Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do suba na sls-10


awaria

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko.

Poszukuje schematu lub wykonawcy kompletnego wzmacniacza /filtr zasilanie trafo może jakiś subsonic/

do subka na sls10. Tylko nie piszcie mi o TDA , chyba wypadało by dać do tego głośnia coś lepszego.

Dzieki z góry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Jeśli byłbyś zainteresowany daj znać. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz, filtr, automatykę na procku, trafo oraz okablowanie - 450 zł. Oczywiście mogę rozważyć jakieś sensowne propozycję ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 100W które podaje to wartość RMS czyli moc ciągła. W połączenu z faktem, że ten wzmacniacz w rzeczywistości te częstotliwości przenosi (większość wzmacniaczy tylko w teorii) oraz ma doskonałą odpowiedz impulsową i wydajność prądową powoduje to że nic więcej nie trzeba (sprawdzone w praktyce). Z tego co poczytałem to ten głośnik ma moc max. 150W więc ile chciałbyś mu podać ;-) Uwierz mi, że jak będziesz chciał sobie "flaki rwać" to napewno Ci na to pozwoli a prócz tego zaoferuje Ci bas wysokiej jakości. No chyba że chcesz nagłaśniać stadion ;-) to wymiękam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De Tom czy będzie możliwość zamówienia/kupienia u Ciebie takiego kompletu/wzmacniacz, filtr, trafo, okablowanie,radiator, automatyka - czyli całość bez obudowy/ pod koniec lutego???

A i jeszcze jedno: automatyka co zawiera???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście bedzie taka możliwość. Co do automatyki to steruje ona zwieraczem rezystorów ładujących filtr zasilacza, realizuje automatyczne dołączenie głośnika po podaniu sygnału na wejście, oraz realizuje zabezpieczeczenia przed DC na wyjściu oraz zabezpieczenie temperaturowe. Wszystkie awarie oraz stan zał/wył wzmacniacza sygnalizowane na ledach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

DeTom

Witam ponownie. Miałem sie odezwać miesiąc temu, troche czasu mineło i sytuacja sie zmieniła.

Trzeba mi teraz "napędu" do XLS-10 /moc znamionowa [W]250/. Jest możliwość zwiększyć moc końcówki???

Czyli tak jak pisałeś wyżej tylko większa moc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze parametry głośnika/wybrane/

 

impedancja znamionowa [Ohm]4

rezystancja cewki [Ohm]3.4

moc znamionowa [W]250

efektywność [dB]88

częstotliwość rezonansowa fs [Hz]19

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc wspomnianego wyżej wzmacniacza to dokładnie 127W RMS ale dla 8ohm, w przypadku głośnika 4ohm rośnie ona praktycznie prawie dwukrotnie. Tzw. moc sinusoidalna którą to tak chętnie posługują się sprzedawcy m.in. na allegro wynosi 180W/8ohm.

A tak wogóle pomijając kwestię magicznej mocy która to tak wszystkich czaruje to nikt się nie zastanawia jak to zagra. Mam wrażenie że tylko magiczne waty decydują o jakości budowanego subwoofera. A i tak nikt tej mocy nie wykorzystuje w praktyce. Kiedyś Igod napisał masz głośnik 300W weź wzmacniacz 400W (może nie dosłownie ale taki był sens) a ja się pytam po co ? Moc zestawu może trzeba byłoby dobrać do pomieszcenia a nie do posiadanego głośnika. Często ludzie się pytają: mam głośnik 250W czy 100W wzmacniacza wystarczy ? A ja się pytam do czego ? Do spalenia tego głośnika ? Nie, nie wystarczy. Do nagłośnienia pomieszczenia TAK. Niezależnie od mocy głośnika 100W RMS wzmacniacza wystarczy ponieważ i tak nigdy nie będziesz pracował z taką mocą w domu bo nie wytrzymasz. Jeśli ktoś twierdzi inaczej to albo jest głuchy, albo ma wzmacniacz który przenosi tylko 1KHz albo źle wykonał lub zaprojektował sobie skrzynie do tego suba. Co to za różnica jaką głośnik ma moc. Jeśli weźmiemy głośniki 100W i 300W (zakładam, że będą różniły się tylko mocą i będą zasilane tym samym wzmacniaczem) czy zagrają inaczej ? NIE.

Nie bierz tego co tu piszę do siebie awaria, ja tylko wykorzystuje sytuację aby wyjaśnić jak to wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja tak napisałem? Ale o co chodzi?

