Skocz do zawartości
IGNORED

QBA Moderator 2


MarceliW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję zestawu kolumny + wzmacniacz do pokoju (20m2) otwartego na kuchnię (10m2).

Obecny zestaw Yamaha RX-396RDS, CDX-450E i kolumny HECO Superior 500

przestał spełniać moje oczekiwania.

Zawitałem do kilku salonów w okolicy i po wstępnych rozmowach umówiłem się na kilka odsłuchów.

Jednak najbardziej ciągnie mnie do manufaktury QBA. W moim budżecie polecono mi serię Moderator 2.

Właściciel firmy sugeruje odsłuchy na sprzęcie firmowanym przez AMC. 

Czy ktoś z forumowiczów posiada zestawy z QBA ?

Po środowisku krążą różne opinie o ich produktach. Od tego że teraz robią już tylko nagłośnienie do lokali

po głosy iż kolumny dalej potrafią mile zaskoczyć stosunkiem jakość/cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz kolumn do kubatury praktycznie 30m^2, czy QBA Moderator 2 to dobry wybór szczerze bym wątpił przez same wypełnienie głośniczkami 2x13,5cm. Moim zdaniem w pewnym stopniu i do pewnej muzyki fizyki nie oszukasz...

Jak dla mnie powinieneś szukać konstrukcji 3-drożnej.
 

Chcesz nowy sprzęt kupić? Jaki budżet? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za podpowiedź. Budżet na kolumny to 4000 zł, wzmacniacz podobnie kwotowo.

Dopuszczam opcje rynku wtórnego.

Wzmacniacz z obsługą MM i pilotem to moje wymagania. 

Muzyka rock, jazz, rzadziej klasyka, czasami coś z

mainstreamu rock radia czy muzo poleci.

Nie będę ściemniał ale streamuje też muzykę z Tidala czy np. NaimRadio.

Z samym streamowaniem sobie radzę z poprzez bluetooth oddzielny

więc raczej nie potrzebuje tego we wzmacniaczu.

Odsłuchiwałem już zestaw NAD 356bee + B&W 684 S2 i wydaje mi się że było blisko.

Niestety w porównaniu do mojego zestawu bazowego to przepaść a na inne odsłuchy czekam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MarceliW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.09.2019 o 20:28, 54139 napisał:

Jak dla mnie powinieneś szukać konstrukcji 3-drożnej.

To nie ma totalnie znaczenia.

W dniu 21.09.2019 o 07:44, MarceliW napisał:

Odsłuchiwałem już zestaw NAD 356bee + B&W 684 S2 i wydaje mi się że było blisko.

Posłuchaj tego NAD'a z cieplejszymi kolumnami w ten czas jest fajnie ?

W dniu 21.09.2019 o 07:44, MarceliW napisał:

Dzięki bardzo za podpowiedź. Budżet na kolumny to 4000 zł, wzmacniacz podobnie kwotowo.

W tym budżecie znajdziesz wiele ciekawych konstrukcji np: Dali Oberon 7,  Heco Aurora 700, MA Bronze 6, Elac Debut F.6 2.0.
Może wpadniesz do nas na odsłuch? ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.09.2019 o 12:03, S4Home napisał:

To nie ma totalnie znaczenia.

Jo, trochę nie o tym myślałem.

 

Najlepszy będzie odsłuch. Podpowiem, że warto zainteresować się stajnią Pylon Audio. Sam zbieram się na odsłuch Ruby 30, ale może uda Ci się coś tańszego dobrać, bo jest z czego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Poszukaj może qba cex są to fajne kolumny i na genialnym magneziaku. Pewnie ciężko będzie znaleźć w używce ale jakby się trafiły to super. Możesz też zadzwonić do firmy czy nie mają czegoś na stanie jako ekspozycja. Dawno już u nich nie byłem więc nie wiem co tam stoji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 hours ago, zibii said:

Siemka

Poszukaj może qba cex są to fajne kolumny i na genialnym magneziaku. Pewnie ciężko będzie znaleźć w używce ale jakby się trafiły to super. Możesz też zadzwonić do firmy czy nie mają czegoś na stanie jako ekspozycja. Dawno już u nich nie byłem więc nie wiem co tam stoji.

