. Platforma wykonana jest z solidnej podstawy i blatu który przy pomocy magnesów unosi ją w powietrzu. Aby zachować stałe położenie w podstawie są 2 bolce które wchodzą w górny blat. Uprzedzając pytania magnesy w żaden sposób nie oddziałują na urządzenie postawionej na niej. sprawdziłem kładąc metalowe elementy na górze blatu gdzie są magnesy i nie ma żadnego oddziaływania. Platforma oprócz tego że spełnia swoje zadanie to również pięknie się prezentuje. Czy może być lepsze odizolowanie od podłoża i warunków zewnętrznych. Ja sobie nie wyobrażam. U mnie stanął oczywiście gramofon (ale podobno równie dobrze działa z CD) Cóż mogę Państwu napisać Jest zdecydowanie lepiej tak zdecydowanie. Zrobiłem takie doświadczenie platformę postawiłem na stole wysypałem na niej ziarna kaszy i uderzałem pięścią w stół ziarna na platformie leżały niewzruszone te same ziarna wysypałem bezpośrednio na ten stół i uderzałem pięścią ziarna zaczekały skakać po całym stole ?

_9180005.thumb.jpg.749173df375d2ee64c4b36815f2192cb.jpg

 

Muzyka stała się jeszcze bardziej namacalna pojawiły się drobne niuanse które do tej pory były ukryte lub gdzieś umykały. Wszystkie dźwięki zdecydowanie czystsze. Trudno to opisać ale w czasie  przesłuchania  płyt z użyciem platformy stwierdzam że w płycie analogowej tkwi tak duży potencjał tylko trzeba go wydobyć

Jako ciekawostka ta platforma na japońskim dość hermetyczny rynku audio zdobyła wyróżnienie za Design, innowacyjność i za realny wpływ na brzmienie co mogę tylko potwierdzić    

Sądzę że opis platformy mógłby się znaleźć również w dziale High-End bez naruszenia regulaminu

_9180013.thumb.jpg.f379c3737e4d3c255abce7dd688dedde.jpg

 

 

 

Zajebista rzecz, sam bym sobie taką nabył do otwarzacza ale sprawdzałem i tył mam dużo bardziej obciżaony, także przez ciężkie przewody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, bogdan_ napisał:

Zajebista rzecz, sam bym sobie taką nabył do otwarzacza ale sprawdzałem i tył mam dużo bardziej obciżaony, także przez ciężkie przewody.

Proszę spróbować pożyczyć i sprawdzić Kolega używa pod CD 

11 minut temu, xajas napisał:

Nie rozumiem co tu jest nie do zrozumienia.

Jesli obciaze platforme nierownomiernie, czyli srodek ciezkosci wypadnie np. po lewj stronie, to platforma „zapadnie“ sie po lewej stronie i bedzie lekko skosna. Lesli „bardzo lekko skosna“, to mozna to zignorowac emoji6.png

 

Zabudowana poziomica sugeruje koniecznosc przesuwania/wypoziomowania gramofonu

Gramofon raczej ma środek ciężkości w środku a wszelkie odchylenia są minimalne. Stawiając swojego dość ciężkiego Denona nie zauważyłem żadnych skosów a poziomica posłużyła mi do weryfikacji całego stolika i regulowałem minimalnie nóżkami od stolika nie przesuwając gramofonu. Ale w przypadku kiedy rzeczywiście rozkład środka ciężkości będzie mocno zachwiany (np wzmacniacz który ma transformatory po jednej stronie) na górnej platformie może pojawić się skos (sprawdzę to dziś wieczorem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze potencjalne skosy dla ustrojstw typu wzmacniacz czy CD sa bez znaczenia, ale dla gramofonow ewentualnie wazne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza wszystkimi już widocznymi ale, dodam jeszcze jedno ale - aby utrzymać w "lewitacji" kilkukilogramowy ciężar, magnesy muszą być dosyć silne a co za tym idzie pole magnetyczne dość znaczne - czy ono jest w przypadku gramofonu pomijalne dla działania wkładki i igły?

Podobnie zresztą w przypadku plejera CD - nie przeszkadza ono elektronice, napędowi, laserowi?

18 minut temu, Andrzej Szulczewski napisał:

Gramofon raczej ma środek ciężkości w środku a wszelkie odchylenia są minimalne.

Taaaa, szczególnie taki z talerzem niecentralnie, nie na środku plinty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Andrzej Szulczewski napisał:

Uprzedzając pytania magnesy w żaden sposób nie oddziałują na urządzenie postawionej na niej. sprawdziłem kładąc metalowe elementy na górze blatu gdzie są magnesy i nie ma żadnego oddziaływania.

Pisałem o tym na samym początku

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co im szkodziło skierować pole magnesów z dziesięć stopni do środka i zlikwidować te bolce? Pewno, że by mogło spaść, ale i wygląd lepszy i nikt by się nie mógł przyczepić... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Andrzej Szulczewski napisał:

sprawdziłem kładąc metalowe elementy na górze blatu gdzie są magnesy i nie ma żadnego oddziaływania.

OK - dla pewności zamieniłbym jednak, na próbę "elementy" na drobne opiłki?

Oraz, ciekawy jestem jak to się stabilizuje na jakieś np. przypadkowe trącenie sprzętu w poziomie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze bolce nadal byly by potrzebne na czas zamykania pokrywy albo ruszania ramienia gramofonu, ale w trakcie odtwarzania zawieszenie powinno byc „bezdotykowe“.

