Skocz do zawartości
IGNORED

System słuchawkowy na lata


phoenix_pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, pmcomp napisał:

Nie 12% bo nie ma opcji PayPal, poczytaj, jest to wyraźnie opisane. I to chyba normalne, że od sprzedaży jest prowizja, podobnie jak na allegro. Jak ktoś nie chce płacić prowizji to wystawia na audio-markt.de. Moim zdaniem to był wybitny przykład na szukanie kupującego i wyciśnięcie go jak cytryny. Inną kwestią jest że Kupujący był skłonny taką kwotę zapłacić. No to "zrobiono" że zapłacił.

Jak ktos ustawił max. bid na 25 tys, a ktoś strzelił 23 tys (obijetne czy Sprzedający czy inny kupujący) to za ile się sprzeda?

Czy wy rozumiecie jak działa licytacja na eBay ??? Mechanizmy podbijania ceny są stare jak eBay i inne serwisy aukcyjne.

 

Powtórzę, pozostańmy przy swoich zdaniach.

 

W uk ebay  wysyla ofertę że kasuje prowizję od sprzedaży 2£,ale ta oferta pojawią się co jakiś czas, a normalnie jest 12% od sumy calkowitej.Jezeli ktos ustawił max bid 25k a ty strzeliłeś tym swoim snajperem w ostatniej sekundzie aukcji  24k to ja automatycznie cie przebijam i wygrywam aukcje.musial byś strzelić 1€ więcej od moich 25k.dlateego nie rozumiem fascynacji snajpera.Pay pal już z ebay  nie działa  tak jak wcześniej i pieniądze z3 sprzedaży ładują  odrqzu w banku zamiast pay pal.wczesniej ebay  kasował 10% a pay pal 3% ,teraz całe 12% idzie dla ebay  chyba że  jesteś na ofercie 2£ fee

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ronaldo9 napisał:

Jezeli ktos ustawił max bid 25k a ty strzeliłeś tym swoim snajperem w ostatniej sekundzie aukcji  24k to ja automatycznie cie przebijam i wygrywam aukcje.

Jak jest kwota do zapłaty przez Ciebie w tej wygranej przez Ciebie aukcji ???

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, pmcomp napisał:

Jak jest kwota do zapłaty przez Ciebie w tej wygranej przez Ciebie aukcji ???

 

Jeżeli ja ustawiłem  max bid 25k a nastepny bid był na kwotę  Np 22k to ja wygrywam z kwotą  22xxx ,ciezko określić  jaki będzie ogonek tych 22k ponieważ  ebay  sam ustawia co ile££££ się przelicytowuje ale zazwyczaj jest to przebitka o 20£ więc powiedzmy że wygrywam aukcje z 20020£.

46 minut temu, pmcomp napisał:

Jak jest kwota do zapłaty przez Ciebie w tej wygranej przez Ciebie aukcji ???

 

24020£ I moja wygrana 

Dlatego właśnie  na kilka sekund przed zakończeniem aukcji ceny skaczą mocno do góry bo ludzie już przy pierwszym "bid" zaznaczają swój kwotę maxymalna za dany produkt .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Jeżeli ja ustawiłem  max bid 25k a nastepny bid był na kwotę  Np 22k to ja wygrywam z kwotą  22xxx ,ciezko określić  jaki będzie ogonek tych 22k ponieważ  ebay  sam ustawia co ile££££ się przelicytowuje ale zazwyczaj jest to przebitka o 20£ więc powiedzmy że wygrywam aukcje z 20020£.

24020£ I moja wygrana 

Dlatego właśnie  na kilka sekund przed zakończeniem aukcji ceny skaczą mocno do góry bo ludzie już przy pierwszym "bid" zaznaczają swój kwotę maxymalna za dany produkt .

 

 

Gut 🙂 .

