Skocz do zawartości
IGNORED

Nad C375bee jakie kolumny ? 14m2


michalfm1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posłuchaj s 16 hz Minas Anor. Na górze kopułka tekstylna. Nic nie będzie w uszy kłuło. A poza tym to bardzo uniwersalne paczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, audioburak napisał:

W tym budżecie jest kilka wartych zainteresowania:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

bo z nowych np. jeszcze Buchardt S 300 ale to już sporo poza budżetem.

Zresztą nawet dość szybkie monitory wstawione w róg pokoju lub blisko dłuższej ściany

nie pokażą wszystkich swoich zalet. Również mogą dudnić czy buczeć ...

Podobają mi się te heco, ale tak czy siak chciałbym odsłuchać czy w ogóle warto zmieniać xt6f na jakieś podstawki ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ... ? 

Weź jednak też pod uwagę, że XT6F i XT8F mają takie same tweetery, a to one decydują

o jakości dźwięku od 3 kHz ( czasem niżej ) aż do końca pasma, czyli np. 30 kHz.

Chyba, że na słuchawkach wetkniętych we wzmacniacz charakter góry jest również

na dłuższą metę nie do przyjęcia ... łatwo to sprawdzić i szybko znaleźć winowajcę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JKDB napisał:

Hej. Ja tez mam Nad c375 bee, tylko ze Tannoy xt8f. U mnie gora jest tak samo irytujaca. Wiec moze to wina Nada...

Ten typ tak ma , ogólnie tannoy to jasne granie , chciałbym coś innego fajnego , ale to trzeba troszkę posłuchać. A kef r300? Warto się tym interesować ? Jednak chciałbym większe kolumny podstawkowe jakbym miał już zmieniać 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie tony z NADa i R300 w małym pokoiku, no nie wiem czy nie będzie to sound jak w starych bawarkach jadących na wiejskie potupaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ten typ tak ma , ogólnie tannoy to jasne granie , chciałbym coś innego fajnego , ale to trzeba troszkę posłuchać. A kef r300? Warto się tym interesować ? Jednak chciałbym większe kolumny podstawkowe jakbym miał już zmieniać 
Co wy z tą jasną górą w xt6f? Wypowiadają się osoby które pewnie g... no słuchały, one są nawet matowe.,że tak się wyrażę. Xt8f są jaśniejsze, z tym się zgodzę. Chłop ma 14 metrów oraz akustyka pewnie kuleje.

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka

Co wy z tą jasną górą w xt6f? Wypowiadają się osoby które pewnie g... no słuchały, one są nawet matowe.,że tak się wyrażę. Xt8f są jaśniejsze, z tym się zgodzę. Chłop ma 14 metrów oraz akustyka pewnie kuleje.

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka

Cały rok miałem te kolumny z c326 i nie było nawet nutki natarczywosci, nawet na niektórych płytach prosilo się żeby trochę rozjasnic. Miałem w salonie 22metrowym z aneksem kuchennym plus otwarty przedpokój 5metrowy.

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JMR Lucia powinny idealnie wpasować się w pomieszczenie i zgrać z NAD'em. Dzięki uprzejmości Q21 miałem je u siebie i mogę potwierdzić, że za te (i nawet ciut większe) pieniądze to są świetne zestawy. Ostatecznie do pomieszczenia 20m2 wybrałem Dynaudio X18, ale Lucie będę polecał każdemu - świetne, uniwersalne brzmienie z lekko stonowaną górą.

Inny typ z łagodną górą to Elac uni-fi BS U5. Też bardzo dobre brzmienie, ale jak dla mnie góra wycofana już za bardzo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freepio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, JKDB napisał:

Hej. Ja tez mam Nad c375 bee, tylko ze Tannoy xt8f. U mnie gora jest tak samo irytujaca. Wiec moze to wina Nada...

To nie jest wina NAD'a. Ten wzmacniacz nie podkreśla, nie wyostrza góry. Przeciwnie - niektórzy twierdzą, że ma jej za mało i że "muli" (z czym początko byłem skłonny się zgodzić, ale już się nie zgadzam).

Moja sromna opinia jest taka, że z neutralnymi kolumnami, ten NAD dobrze pokazuje charakter źródła. Np. z C375 i X18 wyraźnie słychać jakie różnice potrafi wnieść zmiana samego DAC'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tomasz777 napisał:

Co wy z tą jasną górą w xt6f? Wypowiadają się osoby które pewnie g... no słuchały, one są nawet matowe.,że tak się wyrażę. Xt8f są jaśniejsze, z tym się zgodzę. Chłop ma 14 metrów oraz akustyka pewnie kuleje.

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka

Cały rok miałem te kolumny z c326 i nie było nawet nutki natarczywosci, nawet na niektórych płytach prosilo się żeby trochę rozjasnic. Miałem w salonie 22metrowym z aneksem kuchennym plus otwarty przedpokój 5metrowy.

