Skocz do zawartości
IGNORED

Pokój Audiostereo.pl DIY na Audio Video Show 2019


audiostereo.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

W tym roku udało nam się zebrać i pokazać naprawdę różne konstrukcje. Jeśli
chodzi o rodzaje obudów głośnikowych to grały kolumny z bas refleksem,
obudowy zamknięte oraz odgrody. Każda z konstrukcji była filtrowana w inny
sposób i napędzana innym rodzajem wzmacniacza. Były to autorskie projekty
forumowiczów co pokazuje, że DIY nie ogranicza się wyłącznie do klonowania
innych i chęci zrobienia czegoś co już istnieje taniej.
I tak, grały kolumny tubowe ze zwrotnicą wykonaną w technologii DSP napędzane
ośmiokanałowym amplitunerem Arcama. Kolejną prezentowaną konstrukcją były
prawie dwumetrowej wysokości aktywne kolumny w których każdy głośnik był
sterowany wzmacniaczem w klasie D. Trzecim systemem były pasywne kolumny
tubowe napędzane lampowym wzmacniaczem na pojedynczej lampie 6S4S. Jako
czwarte były prezentowane kolumny typu open baffle wykonane na samych
papierowych głośnikach które napędzała 2 W lampa (kolega @zorge może
podpowie jakie bo zapomniałem). Jako źródła mieliśmy MacBooka oraz transporty
CD które były podłączone do daca za pomocą kabla coaxialnego. Oczywiście
mieliśmy również skrzynkę różnych kabli które sprawdzaliśmy we wszystkich
systemach jakie grały. Aby zaspokoić ciekawość napiszę, że w każdym systemie
ich zmiana była mniej lub bardziej zauważalna. 
Ze swojej strony chciałby podziękować wszystkim kolegom za miłą atmosferę i
dobrą zabawę. Dziękuję również wszystkim, którzy odwiedzili nasz pokój. Cieszę
się, że mogłem część w was poznać osobiście. 

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, czy towarzystwo/sluchacze zrozumieli, jak ten system jest koncepcyjnie zbudowany/funkcjonuje i jakie byly reakcje
 


Okazały się bardzo czułe na pomieszczenie i położenie innych rzeczy w nim. W połączeniu z małą ilością czasu, małym doświadczeniem, w piątek był wstyd. W sobotę było już w miarę dobrze. Kilka osób wróciło posłuchać jeszcze. Pytali o cenie. Prawie wszystkie ulotki zabrali. W niedzielę coś się zmieniło w pokoju i było po środku między pt i sob.
Na Acourate czasu nie starczyło, robiłem latki w REW. Nie wiem co tam Uli robi, ale brzmi on bardziej analogowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem pokoju DIY nie była jakość dzwięku. Zabrakło elementu zabawy. Próbowano dążyć do maksymalnego profesjonalizmu.  W związku z tym sposób prezentacji sprzętu  DIY nie różnił się od  innych, tych fabrycznych. Zabrakło (albo nie zauważyłem) entuzjazmu towarzyszącemu zwykle każdemu hobby.

Może formuła się wyczerpała?

Może już czas na stworzenie festiwalu DIY z jego radosna rozpierduchą i odlecianymi projektami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
W dniu 10.11.2019 o 14:45, Tomek 1685 napisał:

Kto nie był,  niech żałuje.  Zakąski były na pewno bardzo dobre,  a piwo mało chrzczone.   Dziękujemy bardzo. 

Ja ze swojej strony również mogę zaprosić w rewanżu,  na takich samych zasadach całą administrację forum,  na imprezę do siebie,  np na kawior i szampana,  a co tam. 

Pozdrawiam

Hej, pewnie piszesz o małym zamieszaniu z rezerwacją. Dzwonił do nas @Seyv w tej sprawie. Przepraszamy najmocniej, ale nie wiem czemu tak wyszło w tym roku. Spotkania w Harendzie robiliśmy co roku i w tym również poinformowaliśmy ich z wyprzedzeniem. Zawsze płaciliśmy im po wystawieniu faktury, więc nie wiem o co im chodziło tym razem. Czy właściciel się tam zmienił czy o co chodzi, ale nigdy nie robili żadnych problemów.

Niemniej jednak cieszymy się, że spotkanie odbyło się prawidłowo, a uczestnicy należycie zintegrowali ?

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:

https://www.audiostereo.pl/magazyn/

 

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Relacja w naszym Magazynie już niebawem.

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:
https://www.audiostereo.pl/magazyn/

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jurek napisał:

Może już czas na stworzenie festiwalu DIY z jego radosna rozpierduchą i odlecianymi projektami?

