Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w rozszerzeniu systemu kina domowego o lepsze stereo


Sendorejro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kolegów forumowiczów.

Zwracam się do Was o pomoc w rozszerzeniu systemu KD o lepsze stereo.

Jestem posiadaczem amplitunera Onkyo RZ810  i jakkolwiek póki co wystarcza mi on do oglądania filmów w systemie 5.1, tak już podczas słuchania muzyki stereo, choć nie jest źle, zawsze może być odrobinę lepiej.

Jako że posiadam w innym pokoju również wzmacniacz stereo od onkyo, a dokładnie model a-9030 i jestem całkiem zadowolony, również i teraz celowałbym w kierunku oknyo (acz chętnie wysłucham też innych propozycji, jeżeli takowe będą:))

Problem w tym, że chciałbym mieć wszystko podpięte w jednym pomieszczeniu, tv, PC, KD i stereo, ale też bez dokupowania nowych kolumn i bez przepinania tych, które aktualnie posiadam. Dlatego też zastanawiałem się czy jest sens, posiadając rz810 dokupić do stereo taki a-9070 i w KD użyć go jako dodatkową końcówkę mocy w napędzaniu frontów, a słuchając muzyki stereo a-9070 pełnił by rolę głównego wzmacniacza. Czy takie połączenie ma w ogóle sens?

W tym momencie jako źródło filmów i muzyki służy mi mój PC, który podłączony jest przez hdmi z ampli. Z czasem planuję rozszerzenie zestawu o odtwarzacz płyt CD (których mam bardzo dużo - muzyka filmowa), jak również o zakup gramofonu. Na razie jednak PC służy i jeszcze chwilę służyć będzie jako główny odtwarzacz wszystkiego.

Jak takie połączenie (rz810 i a-9070) będzie się mieć podczas słuchania muzyki z PC? Pliki muzyczne (głownie flac) odtwarzane na PC, połączonym hdmi z ampli a ten z kolei z a-9070? Czy dźwięk będzie lepszy niż podczas słuchania muzyki tylko przy użyciu ampli?Czy lepiej podłączyć PC bezpośrednio z integrą? Ale to niestety wiąże się z dodatkowym kablem od pc do wzmaka, a dodam, że blisko siebie niestety nie stoją. Kabli nie da się puścić w poprzek pokoju, musiałby lecieć dookoła, wzdłuż ściany. I tak używając teraz 10 metrowego kabla hdmi nie ma to większego znaczenia, tak odległość taka w przypadku kabla coax już chyba znaczenie ma...?

Co w takim połączeniu PC-ampli-integra-kolumny podczas słuchania muzyki finalnie odpowiada za taką jakość dźwięku? Czy po prostu będzie to ich składową? Czy dźwięk z PC-ampli-integra będzie lepszy czy gorszy przy użyciu ampli jako pośrednika i bez niego?

Dokupione z czasem cd i gramofon podłączone będą bezpośrednio do integry ale póki co słuchać muzyki będę z PC w takim a nie innym połączeniu dlatego bardziej doświadczonych forumowiczów proszę o pomoc, czy takie połączenia póki co ma w ogóle sens..

Z góry dziękuję za wszelkie informacje i podpowiedzi, które rozjaśnią mi choć trochę ten mętlik i niewiedzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.