Skocz do zawartości
IGNORED

Soundbar HW-MS650 zna ktoś, ma ktoś?


NickSon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad tym modelem, może ktoś z forumowiczów miał stycznosć z tą solo belką? Wiem że to bar z przed 3 lat, ale jeszcze osiągalny.

Z urządzeń bez subwofera wybór niewielki, miałem już yamaha yas107 i mnie nie "porwała". Nie chcę kupić kolejnej wtopy. 

O samsungu czytałem trochę i ludzie mają mieszane odczucia jedni chwala inni oddają obawiam się, że samsung może podzielić los yamahy. Brzmieniowo zalezy mi na otwartym brzmieniu z wyraźną ale nie ostrą/natarczywą górą. Bas kontrolowany, bez buczenia w górnych pasmach. Często stosowany zabieg nie potrafię nisko zejsc to dowalimy 2x wiecej wysokiego basu...

Wiem, że najlepsza alternatywą są aktywne głośniki, ale miejsca brak.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.09.2019 o 12:39, Krzaku666 napisał:

Daj spokój takim złomom, kup Sonos Beam

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Z checią bym brał pod uwagę, ale Sonosa nie kupię za nieco ponad 1k zł  Słyszałeś samsunga czy oceniasz po marce? 

Ja juz po marce kupiłem raz yamahe. Ważna jest dla mnie personalizacja dzwięku samsung ma EQ  5 pasmowy.  

Każdy odsłuchuje, ocenia soundbary jakby to były glosniki stereo do słuchania muzyki.  Puszczaja "audiofilską muzyczke" i mowią gra całkiem nieźle. Gdy przychodzi konfrontacja z kiepską relizacja telewizyjną robi się problem i soudbar niby dobry blednie i np dosc skutecznie zamazuje głos ludzki nizszymi partiami pasma. Korekcja w takich przypadkach jest często zbawienna. 

Może Beam byłby najlepszy ale urządzenie ktore ma poprawić dzwiek z telewizora za 1900zł to dla mnie zbyt wiele. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NickSon

Doświadczyłeś już, że soundbar Cię nie "porwał". Myślę że zakup kolejnego nie sprawi, że będzie grał tak jak wyżej określiłeś swoje potrzeby.

W mojej opinii kupowanie soundbara przy Twoich oczekiwaniach to kiepski pomysł, kupowanie soundbara bez suba to już pomysł beznadziejny i sam sobie odpowiedziałeś pytanie dlaczego cyt poniżej:

W dniu 24.09.2019 o 15:14, NickSon napisał:

Z urządzeń bez subwofera wybór niewielki

myślę, że niewielki bo to jest bezsensu konfiguracja.

16 godzin temu, NickSon napisał:

Gdy przychodzi konfrontacja z kiepską relizacja telewizyjną robi się problem i soudbar niby dobry blednie i np dosc skutecznie zamazuje głos ludzki nizszymi partiami pasma. Korekcja w takich przypadkach jest często zbawienna. 

Jeżeli uważasz, że korekcja coś zmieni to też się mylisz. Takie buczenie wynika z budowy soundbara i jego przeznaczenia (ustawienie bezpośrednio dotykając ściany). Do tego jak jeszcze siedzisz dokładnie pod ścianą to jeszcze bardziej wzmacniasz ten efekt. Niestety skopanych dźwiękowo materiałów niczym się nie da naprawić. Nawet jeżeli zrobisz korektę to pamiętaj, że jest to zawsze coś kosztem czegoś, w pewnym momencie napiszesz na forum, że brakuje Ci jakiegoś pasma.

W dniu 24.09.2019 o 15:14, NickSon napisał:

Wiem, że najlepsza alternatywą są aktywne głośniki, ale miejsca brak.

rozumiem, że TV masz powieszony w pokoju, w którym boczne ściany przylegają do krawędzi ekranu, a na ziemi nie masz miejsca na choćby subik o wielkości obudowy 30 cm?

Daj foto pokoju, może coś wykombinujemy.

PS w czym problem aby kupić sprzęt, przetestować i ewentualnie zwrócić? Żadna opinia tego nie przebije.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, PawelMitsu napisał:

myślę, że niewielki bo to jest bezsensu konfiguracja.

Kino mam w innym pokoju wystarczy mi dobra belka poza tym nie jestem basolubem. Subwoofer nic nie zmieni jak reszta pasma bedzie kiepska/przeciętna. 

5 godzin temu, PawelMitsu napisał:

Jeżeli uważasz, że korekcja coś zmieni to też się mylisz.

Niby czemu mam sie mylić? Jak ktos np ma niski głos i słyszysz "buczenie" to mozliwoscią euqalizacji pasma mogę to zniwelować żeby był bardziej zrozumiały. Chyba nie raz doświadczyłeś w samochodzie , że jak słuchasz  muzyki w radiu fm  to jest ok a jak słyszysz redaktora to masz " duuu duuu duuu":)  

Nie chodzi mi o buczenie spowodowane kiepską konstrukcją soundbara i jego bass reflexów czy przetworników.

Do publicystyki i programów popularnonaukowych odchudzony profil dzwięku wg mnie jest wskazany. 

5 godzin temu, PawelMitsu napisał:

rozumiem, że TV masz powieszony w pokoju,

Miejsca brak- chodzi raczej o niechęć do zagracania przestrzeni. 

5 godzin temu, PawelMitsu napisał:

PS w czym problem aby kupić sprzęt, przetestować i ewentualnie zwrócić? Żadna opinia tego nie przebije.

