Skocz do zawartości
IGNORED

lepsze życie - amplituner sieciowy i kolumny - przyjemnie i ciekawie


Mihuhu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, z nowym otwarciem w życiu (miasto, żona, i dużo by pisać) wracam do słuchania muzyki (o tym jaki mam sprzęt, w niedostępnym na razie magazynie, wolę sobie nie przypominać) . Pokój ~30m2, ale z salonem, jadalnią, i kuchnią.  szeroki 4,9; długi 6m. Uwaga kanapa około 3m od ściany  przy której będą głośniki więc wychodzi na to że moje uszy będą dość blisko. Za plecami stół, przy którym też będę bardzo często słuchał muzyki pracujac i jedząc ? więc tu odsłuch w do ściany 4-4,5m. A na końcu kuchnia.  Kanapa spora (narożnik), foteli, koce, po prawej stronie spora ciężka zasłona więc nienajgorzej. w rogach pod kątem regały/ słupki wypełnione książkami więc pomogą. Na podłodze panele ale na najgrubszym podkładzie więc wytłupmine dobrze (jeżeli chodz o to specyficzne stukanie). po lewej stronie  gorzej bo już korytarz .. i nie da się go zamknąć. Jest jak jest. Nie najlepiej. Nie najgorzej.

Wymagania muzyczne. Muszę odpocząć. Po pracy. Po tym wszystkim ? Ma być życiowo ale nie żywiołowo. Spokojny (byle nie nudny), Czytelny, absolutnie nie może być piskliwa góra, to mnie zabije. Uwielbiam dzwięk werbla i talerzy w perkusji. Bas ma być dopełnieniem ale nie dudnieniem. Bas może się snuć.  Wolę sznyt i charakter. Czego słucham. Jazz, Rock + Kortez, Król, Podsiadło,  The Dumplings, Fisz, Zawiałow i bardzooo dużo Trójki (chociaż czasami ręce opadają) i często filmy na Netflix. Lubie BBC szczególnie BBC2 więc mile widziane radio internetowe

Wymagania sprzętowe: amplituner stereo z Tidalem, FM, spdif do Netflixa. wejście na CD niekoniecznie, DAB może być. Głośniki ... hm z jednej strony Monitory bo bliskie pole odsłuchowe i naprawdę nie chce mi się już wielkich kolumbryn, ale z drugiej strony pokój ma metraż pod podłogówki. Pewnie w podłogówkach mile widziany basreflex z przodu / w dół. I bardzo ważne, ponieważ mam w końcu mieszkanie, do tego schludne i lekkie, w którym moge odetchnąć nie wchodza czarne kolumny, wisniowe, calvados. Calvados tylko do kieliszka. I te kolory to nie wymysł tzw. żony forumowej tylko mój.   Kolumny żywane mile widziane. Sprzęt nowy. Budżet 5000. Chociaż jeżeli coś chwyci mnie za serce max 6500.

Głośniki: Chario, Tannoy Mercury 7.2 7.4 (trochę duże), Fyne Audio F302, F303, Pylon pearl 25, Castle Avon? Dali Ikon 2? Monitor Audio raczej odpada. Sprzęt: Yamaha R-N602, Onkyo 8250. Chciałbym coś może brytyjskiego ale obawiam się przesłodzenia.

Chętnie wsłucham się w wasze podpowiedzi. Michał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Michale tak ładnie Pan to opisał i nawet sam Pan sobie doradził więc co my możemy? Oczywiście to żart, ale warto na wstępie zaznaczyć że kwota jaką przeznacza Pan na sprzęt i rodzaj (amplituner) nie pozwoli na "szaleństwo" dźwiękowe a raczej na kompromis wszystko za niewygórowaną cenę. W amplitunerach jest spory wybór jednak ograniczyłbym go do trzech konstrukcji tj. Yamaha RN803, Onkyo TX8250/8270, Denon DRA800 to wszystko mające kombajny wyróżniające się na rynku, oczywiście kwestia konkretnego wyboru zależy od preferencji odbiorcy, więc bez odsłuchu trudno powiedzieć co się Panu spodoba. Co do kolumn to w tak założonym budżecie posłuchałbym Q Acoustics 3050i i wymienione przez Pana Fyne Audio F3032/303. Zapraszam na odsłuch i indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestię. Najbardziej obawiam się bliskości pola odsłuchowego.  Czy któraś z konstrukcji (podłogówka / monitor) będzie lepsza z założenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mihuhu
ortografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie z założenia; chyba, że wstawimy kolosy do klitki ...