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka
 

A może mnie wysokie z xt6f drażnią , a Ciebie nie? Niekoniecznie mamy ten sam słuch ?

6 godzin temu, freepio napisał:

To nie jest wina NAD'a. Ten wzmacniacz nie podkreśla, nie wyostrza góry. Przeciwnie - niektórzy twierdzą, że ma jej za mało i że "muli" (z czym początko byłem skłonny się zgodzić, ale już się nie zgadzam).

Moja sromna opinia jest taka, że z neutralnymi kolumnami, ten NAD dobrze pokazuje charakter źródła. Np. z C375 i X18 wyraźnie słychać jakie różnice potrafi wnieść zmiana samego DAC'a.

Słuchałeś c375bee z x18? Jak oceniasz ten zestaw ? W jmr przeraża mnie to, ze są takie malutkie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, michalfm1 napisał:

 ?

Słuchałeś c375bee z x18? Jak oceniasz ten zestaw ? W jmr przeraża mnie to, ze są takie malutkie

Słuchałem i słucham prawie codziennie. Tak jak pisałem - zrównoważone zestawienie, przy którym wiele będzie zależało od źródła. Miałem możliwość podpięcia różnych źródeł i z każdym charakter całości się zmieniał. Niestety wszystkie źródła budżetowe, więc się nie będę rozpisywał. Właśnie z powodu tego zestawu zacząłem myśleć o jakimś solidnym DAC'u. No, ale w tym zakresie zaczynam się dopiero rozglądać, a tymczasem dla znajomych wrzuciłem dwa filmy w aktualnym zestawieniu - z Cambridge SM6. Pliki ze Spotify nagrane trzymanym w dłoni telefonem, więc jako ciekawostka:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freepio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odsłuchu z Youtuba ciężko tu coś ocenić. Ale nie wiem, jak trzeba doprowadzić Nada 375, żeby brzmiał kująco? 
-Istnieją na to dwie odpowiedzi:

-ale została "sklejona" kiepska konfiguracja

-lub akustyka jest do bani. Być może za duży pogłos lub "pustota" dominuje...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2019 o 20:22, michalfm1 napisał:

Jestem „szczęśliwym” posiadaczem zestawu nad c375bee oraz nad c565bee a to wszystko gra z Tannoy xt6f i tutaj właśnie jest problem ... otóż meczy mnie góra w tych kolumnach , jest jej za dużo.

Szkoda by zmieniać 375 bo świetny wzmak. Męczy cię "dual concentric" Tannoy'a. Zmienił bym na jakieś cieplejsze kolumny. Spójrz na ELAC Debut 2.0 F6.2, druga opcja według mnie ciekawsza to Aurora 700 bo tu z pewnością będzie łagodniej górą. Może ewentualnie coś droższego? Dynaudio Emit M30 ? ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, S4Home napisał:

Dynaudio Emit M30 ? ?

Pozdrawiam.

Obawiam się, że nie dadzą rady dobrze wypełnić dźwiękiem sporych 14m2, zwłaszcza z NADziakiem, zabraknie dociążenia ( chyba, że oprzemy M30 o ścianę ) a góra będzie aż za bardzo otwarta w tym zestawieniu. Litości....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adam 38 napisał:

Obawiam się, że nie dadzą rady dobrze wypełnić dźwiękiem 14m2 , zabraknie dociążenia. Litości....

Dobrze, że zauważyłeś. ?
Za dużo rzeczy na głowie i przeoczyłem. Rzeczywiście przy metrażu 14m2 warto pomyśleć o podstawkach. Ale skoro mowa o Emitach to M20 do tego pomieszczenia będą świetne w dodatku ma je co napędzić i zagrają pełnym, dociążonym dźwiękiem.

Dzięki @Adam 38?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M20 mogą się okazać ok.

Porównywałem je z XT6 (podstawki) i Tannoye były za ostre, wręcz "syczące" a Emity grają równo nie pomijając przy tym detali.

Pozdrawiam

10 minut temu, Andy2008 napisał:

M20 mogą się okazać ok.

Porównywałem je z XT6 (podstawki) i Tannoye były za ostre, wręcz "syczące" a Emity grają równo nie pomijając przy tym detali.

Pozdrawiam

Oczywiście X18 będą pewnie jeszcze lepsze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Andy2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Andy2008 napisał:

Oczywiście X18 będą pewnie jeszcze lepsze ?