A co będzie jak sprzedający strzeli snajperem (z Twojego pierwszego przykładu) 24900? A dlaczego tyle? Bo on widzi wszystkie oferty. I zapewne to się stało tutaj.

 

Kumasz już?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pmcomp napisał:

 

 

Gut 🙂 .

A co będzie jak sprzedający strzeli snajperem (z Twojego pierwszego przykładu) 24900? A dlaczego tyle? Bo on widzi wszystkie oferty. I zapewne to się stało tutaj.

 

Kumasz już?

Nic nie będzie  jeżeli ja ustawie 25k to.on.musi strzelić 25020£ żeby mnie przebić. Przy założonym.przez ciebie 24900 nadal ja zwyciężam. 

Kumasz już???

Osoba która  sprzedawała te słuchawki nie jest w stanie zobaczyć jaki jest mój maxymalny  bid .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jako osoba która chce kupić te słuchawki  nie jesteś w stanie zobaczyć jaki jest mój max bid, to samo tyczy się osoby która słuchawki sprzedawała wi3c wytłumacz mi skąd Ty i on możecie wiedzieć jaka sumę wystukac 10s przed zakończeniem aukcji gdzie kwota na sekundy przed zakończeniem aukcji wynosi 10k£ ??? No słucham panie snajperze  ile dasz??? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To Wiktor sprzedaje. 

Nie wiem kto to ale za słuchawki tyle nie dam, nawet jeśli miałbym


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, pmcomp napisał:

Sam sobie przeczysz. Jesli dawał 16 tys to nie mógł kupić za 23050, to chyba jasne. Zalicytował kwotę, wyższą, masz rację nie wiemy jaką. Druga najwyższa oferta z licytacji to 23000, trzecia to 15151.

 

Są dwa scenariusze: albo 23.000 dał Sprzedający albo było dwóch prawdziwych oferentów, jeden dał 23000 a drugi więcej i dlatego drugi wygrał za 23050.

Ja stawiam na pierwszy scenariusz. Dlaczego? Bo tak się robi na eBayu żeby podbić cene sprzedazy w licytacji. 

 

Pozostańmy przy swoich zdaniach.

Przykład z 16000 EUR podałem dlatego, że nie znając wysokości kwoty jaką dał kupujący ciężko kogoś podstawiać, bo można samemu wygrać swoją aukcję.

Sam kolega napisał że 23000 EUR to cena rynkowa, a następnie podejrzewa sprzedającego o manipulacje?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pmcomp napisał:

 

 

Gut 🙂 .

A co będzie jak sprzedający strzeli snajperem (z Twojego pierwszego przykładu) 24900? A dlaczego tyle? Bo on widzi wszystkie oferty. I zapewne to się stało tutaj.

 

Kumasz już?

Sprzedający nie zna wysokości najwyższej oferty. Dlatego nawet teraz nie widzimy ile maksymalnie dał kupujący, a licytował on 3 razy powyżej 23050 EUR. Sprzedający też nie wie ile on dał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fafarskid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, fafarskid napisał:

Sprzedający nie zna wysokości najwyższej oferty. Dlatego nawet teraz nie widzimy ile maksymalnie dał kupujący, a licytował on 3 razy powyżej 23050 EUR. Sprzedający też nie wie ile on dał.

No przecież to jest proste. Przy takich kwotach nie ma się co bawić  w podbijanie z innego konta bo jak coś pójdzie nie tak i się je kupi od samego siebie to trzeba będzie beknąć  12% dla ebay. Z przelewem można  oszukać i zaznaczyć że Kowalski zaplacil gotówką,te 25k ale od prowizji się nie ucieknie,dlatego  w takie gierki można grać tylko jak się jest na ofercie 2£ Fee.Jezeli z takiej oferty skorzystał sprzedający to gdyby słuchawki kupił sam od siebie za 25k to zaznacza cze klient zaplacil mu gotówką  a ebay  pobiera tylko  2£  prowizji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.