 

W przypadku suba bardzo liczy się wydajność prądowa końcówki, a moc się przyda, chociażby po to, żeby pokazać znajomym co sie dłubało przez ostatnie dwa miesiące w garażu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igod to jest cytat z Twojego wpisu: "Masz głośnik 250W więc szukaj wzmacniacza 250-400W." Nie trudno było to znaleźć. Tylko wtedy nie miałeś podkreśliników w nicku. No chyba, że to nie ty. Co do mocy to nie uważam że dobrym wyjściem jest płacenie za coś czego i tak się nie wykorzysta. Poza tym chłodzenie takiego wzmacniacza wymaga zastosowania albo dużych radiatorów albo chłodzenia wymuszonego. W pierwszym wypadku gdzie to zabudować a w drugim mamy zbędny szum wentylatora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że tego nie wykorzysta?

 

Po co robić zabudowę, ja tak odprowadzam ciepło ze wzmaka 300W.

[obrazekLUKASZ-287157_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igod zakończę tę jałową dyskusje i wrócę do swoich małych acz zawansowanych technicznie zabawek zostawiając Cię ze swoim dużym wzmacniaczem. Niech moc będzie z Tobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując: Twoją zabawką można zasilać co najwyżej SLS'a i to z trudem. Duży głośnik wymaga dużego wzmacniacza. A historie o tym, że ktoś nie wykorzysta mocy możesz zostawić dla siebie. Nie po to awaria chce kupić XLS'a, żeby na niego patrzeć i zastanawiać się dlaczego bas się tak ciągnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz się spotykam z przelicznikiem moc na średnice głośnika, a może na powierzchnię membrany ? W jakich jednostkach się to podaje ? Ale masz racje jakby wyglądał taki śliczny duży głośnik przy małym wzmacniaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DeTom, 30 Mar 2005, 12:19

 

Moc jak każdą podaje sie w watach. I jak najbardziej moc akustyczna liniowo przenoszona dla basów zalezy od średnicy i wychylenia membrany. przy tym od wychylenia zależy w stopniu proporcjonalnym a od średnicy w stopniu kwadratowym. Poszukaj wpisów na forum, była o tym mowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica głośnika jest ściśle powiązana z powierzchnią membrany, tego też nie zauważyłeś?

Większy głośnik ma z reguły większa moc.

 

Po za tym wzmacniacz ze zdjęcia jest mniejszy niż Twój, nowoczesny z "automatyką", który tak próbujesz wszystkim wcisnąć. Jeśli masz zamiar ze mną dyskutować to napisz jakieś argumenty, bo nie bawią mnie te Twoje zaczepki z zazdrości (?).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qubric ja mówie o mocy wzmacniacza a nie o akustycznej. Czy wg. Ciebie wzmacniacz dobiera się do wielkości głośnika ? Tak to odczytuje z wypowiedzi Igoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DeTom, 30 Mar 2005, 12:43

 

Niewątpliwie do 40cm głośnika subbasowego nie będziesz poszukiwał 10W wzmacniacza. W pewnym stopniu jest to powiązane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Qubric: Eto prawda, no nie sa wsiem jak to mawiało Radio Erewań. Moc akustyczna oddawana przez głośnik przy danej częstotliwości jest proporcjonalna do kwadratu wychylenia objętościowego (a więc do kwadratu wychylenia przy danej powierzchni oraz do kwadratu powierzchni przy danym wychyleniu). Żeby oddać 1W przy 20Hz potrzeba 3.7dm3 wychylenia w jedną stronę, przy 40Hz jest to już "tylko" 0.925dm3. Wychylenie potrzebne do uzyskania danej mocy maleje z kwadratem częstotliwości. Taki Peerless XLS10 ma np. 0.42dm3 wychylenia objętościowego, więc przy 40Hz jest w stanie oddać moc akustyczną 0.2W bez przesteru (przy 20Hz będzie to już tylko 0.013W).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No świetnie ja mam w reku dwa głośniki i mają różną moc, a tę samą średnice. Dziwne, ale to pewnie pomyłka.

Chcesz argumentów. Ok. Napisałeś, że ten Twój wzmacniacz jest mniejszy od mojego. Super. To pewnie radiator ma 300st. przy tych Twoich 300W.

Czy jest nowoczesny? Owszem. Nie mam płytek robionych w garażu, używam techniki SMD, automatyka jest na procesorze.

Co do zazdrości to owszem zazdroszcze Ci takiego bezkrytycznego podejścia do siebie.

Wciskam każdemu mój wzmacniacz, gdzieś Ty widział żebym ja komuś coś wciskał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.