Edytowane 9 minut temu przez Andy2008

Nie na 14m2. Ok. 15 m2 to akuratny metraż dla X14. X18 w typowym pokoju mieszkalnym o metrażu 14m2 zagrają gorzej niż X14, zagrają źle. Sprawdzone osobiście w pieprzonej, małej klicie gdzie X18 stały metr od tylnej ściany. Nie wiem czemu większość osób patrzy przy wyborze paczek przez pryzmat tak pożądanego wzbudzonego, buczącego basu , który jest ujednolicony i przykrywa resztę pasma a stereofonia nie istnieje. Ma potężnie buuuczeć, inaczej nie gra...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie na 14m2. Ok. 15 m2 to akuratny metraż dla X14. X18 w typowym pokoju mieszkalnym o metrażu 14m2 zagrają gorzej niż X14, zagrają źle. Sprawdzone osobiście w pieprzonej, małej klicie gdzie X18 stały metr od tylnej ściany. Nie wiem czemu większość osób patrzy przy wyborze paczek przez pryzmat tak pożądanego wzbudzonego, buczącego basu , który jest ujednolicony i przykrywa resztę pasma a stereofonia nie istnieje. Ma potężnie buuuczeć, inaczej nie gra...
Mam pytanie odnośnie x18. Czy trzeba je odstawiac od ściany tak daleko jak serię dm? Czy zagrają w pokoju 20m,prostokąt 5m na 4m ale na dlu, szej ścianie? Jest wyprzedaż tych kolumn i nie wiem czy się nie skusić,.

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jakieś używane na Scan Speakach. Będzie bajka. ?

Ja miałem kiedyś NADy z Avance Epsilon 960. Jak na tą cenę był po prostu obłęd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adam 38 napisał:

Trzeba, jak każde Dynki i nie tylko. Na 20 m2 będzie optymalnie. 

Czyli m20 muszę odsunąć 1m od ściany ? Ja nie mam tyle miejsca ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.09.2019 o 15:43, cortes napisał:

Posłuchaj s 16 hz Minas Anor. Na górze kopułka tekstylna. Nic nie będzie w uszy kłuło. A poza tym to bardzo uniwersalne paczki.

co wy z tymi tekstylnymi wysokotonowcami jakby tylko to miało być  panaceum na problemy z męczącą górą... nawet tekstylny materiał może przy takim, a nie innym strojeniu kolumn  i budowie zwrotnicy dac ostry dźwięk. To są zwyczajne stereotypy.

Pytanie o akustykę padło kilka razy. Przecież w 14m2 to podstawa! Problemy z górą pasma mogą wynikać z braku odpowiedniej adaptacji, itp.

Akustyka to połowa sukcesu, a pewne osoby kablami chcą naprawiać tak poważne problemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tomasz777 napisał:

Mam pytanie odnośnie x18. Czy trzeba je odstawiac od ściany tak daleko jak serię dm? Czy zagrają w pokoju 20m,prostokąt 5m na 4m ale na dlu, szej ścianie? Jest wyprzedaż tych kolumn i nie wiem czy się nie skusić,.

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Nie wiem jak jest z serią dm, ale dla X18 w 20m2 wystarczy pół metra od tylnej ściany dla złapania normalności na basie. O ile ściana nie będzie całkiem gładka, tylko dasz jakieś rozpraszacze, to i dla stereo będzie całkiem nieźle.

10 minut temu, DAWH napisał:

Austyka to połowa sukcesu, a pewne osoby kablami chcą naprawiać tak poważne problemy.

Powiedziałbym nawet, że ta większa połowa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DAWH napisał:

nawet tekstylny materiał może przy takim, a nie innym strojeniu kolumn  i budowie zwrotnicy dac ostry dźwięk

Może, ale nie z Minasami s 16 Hz. Właśnie dzięki elementom które wymieniłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Emity M20 z Nad 375. Kolumny miałem odsunięte 70 cm o tylnej ściany i po 1 metr od bocznych. Generalnie całkiem nieźle to grało w preferowanych przez Ciebie gatunkach muzycznych jak Jazz, Rock. Mi jednak definitywnie  brakowało większej rozdzielczości i konturowości na niskich tonach. Przy szybszej muzyce metalowej kiepsko ten zakres wypadał, trochę "buła" się robiła. Jak najbardziej warto odsłuchać, ale zwróć uwagę na ten zakres. Wysokie tony na pewno nie kuły , ani nie wychodziły przed szereg. Raczej dopełniały pasmo. Dużo zależy od akustyki też, ale to wiadomo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Exciter555 napisał:

trochę "buła" się robiła

No, jakiś kompromis zawsze jest ? Byle właścicielowi on nie przeszkadzał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.09.2019 o 19:14, michalfm1 napisał:

(...) W jmr przeraża mnie to, ze są takie malutkie

Przy Twoim metrażu w ogóle nie powinieneś się tym przejmować i żeby było ciekawiej zaproponuję maleństwa, które warto moim zdaniem wpisać na listę, tym bardziej że dostępne są w atrakcyjnej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z kolei w poniższym temacie możesz poznać opinie na temat Comp 3 nawet w zestawieniu z NAD C375BEE ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.