Jump to content
tomasz777

Kef r300 czy Dynaudio x18.

Recommended Posts

Chociażby to, że każdy słyszy inaczej, każdemu podoba się coś innego, każdy ma inne warunki do odsłuchu, itp, itd. Kowalski choćby przesłuchał cały sprzęt tego świata nie powinien twierdzić, że jego racja jest jedyna i słuszna. 

Edited by dinus
  • Like 3

A co ma słuch do tego? Najważniejsze jest jakiekolwiek doświadczenie w temacie. 
:) dobrze ujęte......
Chociażby to, że każdy słyszy inaczej, każdemu podoba się coś innego, każdy ma inne warunki do odsłuchu, itp, itd. Kowalski choćby przesłuchał cały sprzęt tego świata nie powinien twierdzić, że jego racja jest jedyna i słuszna. 
Taki już jest Kowalski ... jakby tak nie twierdził nazywał by się John Smith :)....

Co by ktoś nie doradzał to trzeba ruszyc 4 litery z fotela i samemu zweryfikować... nie możemy też zapominać o najważniejszym... odsłuch u siebie w miejscu docelowym... nikt nie wywróży jak kolumna zagra w danym pokoju... najlepiej bezpośrednie porównanie prze kilka dni.

Albo kupujemy w ciemno używane .. i jak nie podejdą to zmieniamy na inne używane.... najlepiej kupić najpiwerw 2 parę a potem opchnąć te gorsze.

• Like 1

2 godziny temu, AndrzejPiaseczno napisał:

🙂 dobrze ujęte...... 

Słuch nie jest ważny, ważne jest osłuchanie 🤣

Skompletowałem, dzięki pomocy mojego brata,  zestaw Denon PMA 1600 NE + Denon DCD 1600 NE + Dynaudio Excite X14. To wszystko spięte łączówką Oyaide Across 750 RR V2 i głośnikowymi Oyaide Across 3000 b.

Powiem tak... POEZJA W NAJCZYSTSZEJ POSTACI !

Odsłuchiwałem wcześniej Excite X18... Bas przykrywający resztę pasma.

Z X14 i Denonem jest naturalność, szybki i całkiem konturowy bas. Te 122 waty Denona do 8 ohmów i jego duży amperaż rządzą Dynkami. A nie poradziły sobie z nimi: Naim z serii si, Atoll serii 100, Cyrus serii 8-2 z dodatkowym zasilaczem...

Teraz mam prawdziwe brzmienie wokalu, kontrabasu, skoki dynamiczne, rzetelną stereofonię. Kiedy trzeba dźwięk jest surowy, innym razem gładki, analogowy.

Grają pięknie, tylko teraz wiem, że potrzebują wzmacniacza, który naprawdę "wyrabia się na zakrętach".

Edited by sweetminio
  • Like 1

17 minut temu, dinus napisał:

Słuch nie jest ważny, ważne jest osłuchanie 🤣

A paplanie jeszcze ważniejsze. 

....Onkyo....Denon....Teac....Burmester....BMN....Sony....Straight Wire....Supra....Sommer...

20 minut temu, sweetminio napisał:

Odsłuchiwałem wcześniej Excite X18... Bas przykrywający resztę pasma.

No nie do końca tak jest 🙂, bo jednak bardziej podbity, efektowny, "kopiący" jest dół w X14 a równiejszy i przez to "spokojniejszy" w X18 (bezpośrednie porównanie). Również nie trzeba takich mocy jak ma Twój Denon, żeby dół w X14 był różnicowany i nie przesadnie miękki. Co do barwy, Dynki X14 są ocieplone, jeżeli te dwa Denki sumarycznie dają w miarę neutralne granie to faktycznie może być bardzo przyjemnie z Excite.

Ps. Gdybyś kiedyś znudził się obecnym systemem, zapragnął bardziej przestrzennie, z jeszcze wyraźnie! lepiej uchwyconą barwą , lepszą rozdzielczością, detalem, powietrzem i dobrą ceną to rzuć uchem na JMR Lucia. Ciekawe doświadczenie, jeżeli tylko potrafimy słuchać nie przez pryzmat bardziej znanej marki. Na koniec - gratki ze złożenia fajnego  systemu (sam cały czas mam X14 i lubię do nich wracać jako odskocznia od PMCusiów) i czekamy co tam brat w niedługim czasie u siebie złoży 😉

Natalia Lubrano /Respect/  CYRUS/PMC

Godzinę temu, Adam 38 napisał:

No nie do końca tak jest 🙂, bo jednak bardziej podbity, efektowny, "kopiący" jest dół w X14 a równiejszy i przez to "spokojniejszy" w X18 (bezpośrednie porównanie). Również nie trzeba takich mocy jak ma Twój Denon, żeby dół w X14 był różnicowany i nie przesadnie miękki. Co do barwy, Dynki X14 są ocieplone, jeżeli te dwa Denki sumarycznie dają w miarę neutralne granie to faktycznie może być bardzo przyjemnie z Excite.

Ps. Gdybyś kiedyś znudził się obecnym systemem, zapragnął bardziej przestrzennie, z jeszcze wyraźnie! lepiej uchwyconą barwą , lepszą rozdzielczością, detalem, powietrzem i dobrą ceną to rzuć uchem na JMR Lucia. Ciekawe doświadczenie, jeżeli tylko potrafimy słuchać nie przez pryzmat bardziej znanej marki. Na koniec - gratki ze złożenia fajnego  systemu (sam cały czas mam X14 i lubię do nich wracać jako odskocznia od PMCusiów) i czekamy co tam brat w niedługim czasie u siebie złoży 😉

Na razie brat nic nie złoży. Syn mu zaczął studiować dwa kierunki. A zatem...kochane pieniążki przyślijcie rodzice !😭

Mówił, że jeśli do czegoś wróci to być może będą to głośniki Graham Audio LS 5/9 i elektronika Soul Note...Ale to raczej dalsza niż bliższa kwestia... Kto go tam wie?!

Edited by sweetminio
  • Haha 1