 

Dodatkowa opcja to „wymienne“ magnesy o roznej sile odpychania (dopasowanie do ciezaru komponentow i srodka ciezkosci)

Sam uzywam takie rozne neodymowe magnesy (groszowa sprawa) do mocowania pokrycia glosnikow

 

 

Lubie pomysl przemaka (pochylenie magnesow)

Gdybym mial gramofon, na pewno bym cos takiego na probe zmajstrowal :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę są trzy wersje zależnie od obciążenia Powstaje czwarta z obciążeniem do 50kg Czytam że większości się wydaje że to taka prosta konstrukcja to nie jest tak że bierzemy 2 deski zakładamy magnesy w pięciu punktach i już mamy gotowę platformę Może Was zdziwić efekt takiego postępowania radzę spróbować . Wiem tylko że to inżynierski ból głowy aby otrzymać taki efekt. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czytam że większości się wydaje że to taka prosta konstrukcja to nie jest tak że bierzemy 2 deski zakładamy magnesy w pięciu punktach i już mamy gotowę platformę
...

Wiem tylko że to inżynierski ból głowy aby otrzymać taki efekt. 


Gdzie jest roznica? (poza szklem i deska)
Gdzie jest ten bol?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platforma fajnie wygląda. CO do tłumienia to było już wiele dyskusji i przy okazji sporów, czy ma to sens i dlaczego.

Urządzenia zwykle nie są wywarzane, więc przydała by się możliwość wkręcania i wykręcania magnesów - może już jest?

Prowadnice mogłyby przy okazji tłumić drgania gdyby je też wykonać z kilku magnesów, to by dopiero było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, drgania w zyciu to nie tylko pion, ale każdy inny kierunek.

KAŻDE poruszenie gramofonu lub podłoża w płaszczyźnie poziomej sprawia, że bolce i ich prowadnice te poruszenia przenoszą. Wniosek jest taki, że platforma tylko w małym stopniu spełnia swą rolę.

Sorry, życie weryfikuje pomysły konstruktorów- w tym przypadku, niestety negatywnie.

Ale rzeczywiście platforma nadaje się do zakładki hi end- tam nie przejmują się takimi "drobiazgami" jak brak skuteczności w tłumieniu drgań poziomych. Najwazniejsze kryteria są spełnione, czyli wygląd i cena.

3 godziny temu, Andrzej Szulczewski napisał:

Czytam że większości się wydaje że to taka prosta konstrukcja to nie jest tak że bierzemy 2 deski zakładamy magnesy w pięciu punktach i już mamy gotowę platformę Może Was zdziwić efekt takiego postępowania radzę spróbować . Wiem tylko że to inżynierski ból głowy aby otrzymać taki efekt. 

Żaden ból głowy- po prostu osiągnięto CZĘŚCIOWY efekt tego, co było z powodzeniem znane i stosowane ponad CZTERDZIEŚCI LAT TEMU. W linku zdjęcia z odbudowy mojego Duala z 1978 r., który posiada pływające zawieszenie plinty- oczywiście o asymetrycznym rozkładzie amortyzatorów ze wzgledu na nierówny podział masy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porlick ty chyba siedzisz na farmie trolli i masz za zadanie wszystko krytykować.

Skoro właścieciel opisał że platforma jest skuteczna a ty uwazasz , ze mało to zaprojektuj lepszą . Ja miałem u siebie pod CD różne podstawki sztywne z kulkami i zupełnie się nie sprawdziły, działały na niekorzyść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, bogdan_ napisał:

Ja miałem u siebie pod CD różne podstawki sztywne z kulkami i zupełnie się nie sprawdziły, działały na niekorzyść.

..i te sztywne podstawki ...NAPRAWDĘ (???) musiałeś aż samemu SPRAWDZAĆ, żeby dowiedzieć się, że taki "stwór" się nie sprawdzi, wręcz zadziała na niekorzyść!?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, iro III napisał:

..i te sztywne podstawki ...NAPRAWDĘ (???) musiałeś aż samemu SPRAWDZAĆ, żeby dowiedzieć się, że taki "stwór" się nie sprawdzi, wręcz zadziała na niekorzyść!?

Same pochwały słyszałem na ich temat, więc czemu nie sprawdzić. Gdybym ich nie miał w swoim systemie to bym nic na ten temat nie wiedział.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, bogdan_ napisał:

Ja miałem u siebie pod CD różne podstawki sztywne z kulkami i zupełnie się nie sprawdziły, działały na niekorzyść.

Chwala Ci za to, ze szczerze przyznajesz, ze nie dzialaly.

To rzadkosc. Przewaznie wszystko kupione dziala ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bogdan_ napisał:

masz za zadanie wszystko krytykować.

Skoro właścieciel opisał że platforma jest skuteczna a ty uwazasz , ze mało to zaprojektuj lepszą .

Krytykuję, bo WIDZĘ błąd konstrukcji. A właściciel niech pisze, co mu się podoba.

Zajrzałeś choć w linka, którego podałem wyżej? Zobaczył byś, że nie muszę niczego lepszego konstruować, bo to MAM- wbudowane w gramofon sprzed 40 LAT. 

Ta platforma, to jak walka komunistów z problemami nie występującymi w innych ustrojach.

Zresztą nieskuteczna, bo drgań poziomych nie jest w stanie zlikwidować- a w moim staruszku likwidowane są drgania w kazdej płaszczyźnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak zachowuje się ta platforma po dociśnięciu placem i puszczeniu. Czy drgania natychmiast są wygaszane, czy platforma jakiś czas kolebie się?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bogdan_ napisał:

Ja miałem u siebie pod CD różne podstawki sztywne z kulkami i zupełnie się nie sprawdziły, działały na niekorzyść.

Widzisz... mając odrobinę zmysłu technicznego i podstaw mechaniki, nawet byś na to nie spojrzał- chyba, żeby się pośmiać z audiovoodoo. Ja miałem dobrego profesorka od mechaniki. ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.