Jump to content
JKDB

Ktory zestaw lepszy?

Recommended Posts

Witam, Tannoy xt8f + Vincent 227mk czy Nad c375 + kef r900. Który zestaw byscie wybrali? Co zagra lepiej wedlug was? 

Pytam ponieważ mam aktualnie tannoy xt8f i Nada. W planach zakup vincenta 227mk. Ale mam okazję  za nieduza doplata zamienic tannoye na kef r900. Lecz wtedy Nad zostaje.

ja polecam odsłuch obu w tych samych warunkach i zwycięzcę wypożyczyć jeszcze do domu 😉 Jedyny sposób, żeby było dobrze. 

• Like 1

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Witaj,

na pewno zmiana wzmacniacza NAD C375 BEE na Vincent SV-227 MK wpłynie bardzo korzystnie na brzmienie, uzyskasz lepszą głębię, plastykę, swobodę, barwę. Dodatkowo SV-227 daje duże możliwości upgradu poprzez bardzo łatwą wymianę lamp, w tej kwestii oczywiście możemy pomóc i doradzić.

Kolumny - obiektywnie Kef R900 będą lepsze niż Tannoy Revolution XT 8F, natomiast w praktyce nie podejmuj decyzji bez konkretnego odsłuchu. Jeśli nie masz bardzo dużego pomieszczenia oraz akustyka sprzyja podkreśleniu basu, z R900 może być problem z kontrolą i zbyt duża ilości basu. Moim zdaniem najpierw wymień wzmacniacz i obsłuchaj taki zestaw. Zagra to bardzo dobrze, a ewentualna wymiana kolumn musi iść w konkretnym kierunku zgodnym z Twoimi preferencjami.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Pomijając oczekiwania brzmieniowe - Kef R900 reprezentuje wyższy poziom technologiczny względem xt8f. To nie jest tylko przerośnięta wersja R700 czy R500, różniąca się samą wielkością głośników. Potrzebują mocnego wzmacniacza. Z Vincentem zagrają ciemniejszym dźwiękiem niż z Nadem. Pytanie ret. jaki repertuar preferujesz, bo to też ma znaczenie przy wyborze kolumn. Ale tak jak napisał Top Hi-Fi - trzeba posłuchać.

Ciemniejszym dzwiekiem czy raczej ocieplonym? Moze po prostu zmienie wzmacniacz i kolumny... r900 z vincentem 227mk?:)

W dniu 27.09.2019 o 18:15, JKDB napisał:

Witam, Tannoy xt8f + Vincent 227mk czy Nad c375 + kef r900. Który zestaw byscie wybrali? Co zagra lepiej wedlug was? 

Żaden. To zależy od człowieka i warunków. Dla mnie żaden. Jest wiele innych możliwości.

Grado Black - Cyrus DAD1.5 -> Cyrus ONE HD -> Arcus TM65. Słuchawki: Korg DAC 100m, O2, K701, K272, SR225, ATH -AD900x.

Jeżeli jesteś "skazany" tylko na ta dwie propozycje i zadajesz pytanie, który zestaw -Ja bym wybrał? To wolałbym Nada C375+Kef 900.

Dołożyłbym jakieś stonowane okablowanie i byłoby znośnie 🙂

3 godziny temu, Tonnii99 napisał:

Jeżeli jesteś "skazany" tylko na ta dwie propozycje i zadajesz pytanie, który zestaw -Ja bym wybrał? To wolałbym Nada C375+Kef 900.

Dołożyłbym jakieś stonowane okablowanie i byłoby znośnie 🙂

Dokładnie mozna tak to ująć. Na chwile obecna mam do wyboru tylko te dwie opcje. Dla tego zapytałem doklanie o takie dwa zestawy. Zdaje sobie sprawę, ze można lepiej. Gdybym zakładał zestaw od zera to wyglądałoby to zupełnie inaczej. Jednak aktualnie muszę iść na pewne kompromisy.

W dniu 29.09.2019 o 21:50, marekw 76 napisał:

Jak dla mnie Vincent i Kef.

Słuchałem kiedyś takiego zestawienia i bylo bardzo bardzo...

Wlasnie mysle, ze dojdzie niedlùgo do takiego polaczenia. Od tygodnia Kef r900 graja u mnie i jestem bardzo zadowolony. Jak tylko znakde kupca na mojego Nada c375bee to zamowie tego Vincenta 227mk na probe:)

Nie mam takiej mozliwosci. Mieszkam w UK i tutaj jest tylko 1 sklep z tym wzmacniaczem w ofercie w Dorset.. mam 4 i pol godziny jazdy. Więc odpada.  Nie wypozycza mi go.