Dobrze prawi, polać mu. AVS to otwarta impreza, na której większosć zwiedzających chce wydać lub zarobić pieniądze. Osobiście DIY uważam za dobrą, zabawną przygodę, bez spiny przed oceną postronnych mających czasem pięć groszy w kieszeni i zerowe pojecie o audio. Sam do takich ludzi należę, ale z przyjemnością wstawię się na taką zamkniętą imprezę w kręgu użytkowników i konstruktorów DIY. 

Miło było posłuchać wszystkich sprzętów, a przede wszystkim zamienić kilka słow z tęgimi umysłami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę bawić się w proroka, ale z takim podejściem do sprawy w przyszłym roku, a najdalej za dwa lata w forumowym pokoju sami sobie zatańczycie droga Administracjo.

Niestety faktem jest, że temat DIY audio umiera, o czym świadczy tegoroczne zainteresowanie. Już mało kto chce coś pokazać. W tej edycji wystawy była tylko jedna nowinka, do tego z komercyjnymi aspiracjami.

Konwencja imprezy forumowej też się już zużyła. W ubiegłym roku nie było  żadnego zainteresowania nią forumowiczy, poza nami uczestnikami zamieszania pokoju 410. Poszliśmy bo wydawało się, że kto jak kto, ale my powinniśmy tam się pokazać. Wypiliśmy po sponsorowanym piwku i po godzince zmieniliśmy lokal. 

W tym roku Adminie stanąłeś na wysokości zadania i skuteczniej zaprosiłeś forumowiczy na spotkanie. Poza chłopakami z pokoju przyszły jeszcze cztery osoby. Sukces, nawet z rezerwacją stolików nie było problemu. Jedynie proszone piwo musieliśmy sobie sami kupić. 

Ale mieliście, macie i będziecie mieć to w głębokim poważaniu. Nic się nie stało, byliście, fajnie było, dziękujemy, zdamy relację. Uśmiechajmy się.

Szkoda bo wydawałoby się, że AVS to dość prestiżowa impreza i forum powinno zależeć na utrzymaniu zaangażowania forumowiczów do czegoś więcej niż otwierania strony forumowej.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 godziny temu, jurek napisał:

Może już czas na stworzenie festiwalu DIY z jego radosna rozpierduchą i odlecianymi projektami?

W poście nr 10 tego tematu proponowałem aby zrobić coś na wzór warsztatów w piątek. Temat przez nikogo nie został podniesiony.

Nie mam też bladego pojęcia jak w czasie wystawy miało by to wyglądać. Projekty były chyba zróżnicowane. 

Przed i po wystawie były zabawy sprzętem w których mógł wziąć udział każdy kto się ujawnił.  

Jeśli ktoś liczy na formułę " oto już jestem, pokazujcie mi wszystko co tam macie" to takiej raczej się nie doczeka. 

Na forum zamieszczałem plan, byli goście którzy chcieli coś konkretnie posłuchać dowiadywali się kiedy to gra i przychodzili.

Z puszczaną muzyką też było tak, że jak grało coś "cięższego" to były komentarze, "tu jak co roku napier...." Jak grało wolniej to, że pitu pitu. Jak z kimś zaczęło się rozmowę to inny chciał słuchać i mu się przeszkadzało. Jak grało to inny chciał oglądać i rozmawiać. Gdy rozmawiałem 5 minut z jedną osobą to druga już się niecierpliwiła bo też miała pytania. Takie warunki wystawy którą odwiedza tysiące gości nie sposób zaspokoić oczekiwań wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to radosna tworczośc i odleciane konstrukcje przeważnie kończyły sie niewybrednymi komentarzami na forum i atakami na osoby wystawiające, posądzanie o własne biznesy itp.

Jak jest bardziej profesjonalnie to też niedobrze :)

 

Jak powiedział Seyv, nie sposób zaspokoić oczekiwań wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce to jest tak: "jeszcze sie taki nie urodzil, co by wszystkim dogodzil" a krytykanctwo, wzajemne obrazanie i ciagle sprzeczki to 60% zawartosci wiekszosci watkow. Kazdy wie co jest zle, ale jak ma samemu palcem ruszyc i zrobic lepiej, to juz ciezko..

 

Dla przykladu podam akcje z innego kregu kulturowego malego forum wyspecjalizowanego w sprzecie Audio ale opartym o aktywne rozwiazania.