 

Niestety zakup nowych odpada z powodu ceny aczkolwiek podczas odsłuchiwania

Moderatora 2 nie omieszkam zapyta o możliwość przetestowania CEX.

Chociaż prawdę mówiąc posłuchałbym QBA CEX u któregoś z użytkowników.

Zawsze można dowiedzie się sporo od ludzi którzy mieli u siebie różne konstrukcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.09.2019 o 12:03, S4Home napisał:

To nie ma totalnie znaczenia.

Ciekawe podejście. Jeśli ilość głośników nie ma znaczenia to jakie znaczenie może mieć kabelek? Z QBA świetna była nawet seria Elements AL. Mega szybkie, dźwięczne granie. Ja miałem monitorki. Jakieś Dali, Heco czy MA w tych rejonach cenowych to żart.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.09.2019 o 04:52, Misio38 napisał:

Ciekawe podejście. Jeśli ilość głośników nie ma znaczenia to jakie znaczenie może mieć kabelek? Z QBA świetna była nawet seria Elements AL. Mega szybkie, dźwięczne granie. Ja miałem monitorki. Jakieś Dali, Heco czy MA w tych rejonach cenowych to żart.

Nie ma to znaczenia ilu drożna jest kolumna, może być dwu drożna i również powali cię z nóg swoją barwą i charakterem grania ?
Mowa tu o dokładnym przytoczeniu tekstu poniżej.

W dniu 23.09.2019 o 12:03, S4Home napisał:
W dniu 20.09.2019 o 20:28, 54139 napisał:

Jak dla mnie powinieneś szukać konstrukcji 3-drożnej.

To nie ma totalnie znaczenia.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma znaczenia ilość dróg w kolumnie to tym bardziej nie ma znaczenia kabelek głośnikowy czy ic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie do dużego pomieszczenia 3-way jest lepszym wyjściem , ale wszystko zależy od tego jaka to konkretnie będzie kolumna , bo takie np. Tannoy na 15" koncentryku lepiej wypełniają pomieszczenie niż kolumna 3-way na 7" basiku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch 4.10.2019

Wzmacniacz NAD C356BEE + CD C568BEE + B&W603

Ładny bas dobrze kontrolowany przy perkusji klasycznej, nigdy nachalny dobrze ustawiony przy nagraniach z szybkim elektronicznym bitem już nie tak gładki i porywający, nigdy potężny i zapierający ale jak najbardziej wystarczający.

Piękna średnica, ładnie zaznaczona pozwalająca wyczuć wszystkie instrumenty, góra szczegółowa czytelna lekko z tyłu.

Pięknie narysowana scena w każdym ze słuchanych utworów do tego stereofonia. Ogólnie super się takiego zestawu słucha.

Wszystko było pięknie przy odsłuchu kawałków zagranicznych (Bremnes, Amos, Mangione, Floyd itd.). Niestety po włożeniu do odtwarzacza płyty Kayah - Skała emocje opadły. Brak głębi nagranie było dość płaskie i pomimo łatwość w odróżnieniu instrumentów i głosów, nie słuchało się tego z taką przyjemnością. To samo przy płycie  Polucjanci. Zaskoczyło mnie to dość mocno.

 

Wzmacniacz ROTEL A12 + CD C568BEE + B&W603

Ten zestaw nie porwał nas już zupełnie. W sumie oprócz ciekawej góry pasma reszta była już tylko dostateczna. Brak stereofoni i pięknie narysowanej sceny. Wszystko było wypłaszczone. Nawet tak niewprawnym uchem jak moje od razu wyczułem różnice pomiędzy ROTEL a NAD. Zupełnie nie przypadł mi ten Rotel do gustu. Aż dziwię się że komuś może podchodzić taki zestaw (ROTEL + B&W).

Niestety NAD C368 był niedostępny ponieważ sprzedał się tego samego dnia.

 

Przepraszam za pisownie i opisy ale chciałem oddać na żywo moje wrażenia.

We wtorek idę na odsłuch Moderator 2 i bardzo chciałbym go posłuchać z NAD C356BEE. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MarceliW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.