Popatrz na te propozycje, skoro BR na froncie i mało "funeralny" ? kolor:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a w sytuacji, gdybyś mógł jednak nieco odsunąć od ściany:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zapomnij jednak o dosuwaniu każdej kolumny do ściany, szczególnie w pobliżu

rogów pokoju. Nawet te z BR na froncie muszą trochę "oddychać" ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zalozenia monitor ale ciezko powiedziec bez odsluchu tymbardziej ze akustyka moze byc rozna. 

Polecilbym Audiolab 6000A,  dwa wejscia optyczne, dwa coaxy. Pod niego podlaczyc Tidala przez Chromecast i Netflix przez optyka. 

Kolumny Chario Delphinus jak najbardziej. Jedna z moich ulubionych marek. Sprobowalbym Dali Oberon 7 i Wharfedale Heritage Linton 85. (wafli jeszcze nie slyszalem)

Mialem Onkyo TX8270 i 8150 ale obawiam sie ze z czasem mozesz czuc niedosyt. 

Jeszcze Denon PMA-800NE chodzi mi po glowie, ktory ma wbudowany DAC w polaczeniu z Dali Oberon 7. Zawsze lubilem laczyc te dwie marki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha RN-803D , do niej wypożycz Heco Aurora 1000 i Kef R300 .

R300 jak na monitory mają duży potencjał do nagłośnienia 30 metrów a bas jak z niejednej podłogówki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, David_65062 napisał:

Audiolab 6000A,  dwa wejscia optyczne, dwa coaxy. Pod niego podlaczyc Tidala przez Chromecast i Netflix przez optyka. 

No tym to mi ćwieka wbiłeś. Bardzo lubię brytyjski sprzęt. W mojej poprzedniej konfiguracji miałem zestaw Cyrusów i ESA 3SE (który zastąpił ESA 1 Triton SE). Więc Audiolab to ciekawa sugestia. Tylko co z Radiem FM, co z Radiem Internetowym (BBC). Chromecast ...czuje, że przespałem jakaś epokę. Podszkole się na YT.  Co do kolumn Chario uwielbiam je. miałem podpięte Chario Tower chyba Syntar do starego ale cudnego w brzmieniu Marantza 2240B. Grało to godzinami. I nic nie męczyło a pięknie wypełniało czas. Trafiliście w moje gusta idealnie. Chario i ESA. Jednak czy nie fajnie byłoby coś w życiu zmienić i rozszerzyć horyzonty. Wracając do Audiolaba... Proszę powiedzcie mi jak się steruje tym Chromcastem. Ten sprzęt docelowo zostanie w mieszkaniu mamy i to ma być coś banalnego w obsłudze. Moja żona nie jest onkła ale też jak inna nie lubi przystawek, dongli. No to teraz to dopiero się porobiło. Super ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2019 o 20:02, David_65062 napisał:

Kolumny Chario Delphinus jak najbardziej. Jedna z moich ulubionych marek. Sprobowalbym Dali Oberon 7 i Wharfedale Heritage Linton 85. (wafli jeszcze nie slyszalem)

Jako posiadacz Wharfedale Linton Heritage polecam odsłuch tych kolumn, choć będzie to trudne z uwagi na fakt, iż praktycznie na razie nie są u nas dostępne od ręki i  trzeba je zamawiać z zagranicy. U mnie zastąpiły właśnie Chario Delphinus. Wharfedale grają i wyglądają jak droższe kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez elessar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazaj z tym rozszerzaniem horyzontow bo skonczy sie jak u mnie, ze  przez ostatnie pol roku zamiast sluchac muzyki to zmienialem sprzet. Lepiej wg mnie znalesc sprzet, ktory podpasuje i za bardzo sie nie wglebiac bo niestety zawsze mozna lepiej, wiecej, drozej itd. ale czy o to chodzi. Audiolab w zestawie z tymi Wharfedale moze byc faktycznie ciekawy. Nawet mnie kusilo zeby zmienic moje Chario Pegasus na Linton 85.