- raz w roku spotykaja sie w wybranym hotelu, co roku gdzie indziej

- ostatnio bylo ponad 40 osob, niektorzy pokonali 600km

- impreza / workshop trwa 2 dni

- ludzie przywoza wlasny sprzet do zademonstrowania

- jest kilka odczytow/prezentacji (1-2 godz) na rozne ciekawe fachowe tematy przygotowane przez uczestnikow albo zaproszonych profesjonalistow (w trzech roznych pomiesszczeniach rownoczesnie, tematy do wyboru)

- wybrani zaproszeni profesjonalisci/wystawcy prezentuja swoj sprzet

- wspolne jedzenie (sniadanie, obiad, kolacje), dyskusje,...

- nikt sie nie kloci i nie wytyka innym braku kompetencji !!!

- nie ma zadnych szyderczych zlosliowych uwag na temat DIY albo co jest i co nie jest HighEnd, wielu uczestnikow posiada kupiony sprzet (gotowce) za multikiloeuro, a mimo to angazuje sie albo docenia/szanuje kompetencje w DIY 

- kazdy jest ciekaw i otwarty na inne rozwiazania.

 

Dla mnie to poprostu inne Universum (mimo ze to tylko za jedna granica)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, xajas napisał:

impreza / workshop trwa 2 dni

- ludzie przywoza wlasny sprzet do zademonstrowania

- jest kilka odczytow/prezentacji (1-2 godz) na rozne ciekawe fachowe tematy przygotowane przez uczestnikow albo zaproszonych profesjonalistow (w trzech roznych pomiesszczeniach rownoczesnie, tematy do wyboru)

- wybrani zaproszeni profesjonalisci/wystawcy prezentuja swoj sprzet

- wspolne jedzenie (sniadanie, obiad, kolacje), dyskusje,...

- nikt sie nie kloci i nie wytyka innym braku kompetencji !!!

I o takie Polske walczyliśmy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, są 2 sprawy.

Po pierwsze nikt nikogo do niczego nie zmusza. Nam się kiedyś chciało, wręcz mieliśmy wielkie parcie, zależało nam, to robiliśmy. Nikt nie liczył godzin ani pieniędzy, wszyscy byliśmy zadowoleni. Sprzeczki zawsze były i będą, są różne powody, np. błędy w komunikacji między ludźmi, testoteron itp. Tam gdzie jeden facet na drugiego wchodzi przez 4 dni, po czasie mogą być problemy. Na wyprawach jest to samo.

Na siłę nic.

Druga sprawa, że część osób:

a) opuściła forum z powodów różnych, a to uwagi na moderację, a to chamstwo ze strony początkujących użytkowników i młodych, a także trollowatych, obojętność samych userów na chamstwo i kłamstwo i cwaniactwo innych osób, chowanie głowy w piasek, unikanie rozwiązywania problemów, tacy są po prostu Polacy.

b) kilka osób już umarło na przykład (czas leci)

c) niektórzy się już w tej kwestii wypalili, a młodych osób będzie coraz mniej, w Japonii już w ogóle nie ma zainteresowania niczym ze strony młodzieży. Nie sprzedają się szybkie auta, motocykle, rowery, sprzęt audio, młodzież siedzi w smartfonach i grach i woli świat wirtualny, gdzie jest łatwiej prościej i przyjemniej.

d) młodzi użytkownicy są leniwi i roszczeniowi, chcą żeby wszystko im podać na tacy, najlepiej jeszcze dodać 2+2 za nich.

Nic więc na siłę, czas pokaże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kris_54701 napisał:

I o takie Polske walczyliśmy. 

Haha, pozwól, że nieco poprawię... cytując klasyka: OTAKE Polskie ?

W 410 byłem i słuchałem, więc się wypowiadam (choć co niektórzy nie uznają tego warunku za minimum przyzwoitości). Już pisałem wcześniej, brzmienie było dobre, bardzo dobre i nawet świetne. Wszelkim krytykantom i malkontentom, co sami nie potrafią niczego zrobić, na pohybel.

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tu należałoby rozróżnić dwie podstawowe kwestie, które czasem łączą się ze sobą. Rzecz pierwsza to DIY, które nie jest tylko sposobem ominięcia marży producentów, ale przede wszystkim dobrą zabawą, spędzeniem wolnego czasu, czy oderwaniem się od codzienności. Drugą sprawą jest biznes, który niewiele ma wspoólnego z tym, co odbywa się w tym zakątku interetu. Większość zwiedzających wystawę to turyści, melomani, dla których podmiana IC to już ingerencja w sytem. To zwykli klienci.  Tak producenci czasem bardzo tandetnego sprzetu jak i jego nabywcy spotykają się gdy na stole leży odliczona kupka pięniędzy. Jedni chcą kasę, inni chcą produkt. Czysto biznesowe spotkanie. Wracając do DIY, to zapewne wielu wysupłałoby odpowiednią ilość banknocików na wymarzony sprzęt, ale co dalej? I tu sprawa staje się jasna, że dłubie się dla przyjemności dłubania i pod takim hasłem należałoby postrzegać pokój 410.

