Skocz do zawartości
IGNORED

Dac lub inne rozwiązanie


Ghost228
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dylemat w wyborze odpowiedniego rozwiązania.Posiadam obecnie stereo złożone z Monitor Audio MR2 oraz Denona PMA-720AE. Muzyki słucham tylko z komputera,ponieważ nie mam innego odtwarzacza.Wzmacniacz jest połączony z komputerem Dackiem  (FIIO E10K OLYMPUS). Dac obsługuje  częstotliwość próbkowania maksymalnie 24 bity 96kHz. Chciałbym się dowiedzieć czy dużo tracę na takim połączeniu względem np Cambridge audio dacmagic 100 który posiada wyższą  częstotliwość próbkowania .Oczywiście słucham plików wyższej jakości niż mp3. Druga sprawa wygląda tak,że w przyszłości chciałbym zmienić moje słuchawki HyperX Cloud na inne nauszniki w cenie 600-700zł. Jak dobrze rozumiem wtedy będę zmuszony na kolejny wydatek na wzmacniacz słuchawkowy,ponieważ Cambridge audio dacmagic 100 go nie posiada ? Ten wbudowany w denona cechuje się niezłą dynamiką jednak niestety po podłączeniu słuchawek słyszalny jest szum (nie jest on bardzo dotkliwy ale jednak występuje).Czy warto zastanawiać się nad wymianą FiiO na coś lepszego ? W porównaniu do zintegrowanej karty dźwiękowej jest duża korzyść w zakresie dynamiki i czytelności przekazu lecz wiadomo zawsze można coś poprawić ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość brzmienia , ważniejsze od maksymalnego próbkowania , jest sekcja analogowa DAC, aplikacja tzw"kosci " przetwornika , jakość wejść cyfrowych i zasilania .

na cyferki nie patrz ( choć oczywiście ważne żeby 24/192 było jak chcesz odtwarzać pliki hi-res) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze pytanko może ktoś z forumowiczów ma nowego  FiiO K5 Pro? Jak sie ma wbudowany Dac w FiiO do tego z Cambridge.Na korzyść Cambridge jest oczywiście cena ale FiiO ma wzmacniacz słuchawkowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz wpaść do nas odsłuchać, lub wypożyczyć  Audioquest Dragonfly Red. To urządzenie dwa w jednym. Jest DAC i jest wzmak słuchawkowy, który wbrew pozornym gabarytom urządzenia wysteruje nawet całkiem wymagające słuchawki. Warto spróbować i porównać z tym ca masz aktualnie. 

Zapraszam ? 

Edytowane przez Rucia1

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Ghost228 napisał:

Ok dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze pytanko może ktoś z forumowiczów ma nowego  FiiO K5 Pro? Jak sie ma wbudowany Dac w FiiO do tego z Cambridge.Na korzyść Cambridge jest oczywiście cena ale FiiO ma wzmacniacz słuchawkowy.

Stary masz normalny wzmacniacz i kolumny to kup tego  normalnego stacjonarnego DACa CA 100 bo on do tego służy właśnie.

Te małe kostki fiio i czerwone pendrajwy słuzą do podłączania suchawek mobilnie i nie wiem 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Fiio E10K podłączonego do Rotela A10. Dźwięk wydawał mi się mało przestrzenny i trochę przymulony. Zmieniłem go właśnie na Dacmagic 100 i odczułem zmianę na plus w stereofonii, scenie i szczegółowości wysokich tonów, a niskie tony stały się jakby bardziej zróżnicowane i dociążone. Co ciekawe na słuchawkach byłem z dźwięku Fiio bardzo zadowolony ale w systemie stereo jakoś miałem co do niego watpliwosci. Nie zależało mi na wyjściu słuchawkowym, więc nie wiem czy dla ciebie to będzie optymalne rozwiązanie. Na koniec dodam, że nie robiłem ślepych testów, porównań itp. Nie wiem ile w tym wszystkim autosugestii a na ile faktyczna zasługa sprzętu, bo zmiany choć zauważalne to jednak były subtelne - nie aż tak słyszalne, jak np. przy zmianie kolumn czy regulacji barwy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Wymiana Fiio E10k na Cambridge Audio Dac Magic 100 nie wniesie wielkich różnic, będzie to skok w bok. Jeżeli szukasz przyzwoitego przetwornika ze wzmacniaczem słuchawkowym to warto zainteresować się Topping DX3 Pro, który bez najmniejszego problemu poradzi sobie z HyperX Cloud. Sam posiadałem swojego czasu Takstar Pro80 i bardzo lubiłem te słuchawki, a jak wiadomo HyperX Cloud posiadają te same przetworniki. Topping DX3 Pro to brzmienie zdecydowanie bardziej szczegółowee niż Fiio E10k i nie posiada kocyka jak DAC Magic 100. Warto posłuchać tego DACa stacjonarnie lub wypożyczyć go u nas. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.