Z czasem mozesz dokupic stremaer Bluesound Node. Swietne urzadzenie, wszystie radia swiata i serwisy streamingowe, wbudowany DAC. W sumie jak sie dobrze potargujesz to wyciagniesz Audiolab 8300 w podobnej cenie jak 6000 ale bedzie potrzeba Daca. (bluesound), ktory tez ma wejscie optyczne czyli bedziesz mogl podlaczyc Netflix. BS ma super wygodna w obdsludze aplikacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, David_65062 napisał:

Uwazaj z tym rozszerzaniem horyzontow bo skonczy sie jak u mnie, ze  przez ostatnie pol roku zamiast sluchac muzyki to zmienialem sprzet

znam ten stan... nieznośne uczucie. Trwał on u mnie wiele miesięcy a jakby policzyć to i lat. w 2006 kupiłemMarantza 2240B było pięknie a potem chciałem tylko zmienić głośniki. Mineło 10 lat. I wciąż zmieniam. Z jednej strony to miłe z drugiej... celem miała być muzyka a stała się gonitwa.

Ale do meritum. Nie ma to jak skwantyfikować sobie to, do czego to ma służyć. Przeanalizowałem swój i rodzinki dzień i weekend. I wyszło mi mniej więcej tak:
40% - radio FM (Trójka, Dwójka, RMF Classic, Radio Katowice)
30% - Netflix
20 % - Tidal
10% - Radio Internetowe BBC - bardzo je lubię.
To mam dwa wiarianty:

1. Wariant analog+cyfra: jakiś używany czy nowy brytyjski amplituner 2.0 (byle nie suchy): Nad, Cambridge, Cyrus, i ten Audiolab (oj takkkk)  itp. i kolumny używane Tannoye, Spendory czy nowe Fyne Audio; Q-Acoustic itp. Więc mam zapewniony świat analogowy (FM) w bardzo wysokim (teoretycznie) standardzie dźwiękowym. Gdy dołożę do tego Streamer Bluesound ogarnę świat nowoczesny Tidal/ Netflix/TuneIn/Radio BBC.

2. Wariant wygodny: amplituner sieciowy nowy: Denon DRA-800H, Onkyo TX-8270, Onkyo TX-8250 (same japońskie konstrukcje hmmm) i kolumny to jak już japonski apmlituner to kolumny muszą być brytyjskie.

Serce mówi wariant 1. to stara szkoła brzmienia. Dźwięk zaspakaja. I do tego ma dość łatwa (acz drogą ~2kpln) opcję rozwojową.  Wariant 2. to rozum. Od razu mam wszystko i do tematu nie muszę wracać. Jest jak jest. Trzeba zaakceptować minusy dźwiękowe, cieszyć się od razu muzyką zewsząd. Jej żeby tylko nie było. Wdałem 5-6kpln na kombajn którego dźwięk rozczarowuje, to już lepiej było wydać 4-5kpln na "radio" skoro tak często go używam.

Dzięki Wam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.09.2019 o 18:19, Mihuhu napisał:

Ma być życiowo ale nie żywiołowo. Spokojny (byle nie nudny), Czytelny, absolutnie nie może być piskliwa góra, to mnie zabije. Uwielbiam dzwięk werbla i talerzy w perkusji. Bas ma być dopełnieniem ale nie dudnieniem. Bas może się snuć.  Wolę sznyt i charakter.

Z takimi wymaganiami, to zaczął bym od adaptacji akustycznej, ale pewno się nie da (patrz forumowa żona)  ?