Niesety całą zabawę psuje klyjent, który po dwóch minutach wychodzi, bo białe kolumny robione w Chinach za 1,5k grają na pierwszy rzut ucha lepiej kredensów  Tannoya.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Łukasz_62438 napisał:

OTAKE Polskie

Fakt, zamieszałem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kris_54701 napisał:

które nie jest tylko sposobem ominięcia marży producentów

Nie oszukujmy się. Projekty DIY w ogóle nie są tańsze od rzeczy fabrycznych. W cenie do 8-10PLN porządna używka ogólnie (wygląd+brzmienie+wartość rezydualna) będzie lepsza od każdego projektu DIY. DIY jest zabawą dla osób, których cieszy majsterkowanie i tyle.

 

1 godzinę temu, Piotr_1 napisał:

Na siłę nic.

Pracowałem do godziny 12. kiedy jeszcze nie było większego ruchu. Jednak nawet w ciągu tych nielicznych godzin pogadałem z 6-7 zainteresowanymi osobami nie tylko z tego forum. Niektóre już sobie coś poskładali, inne tylko zamierzają. Nawet jeden nastolatek był.

Fajnie też było pogadać z parą pracowników małych firm zagranicznych, które jeszcze nie tak dawno byli DIYer-ami.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ivan Nikitin

Zacytowałeś mnie, ale twoja odpowiedź nie zahacza o to o czym pisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Nikitin
Zacytowałeś mnie, ale twoja odpowiedź nie zahacza o to o czym pisałem.


Pisałeś o tym, że wielu osobom już się nie chce. W tym z tobą się nie zgodziłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ivan Nikitin napisał:

 


Pisałeś o tym, że wielu osobom już się nie chce. W tym z tobą się nie zgodziłem.

Nie, napisałeś że w pokoju od rana było fajnie i Ci się podobało jako wystawcy. Polemiki z tym co napisałem nie widzę. Teraz rozumiem.

Napisałem że nic na siłę, ponieważ w tym roku nie było wielu chętnych. Może to tylko przejściowy pech. Oby. Jeżeli administracja będzie chętna i będą chętni, to jeżeli te dwa warunki będą spełnione, to pokój będzie prawdopodobnie nadal istniał. Celem jak wiadomo jest zabawa, nauka, wymiana doświadczeń, konfrontowanie urządzeń ze sobą, poznawanie nowych ludzi i reklamowanie forum.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyć trzeba też, że nie było wielu zwiedzających w porównaniu do poprzedniego roku. Spowolnienie gospodarcze dotknęło nawet i tą część społeczeństwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kris_54701 napisał:

wielu zwiedzających w porównaniu do poprzedniego roku

chodzi tylko o pokój audiostereo, czy w ogóle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku trudno się było przecisnąć korytarzami. Na narodowym po piętnastej już prawie pusto było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem pozdrowić pewnego Pana, który dwa dni z rzędu przychodził w sprawie odgród i była rozmowa odnośnie budowy, użytych głośników a kolega Seyv skutecznie przeszkadzał, bo ktoś coś chciał. Nie dogodzi się wszystkim...

Ale zawsze można podać jakiś kontakt i kontynuować poza wystawą.

Ogólnie było fajnie, córki zadowolone.

Zorge

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zorge napisał:

a kolega Seyv skutecznie przeszkadzał,

musialeś na forum?

znakomita widać byla atmosfera i zabawa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kris_54701 napisał:

Na narodowym po piętnastej już prawie pusto było.

W sobotę od tego roku wszyscy zakupy robią.;) Byłem wieczorem w niedzielę i nie udało się wejść do niektórych pokoi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ivan Nikitin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomek 1685 napisał:

Nie chcę bawić się w proroka, ale z takim podejściem do sprawy w przyszłym roku, a najdalej za dwa lata w forumowym pokoju sami sobie zatańczycie droga Administracjo.

Niestety faktem jest, że temat DIY audio umiera, o czym świadczy tegoroczne zainteresowanie. Już mało kto chce coś pokazać. W tej edycji wystawy była tylko jedna nowinka, do tego z komercyjnymi aspiracjami.