Masz rację, ale czasami warto zapytać na branżowym forum prywatnych użytkowników.  Nie wszystko da się "wypozyczyć" a zabawy typu kupie wysyłkowo pogram i oddam po 2 tyg to nie w moim stylu no chyba, że coś jest całkowitym niewypałem.

 

Ogólnie dziękuję za zainteresowanie i chęć pomocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, NickSon napisał:

Kino mam w innym pokoju wystarczy mi dobra belka poza tym nie jestem basolubem. Subwoofer nic nie zmieni jak reszta pasma bedzie kiepska/przeciętna

Ok, nie chodzi o bycie basolubem, chodzi bardziej aby mieć maksymalnie pasmo. Ale oczywiście to Twoje podejście, szanuje ale nie rozumiem ?

35 minut temu, NickSon napisał:

Niby czemu mam sie mylić? Jak ktos np ma niski głos i słyszysz "buczenie" to mozliwoscią euqalizacji pasma mogę to zniwelować żeby był bardziej zrozumiały. Chyba nie raz doświadczyłeś w samochodzie , że jak słuchasz  muzyki w radiu fm  to jest ok a jak słyszysz redaktora to masz " duuu duuu duuu":)  

Nie chodzi mi o buczenie spowodowane kiepską konstrukcją soundbara i jego bass reflexów czy przetworników.

Do publicystyki i programów popularnonaukowych odchudzony profil dzwięku wg mnie jest wskazany.

Tak, doświadczyłem i to tylko potwierdza że kwestia leży w złym zestrojeniu i akustyce. Jak włączam radio w domu to żaden głos lektora nie buczy. Ale może masz rację, w produktach typu soundbar może potrzebne jest EQ.

38 minut temu, NickSon napisał:

Miejsca brak- chodzi raczej o niechęć do zagracania przestrzeni

Ok rozumiem, to może lepiej zlecić jakiś DIY centralny ze wzmacniaczem aktywnym i stworzyć konstrukcje, która najlepiej oddaje pasmo ludzkiego głosu (z tego co widzę na tym Ci zależy) czyli jeden wysokotonowy i dwa srednioniskie. Może wyjść całkiem fajna rzecz.

40 minut temu, NickSon napisał:

Masz rację, ale czasami warto zapytać na branżowym forum prywatnych użytkowników.  Nie wszystko da się "wypozyczyć" a zabawy typu kupie wysyłkowo pogram i oddam po 2 tyg to nie w moim stylu no chyba, że coś jest całkowitym niewypałem.

Bardziej mi chodzi o jednodniowy odsłuch niż używanie/eksploatowanie sprzętu przez 2 tygodnie. Po to właśnie są te zwroty wysyłkowe że możesz sprawdzić coś czego nie da sie ocenić na odległość.

klienci produktów, o które pytasz raczej nie bywają na takich forach. Kupują i maja inne ciekawsze rzeczy do robienia niż rozmowy o KD, które ich nie interesuje ? spróbuj popytać na innym forum związanym bardziej z hdtv.

45 minut temu, NickSon napisał:

Ogólnie dziękuję za zainteresowanie i chęć pomocy.

Spoko, tak jak pisałem wcześniej może spróbuj stworzyć sobie produkt dopasowany do potrzeb, a jeżeli to nie dla Ciebie to wypożycz. Niestety więcej nie pomogę.

miłego wieczoru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, PawelMitsu napisał:

klienci produktów, o które pytasz raczej nie bywają na takich forach. Kupują i maja inne ciekawsze rzeczy do robienia niż rozmowy o KD, które ich nie interesuje ? spróbuj popytać na innym forum związanym bardziej z hdtv.

No wiec właśnie zapytałem w dziale kino domowe, ten dział audiofile raczej omijają z daleka ? Na forach hdtv sporo przypadkowych ludzi, moga co najwyzej polecić bomboxa manty.

Ja samunga nie przekreślam. W soundbarach na pewno nie są na końcu. Pamietam jaki był hajp na tym forum na odtwarzacz hd850/950 Za 250zł mieliśmy SACD grające jak klocki po 2k

W przypadku soundbarów akurat cenia nie robi roznicy bo model o ktory pytam na starcie kosztował prawie 2tys zł a to już dużo jak za solo belkę. Konstrukcja na papierze solidna 9 glośników kady ma odzielny wzmacniacz  waga 6.2kg gdzie 107 od yamachy waży  3.4kg a model bar 40  2.7kg .nie budzi to respektu... Wiem, źe cyfry nie grają ale....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tą belkę, zobaczymy czy sprosta moim oczekiwaniom.

W międzyczasie znalazłem dośc ciekawą redenzję na avs forum. Autor  jako jeden z niewielu testujących wykonał pomiar pasma. Samsung-Soundbar.jpg

Wyniki całkiem przyzwoite przebieg lini nie ma znaczących górek czy spadków, nie jest poszarpany. Powyzej 500hz jest bardzo spokojny skraje pasm przy  założeniu granicy na -6db to mniejwiecej 55hz-18kHz Zapowiada  to bardzo  zrównowarzony dzwięk. Moźe nie jest to recepta na spektakularne doznania kinowe, ale nie do tego soundbar bedzie mi sluzył. Recenzent chwali ponadprzecietne zdolnosci w odtwarzaniu muzyki. Mam nadzieję, że to ostatni zakup w katetorii soundbar. 

Cała recenzja 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez NickSon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.