Matematycznie kolumienki bliskiego pola w takim ustawieniu, można ździebko uniknąć niedomagań akustyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grona ekspertów zaliczyć siebie nie mogę, ale całkiem niedawno przerobiłem ten temat u siebie i po kilku odsłuchach w sklepach oraz wypożyczeniu do domu 4 różnych ampli/integry wybrałem zestawienie Onkyo-TX8270 + Melodiki BL40 MK3. Z kablami wyszło ok. 5500 PLN. WI tak Yamaha odpadła ze względu na zbyt ostrą górę (czytając Twój opis, to raczej też nie byłbyś zadowolony z jej stylu grania), Onkyo grało bardzo równo/neutralnie,  za to najlepiej zagrał NAD356, przy czym ten ostatni to klasyczna integra i radia, czy streamingów nie uświadczysz. Ostatecznie wziąłem właśnie Onkyo, bo różnica dźwiękowa między nim a NADem nie była aż tak duża, żeby poświęcać dodatkowe (mi osobiście bardzo przydatne) funkcjonalności japońskiego amplitunera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Mihuhu napisał:

40% - radio FM (Trójka, Dwójka, RMF Classic, Radio Katowice)
30% - Netflix
20 % - Tidal
10% - Radio Internetowe BBC - bardzo je lubię.
To mam dwa wiarianty:

ja proponuje nad 356 lub atoll in 100 z rynku wtórnego i do tego monitory audio monitor rx2 (świetne monitory ale grają jak podłogówki) jeżeli potrzebujesz czegoś bardziej subtelniejszego to może xavian, usher.

1500+1500 = 3000 i do tego amplituner sieciowy. A jak podłogówki to Audio Academy Phoebe III lub pylon audio diamond.

Ja bym spróbował z usher 520 oraz ew. subem do kina domowego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mercandede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mercandede napisał:

ja proponuje nad 356 lub atoll in 100 z rynku wtórnego i do tego monitory audio monitor rx2 (świetne monitory ale grają jak podłogówki) jeżeli potrzebujesz czegoś bardziej subtelniejszego to może xavian, usher.

1500+1500 = 3000 i do tego amplituner sieciowy. A jak podłogówki to Audio Academy Phoebe III lub pylon audio diamond.

Przy takiej sugerowanej opcji (integra+kolumny), to nie za bardzo rozumiem idei proponowania drugiego wzmaka, tyle że z funkcjami sieciowymi. Wówczas chyba lepiej dokupić po prostu dobry odtwarzacz sieciowy za ok. 1000 - 1500 PLN , a nie dublować sobie elektrownię w zestawie. Tym bardziej, że wówczas, podczas słuchania radia czy streamów muzycznych nie wykorzysta się lepszego potencjału dźwiękowego integry ( no chyba że o czymś nie wiem, że np. da się przekierować bezstratnie tor audio z takiego AV do wzmaka).

Za to Audio Academy Phoebe III to zacna opcja. Gdyby nie ich spora cena i brak opcji koloru czarnego, to miałbym je pewnie w miejsce Melodiki. Super grają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kasy chcesz wydac?

Wariant nr 1 uwazam ze duzo lepiej.

1. Audiolab 8300 + Wharfedale Linton 85 ( lub Chario Delphinus) + Bluesound Node 2

2. Audiolab 6000A + Wharfedale Linton 85 ( lub Chario Delphinus) + Chromecast Audio

3. Cyrus One HD + Audio Academy Hyperion + Chromecast

Opcja 1 wg mnie najbardziej kuszaca pozdrawiam!!!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, David_65062 napisał:

Ile kasy chcesz wydac?

Planowałem wydać na zestaw 5000. Ale jako coś porwie moje uszy, to coś tam dołoży się. Kabli nie liczę bo mam ich sporo i będę to na koniec dopasowywał. Co raz bliżej mi wariantu 1 czyli amplituner bez opcji sieciowych. I kolumny chyba jednak podłogowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mars_2000 napisał:

Przy takiej sugerowanej opcji (integra+kolumny), to nie za bardzo rozumiem idei proponowania drugiego wzmaka, tyle że z funkcjami sieciowymi. Wówczas chyba lepiej dokupić po prostu dobry odtwarzacz sieciowy za ok. 1000 - 1500 PLN , a nie dublować sobie elektrownię w zestawie. Tym bardziej, że wówczas, podczas słuchania radia czy streamów muzycznych nie wykorzysta się lepszego potencjału dźwiękowego integry ( no chyba że o czymś nie wiem, że np. da się przekierować bezstratnie tor audio z takiego AV do wzmaka).