Konwencja imprezy forumowej też się już zużyła. W ubiegłym roku nie było  żadnego zainteresowania nią forumowiczy, poza nami uczestnikami zamieszania pokoju 410. Poszliśmy bo wydawało się, że kto jak kto, ale my powinniśmy tam się pokazać. Wypiliśmy po sponsorowanym piwku i po godzince zmieniliśmy lokal. 

W tym roku Adminie stanąłeś na wysokości zadania i skuteczniej zaprosiłeś forumowiczy na spotkanie. Poza chłopakami z pokoju przyszły jeszcze cztery osoby. Sukces, nawet z rezerwacją stolików nie było problemu. Jedynie proszone piwo musieliśmy sobie sami kupić. 

Ale mieliście, macie i będziecie mieć to w głębokim poważaniu. Nic się nie stało, byliście, fajnie było, dziękujemy, zdamy relację. Uśmiechajmy się.

Szkoda bo wydawałoby się, że AVS to dość prestiżowa impreza i forum powinno zależeć na utrzymaniu zaangażowania forumowiczów do czegoś więcej niż otwierania strony forumowej.

 

 

 

W pokoju audiostereo.pl było sporo ludzi. Przykładowo sobota było ciasno, to nie żart. DIY w trakcie rozmowy z ludźmi ma się całkiem dobrze, ludzie szukają alternatywy dla drogich i masowych produktów, często szukają też czegoś nietuzinkowego do swoich pomieszczeń. Nie widzę umierania DIY co nie oznacza faktu, że czasy się mocno zmieniają i dziś poznać kogoś, kto lutownicę dzierży w dłoni nie mniej sprawniej niż chirurg skalpel jest bardzo trudno. Czasy wymuszają rezygnację z napraw sprzętu, kombinowania z lutownicą i różnymi układami. Dziś kupuje się i wyrzuca. Przykładem niech będzie system pewnej firmy brytyjskiej na "R" oferowanej przez jednego z dystrybutorów na AVS. System za ponad 5K i nagle pada pytanie o trwałość. Odpowiedź rozbraja: "generalnie nienaprawialna rzecz". 

 

Temat imprezy. Faktycznie stała się rzecz nieprzyjemna. By była jasność sprawy bo staraliśmy się już w tym samym dniu coś zrobić z tym problemem - Administracja w pełni dopilnowała kwestii opłacenia rachunków przez audiostereo. Doszło do nieporozumienia, czego oczywiście być NIE POWINNO i żadne tłumaczenie nie zmieni faktu, że sytuacja była nieprzyjemna. nie tylko dla Was, bo prezes telefonicznie jeszcze późnym wieczorem starał się rozwiązać zaistniały problem. Niestety od strony właściciela lokalu nie było osoby zdolnej podjąć jakąś konkretną decyzje co do przerzucenia kosztów z Was na AS. 

W temacie ilości osób biorących udział w spotkaniu... to trzeba poprawić i przyznaję bez bicia - popracujemy nad tym na przyszły rok dosyć mocno sie to zmieniło. Jest kilka pomysłów jak ruszyć z tym tematem i jest szansa, że uda nam się Was tym razem MIŁO zaskoczyć. 

 

Pozdrawiam serdecznie

AudioRecki

6 godzin temu, Łukasz_62438 napisał:

Haha, pozwól, że nieco poprawię... cytując klasyka: OTAKE Polskie ?

W 410 byłem i słuchałem, więc się wypowiadam (choć co niektórzy nie uznają tego warunku za minimum przyzwoitości). Już pisałem wcześniej, brzmienie było dobre, bardzo dobre i nawet świetne. Wszelkim krytykantom i malkontentom, co sami nie potrafią niczego zrobić, na pohybel.

Pozdrawiam!

Podpisuję się obiema! A nawet "nogyma"!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, AudioRecki napisał:

W temacie ilości osób biorących udział w spotkaniu... to trzeba poprawić i przyznaję bez bicia - popracujemy nad tym na przyszły rok dosyć mocno sie to zmieniło. Jest kilka pomysłów jak ruszyć z tym tematem i jest szansa, że uda nam się Was tym razem MIŁO zaskoczyć. 

jeden z kolegów @jezz byl w Harendzie i wyszedł bo nie mogł znależć imprezy AS

może następnym razem jakiś transparent ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
6 minut temu, slawek.xm napisał:

jeden z kolegów @jezz byl w Harendzie i wyszedł bo nie mogł znależć imprezy AS

może następnym razem jakiś transparent

Trochę się spóźniliśmy (o czym pisałem wcześniej) gdyż wystawa była do 20-tej.

Ale jak przyszliśmy już był kolega @xetras w forumowej koszulce (czerwonej z napisem klub Audiostereo). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.