Jump to content
rafikcz

AKAI AM 55 czy inny tańszy wzmak + DAC ???

Recommended Posts

Witam.

Planuję zakup wzmacniacza. Zapewne zapytacie w pierwszej kolejności do jakich kolumn 😄 ??? Otóż kolumn jeszcze nie posiadam ale mam kilka typów za jakimi się rozglądam (zaznaczam iż interesuje mnie typowo budżetowy sprzęt, czyli kolumny do max 800 zł) :

- Eltax Liberty 5+ (najtańszy z moich typów)

- Mission M34 (chyba najbardziej optymalne w stosunku cena/jakość)

- Mordaunt-Short MS206 (w sumie najbardziej dla mnie "egzotyczne")

Acoustic Energy EVO 3 (to typ poza moim budżetem ale zastanawiam się czy warto dla nich trochę go naciągnąć).

Oczywiście to tylko moje typy (sugeruję się tylko i wyłącznie opiniami innych użytkowników) więc bardzo proszę o wasze propozycje jeśli takowe macie. 

Szukam raczej kolumn podłogowych, bo wydaje mi się że przy metrażu salonu jaki posiadam (20m2, 4mx5m) kolumny podstawkowe mogą nie wystarczyć. Najbardziej zależy mi na dobrej jakości dźwięku przy stosunkowo niskim poziomie głośności gdyż mieszkając w bloku i tak nie będę miał możliwości regulacji pokrętła głośności na max w prawo :D. Nie chcę nachalnego dudnienia basu a już na pewno wolę uniknąć natarczywego syczenia wysokich tonów. 

Słucham różnej muzyki (chyba łatwiej napisać czego nie słucham: muzyka poważna, ciężki metal, jazz) ale najczęściej : taneczna, reggae, epicka i stary polski rock.

Wracając do tematu wzmacniacza. Głównym źródłem ma być docelowo odtwarzacz CD ale poza tym będę używał jako źródła także konsoli Xbox One S oraz Dekodera TV (oba urządzenia posiadają wyjścia optyczne).

Teraz kluczowe pytanie: jak to wszystko ze sobą połączyć żeby śmigało bez problemu i jakość dźwięku była zadowalająca (oczywiście jak na moje skromne warunki finansowe).

Wzmacniacz z tematu posta AKAI AM 55 posiada tylko 1 wejście optyczne więc nie będę w stanie połączyć zarówno Xbox-a jak i dekodera (tym bardziej że nie posiadają one wyjść RCA). Czy najbardziej rozsądne i najprostsze będzie podłączenie TV (z którym Xbox i dekoder są połączone HDMI) i wzmaka optykiem ??? Czy są jakieś inne rozwiązania?

Meritum sprawy zostawiam na koniec. Czy dysponując kwotą 500zł warto zakupić ten wzmacniacz ( a może jakiś inny z wejściem optycznym) czy lepiej kupić coś tańszego i dokupić jakiś budżetowy DAC (np.FiiO D03) ?

Odrzucasz Mission M34 ze względu na to że nie są warte swojej ceny czy po prostu do stylu muzyki jaki ja preferuję nie pasują???

7 godzin temu, rafikcz napisał:

Odrzucasz Mission M34 ze względu na to że nie są warte swojej ceny czy po prostu do stylu muzyki jaki ja preferuję nie pasują???

Miałem (konkretnie M34i) chyba przez trzy lata. Męcząca góra i kiepski bas. 

Edited by Zyzol

A jaki wzmacniacz z nimi używałeś ???

Ale jeśli faktycznie jest męcząca góra to je dla mnie dyskwalifikuje. 

4 minuty temu, rafikcz napisał:

A jaki wzmacniacz z nimi używałeś ???

Ale jeśli faktycznie jest męcząca góra to je dla mnie dyskwalifikuje. 

Denon, Rotel, Sony.

Z wymienionych przez Ciebie znam M34 i EVO3, ale to kolumny popisujące się graniem, także góra ostrzejsza, bas mocnawy - mnie na dłuższą metę zmęczył. Od siebie dorzucę Ci jeszcze trochę do myślenia:

1. Tonsil Siesta
2. Dali 505

Edited by 54139

11 godzin temu, Zyzol napisał:

Denon, Rotel, Sony.

Wzmaki Sony też chodziły mi po głowie. Szczególnie z seri "ES" ale to już przekracza mój budżet tym bardziej, że musiałbym dokupić jeszcze DAC. A Sony z niższych modeli jakie są warte uwagi?

11 godzin temu, rafikcz napisał:

Wzmaki Sony też chodziły mi po głowie. Szczególnie z seri "ES" ale to już przekracza mój budżet tym bardziej, że musiałbym dokupić jeszcze DAC. A Sony z niższych modeli jakie są warte uwagi?

Miałem Sony TA-F645 R. Był muzykalny i miał dobry bas. Dla mnie był wart uwagi.