korekta

proponuję wzmacniacz + monitory + odtwarzacz wieloformatowy oppo + chromecast video + dac + chromecast audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom budżet 6,5k pozwala już na rozglądanie się i rozważenie całkiem udanego i cenionego sprzętu na rynku wtórnym. Poza tym uważam, że osłuchanie kolegi @Mihuhu szybko wyłapie kompromisy i niedomagania nowego sprzętu w tym budżecie. Sądzę, że pewniejszą satysfakcję łatwiej będzie koledze osiągnąć wśród ofert rynku wtórnego na którym za podobne pieniądze nabyć można sprzęt kilka klas lepszy w stosunku do salonowego. Naturalnie trzeba być świadomym pewnych minusów związanych z zakupami używanego sprzętu i zdaję sobie sprawę, że czasami przeważają i dyskwalifikują ostatecznie penetrowanie tego typu ofert. Nie ulega jednak wątpliwości, że szeroko pojęta jakość w wyznaczonej kwocie zawsze będzie wyższa wśród używek. 

W związku z czym uwzględniając wymagania i oczekiwania autora, poniżej zamieszczam przykłady i oferty, którymi zainteresowałbym się i które według mnie warte są rozważenia na ten moment.

Biorąc pod uwagę priorytety źródeł muzyki myślę, że odtwarzacz sieciowy jest niezbędny i poniższy powinien spełnić oczekiwania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Wzmacniacze to 4 nietuzinkowe integry z których 3 mają wbudowanego DAC'a co prawda bardziej jako dodatek, aniżeli pełnoprawny przetwornik, ale zawsze to fajna opcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumn również 4 różnych producentów i efekt końcowy zależny od powyższej amplifikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Możliwości jest wiele i optymalnie byłoby, gdyby jakieś oferty były w okolicach zamieszkania ? 

Powodzenia.

    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bys poczekal do nastepnego roku to za 5.5 kola mogl bym Ci sprzedac moj obecny zestaw.

Roksan Kandy K2 + Tannoy dc6t se.

Mysle ze w 30 m bedzie bardzo fajnie.

Dokupisz sobie malinke z dedykowanym dackiem i masz wszystko czego dusza zapragnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Tal za Twój głos w mojej sprawie . I wiem co wybieram. Wyszło połączenie Twoich słów i @David_65062.  

To będzie sprzęt używany: amplituner 2.0 (nie sieciowy). Pewnie NAD, albo coś brytyjskiego. Do tego Kolumny Tannoy, Spendor, jak mi się uda to posłucham jeszcze monitorów:  Monitor Audio GS10  i ESA Triton 1. I jak już skompletuję tę zacną bazę, to w ciągu miesiąca zakupię  Bluenode Mode 2. I ta konfiguracja jakoś mi odpowiada. Więc przyszły tydzień wycieczki po sprzęty. Oby odsłuchy dało się zrealizować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.09.2019 o 00:06, bartoszek32 napisał:

Jak bys poczekal do nastepnego roku to za 5.5 kola mogl bym Ci sprzedac moj obecny zestaw.

Roksan Kandy K2 + Tannoy dc6t se.

Mysle ze w 30 m bedzie bardzo fajnie.

Dokupisz sobie malinke z dedykowanym dackiem i masz wszystko czego dusza zapragnie.

to czemu sprzedajesz coś Co Ci się podoba? ?
Żona czy z nudów audiofilskich?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, czy Roksan nie jest taki wiecie ciepły aż nudny. Np lubię Delicje ale po czwartym mam dosyć. I czy tak nie jest z Roksanami? Że chciałby się powiedzieć... Walnij że w ta perkusje jak Ślimak Starosta z Acid Drinkers a nie ciągle te miotełki i mizianie. Jak to jest @bartoszek32 czy tam występuje petarda energia czy mile ciepłe kapcie przy kominku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mihuhu napisał:

A tak na marginesie, czy Roksan nie jest taki wiecie ciepły aż nudny. Np lubię Delicje ale po czwartym mam dosyć. I czy tak nie jest z Roksanami? Że chciałby się powiedzieć... Walnij że w ta perkusje jak Ślimak Starosta z Acid Drinkers a nie ciągle te miotełki i mizianie. Jak to jest @bartoszek32 czy tam występuje petarda energia czy mile ciepłe kapcie przy kominku?

Roksan gra po cieplej stronoe ale ma tez kopa.Do metalu sie nadaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tonnii99 napisał:

to czemu sprzedajesz coś Co Ci się podoba? ?
Żona czy z nudów audiofilskich?

Upgrade systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, mała korekta moich planów. Tak często pisaliście @Mars_2000, @mercandede @Tal o NAD 356 że postanowiłem wpisać go na krótką listę. Mimo, że jest wzmakiem bez tunera. Ale tunera będę szukał, albo wykorzystam jakiś swój. Ale powiedzcie mi, są dwie tego NADa. Jedna z DAC a druga bez DACa. Czy jak ma DACa to mogę TV z  Netflixem podpiąć po tego wbudowanego DACa? Ale jakie wtedy źródło wybieram na wzmacniaczu?

Tak na marginesie. Jutro jadę słuchać tego NADa w powiazaniu z wg kolejności:
1. Tannoyami Revolution XT 6F (trochę drogie) w konfronacji 2. z Monitorami Audio GS10
oraz
3. Monitor SIlver RS6 (trochę wielgaśne) i 4. Spendory S5e
Nie wiem czy nie ograniczyć tych odsłuchów do 2-3 kolumn, bo jest jeszcze Roksan Kandy III i może je właśnie sprawdziłbym z Monitorami Audio.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kandy z Monitor Audio GS10 + z czasem K3 DAC bedzie git. I kable Chord Odyssey. ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem po zakupie. i odsłuchach. W pierwszej turze słuchałem NAD 356BEE + Monitor Audio GS10 i Tannoy Revolution xt 6f. Było dobrze ale za studyjnie. Podmieniliśmy na Roksan Kandy MKIII. Było dużo lepiej. Jakby ktoś koc zdjął. Potem skupiłem się na porównywaniu już kolumn na tym wzmacniaczu. Jedne i drugie kolumny były ciekawe. Ale jednak Tannoye miały więcej gardłowego grania, czuć było, ze dźwięk wydobywa się z pojemniejszej obudowy. Tak mi się ten dźwięk spodobał, że zapomniałem poprosić o podpięcie trzecich kolumn a mianowicie Monitor Audio Silver RS6. Nie mogę sobie tego darować ? Nic to muszę z tym, żyć albo poproszę o wypożyczenie.  Więc mam teraz taki zestaw: Roksan Kandy MKIII + Tannoy Revolution XT6F + Bluesound N100 + na razie Tuner Marantz ST83

Kilka spostrzeżeń dot. odsłuchów. Sprzęt grający u sprzedającego w domu a u kupującego w domu to, może nie inny sprzęt ale inaczej brzmiący. Mimo wszystko, w docelowym miejscu osłuchowym brzmi to inaczej. Samo to że inne pomieszczenie, to inne okablowanie. Więc możliwość odsłuchu u siebie jest zbawieniem. Albo zaufanie że u siebie to zabrzmi podobnie. Bo nigdy tak samo. Warto wziąć oczywiście ze 3 płyty ze znanymi utworami. Różnorodnymi. Sprawdzającymi np szybkie, dynamiczne partie, inny utwór sprawdzający np wokale a inny jakiś dzwięk, np oklaski, brawa, gitra, skrzypce. No i w moim przypadku listy co chce się przetestować :).

Na weekend planuje mocniejsze odsłuchy więc wtedy opisze wrażanie.  Na razie podłączyłem i rzuca się w oczy kilka dominujących cech. Ale chce nad tym usiąść na spokojnie.
Dzięki Wam za pomoc - szczególnie @Tal i @bartoszek32 bo naprowadziliście mnie na na fajne tory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jestem po kilku dniach odsłuchu. Jak to gra: opiszę komplet czyli:Wzmacniacz Roksan Kandy MK3, Tannoy Revolution XT6F + Bluesound N100 + na razie Tuner Marantz ST83. Kable głośnikowe Cardas Parsec, interkonekty do streamera PBJ Kimbera, Hero do Tunera, do TV (mini-jack 2xRCA) Monkey Cables Clarity.

Dźwięk jest ciepły. Ale nie kleisty czy zanudzający. Dobrze mi się przy nim odpoczywa. Taki był zamysł. I się sprawdza.  Kluczowe, że poza ciepłotą (nie nudą) zestaw ma w sobie coś ze sznytu, finezji. Ale co najbardziej rzuca się w uszy to bardzo szeroka scena. TO mnie zaskoczyło bardzo mocno. to niesamowite uczucie jak słychać na bokach np. gitarę a po środku wokal. W innym utworze jazoowym (Wolfgang Muthspiel Where The River Goes) słuchać preksuję i talerze nawet nie mocno po prawej stronie to jeszcze dość wysoko. Czy to wzmacniacz czy kolumnuy ale naprawdę mocno to rysuje scenę. Obłęd. To bym nazwał wysokim odwzorowaniem, czy jakaś formą współuczestnictwa w koncercie. Może nawet empatii ? Druga rzecz to szczegółowość (nie liniowość, czy analityczność) ale ... kurcze no szczegółowość. Cięzko określić słowami dźwięk. Wiem, kto kiedykolwiek miał w rekach gitarę i jeździł po strunach (szczególnie tych basowych) czuć tą chropowatość. I tu było coś w ten deseń. Tak w tym zestawie fajny jest bas. Ale uwaga pisząc bas nie mam na myśli stopy z perkusji tylko kontrabas, bitare basową, gitarę klasyczną itp. Ma w w sobie ten bas coś z mięsa. Namacalności, cięzaru, i czuć że to bas powstający z instrumentu. Ten sprzęt idealnie się nadaje do jazzu szczególnie w okrojonym składzie do TRIO. gdzie jest muzyka nieśpieszna (np Jakob Bro Trio). Co do talerzy perkusyjnych nieco brakuje mi tego świetlistego dzwonienia ze specyficznym rozchodzeniem się. Tak samo werbel mógłby by być bardziej sprężysty i dynamiczniejszy.


Chyba dynamika nie jest silną stroną mojego zestawu. ALe coś mi intuicja podpowiada, że to wina Cardasów Parsec. Musiałbym pobawić się kiedyś jasnymi i dynamicznymi kablami. Teraz mam za dużo miodu w miodzie. Puściłem coś rockowego. Do tej pory byłem zdania, że muzyka rockowa ... że każdy sprzęt to odtworzy i nie powinno się na niej testować. Teraz zmieniam zdanie. To czesto muzyka rockowa jest dobrym poligonem. I tu mój zestaw nie jest idealny. Nie nadąża.

Punktowość. TO mi cięzko opisać. Włączyłem The Beatels Abbey Road w Tidalu MQA. Jak ja do tej pory nie znosiłem Come Together to teraz zasłuchuje się w tym utworze. Tu jest ta punktowość. Nie ma nic rozlazłego. Nie wiem czy to nie zasługa (nierzadko wątpliwa) remasteringu, który mocno podkręca dynamikę. Ale tu mam na myśli, że jest punktowość. dźwięki są na czas i na czas wybrzmiewają. I co kamień z serca dzwięki w tej płycie nie nachodziły na siebie i się nie zlewały. 

Wąskie pole odsłuchowe. Jej to mój pierwszy sprzęt i pokój, w którym faktycznie, książkowe 30 cm to maks szerokość by złapać właściwy balans lewej i prawej ścieżki.

Kolor dźwięku. Nie jest to energetyczne szkło, nie jest analityczne to srebro. Coś pomiędzy bursztynem a złotem. z dodatkiem czegoś energetycznego. W czasie świąt BN pobawię się kabelkami. Będę szukał coś energetycznego, żywego, dynamicznego.

Jestem wielce zadowolony z tego co mi wyszło. I fajne uczucie, że nie mam potrzeby gonić króliczka (nie licząc kilku prób z kablami). 


 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.